Supernatural güçler gerçekten varmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Davidoff

Kayıtlı Üye
10 yıldır yurtdışında yaşamaktayım
yerli ve yabancı sayısız medyum ve enerji uzmanını ziyaret ettim
dünyada olağanüstü şeyler yapabilen insanlar varmı ? soruma cevap aradım...
memlekete geldiğimde gittiğim hocalar ayrı hikaye film olur anlatsam :)
ne yazıkki tüm hayatım boyunca psişik güçlere rastlamadım
saygısızlık etmek istemiyorum ama forumunuzu yeni keşfettim ve
burada bana bunu ispat edebilecek biri olabilir diyerekten nacizane
bir soru sormak istiyorum? Önümde durmakta olan kutuda ne var ayrıntılı olarak açıklayabilirmisiniz ?
bu soruyu bilinmesi imkansız diye soruyorum

durubilir

Banlı Kullanıcı
senin böyle bi yetenegin olsa kimin bilmesini isterdin :) adamı uçururlar vallahi.

Postacı

Kayıtlı Üye
O kutuda ne olduğunu bilip bilmemek mesele değil önemli olan sizin bunu duyunca(okuyunca),kaldırıp kaldıramayacağınız meselesi

Davidoff

Kayıtlı Üye
ne uçanı ne kaçanı gördüm
söz aynı söz hep aynı terane

batuhan

Kayıtlı Üye
Bence bu şaşırtmalı bir soru önünüzde kutu filan yok:D

Hit4Critic

Banlı Kullanıcı
önünüzdeki kutuda hiçbişey yok :)) veya tütün olabilirmi ?

end

Kayıtlı Üye
10 yıldır yurtdışında yaşamaktayım
yerli ve yabancı sayısız medyum ve enerji uzmanını ziyaret ettim
dünyada olağanüstü şeyler yapabilen insanlar varmı ? soruma cevap aradım...
memlekete geldiğimde gittiğim hocalar ayrı hikaye film olur anlatsam :)
ne yazıkki tüm hayatım boyunca psişik güçlere rastlamadım
saygısızlık etmek istemiyorum ama forumunuzu yeni keşfettim ve
burada bana bunu ispat edebilecek biri olabilir diyerekten nacizane
bir soru sormak istiyorum? Önümde durmakta olan kutuda ne var ayrıntılı olarak açıklayabilirmisiniz ?
bu soruyu bilinmesi imkansız diye soruyorum

Kağıtla kaplı kapaksız kutuda mum var:)

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Bu psişik güçlerin enerji ile ilgili olduğunu biliyorum .
Senin burada sorduğunda soru fazlası ile saçma değilmi ??
Sanal bir ortamdan bunu nasıl bilinmesini beklersin ki ?

candokia

Kayıtlı Üye
Çok saçma bir soru.. kimse kimseye bir şeyi kanıtlamak zorunda değildir bazılarının hava durumunu önceden bilir bazılarının hisleri kuvvetlidir bence böyle şeylerle uğraşacaksanız hiç bulaşmayın..

La-edri

Kayıtlı Üye
Sorulan soru aslinda sacma degil, zira bilende bildigini belli eder ve bunu bir rumuzla yapiyor, gercek kimligi su platforumda belli olmayacakki, ve tabiki bu ve bnezeri bir sitede sormasi dogal.

Bana göre bunu yapabilen bir insan her türlü maddi sorununu kendisi hal edebilir, lotto vs yardimi ile, ama yine bana göre bu tip insanlar maddeyi gectikleri icin bu ve benzeri seylere gerek duymazlar.

Bu soru bir tv programinda yapilmisti, konu yine benzeri seylerdi parapisikoloji ve insanlarin becerileri vs.
Sunucu hanim bir kutu getirdi masaya koydu bir kendisi biliyordu icindeki gizli olan nesneyi, ve tv araciligi ile soruyu herkeze sordu, dileyen mesaj ile cevap verebilyiordu, bir cok cevab geldi fakat cevabi bilen tek kiysiydi, o bilen bunu rasgelemi denk getirdi yoksa hakkaten bilebiliyormuydu ben yada bir baskasi bunu bilemez cünki kisilerin nerden o mesajlari yolladigi dahi önemsizdi, ayrica o günün bir özelligi vardi milli bir bayramdi ve kutunun icinde bir o devletin bayragi vardi, soru aslinda aklini ve mantigini kulanmis olan o bilen kisi icin basitti arkadas mantiginida kullanmis olabilir, sonuc itibariyle böyle bir deney yapildi tv de ve sonuc arzulandigi gibi bir verim vermedi.

