Tarot ya da kehanet kartlariyla ölüm görülür mü?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Pravir metoduyla tarihini gorebilirsin. Forumda aratirsan pravir metodu var. Ben paylasmistim ama cozebilirsen teknigi. Ben cozemedim

thinkerbell

Kayıtlı Üye
Tarotta "ölüm" kartının esas anlamının yıkım, değişim, ayrılık olduğunu biliyorum. "fiziksel ölüm" alt anlamlarından belki. Yıllar önce bir arkadaşım bana yeni yıla girerken, yeni yılın her ayı için bir kart çektirmişti. Çok da aklımda kalmadı aslında söyledikleri. O yaz temmuzda annemi kaybettim. Sonradan hatırladım ki, temmuz ayı için çektiğim kart "ölüm" kartıydı. Bu durumda kartın hangi kehaneti gerçekleşmiş oldu acaba?

S

Sehane

Aslında teorik olarak hayır. Çünkü Tarot evet veya hayır/geniş zaman odaklı sorulara cevap vermez, kart çekseniz bile tutarsız bir sonuç çıkar. Bunun sebebi ise geleceğin değişken yapısıdır. Yakın gelecek baktığınızda sonuçların tutar oranı daha yüksektir ve değişim oranı daha düşüktür. Olay uzak gelecek olduğunda ise tam tersi bir durum olur.

Sağlık açılımı diye özel bir şey aramanıza da gerek yok. En basit olarak Kelt Haçı'nı kullanın ve sorunuz ''Yakın gelecekte sağlığım nasıl olacak?'' olsun. Cevabı alırsınız zaten. :)

Tarotta "ölüm" kartının esas anlamının yıkım, değişim, ayrılık olduğunu biliyorum. "fiziksel ölüm" alt anlamlarından belki. Yıllar önce bir arkadaşım bana yeni yıla girerken, yeni yılın her ayı için bir kart çektirmişti. Çok da aklımda kalmadı aslında söyledikleri. O yaz temmuzda annemi kaybettim. Sonradan hatırladım ki, temmuz ayı için çektiğim kart "ölüm" kartıydı. Bu durumda kartın hangi kehaneti gerçekleşmiş oldu acaba?
Ölüm kartını fiziksellikle bağdaştırmak çok nadiren yapılabilecek bir şey aslında. Kader kartları ilahi güçler tarafından etki eden ve değiştiremeyeceğimiz olayları sembolize ediyor bildiğiniz gibi. Ölüm kartı ise sonbahardan kış mevsimine geçiş gibi görülebilir. Belli bir olay/durum bitmesi demek bizim alıştığımız şeylerden birinin sona ermesi demek. Bu yüzden zavallı kartı hiç kimse sevmez. Ama aslında bu kart sayeinde güçleniyor ve yeni sulara yelken açabiliyoruz. Kule'nin daha keskin bir versiyonu gibi.

Sizin durumunuzda ise aylar sonrası için kart çekmişsiniz ve bu değişime oldukça açık bir pozisyonda. Yani muhtemelen o ayın kartı değişmiştir zaten. Aynı kaldığını varsayarak yorumlarsak.. Bu tamamen sizin hayatınızla bağlantılı detaylara göre söylenebilecek bir şey. Mesela annenizin siizn hayatınızda ki rolü nasıldı? Onun vefatı nasıl bir etki yarattı?

Benim söyleyebileceğim en genel şey onun vefatından sonra bazı gerçeklerin farkına varmış olabileceğini ve daha farklı şeyleri öğrenmiş olduğunuz. Bir nevi sizi yeniliğe hazırlayan bir köprü ve değişim kartı gibi.

thinkerbell

Kayıtlı Üye
Ben de fiziksel anlamda bir ölüm ifade etmediğini düşündüm. Ve evet yaşadığım kayıp beni o zaman olduğum insan/noktadan çok farklı bir yere taşıdı. Ani bir ölümdü, daha öncesinde sağlık sorunları yoktu. Çok büyük bir zihinsel acıydı benim için. Kolay olmadı atlatmak tabii ki. Üstesinden gelmek zorundaydım. Başka seçeneğim yoktu çünkü. Ve evet, gerçek anlamda -tepeden tırnağa- bir değişim oldu benim için. Ben de değiştim, yaşam biçimimde. Bu anlamda kartın hakkını vermiş oldum yani... :(

Son düzenleme:

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Ölüm kartı aynı zamanda bir yıkımın ardımdan gelen doğuşu ya da tekrar doğuşu da anlatır.her zaman kötü bir anlamı yoktur sanıyorum. Ondan önceki ve sonraki kartlarla bağlantısı okumak önemlidir .

thinkerbell

Kayıtlı Üye
Evet, gerçek anlamda hem "yıkım" yaşadım hem de yaşadıklarımın etkisiyle başka bir insan olarak "yeniden doğuş" yaşadım diyebilirim...

S

Sehane

Ben de fiziksel anlamda bir ölüm ifade etmediğini düşündüm. Ve evet yaşadığım kayıp beni o zaman olduğum insan/noktadan çok farklı bir yere taşıdı. Ani bir ölümdü, daha öncesinde sağlık sorunları yoktu. Çok büyük bir zihinsel acıydı benim için. Kolay olmadı atlatmak tabii ki. Üstesinden gelmek zorundaydım. Başka seçeneğim yoktu çünkü. Ve evet, gerçek anlamda -tepeden tırnağa- bir değişim oldu benim için. Ben de değiştim, yaşam biçimimde. Bu anlamda kartın hakkını vermiş oldum yani... :(
Şu an bana kader kartlarının zaman içinde değişmeyeceği ihtimali olduğu fikrini verdiniz ?

Ve durumu tahmin edebiliyorum. Anne figürünü kaybetmek hiç hafife alınacak bir şey değil. Ama bununla yıkılmayarak ne kadar güçlü olduğunuzu göstermişsiniz aslında :) Hani öldürmeyen şey güçlendirir derler ya, bu çok doğru. Annenizin ruhu huzurla uzaklaşırken aslında size oldukça büyük bir iyilik yapmış oldu. Ve sanırım bu bir çok şeye bedel. :)

thinkerbell

Kayıtlı Üye
Yorumunuzun her cümlesine, her harfine katılıyorum sevgili @Sehane . Kabullenme sürecini yaşarken fark edilmiyor belki ama yıllar geçip de kabule geçtiğinizde insanoğlunun ne kadar güçlü olduğunu veya güçlü olmak zorunda kaldığında geçirdiği değişimi fark ediyor insan. Evet öldürmeyen şey güçlendiriyor, değiştiriyor tepeden tırnağa :(