Toplamda Kaç Ana Çakra Vardır?

Denizlim

Kayıtlı Üye
Her yerde yazana göre insan bedeninde 7 ana çakra var. Bu konuda herkes hem fikir fakat ben diğer çakraları da merak ediyorum.

Örneğin şu resimde 22 tane görünüyor:

Ekli dosyayı görüntüle 8254

Şu resimde 12 çakra var ve diğer yerde olanlardan farklı olarak kök çakranın altında da bir çakra var

Ekli dosyayı görüntüle 8255

Şu resimde 12 çakra var artan 5 çakra tepede

Ekli dosyayı görüntüle 8256

Böyle bunlara benzer bir sürü farklı sayı söyleyen resim var. Bunlardan hangisi doğru?

Bi de bu yukardaki çakraların sesleri neden verilmemiş ilk resimde?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İnsan vücudunda 7 ana çakra mevcuttur ve 7 ana çakranın dışında ise hem fiziksel beden de hemde enerji bedenlerde çeşitli enerji merkezleri mevcuttur. Bu küçük enerji merkezlerine de çakra deniliyor fakat bunlar ana çakra kategorisinde bulunmuyor.

Denizlim

Kayıtlı Üye
Biraz daha açarmısınız?

Benim bildiğim toplamda 7 beden var 1.si fiziksel. 1. bedende 7 büyük enerji merkezi var. Diğer bedenlerde kaç büyük enerji merkezi mevcut?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Biraz daha açarmısınız?

Benim bildiğim toplamda 7 beden var 1.si fiziksel. 1. bedende 7 büyük enerji merkezi var. Diğer bedenlerde kaç büyük enerji merkezi mevcut?

'' 7 ana çakranın dışında ise hem fiziksel beden de hemde enerji bedenlerde çeşitli enerji merkezleri mevcuttur. Bu küçük enerji merkezlerine de çakra deniliyor fakat bunlar ana çakra kategorisinde bulunmuyor.''

Dediğim gibi fiziksel bedende ve enerji bedenler de bulunan diğer enerji merkezleri ana çakra yani merkezi çakra kategorisinde bulunmuyor.

-Fiziksel bedende ve enerji bedenlerde 7 ana çakranın dışında merkezi çakra bulunmuyor, küçük enerji merkezleri, çakralar bulunuyor.

Sevgiyle Kalın. :)

Denizlim

Kayıtlı Üye
Peki anladım teşekkür ederim. O zaman bu resimlerde gösterilen 8. 9. 10. falan yazan şeyler nedir? Küçük enerji merkezlerimi?

gizliherif

Kayıtlı Üye
Çakra demek zaten enerji merkezi demektir, vücutta 7 ana çakra dışında 200'ün üzerinde çakra vardır. 7 tanesinin ana çakra olmasının sebebi diğer enerji merkezleriyle çok fazla ortak bağlantısı olmasından veya kesişmesinden kaynaklıdır.

Denizlim

Kayıtlı Üye
Bide bunların seslerinin hangileri doğrudur?

Bi yerde şöyle lam,vam,ram,yam,ham,aum,om
Bi yerde şöyle, lam,yam,ram,yam,ham,om,aum bazı yerlerde son ikisi om bazılarında sonuncuyu *mmm yapmışlar.