Soydan gelen günahlardan nasıl arınılır?

• Konbuyu başlatan DAİMON
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D

DAİMON

Atalarımızdan gelen günahlar torunun torununa bir kaç batın aşağıya kadar sirayet edebiliyormuş. Bunlardan arınmak için neler yapılır ve tamamiyle kurtulabiliyor muyuz?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Muslumansaniz kimse kimsenin gunahini yuklenmez diye ayet vardi...

EkSen

Kayıtlı Üye
Yahu kim neden nasıl uydurur böyle saçmalıkları hep hayret ederim. Sözüm sana değil Daimon ama duyduğun şey safsata. Bunu da ben değil bizzat ALLAH buyuruyor. Oku. Cevabın burada ; "Hiç bir günahkâr, başkasının günahını çekmez. Eğer yükü ağır gelen kimse onu taşımak için (başkalarını çağırsa) onun yükünden hiç bir şey (alınıp) taşınmaz. Akrabası dahi olsa (kimse onun yükünü taşımaz)."(Fâtır Suresi, 35/18).

Berliner

Kayıtlı Üye
günahlar değil de musallat v.s soydan gelebiliyor.
Günah arkadaşların dediği gibi kimse kimsenin günahını yüklenemez. ama soyundan gelen birinin yaptığı bir şeyden dolayı sen musallat yaşayabilirsin, Mesela ailenden biri büyü işlemleri yaptırmıştır veya ailene büyü yapılmıştır ondan senin de etkilenmen mümkün ama denildiği gibi soyundan geldiğin kimselerin veya akrabalarının günahı sana elbette ki gelmez ayet ile sabittir.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Karmadaki blokajlardan bahsediyor olabilir misiniz? Reenkarnasyonda ...
zaten çektiğiniz kendi eski yaşamlar daki hatalarınızın bedeli değil mi!.

D

DAİMON

Benim bu konuda herhangi bir kitabi kaynağım yok meşhur bir isimden duydum. Bir eşy eklemek istiyorm. Sadece görünen yönünüz( gözünüz agzını ayagınız bacagınız kanınız hastalıgınız vs ) çocugunuza aktarılacak ama ruhsal yükümlülükler aktarılmayacak diyorsunuz siz.
Neden diye sormak istiyorm, bende.
Çocuk günahkar doğmuyor yineliyorum çocuk bir 'günahkardan' doğuyor. Bir düşün. Bu çocuk beddua almış bir bedenin ürünü pis kanaldan su akacak ama hiç kire bulanmayacak(!) nasıl olacak bu?
İşte hazır ve nazır kendini içinde buldugu bedenin teşekkülü edildigi kaynak belli ruh ise ona bedene tabi. Ona bu imtihanı reva görenlerse dedeleri neneleri anne ve babası. Bir örnek Sen Çocuguna bir ev alamazken bir başkası 10 daire sunuyor. Haksızlık ya da günah mı bu, yoo...onun babası zengin var ki vermiş diger yok ki verememiş. Bu kadar basit aslında.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Benim bu konuda herhangi bir kitabi kaynağım yok meşhur bir isimden duydum. Bir eşy eklemek istiyorm. Sadece görünen yönünüz( gözünüz agzını ayagınız bacagınız kanınız hastalıgınız vs ) çocugunuza aktarılacak ama ruhsal yükümlülükler aktarılmayacak diyorsunuz siz.
Neden diye sormak istiyorm, bende.
Çocuk günahkar doğmuyor yineliyorum çocuk bir 'günahkardan' doğuyor. Bir düşün. Bu çocuk beddua almış bir bedenin ürünü pis kanaldan su akacak ama hiç kire bulanmayacak(!) nasıl olacak bu?
İşte hazır ve nazır kendini içinde buldugu bedenin teşekkülü edildigi kaynak belli ruh ise ona bedene tabi. Ona bu imtihanı reva görenlerse dedeleri neneleri anne ve babası. Bir örnek Sen Çocuguna bir ev alamazken bir başkası 10 daire sunuyor. Haksızlık ya da günah mı bu, yoo...onun babası zengin var ki vermiş diger yok ki verememiş. Bu kadar basit aslında.
Şimdi bedensel özellikler ile ruhsallığı aynı kefeye koymamak gerekiyor. Bir insan annesinin ve babasının fiziksel özelliklerini alıyor çünkü onun fiziki yapısını oluşturan özler onlara ait. İki dna birleştiğinde bir reaksiyon gerçekleşiyor ve fiziki bedenin yaratım süreci başlıyor. Ama ruh böyle bir şey değil, zaten hep var. Bizim ailelerimiz sosyal statümüzü ve toplumsal kimliğimizi belirlememizde yardımcı olurlar ama bu günahsal bir aktarım içermez. En azından doğal yollar ile. Burada kaynak olarak gösterdiğiniz kişiler önem arz etmiyor. Onların yarattığı tek şey bir beden, ruh değil :)

