Tüm Dilekler İçin Şahmeran Duası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

angelselize

Kayıtlı Üye
tam olarak bolluk berket iiçin kaç gün kaç kez okunacak anlamadım

huzn

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar, bunu sevdiğinizin geri dönmesi için okumayın, büyüye girer bu, Allahın duaları karşı tarafın iradesini etkilemek için kullanıldıgında bu büyüye girer ve çok günahtır.
Ben bu duayı okudum, çok faydalı ve etkisini görüyorsunuz, ama ben bunu birisi için okumadım. büyü olmasın diye.
1 yıl önce öyle berbat bi aşk acısı yaşadımki, böyle bi acı yok.Ona ragmen Allah'a "onu bana ver" diye dua etmedim, "Allah'ım bana hayırlı mutlu olacağımı ver" dedim. Aşık oldugum çocuk bir sürü kötü alışkanlığı olan (uyuşturucu,içki, kötü ortamlar) biriydi. Şahmeranı okuyup ona çok dua ettim. " Allah'ım onu doğru yoluna güzel bi yola döndür, huzur ver,hayatını düzene sokmasını nasip et, beraber olmasakta onunda güzel bi hayatı olsun" diye dua ettim.
inanın çok ağladım çok acı çektim, bu duayı okudum hep, ama iyilik güzellik için okudum, yoksa kimin sizin için hayırlı oldugunu ancak Allah bilir.
1 yıl geçti ve neler oldu inanamazsınız;
(hiç birşey birden bire olmaz,tan yavaş yavaş ağarır bilirsiniz) O tüm kötü ortamları bıraktı,evine geri döndü,tüm kötü şeyleri bıraktı hevesle... kendi isteyerek severek, namaz bile kılıyor... ve evlenmeyi istiyor benimle..
Ayrıca ben bu duayı okuyarak resmen üzeimden negatif enerjinin dağıldığını hissediyorum,işlerim yoluna giriyor filan. mucize bi dua. ilaç gibi sabah akşam 1 er kere okusanız bile etkisini göreceksiniz... iyi günler herkese

ank_larimar

Banlı Kullanıcı
ben bir şey anlamadım bu uygulamadan, çok yorum var kafam karıştı . kaç gün okunacak nasıl okunacak ve başlanmadan önce şahmeran aşkına denilecek mi? günde kaç kere? platonik aşk için uygunmu? net bilgisi ve mümkünse uygulayan birilerinin yorumlarını almak isterim......

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ben bir şey anlamadım bu uygulamadan, çok yorum var kafam karıştı . kaç gün okunacak nasıl okunacak ve başlanmadan önce şahmeran aşkına denilecek mi? günde kaç kere? platonik aşk için uygunmu? net bilgisi ve mümkünse uygulayan birilerinin yorumlarını almak isterim......
Hepsi ilk sayfada. Bir de aralarda bir yerde farklı bir tane daha var. Diğer yorumları es geçip ana paylaşıma bakarsanız kafanız karışmamış olur.
Kaç gün okunacak var, nasıl okunacak var, kaç kere okunacak var.
Şahmeran aşkına diye başlamak İslami uygunluk taşımaz tercih sizindir.
Platonik olana da okursunuz. Niyetinize göre de (ki bu okumada sanırım hayrınıza olmayan olmaz) gerçekleşir veya gerçekleşmez. Şimdi kalkıp evli birine veya hakikaten durumu uygun olmayan birine okursanız bu ne evrensel yasalara, ne toplumsal yasalara, ne ahlaka, ne vicdana sığmaz. Yani bundan da ötesini a,b,c diye size kimse açıklamaz. Her şey ortada.

ali42

Kayıtlı Üye
İş
Tarih Öğretmeni
Yukarıdakiler esmaul husna dua değil,Allah'ın isimlerini zikrediyoruz,ayrıca başlarken besmele çekerek okumak ve sevabını Peygamber Efendimizin ruhuna,ehli beyte,ashabı kiramın ruhuna,din alimlerinin ruhlarına hediye etmeliyiz.Şahmeran aşkına diye okumak hiç doğru değil.

sorunmu

Banlı Kullanıcı
Niyetimizi duayı okumadan öncemi yoksa okuduktan sonramı ediyoruz. Yoksa her ikisinide yapabilirmiyiz.

yelizbeler86

Kayıtlı Üye
bence insan bi kerede okusa yeter çünkü sonuç olarak kalbi temiz olanın ve inancı tam olanın bi keredede kabul olur inanmayarak okumusun ha 10 kere ha 100 kere ne farkeder..

denizay

Kayıtlı Üye
şahmeran duasını okumak için 7 gün boyunca aynı saatde ve abdesli olmak vb. şartlar varmı ayrıca üstümdeki uğursuzluğu bağlanan nasibi( sürekli işlerim ve ilişki durumum ters gidiyor) açmak içinde ne kadar yararlı olabilir denilenden fazla veya eksik okunduğunda ne gibi zararları olabilir? bilgi verirmisiniz?