Postacı

Kayıtlı Üye
O kutuda ne olduğunu bilip bilmemek mesele değil önemli olan sizin bunu duyunca(okuyunca),kaldırıp kaldıramayacağınız meselesi
Bu sorunun cevabını biliyorum diye şu an yazarken bile nefsimi tatmin edip yücelttiğimi hissediyorum zaten nefsim (egom) taşıdığım bu kabukta yeterince egemen ve hakim şimdi bu sorunun cevabını verdiğimde dahada hakim ve egemen olmayacak mı zaten bir zaman ve uğraş sonunda (riyazet veya diğer bir takım esma uygulamaları) elde edilen yetenekler veya ilhamlar ,egomuzu tatmin etmek için bunu kullandığımızda daha da anlamını yitirmeyecekmi ?

HYUNDAI

Kayıtlı Üye
Önünüzde tahta bir kutu var kutunun içinde ise bir kağıt var

Nyksse

Banlı Kullanıcı
Aslında çoğu insanın aklını kurcalayan, kendine göre deneyimleri olanları bile acaba gerçek değil miydi diye şüpheye düşüren bir soru bu. Ben kim tecrübelerini bu zamana kadar doğru yansıttı, kim içine egosunu da ekleyerek olaylara abarttı, kim doğru kim yalan söyledi bunları bilemem. Ama şahsen şöyle bir tezi yaşadıklarıma ve tecrübelerime bakarak savunabileceğimi düşünüyorum. İnsan, göründüğünden daha donanımlı bir varlık aslında. Bunu yüceltmek anlamında söylemiyorum fakat burada psişik başlığı altında incelediğimiz olaylardan çoğu, insanın beyninle yapabileceği, dıştan müdahale olmadan da gerçekleşebilecek şeyler. Aslında inanmama sebebimiz dünyayı ya da benliğimizi kısıtlı düşünmemizden kaynaklanıyor. Bu konuda insanın yapabileceği bir şey de yok zira şuanki eğitim sistemi, gerek aile gerek okul çocuğun zekasını, beynini geliştirmekten çok köreltmeye yönelik bir sistem. Bu ezberci sistemle de beyninizi kullanmanız, ya da gerçek potansiyelinin farkına varmanız mümkün değil.

Size kimse hiçbir konuda kanıt gösteremez. Bunu ben de geçtiğimiz yıllarda çok denedim, her türlü sonucuna hazırdım da, çok şeyimi de feda edebilirdim, ama kimse çıkıp da sana bunu kanıtlayayım ya da kanıtlamaktan öte bir şeyleri görmene, deneyimlemene yardımcı olayım demedi. Mesela varlıklar konusunda ilerlemek istiyorsunuz diyelim ki, profesyonel anlamda bir şeyler yapmak, sınırlarınızı yıkmak istiyorsunuz. Buraya gelip konulara göz atıyorsunuz, yeri geliyor deneyimli olduğunu iddia eden üyelere mesajlar atıyorsunuz, ama bir daveti bile bulmanız mümkün olmuyor. Sizin yanınızda olacak insanlar, "sözde" bu nesli eleştiren, aydınlanması gerektiğini düşünen insanlar çoğu bilgiyi saklıyor bizden burada bile. Bundan daha büyük bir bencillik yoktur ve şuna eminim ki insan dışındaki hiçbir varlık insan kadar bencil olup, zarar veremez diğerlerine.

Ben şu mantığı gerçekten anlamıyorum. Sisteme gelip burada söverler, kendilerini ne olduğu belirsiz yeteneklerinin olduğunu ileri sürerek burada yüceltir ve bir nevi sanal tatmin sağlarlar. Fakat bütün insanları eleştiren, maneviyat yönünden eksik olduğumuzu söyleyen bu kişiler, biri gelip burada o koyun sürüsünden aykırı hareket etmek istediğini söylediğinde, hayatında farklı bir yoldan gitmek istediğinde, "bu işlere bulaşma, kaldıramayacağın şeylere girme" derler. Bir de gelip burada her konuya "ben yaşadım tecrübe ettim onlara bulaşmanı tavsiye etmem, bunlara bulaşınca seni bırakmayacaklar hayatın mahvolur" diyen insanlar vardır ki ben bunların çoğunun arama motoruna +18 korkunç hikayeler yazıp buraya geldiğini düşünüyorum. Seviyeyi siz anlayın yani.

