Tüm Çıplaklığıyla Tartışılıcak Gerçeklikler!

byaktif

Kayıtlı Üye
Bu yazıyı neden hazırladiğimi tam olarak bende bilmiyorum ama düşüncesi olan ve konuyu tamamen dinleyen herkesin yorumu kabulumdur.

Yalan:
İsmindende belirttiğim gibi herşey sadece bir tabiri caizsse yalandan ibarettir. Astral seyahat, cinler, dinler diyemiyorum çünkü alttaki makalede açıklayacağım. Enerji, doğa üstü olaylar yani bir çok düşündüğünüz duyduğunuz işittiğiniz veya denediğiniz herşey sadece sizin zekanızın bir kabul ürünüdür. Zekanız aslında tam olarak alım satım işi yapar detaya girmeden yüzeysel olarak anlatayım. Bir bilgiyi alır onu başkasına aktarmak, saklamak, iyi veya kötülüğünü sorgulamak, doğru veya yanlış olduğunu anlamak gibi bi ton işlevsel özelliğe sahiptir. Bunu biraz algılayın istedim ve yalan konusuna dönecek olursak hepimiz sonuçta yaşayan bir organizmayiz. Atalarımız Adem Veya Havva olduğunu sadece inandiğimiz dini kitapdan okuyarak bu bizim atamız diyemeyiz. Bu aynı şu ilkelliğe benzer bir ördek su içerken annenizin size ördeğin kafasını kaldırdığında Allah diyor veya şükrediyor demesi kadar saçma birşeydir. Halbuki ördek verdiği yaşam mücadelesindeki rolünü oynuyor sadece suyu içebilmek için başını kaldırıyor. Derinlemesine bir olaya girdiğimizde sorgulanacak bi çok şey var ama bilimsel olarak bakmaya başladiğinizda ve yazıyı okurken 5 saniyelik kafanızı bilgisayardan çekip gözlerinizle etrafı biraz süzün, gerçek hayat inanç veya olasılıklarla işlemez. Bilimsel olarak işler hepimiz bi canlıyız kediler köpekler vs. dünya ilk oluştuğunda tabikide yoktular, daha değişik tahmin edemeyeceğimiz sadece merakla bakabileceğimiz canlılar vardı şuanda kediler köpekler aslanlar var çünkü canlılar ortama uyum sağlama fazla derine inmeden adaptasyon, evrimleşme yani "ara geçiş formudur" bilimden az çok anlayanlar şuanda niye ara geçiş formu yani "değişim gösteren bir canlı yok" diyebilir. Var sensin, benim, sokaktaki kedi, herşey ve herkes aslında ara geçiş. Öyle 2 günde sakal uzaması gibi birşey değildir yada çocuğun büyümesi gibi. En son gelişmiş canlılar biziz. Sadece zekamız yeterli olayda burada başlıyor, insan veya dünyanın kanıtlanamamiş çelişen bi çok soru işareti varken, bilisemlikle ilgili hala cevabı bekleyen sorular varken biz sadece etraftan duyduğumuz bildiğimiz şeylere inanmakta haklıyız çünkü bizde tam olarak neyin ne olduğunu bilmiyoruz. Kısıtlıyız ama bi çok şeye açıklık getirerek yolumuzu çizebilir ilkellikten kaçinabiliriz. Bir bilgisayar değiliz demeyeceğim sonuçta birşeyin farkına vardiysaniz tarayıcılarda aradiğiniz her bir kelimeyi biz daha önce o bilgileri girdiğimiz için çıkıyor yani bilgisayarda bizim yolumuzu izleyerek başkalarına cevap veriyor. Herkes öğrendiği veya duyduğu herhangi bir şeye inananabildiği için bu konunun açıklık getirmek istediği şey bu. Yanlışlarım olabilir. Kusura bakmayın biraz hızlı yazdım. Şimdi 2. ve eğlenceli olan kısıma gelelim.

Gerçek:
Üstte okuduklarınızın bi kısmını bile anlayip çözmüş olmanız veya bana hak vermeniz beni mutlu eder burda gerçek olan taraflara gelicez aslında "yalanların oluşturduğu gerçek" çok derin bir konu gerçekten :D. Dini söyleyemem demiştim şu yüzden günah olur diye yazamadım çünkü böyle öğrendim bunu biliyorum beynime işlemiş bir gerçeği değiştiremem. Enerji vs. birazda olsun inancım var ama gerçekte bunlar yok. Neden yalan olduğunu açıkladiğim halde bu makalede bunları açıklıyorum? Çünkü bunları öğrendim bunları biliyorum. Bende bir canlıyım beynime işlemiş gerçekliklerle pek oynamak istemiyorum çünkü böyle mutluyum. İnşallah açıklayıcı bir konuşma olmuştur. Tartışma için herkesi yoruma beklerim.