NaBe

Kayıtlı Üye
Bilen bilmeyen herkes fikir beyan etmş..

Maalesef bazen soy kavramıyla gelen sıkıntılar var şunları şu şekilde ifade etmek daha doğrudur.

Bazı soy geleneği gereği metafizik kavramları icerisinde gelenek haline gelen aileler vardır elbet iyi - kötü cinler ile anlaşanlar şeklinde ayırt etmek daha doğrudur
Eğer aile bireyleri bu konuda anlaşma yapmışsa bu sonuna kadar devam edebilir siz bir kabile ile anlaşma sağlamışsınızdır ve bu anlaşmada acık beyan edilmiştir bu soy ile bu kabile ebedi şekilde anlaşma icerisinde mütabıka bağlı kalıcaktır Maalesef bu anlaşma ebedi kalabir bu gerek müslüman gerek müslüman olmayan bu anlaşma soy'dan başlamıştır kolay arınma olamaz !

Bir biriyle anlaşma bu şekilde sağlanmış olabilir lütfen bu konularda fikri olmayanlar fikir beyan etmesinler sadece dinlemeyi tercih etsinler ki bir birimizi daha iyi anlıyabliriz

Seraphine

Kayıtlı Üye
Ama her zaman olay cinlere kadar gidecek diye bir şey yok ki. Normal şartlardan bahsettiğimizde bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben yorumumu yazarken büyü, anlaşma vb. her şeyi dışarıda tuttum.

NaBe

Kayıtlı Üye
Ama her zaman olay cinlere kadar gidecek diye bir şey yok ki. Normal şartlardan bahsettiğimizde bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben yorumumu yazarken büyü, anlaşma vb. her şeyi dışarıda tuttum.
Günah kavramı bireye ait bir şeydir Herkesin amel defteri kendine hastır ki keza bunları örneklendrmek gerekirse Peygamber efendimizin amcası...
Anne baba amca dayı vs herkes kendi amel defterini çizer eğer aradığınız cevab bu ise tabi..

Ü

Üye silindi 58480

Soydan gelen gunah bahsi cok ciddi olarak ele alinmalidir.

Allah kimse kimsenin gunahini yuklenmez diyor. Bu ayet, ancak ve ancak hakkini verebilirseniz ve soyunuzun gunahlarinin farkinda olursaniz size uygun hale gelir.

Zehirli dalin meyvesi zehirli olur. LEzzetsiz olur. Ama o meyvenin icindeki cekirdekte zehirsiz ve tatli meyvenin tohumunun bilgisi saklidir. Sallah insanin fitratini da gercek bilgiyi filizlwendirecek surette yaratmistir, ancak atalarinizdan gelen bir dayatma ile dunyaya gozlerinizi acarsiniz. Bebekken anne babayi telepatik olarak kopylarsiniz. Dedeyi, nineyi her defasinda goren berbek onlarin da karmis terazisini telepatik olarak kopyalar. Bebeklerin gozleri scaner digidir. Iyi bakin , dunyaya gelir gelmez ne varsa emerler.

Simdi tovbe etmemis, girdigi kul haklari icin icin bagislanma dilememis, gonul almamis insanlarin frekanslari, oturup kalkmalarini bile degistirir. Insanlarin uzerine coker. Icine siner. Her insanin bir ortama gelirken getirdigi enerji bir olmaz. Her insanin ic huzurunun ve ruhsal refahinin kat sayisi da bir olmaz. Bunun miktari da cocuga direk olarak gecer.