Ben bu konudan çok sıkıldığım için bunu eleştiri olarak paylaşmak istedim bu mesajımda. Yine biliyorum ki çoğu insan üstüne alınmamayı seçecek ama ne düşünürseniz düşünün, insanlarla iyi de olsa kötü de olsa bir şeyleri tecrübe etmesi konusunda yardım etmediğiniz sürece o kişiye en büyük kötülüğü yapmış oluyorsunuz. Belki de ileride harika bir medyum, üstün psişik yeteneklere sahip olabilecek insanların böyle böyle önünün kesildiğini düşünüyorum. Lafa gelince herkes sizin iyiliğinizi düşündüğü için bu işlere girmenizi istemez, ama bir insanın başına gelebilecek en kötü şey sistemin kurbanı, tekrar eden bir koyun gibi ölüp gitmektir zaten bunun farkında değiller. En kötü tecrübenin bile bize katacağı muhteşem şeyler var. Fakat ne yazık ki insanlar fazlasıyla benciller. Ya da ellerinde bir şey olmadığı için kendilerini tatmin etmeye çalışıyor da olabilirler elbette.

Bu forumda sizin sorunuza net cevabı verecek, somut bir şeyler gösterecek biri yok. Dışarıda da yoktur, böyle insanları normal insanlardan ayırt etmeniz çok zordur zaten çünkü olabildiğince normalmiş gibi gözüküyorlar çoğu dışarıdan. Bu da onların isteyerek yaptığı bir şey elbette, diğer türlü yaşamaları mümkün olmaz.

Yurt dışında özellikle Rusya'da bu tarz deneyleri yapan kuruluşlar olduğunu biliyorum bunları araştırabilirsiniz. Elde ettikleri bilimsel bir sonuç var mı bilmiyorum fakat bunlara bakabilirsiniz. Fakat ben herşeyin mümkün olduğunu düşünüyorum, her ne kadar biz dışarıdan bakmakla ya da içine girmeye çalışmakla yetinsek de bazı insanlar doğuştan film gibi hikayelerin, hayatların içinde yaşıyorlar, buna eminim. Bu konuların da yeteneğin çok da ötesinde şeyler olduğunu düşünüyorum, biz burada var mı yok mu diye tartışırken birileri istediklerini alıyor ve bizim bu tartışmalarımıza gülüyor gibi hissederim hep. Paranormal olayları bilmem ama, beyin gücünüzle yapabileceğiniz çok şeyin olduğunu düşünüyorum. Şahsen benim bu konuda tecrübelerim de oldu ve bunlar bile bir insanı özel, iyi hissettirmeye yarayan şeyler. Kanıtlama konusunda şöyle bir sorun da var, şuan çok fazla şey görüp yaşamış insanlar bile arada bir durup yaşadıklarının gerçek olup olmadığını, beyinleriyle ilgili bir şey olup olmadığını bilemiyor, şüpheye düşüyor. Kanıtlanması biraz da bu işin yapısına ters zaten.

teknik67

Kayıtlı Üye
böyle şeyleri bilen söylemez ,söyleyende bilmez.bilen niye söylemez çünkü aklını peynir ekmekle yemedi neden yemedi çünkü ne lotocular ne totocular rahat bırakmayacak.hatta hatta belki gizli servisler bazı bilinmeyen şeyleri öğrenmek için peşini bırakmayacaklar vs. vs.en basit örnekmi istiyorsunuz buyrun sene 1980 yılına gidelim o zamanlar tek kanal var trt de televizyoncu uğur dündarın programında trabzonlu bir çocuk futbol liginin bitmesine 8 ay varken trabzonsporun 39 puanla şampiyon olacağını söyledi.aynen dediği gibi 8 ay sonra trabzonspor 39 puanla şampiyon oldu. o zaman ligler de maçı kazanan 2 puan alırdı . bu televizyon yayınından sonra yine uğur dündar bir sene sonra tekrar yayın yapmaya televizyon ekibi ile gittiğinde uğur dündara çocuğun ailesi totoculardan rahatsız olduğun dan çocuğu hocalara götürüp normal hale , yani gelecek ile ilgili bilgi verememesi için hocalara götürdüklerini artık gelecekle ilgili hiç bir şey söyleyemediğini belirtti.ailesi artık rahat ettiklerini ,kimsenin kendilerini rahatsız etmediğini belirtti.şimdi gelelim çocuğa bu çocuğun futbolla hiç ilgisi yok ne futbolcuları tanır,ne takımları tanır.39 puanlık nokta atışını 8 ay önceden bilmesinin pozitif bilimle mantıklı bir izahı varmıdır.şimdi yoktur belki ileride olabilir.o yüzden şu güçler varmıdır yokmudur.varsa delikanlı ispat etsin gibi absürt şeylere gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...