Stephen Hawking Uyardı: Uzaylılarla Sakın Konuşmayın!

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Yalnız bu savaşlar cuntera benzemez. Öldükten sonra başka hakkın yok öbür tarafı boylarsın.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Öteki tarafa hemen gidilmiyor ki bütün ölenler hemen öteki tarafa gitse yeni insanlar nasıl doğacak :) bence dünyada geziyoruz kıyamet geldiğinde hepberaber öleceğiz çünkü şu andaki yaşanan gelecekte yeniden defalarca doğmuş olabiliriz diye düşünüyorum

Teykel00

Banlı Kullanıcı
Countere benzese ne olur benzemese ne olur iş bizde bitiyor :)

mezardansesler

Kayıtlı Üye
uzaylı felan yok hepsi rusya ve amerikanın oyunları arkadaşlar. Lütfen bu 2 sömürge ülkenin sizi ve duygularınızı sömürmesine izin veremeyin. Amerikanın 51. Bölge diye adlandırıp uzaylı süsü verdiği bölgede acaba kaç milyon atom bombası kaç milyon tane hidrojen bombası yapılıyor.

Exellcior

Kayıtlı Üye
Ben şahsen koca evrende tek başımıza olduğumuza inanmıyorum. Kendi gözlerimle de bir kaç defa şahit oldum tek değildim arkadaşımla beraberdim. Özeliikle Allah a inanan biri olarak bu ayetin buna bu kadar geniş bir pay bırakıyor olması da şüphelerimi arttırıyor doğrusu.
Gökleri yeri ve her ikisinde yaydığı canlıları yaratması da Allah'ın kudretinin delillerindendir. O' nun dilediği zaman onları bir araya toplamaya da gücü yeter. (Şûrâ sûresi, 42/29)

İşin teknoloji kısmına gelirsek 100 yıl önce yapılan 1. dünya savaşı teknolojisine ve bu günkü teknolojiye bakarsak 100 yılda alınabilecek bir yol gibi görünmüyor. Keza bilinen tarihe baktığımız zaman ise son 60 yılda insanoğlunun teknolojide devrim üstüne devrim yaptığını da görüyoruz. O kadar uzağa bile gitmesek son 15 yılı baz alırsak muazzam bir değişiklik göze çarpmıyor mu?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Uzaylıların varlığına zaten inanıyorum. Ama onları düşününce aklıma ilk gelen şey bizim kutsal kitaplarımız onları da kapsıyor mu, peygamberlerimiz de aynı şekilde peygamberleri mi.. Ve en önemlisi bizden zekiler mi:)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kuranda buyurmuş ki Allah " biz sizin bilmediğiniz daha nice canlıları yarattık "

İnsan Allah katında özel bir yere sahiptir buna inanırım ama bu demek değildir ki varolan sadece insandır bende inanırım bu vatandaşlara :)

codzombi

Kayıtlı Üye
binlerce yıl önce resmedilmiş gerek erich von daniken bu izleri takip etmeye çalışmış kitaplar çıkarmıştır. lakin bu gezintiler solucan delikleri olur , boyut kapıları olur veya gemilerle olur bilemeyiz ama bildiğimiz bir gerçek var bilemediğimiz kadar galaksi var bilmiyoruz sayısını neden milyar tane nereden biliyorlar belki katrilyon tane var ? tek tek saydılar mı yani.. sonsuzluk her zaman mantıklı gelen kavram.bu galaksilerde sadece bizim yaşamamız akla mantığa zarar yaratılışına hakaret olduğunu düşünüyorum . bedensiz dediğimiz varlıklar havada mı uçuşuyorlar hava molekülleri gibi mi ? onların yaşadığı yerler var gezegenler var . bakın astroloji diyoruz mars diyoruz , jupiter diyoruz saturn diyoruz varlık hiyerarşilerine baktığımızda falanca gezegenin yöneticisi falancanın bilmem neyi falanca zamanda çağırılması bunlar boş yere mi söyleniyor. insan içindeki ırklara bile bakmamız yeterli , hepimiz aynı soydan mı geliyoruz , bakınız atlantis tartışmaları, mu tartışmaları . ayrıca stephan hawking son zamanlarda ateistlik düşüncesinden ayrıldı , artık bu olabilir diyor tanrı var olabilir demiştir. isterseniz inanmayın sıkıntı yok stephan hawkinge son çıkan kitapları kutsal kitaplarla örtüşüyor , o sadece bilimsel konuşuyor. bizim böyle işte bu şu ateist niye inanalım zihniyetine sahip insan çokluğu olduğu için maalesef bilimde ilerleme olmuyor. adolf hitler gibi bilim tekniğe büyü ilimlerini sokan bunun sonucunda üst düzey teknoloji ürünleri ortaya çıkarırsan başka böyle biz niye inanalım ateiste dersen bilimi terslersen başka.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Zeki olmak hakikaten yıkıcı ve tehlikelidir. Bir insanın kendinden daha zeki bir insanla konuşması bile zeki olanın aptalla oyuncak muamelesi yapmasıyla sonuçlanır.
Bu bi maymunla insanın iletişimi gibi olur, eğer uzaylılar gercekten aşırı zeki bir türse, insanlar yanlarında maymun zekasında kalır, bende insanım tabi, eğer birgün bir uxaylıya denk gelirsem, baktım ki maymun zekasında kalıyorum uzaylının yanında, hawking i dinler konuşmam :D insanın temel iç güdüsü zaten, kendinden daha zeki daha güçlü biri tehlike demektir, konuşmaya ne gerek var kacarım hemen :D