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
işte şehmeran duası 7 kere ardarda 3 gün boyunca okuyun bu dua anadoluda yılanların eve girmemesi yada tarlada vs vs gibi yerlerde yılanların saldırısına uğramamk için okunurmuş

şehmeranın diğer bir özelliğide dilekleri gercekleştirmesidir bollluk ve bereket vermesidir bu dua dediğim şekilde okunursa 40 gün içinde gercek olurmuş

bu dua ile ilgili olarak başlarken şehmeran aşkına diYerek başlamak gerektiğine dair bir inaç vardır benden söylemesi uygun değildir

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum.Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad.Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim.Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu.Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim.Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan.Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs.Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis.Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.
Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u MuhlisineLehuddiyn. Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin.

dün gece basima öyle bir sey geldiki.hala tesiri altindayim.sabaha karsi <02<sularinda.10 sene beraber yasadigim,mutlu oldugum ve 3 sene önce beni aldatip,hareketleri ile cok kiran.adam,üc sene sonra arayarak beni nekadar özledigini ve hala sevdigini acikladi.ama ben istemiyorum artik,bunu ona söyledim.cok agladi.amaicimde ona karsi bir gram dahi acima duygusu hissetmedim.BUNU SIZINLE PAYLASMAK ISTEDIM:BU DUA;NIN GÜCÜNE BIR KEZ DAHA INANDIM:pAYLASAN ARKADASTAN ALLAH RAZI OLSUN::driving:

origanum

Yönetici
Yukarıdakiler esmaul husna dua değil,Allah'ın isimlerini zikrediyoruz,ayrıca başlarken besmele çekerek okumak ve sevabını Peygamber Efendimizin ruhuna,ehli beyte,ashabı kiramın ruhuna,din alimlerinin ruhlarına hediye etmeliyiz.Şahmeran aşkına diye okumak hiç doğru değil.

Ne zamandan beri büyüye besmele ile başlanıyor? Sevabını bu kişilere iletmek de neyin nesi, islam inancına göre "Allahın takdirini değiştirmeye kalkmak" günahını işliyorsunuz ve günahlarınızı mı onlara bağışlıyorsunuz? Azıcık bazı şeylerin bilincine varın. Bir şeyi yarım yamalak bilenler ortaya çıkıp ahkam kesince bu gibi durumlar kaçınılmazdır ancak azıcık da araştırın neyin ne olduğunu, karar verin sizin hangi tarafta olduğunuzu öyle davranın ortalıkta yazmadan önce.

golgeler

Banlı Kullanıcı
Ne zamandan beri büyüye besmele ile başlanıyor? Sevabını bu kişilere iletmek de neyin nesi, islam inancına göre "Allahın takdirini değiştirmeye kalkmak" günahını işliyorsunuz ve günahlarınızı mı onlara bağışlıyorsunuz? Azıcık bazı şeylerin bilincine varın. Bir şeyi yarım yamalak bilenler ortaya çıkıp ahkam kesince bu gibi durumlar kaçınılmazdır ancak azıcık da araştırın neyin ne olduğunu, karar verin sizin hangi tarafta olduğunuzu öyle davranın ortalıkta yazmadan önce.

ama burada büyü yok gibime geldi dilekler için dua degilmi bu anlamını araştırıncada zaten googleden baktım yine şükür eden cümleler var duaya besmelesizmi başlayalım takdirini degişmiyozki allahın dua ediyoruz yanlışmıyım

origanum

Yönetici
ama burada büyü yok gibime geldi dilekler için dua degilmi bu anlamını araştırıncada zaten googleden baktım yine şükür eden cümleler var duaya besmelesizmi başlayalım takdirini degişmiyozki allahın dua ediyoruz yanlışmıyım

O kadar sayfayı okumadığınız anlaşılıyor. Bunun neden dua gibi lanse edildiğini ve aslında nasıl büyü olduğunu anlatıyor sayfalar. İyi araştırmalar dilerim.

origanum

Yönetici
Güzel kardeşim bu büyü değil :)

