Spirituel uygulamalar, yoga ve varliklar

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Merhaba
Spirituel uygulamalar uygulamalar yapmak (dua içermeyen calismalar tütsü, mum gibi eşyalarla niyetler içine girmek gibi) ve en son bir papazdan aciklama vardi mesela yoga insani zararli varliklara acar diye, bu tarz calismalar zararli varlıklara karşı insani açık hale getirir mi?

alexisis

Kayıtlı Üye
Herkeste olmaz ama ihtimal var. Getirebilir, kisiden kisiye degisir.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla yoga, meditasyon, reiki gibi şeyler insanın üçüncü gözünün açılmasına yardımcı olur. Frekans değişince zararlı zararsız fark etmeden diğer varlıklarla derecesi değişken olmakla birlikte etkileşime girilebilir ama yogayı yapar yapmaz bunu yaşayamazsın. Uzunca deneyim ve çalışma gerektirir. Kimden duyduğumu hatırlayamadım ama iyi insanlar iyi varlıkları, kötü enerjideki insanlar da kötü enerjili varlıkları çekermiş, onlarla etkileşime girermiş.
Sonuç olarak söylediğiniz şeyin büyük ölçüde doğru olduğunu düşünüyorum

magicex

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla yoga, meditasyon, reiki gibi şeyler insanın üçüncü gözünün açılmasına yardımcı olur. Frekans değişince zararlı zararsız fark etmeden diğer varlıklarla derecesi değişken olmakla birlikte etkileşime girilebilir ama yogayı yapar yapmaz bunu yaşayamazsın. Uzunca deneyim ve çalışma gerektirir. Kimden duyduğumu hatırlayamadım ama iyi insanlar iyi varlıkları, kötü enerjideki insanlar da kötü enerjili varlıkları çekermiş, onlarla etkileşime girermiş.
Sonuç olarak söylediğiniz şeyin büyük ölçüde doğru olduğunu düşünüyorum

Önceleri tibet gençlik hareketlerini yapıyordum. Enerjimi yükseltmişti, ama düşüncelerimi çok rahatlatmamıştı. Daha sonra çeşitli nedenlerle bıraktım tibet egzersizlerini.

Şu sıralar facebookta bir arkadaşımın paylaştığı yoga hareketlerini yapıyorum, 20-25 günde etkilerini hissediliyor. Hem enerji veriyor, hem de kötü düşünceleri zihinden arındırıyor. Başka etkenlerden de olabilir belki ama yogaya bağlıyorum değişimleri.

Yogayı derinlemesine öğrenmek istiyorum ama bu konuda da geçtiği gibi varlık olaylarının etkisi olabileceğinden dolayı şuan tereddüt ediyorum.

Konuyu detaylandıracak arkadaşlar varsa sevinirim.

alexisis

Kayıtlı Üye
En basta niyet ile alakali bu isler, bir de belli bir yatkinlik... Merak etmeyin, siz istemedikce kolay kolay olmaz o isler. Milyonlarca insan yoga, meditasyon yapiyor, aksi olsa zaten o insanlar ...
Siz en iyisi bu yaziyi unutun, bosuna kafanizi kurcalamasin, gonul rahatligi ile aktivitelerinizi yapin, bu konulari dusunmeden!

magicex

Kayıtlı Üye
En basta niyet ile alakali bu isler, bir de belli bir yatkinlik... Merak etmeyin, siz istemedikce kolay kolay olmaz o isler. Milyonlarca insan yoga, meditasyon yapiyor, aksi olsa zaten o insanlar ...
Siz en iyisi bu yaziyi unutun, bosuna kafanizi kurcalamasin, gonul rahatligi ile aktivitelerinizi yapin, bu konulari düşünmeden!

Gönül rahatlığıyla yapamıyorum çünkü düşüncelerimi rahatlatmak için elimden geldiğince zikir çekiyordum etkisi oldu ama yoga ile çok daha kısa zamanda daha etkili sonuçlar alınıyor. Tasavvuf öğretisiyle ilerlemeye çalışıyorum ve yoga doğu öğretileri ile alakalı, senin dediğin gibi belli bir yatkınlık söz konusu bu nasıl oluyor ve nasıl geliştirilir?