Anne babadan cocuga gunahin ceremesi gecmez, ancak gunaha batilmis bir ruhun dusuk frekansi gecer. Cocuk aklini isletip kendini cok sonradan temizleyebilmesi icin bile bir kok inanca ihtiyac duracaktir. Ista o kok inanc ta gecmediyse aileden cocuk bebeklikteki sirinlikleri bittiginde ciddi bir baskalasim gecirir ve vallahi yuzune bile bakilmayacak hale gelir. Ben bunun orneklerini cok gordum. Isi mucizeye kalmis vakalar gordum.

Ü

Üye silindi 58480

Ayetleri dogru yorumlamiyoruz. Ayetler mujde verdigi oranda korkutmak icin de inmistir.
Allah kimseye gucunun yettiginden fazlasini yuklemez. Bu ayet mujde perspektifinden degerlendirildigi gibi, korkutma,uyarma perspektifinden de degerlendirilmelidir. Yani su anlama gelir :

Allah sana gucunun yetecegi yuku son gramina kadar yuklemeyi de yazmistir ayetle. Yoksa tekamul edemezsin.

Tum kapasiten 100 kilo tasirsa, sen hayatta 10ar 20 ser yuklendiysen, gerisine burun kivirdiysan bu ayetin hakkini vermiyorsundur. 100 kiloluk bir yukte isyan edersin Allaha. Hani yuklemezsi dersin, iman zaafinda oldugun meydana cikar.

Kimsenin gunahinin cezasini cekmezsin. Ama bilirsin ki senin cocuguna haksizlik yapan biri seni oflelendirdiginde sen o kisiye degil o kisinin cocuguna bunun aynisinin olmasini istersin. Sevgilini taciz eden birinin kendi sevgilisine de aynisinin olmasin istersin yani tam simulasyon yasamasini istersin. Simdi insan soyunun hakkini da kendi hakki uzerinde tasiyan bir varliktir.

Ayet gunah yuklenmezsiniz diyorsa, o gunah size sirayet etmistir demek. Ama Allaha bagli kalabildikce sorumlu olmazsiniz diyor Allah. Bu ayet Kurana tam tabi olan insan gecerlidir. Iman idraki olusmus insan icin gecerli bir kanundur. O idrak yoksa kurandaki bir secmece ayet kisiye tam istedigini vermeyebilir. Kuran inananlar icin sifa iken inanmayanlar ve kalbinde hastalik bulunanlar icin yaniltan ve ters koseye yatiran bir kitaptir.

EkSen

Kayıtlı Üye
Yine her zaman ki gibi kavram karmaşası yaşanmış. Hiç kimse bir başkasının günahını yüklenemez. AÇIK NET KESİN. Tartışmaya bile gerek yok. Ama sorduğunuz şey, lanet vs benzeri şeyler ise onlar nesillere sirayet edebilir. Bir babanın varlıklarla yaptığı anlaşmaya uymamasının ceremesini oğlu çekebilir. Ya da büyük bir yeminle adanılan sözlerin yerine getirilmemesinin cezası çocuklardan çıkabilir. Bunun dışında hiç kimsenin günahı bir başkasına yüklenmez.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Günah kavramı bireye ait bir şeydir Herkesin amel defteri kendine hastır ki keza bunları örneklendrmek gerekirse Peygamber efendimizin amcası...
Anne baba amca dayı vs herkes kendi amel defterini çizer eğer aradığınız cevab bu ise tabi..
Sonuç olarak aynı noktaya çıkıyoruz :)

Ü

Üye silindi 58480

Yine her zaman ki gibi kavram karmaşası yaşanmış. Hiç kimse bir başkasının günahını yüklenemez. AÇIK NET KESİN.

Hapisanede dogan cocuk gunahsizdir. Ama anna baba hatasinin bedel semsiyesi altinda dunyaya gelir. Ahirette yargilanmayacak ama bu dunyada anne babadan ne kaldiysa onlarla baslayacak hayata. Suclu olduguna, toplumda istenmeyen olduguna inanma meyli olusacak hapisanede, bu kacinilmazdir.

Kimsenin gunahini yuklenmiyor ise neden itilmis hissediyor ?

Tevhidi bile kacimiz icimizde ozumsedik. Eminim hepimiz araya aracilar koyariz bir ise girmek icin. Ama sorsaniz Allah birdir deriz. Herkes ona muhtacdit deriz.
Ayni mesele. Baskasinin gunahini yuklenmeyiz diye gecistirmeyin. Bu ciddi bir mesele. Bebek ne bilsin gunahi sevabi. O anne babanin manevi karmasindan olusan bir ruh ile gelir. Sonradan kendini temizlicekse temizler. Akil ve idrak olustugu zaman. Ama o zamanda kadar kaliplarini kirabilecek mi kiramayacak mi , nasil bir yola girecek bilemezsiniz.