Hahahhaahahhahhahhhahhhahaahahhahahahahahahahhaahahahhahhaahahahahaaa
Herkes kendini kandırmakta özgürdür. Ancak sizin özgürlüğünüz başkalarının yanlış bilgilenmesini sağlamaya başladığı yerde biter. Siz istediğinize inanın kimse karışmaz. Ancak gerçekleri çarpıtmak ve yanlış bildiğini savunmak, doğru diye diretmek, orta yerde kitlelere yansıtmak olmaz. Binlerce yıllık el verilen bir ustalık sisteminden yetişmediğiniz, tarihin size kuşaktan kuşağa sır olarak aktarılmadığı belli. Bu kadar sığ bir görüşe sahip olduğunuza ve kör inançla bağlandığınıza göre sade ve sadece meraklı bir vatandaşsınız anlaşılan.

dirvana2001

Kayıtlı Üye
işte şehmeran duası 7 kere ardarda 3 gün boyunca okuyun bu dua anadoluda yılanların eve girmemesi yada tarlada vs vs gibi yerlerde yılanların saldırısına uğramamk için okunurmuş

şehmeranın diğer bir özelliğide dilekleri gercekleştirmesidir bollluk ve bereket vermesidir bu dua dediğim şekilde okunursa 40 gün içinde gercek olurmuş

bu dua ile ilgili olarak başlarken şehmeran aşkına diYerek başlamak gerektiğine dair bir inaç vardır benden söylemesi uygun değildir

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum.Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad.Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim.Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu.Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim.Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan.Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs.Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis.Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.
Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u MuhlisineLehuddiyn. Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin.

sevgili urum, bu duada gozden kacmis bir yanlislik var, duzeltirseniz iyi olur, yazarken yazim hatasi olmus tahminim. "allahu la illa huvel hannan'ul....." bu cumle "allahu la ilahe illa huvel hannan'ul......" olmasi lazim degilmi. Kontrol ederseniz okuyan arkadaslar acisindan iyi olur. sevgiyle

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Hahahhaahahhahhahhhahhhahaahahhahahahahahahahhaahahahhahhaahahahahaaa
Herkes kendini kandırmakta özgürdür. Ancak sizin özgürlüğünüz başkalarının yanlış bilgilenmesini sağlamaya başladığı yerde biter. Siz istediğinize inanın kimse karışmaz. Ancak gerçekleri çarpıtmak ve yanlış bildiğini savunmak, doğru diye diretmek, orta yerde kitlelere yansıtmak olmaz. Binlerce yıllık el verilen bir ustalık sisteminden yetişmediğiniz, tarihin size kuşaktan kuşağa sır olarak aktarılmadığı belli. Bu kadar sığ bir görüşe sahip olduğunuza ve kör inançla bağlandığınıza göre sade ve sadece meraklı bir vatandaşsınız anlaşılan.

Teşekkür ederim sözlerin için ama bence bu söylediklerin aynısı senin için geçerli. Ben şahsen okuyorum ve devamda ediyorum zatece aşk ve bereket duası.. bu benim fikrim tabi sizin inandıklarınız farklı olabilir:)

origanum

Yönetici
Teşekkür ederim sözlerin için ama bence bu söylediklerin aynısı senin için geçerli. Ben şahsen okuyorum ve devamda ediyorum zatece aşk ve bereket duası.. bu benim fikrim tabi sizin inandıklarınız farklı olabilir:)

Sayın theJoker,
Bu forumda sen diye hitap edilmez siz diye konuşulur ve sayın diye hitap edilir, önce geldiğiniz yerin düzenine uymayı öğrenin. Ayrıca site yetkilisi ile bu şekilde de konuşulmayacağını daha çocukken öğrenmiş olacağınız görgü kuralları çerçevesinde bilmeniz gerekirdi. Neyse bu sizin kendi kişiliğiniz.
Konuya gelince bu uygulama şamanizm döneminden kalan bir uygulama olup tarladaki ekinleri yılanlardan korumak amacı ile yapılmış olup zaten bu yüzden şahmeran aşkına diye başlanmaktadır. Şahmeran yılanların şahıdır bildiğiniz üzere ve onun aşkına yılanların durması için okunur. Daha sonra islamiyet gelince ve islama göre büyü haram olduğu için içine islami kelimeler ve isimler de katılarak uygulamanın sözleri değiştirilmiş ve dua olduğu etrafa yayılmış böylece büyü yapıyor diye yargılanmadan ve ceza görmeden halk isteklerini ve eski geleneklerini yerine getirmeye devam etmiştir. Daha sonra bu uygulama her türlü isteği kapsayacak şekilde biraz daha genişletilmiştir.