]NOT: Yalan ve ardından gerçekliği okursaniz biraz daha açıklayici olur. Yazım ve söz hataları için şimdiden özür diliyorum forumda uzun zamandir yoktum, geri dönmek güzel.

byaktif

Kayıtlı Üye
Ek Olarak Meditasyon Gibi Rahatlatma Olayları Var Hani. Onlara Gelicek Olursak Beyin Ne İsterse Kendi İçinde Yüksek Oranla Başarabilir. Sizde İstediğiniz Şeyleri İletiyorsunuz. Evrenle Veya Başka Bişiyle Bi İşiniz Olmuyor. Ayni Lucid Gibi Lucid Gerçek Bakın Rüyanızı Kontrol Edebilirsiniz Çünkü Beyin "zeka" Kendi İçinde İstediği Herşeyi Başarabilir. Çünkü Kontrol Kendinizsiniz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hepsi yalan, sen gerçek misin? Asıl soru budur. Enerji vardır denilmiş, zaten aslında orada konu kapanmış.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sizin felsefenize bakılırsa herşey aslında yok? Ki bu bir bakıma doğru birşeydir. Sadece metafiziksel olayları yokluğa karıştırıp maddeselleri gerçek olarak algılatmak apayrı bir mantıksızlık olur.
Bundan sonrakiler konu dışında özel yorumlarım:
Herşey yoksa sizin bir bilinciniz var. Birşeylerin varlığı yokluktan oluşsan bile önemli olan onu kullanmak.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Keşke her kelimeye büyük harfle başlamasaydınız.Zorladım kendimi ama okuyamadım.

byaktif

Kayıtlı Üye
Keşke her kelimeye büyük harfle başlamasaydınız.Zorladım kendimi ama okuyamadım.

yazıyı yazarken bi çok kelimeyi atladım yazım hataları flnda var. büyük yazdiğimi hiç farketmemişim :D çok uzun bi yazi olduğu için sürekli yazdım düşüncelerimi.

Sizin felsefenize bakılırsa herşey aslında yok? Ki bu bir bakıma doğru birşeydir. Sadece metafiziksel olayları yokluğa karıştırıp maddeselleri gerçek olarak algılatmak apayrı bir mantıksızlık olur.
Bundan sonrakiler konu dışında özel yorumlarım:
Herşey yoksa sizin bir bilinciniz var. Birşeylerin varlığı yokluktan oluşsan bile önemli olan onu kullanmak.

insan bazen kendine soruduğu soruların bile cevabını bulamazken herşeyin cevabını biliyo olması saçma zaten :D ben sadece fikirlerimi sizinle paylaştim. doğruluk payı çok ama herşeyinde yok olduğunu idda etmek bana göre bişiy değil :D

mecra

Kayıtlı Üye
Okuduğum bir şeyde yazım hatası görünce hevesim kaçıyor.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Yazım hataları konusuna defalarca değinmeye gerek yok yöneticiler yakın zamanda düzeltirler umarım. Konuya dönecek olursak; bu yazı da bir teoridir. Sizin teoriniz. Eğer her şey bilim doğrultusunda ilerliyorsa, üzgünüm. Bu yazdıklarınızı da kanıtlayamazsınız. Bana soracak olursanız bu felsefi bir tartışma. Yazı her şeyi sorguluyor tek bir şeyi değil. Eğer bu şekilde kabul edersek, bu, insanlarda tatminsizliğe, diğer bir deyişle boşluğa ve mantık açıklarına sebebiyet verir. Bilimin özellikle dünya ve evren üzerine ortaya attığı çoğu teori varsayımdan öteye gidemiyor. Varsıyımı da geçiyorum, tam anlamıyla olayları ve içinde yaşadığımız evreni dahi açıklayamıyor. Farz edelim yaşadığımız her şey ama her şey bir yalandan ibaret... Peki ya sonrası? Bunu hiç düşünen oldu mu? Evet yaşıyoruz ama ne için? Her şey zihnimizin bir kabulu olabilir. Ama savaşların olmadığına inanarak dünyada ölümleri durduramazsınız. Ya da zihnim böyle kabul ediyor diye suyun altında nefes alamazsınız. Değiştiremeyeceğiniz ve kabul etmek zorunda olduğunuz "gerçekler" vardır. Enerji konusu bana soracak olursanız bazı mantık açıklarını kapatır ve yaşadığımız dünyada imkansız dediğimiz şeylerin gerçekleşmesini sağlayabilir. Her şeyin enerjiden meydana geldiği ve bu enerjinin kaybolmadığını kabul edersek her şey tamamen bir döngüden ibarettir. Bir enerji döngüsü... Bildiklerimiz bilmediklerimizin yanında bir hiç kadar. Sırf bu yüzden felsefeden uzak duruyorum. Ne kadar uğraşırsan uğraş, ne yaparsan yap sorular bir döngüden ötesine gidemiyor. Ve hiçbir zaman da cevaplara ulaşamayacağız. Bu da kabul etmemiz gereken bir gerçek