Ayet mujdeliyor diye kolay zannetmeyin ! Ayet imkansiz gibi gorunen bir putu yikiyor. Yani zorlu bir surectir arinma sureci.

EkSen

Kayıtlı Üye
Sevgili Dennise yazılarını keyfle okuyorum ama bazen sol kulağını sağ elinle gösterme hatasına düşüyorsun. Konunun başında ki soru çok açık; Soydan soya günah geçer mi?
El Cevap: GEÇMEZ.
Ortada muhkem ayetler var. Daha önce de belirttim burada sorulan GÜNAH. İtibar, ortam, lanet, hastalık, musibet vs değil. Günahları dağıtma planlama yetkisi de ALLAH'ta olduğuna göre ve ALLAH'ta açıkça bir biçimde "kimse kimsenin günahını yüklenmez" buyurduğuna göre hala neyin uzatmasıdır ki bu?!
Hapishane örneği vermişsin. Hadi senin örneğinden gidelim. Suçlu ve hamile bir kadın hapse atıldı ve orada doğum yaptı. Suçsuz günahsız bir çocuk kendi ayakları üzerinde durana kadar o hapishane şartlarında yaşamak zorunda kaldı. Bunun sebebi onun suçlu olmasından mıdır yoksa mecburiyetten mi?
Ya da Musa ve Hızır kıssasında ki çocuğu hatırla. Onun da ALLAH'a iman etmiş düzgün ebeveynleri vardı lâkin o ileride kötü biri olacaktı ki Hızır tarafından öldürüldü. Yani annesinin babasının ona hazırlamış olduğu olumlu ortam bile ileri de o çocuğun şeytanlaşmasını engelleyemeyecekti. Anlatmak istediğini de anlıyorum bu arada. Muhakkak aileden gelen şartlar her yeni doğan bireyin hayatını etkiler ama konuya GÜNAH geçer mi penceresinden baktığımızda bunun cevabı HAYIR geçmezdir. AYET NETTİR KESİNDİR.

Ü

Üye silindi 55028

Orta asyada yaşamış neanderteller var.Bu kavim zamanında dünyanın her yerine dağılmış.Bu kavmin genini en çok orta asya türkleri ve ruslar taşımakta(%6 %10).Bu o insanları etkilemiş diğerlerine göre farklı kılmıştır.Mesela ruslar hızlı bir şekilde duygu değiştirir.Sakin olan bir insan diğerlerine göre hızlı sinirlenir.Ailede buna benziyor.Ailedeki bazı hastalık ve alışkanlıklar kenfine has bir varlıkla iletişimde olabileceğini düşünüyorum.Siz burda 'ananem cin çağırmış bana bulaşır mı' gibi bir konuda konuşuyorsunuz ama benim dikkat çekmek istediğim nokta ailedeki eşlik eden varlıkların aynı olma olasılığının yüksek olması.

D

DAİMON

Sevgili arkadaşlar kıymetli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Tabi herkesin kendi görüşü saygı duyuyorum.
Bana göre beden ruhtan, ruh ise bedenden hali değil. Ve bu çok ciddi bir mesele malesf. Bir çogumuzun haberi bile yok ki bende biliyordum ama sonuçlarının bayagı tehlikeli olabileceğinin yeni farkına vardım.

Biraz daha araştırmanızı tavsiye edecegim ve sonuç ne olursa olsun şunu her durumda yapın yani peygamberimizin yaşantısını örnek alın.
Buna inanmıyorsunuz degil mi boşver in inanmayın o önemli değil, önemli olan bol bol sadaka vermeniz. Allah ın sizi belalardan beddualardan ah'lardan koruması niyetiyle sadaka vermeniz. Sadaka kurbanı diye bir şeyde var. Biliyorsunuz ki peygamber musibetlerden korunmak niyetiyle bol bol sadaka vermeyi tavsiye etti.

Ü

Üye silindi 58480

Sevgili @EkSen soydan soya gunay gecmez.

Ben soydan soya neler gecer, nasil etkiler olusur onun derdindeyim.
Turk insanina `soydan gunah gecmez dersin`

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...