gallant

Kayıtlı Üye
Sayın theJoker,
Bu forumda sen diye hitap edilmez siz diye konuşulur ve sayın diye hitap edilir, önce geldiğiniz yerin düzenine uymayı öğrenin. Ayrıca site yetkilisi ile bu şekilde de konuşulmayacağını daha çocukken öğrenmiş olacağınız görgü kuralları çerçevesinde bilmeniz gerekirdi. Neyse bu sizin kendi kişiliğiniz.
Konuya gelince bu uygulama şamanizm döneminden kalan bir uygulama olup tarladaki ekinleri yılanlardan korumak amacı ile yapılmış olup zaten bu yüzden şahmeran aşkına diye başlanmaktadır. Şahmeran yılanların şahıdır bildiğiniz üzere ve onun aşkına yılanların durması için okunur. Daha sonra islamiyet gelince ve islama göre büyü haram olduğu için içine islami kelimeler ve isimler de katılarak uygulamanın sözleri değiştirilmiş ve dua olduğu etrafa yayılmış böylece büyü yapıyor diye yargılanmadan ve ceza görmeden halk isteklerini ve eski geleneklerini yerine getirmeye devam etmiştir. Daha sonra bu uygulama her türlü isteği kapsayacak şekilde biraz daha genişletilmiştir.
Burda geçen duadır ve hatta bazı alimler bunun ismi azamın bir parçası olduğunu söylemiştir. Bu dua bu şekliyle farklı isimlerle bulunabiliniyormuş sanırım. Bence bu duanın bir türkçe anlamını okuyun. Dualarla ilgili kitap yazanlar bu duayı hep farklı isimlerle adlandırmışlar. Sanırım sadece forum sitelerinde şahmaran ismi ile geçiyor. Sanırım sizin bahsettiğiniz ŞAHMARAN BÜYÜSÜ benim duyduğum kadarıyla bunun büyüsüde çok etkiliymiş. Yani doğal olarakda bunun orjinali gizlidir. Her yerde bulunmaz. Urum' paylaştığında sadece Allah'ın isimleri geçmekte. Bu kadar uztmaya gerek yoktu konuyu.^^

origanum

Yönetici
Burda geçen duadır ve hatta bazı alimler bunun ismi azamın bir parçası olduğunu söylemiştir. Bu dua bu şekliyle farklı isimlerle bulunabiliniyormuş sanırım. Bence bu duanın bir türkçe anlamını okuyun. Dualarla ilgili kitap yazanlar bu duayı hep farklı isimlerle adlandırmışlar. Sanırım sadece forum sitelerinde şahmaran ismi ile geçiyor. Sanırım sizin bahsettiğiniz ŞAHMARAN BÜYÜSÜ benim duyduğum kadarıyla bunun büyüsüde çok etkiliymiş. Yani doğal olarakda bunun orjinali gizlidir. Her yerde bulunmaz. Urum' paylaştığında sadece Allah'ın isimleri geçmekte. Bu kadar uztmaya gerek yoktu konuyu.^^

Bu uygulamanın kökeni şaman büyüsüdür, islamiyetin kabulünden sonra islami kelimeler ve Allahın isimleri eklenmiştir ve dua olduğu yayılmıştır herkese ki halk eski geleneklerini rahatlıkla uygulamaya devam edebilsin ve tıpkı bu sitedeki bazı üyelerin yaptığı gibi kimse kendilerini yargılamadan, baskı görmeden okuyabilsinler diye. Elbetteki orijinal halini bulmak imkansızdır, eski bilenler gizliden gizliye varislerinden birine ya anlatmayı başarmış ya da başaramadan ölmüşlerdir ki öğrenen yeniler de uygulamaya ve başkasına aktarmaya korkmuşlardır, o dönemde çok sıkı islami denetleme vardı ve uymayanlar öldürülüyorlardı, kimse kendini ve ailesini riske atmak istemediği için bildiklerini mezara götürdü. Yüzyıllarca da dönüştürülmüş bilgiler halkın hafızasına yerleşti herkes de ona inanıp gerçeğini araştırmadan kopyalayıp aktardı. Veballeri kendilerine. Ayrıca Urumun ne paylaştığını ve bunun büyü olduğunu o da ben de biliyoruz. Büyü sitesinde elbetteki büyü paylaşacağız, diyanet sitesi değiliz ki dua paylaşalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...