Sorularla kafa dağıtalım.. :)

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Yazdıklarınızın pek çoğuna katılıyorum fakat bir yerde çıkmaza girdim @berksurucu

İsa ters zamanlı peygamber. Geçmişte vardı, gelecekte de olacak. Bu durumda gelecekten geçmişe akan yaşamın bilincine sahip.

Sizin; Adem'den İsa'ya dediğiniz dönemde, vermiş olduğunuz örnek, olayı biraz karıştırıyor. Çünkü İsa makamı hiçbirimizin tahmin yürütemeyeceği karmaşık yapıya sahip.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Yazdıklarınızın pek çoğuna katılıyorum fakat bir yerde çıkmaza girdim @berksurucu

İsa ters zamanlı peygamber. Geçmişte vardı, gelecekte de olacak. Bu durumda gelecekten geçmişe akan yaşamın bilincine sahip.

Sizin; Adem'den İsa'ya dediğiniz dönemde, vermiş olduğunuz örnek, olayı biraz karıştırıyor. Çünkü İsa makamı hiçbirimizin tahmin yürütemeyeceği karmaşık yapıya sahip.

zaten idrakinde olmadığım için, idrake varmışların cümlelerinden yola çıktım. belki idrak etseydim. kelimeleri ve metaforları daha farklı kullanabilirdim. bu yazdıklarım hakikatin kendisi değil, etrafında dolanmaktır...

taroh

Kayıtlı Üye
Kısa bir sorum var evlenmeden önce ve şuan hayatımda biri yokken benden hoşlandıklarını düşündüğüm kişi veya kişiler neden sevmediklerim ile can ciğer muhabbette olur?
Sormak için doğru yer mı bilmem ama başlığa istinaden sorumu yazdim

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Kısa bir sorum var evlenmeden önce ve şuan hayatımda biri yokken benden hoşlandıklarını düşündüğüm kişi veya kişiler neden sevmediklerim ile can ciğer muhabbette olur?

yani bir insan sana ilgi duyuyor diye sevmediklerinle konuşamaz mı ?

berksurucu

Banlı Kullanıcı

yani bir insan sana ilgi duyuyor diye sevmediklerinle konuşamaz mı ?

taroh

Kayıtlı Üye
Olur neden olmasın? Dedikodu yapmak, ortak düşman edinmek için mi seviyorsun. Ayrıca demekki sende bişey hissediyorsun ki bunu takmışsın.
Ne kadar his bilmem ama tum hayatta böyle.ben bana ters olanlarla düşüp kalkan samimi olanları aynı frekansta bulmuyorum.bi anlaşmazlık yaşasam o kişilerle beni anlamak yerine onlara mı taraf olacak?

superado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben kendim ile ilgili bir konuda sizin görüşünüzü almak istiyorum.Uzun yıllardır şahsım ya da ailemle ilgili gerçekleşecek olaylarda kötü sonuç doğurabilecek konularda öngörülerim oluyor ve sonuçlar büyük oranda doğru oluyor...Aynı olay takımım ile de aynı gerçekleşiyor...Takımımın kazanacağını ya da kaybedeceğini yüksek oranda öngörebiliyorum...
Ancak kendim ya da ailem ile ilgili konularda iyi ya da lehte sonuçları göremiyorum,sanki bilmem için kötü sonuçlanması gerekiyor...

Ü

Üye silindi 58480

Bütün püf noktanı son cümlede vermișsin :

sanki bilmem için kötü sonuçlanması gerekiyor...

İyi sonuçları öngöremiyor olmanın kozmik sebebi nankörlüktür.
Andolsun şükrederseniz attırırım. Der Kuran.
Yani bereketlendiririm diyor. Elinin altındaki önemsemediğin nimetlerin değişik fazlarından da seni yararlandırırım diyor.

Şimdi doğal akışına bırakırsan negatif, pozitiften daha hızlı yayılır. Felaket haberleri daha çok tık alır. Fıtrat böyle. O halde şükretme, kadir kıymet bilme ve minnettarlık bilinci ile hareket edersen, doğal istilacı olan negatifi ilkeli bir şekilde pozitife çevirirsin.

Dış alemde negatif pozitif yok çünkü. Değerlendiriș biçimi var.

superado

Kayıtlı Üye
İyi sonuçları öngöremiyor olmanın kozmik sebebi nankörlüktür.
Sevgili Dennise şu alıntı yaptığım kısımın benim icin geçerli bir argüman olmadığını düşünüyorum,çünkü şükür müessesesi benim çok önem verdiğim bir konudur ve yaşamımın her anında uygulamaya gayret ederim...ancak dersen ki atalardan taşınan bazı negatif yükler,işte o geçerli bir argüman olabilir...

Ü

Üye silindi 58480

Tabi alıntı yaptım ama kişisel algılamayın beni. Ben biryerlerden alıntı bahanesi bulup genel yazıyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Sevgili Dennise şu alıntı yaptığım kısımın benim icin geçerli bir argüman olmadığını düşünüyorum,çünkü şükür müessesesi benim çok önem verdiğim bir konudur ve yaşamımın her anında uygulamaya gayret ederim...ancak dersen ki atalardan taşınan bazı negatif yükler,işte o geçerli bir argüman olabilir...

Tabi ki siz daha iyi bilirsiniz.
Benimki dediğim gibi ben kendi özelestirim üzerinden ilerliyorum.

superado

Kayıtlı Üye
Benimki dediğim gibi ben kendi özelestirim üzerinden ilerliyorum.
Dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insanın genellemelere uymadığını ve herkesin kendi tekamülünü yaşadığını düşünürsek zaten aslında çok kompleks bir karmaşanın yaşandığını söyleyebiliriz diye düşünüyorum...

Ü

Üye silindi 58480

Şimdi atalardan gelen yükler de iki şekilde temizlenir.

1 deşifre edilir ve yük düşer.
2 deşifre edemezsin köküne inemezsin. Ama Kuran buna gerek te yok der.

Negatif duygunun nerden geldiği önemli değil der. O duygunun son kullanıcısı sen olduğun için her seferinde o duyguyu değiştirebilirsen zaten genetik şifreni de kırarsın ve yeni gen yazarsın. İnancın biyolojisi böyle işler. Zor yol her zaman en etkili yoldur.

Akil verir gibi konuşsam da aklım kendime yani ?

superado

Kayıtlı Üye

Negatif duygunun nerden geldiği önemli değil der. O duygunun son kullanıcısı sen olduğun için her seferinde o duyguyu değiştirebilirsen zaten genetik şifreni de kırarsın ve yeni gen yazarsın. İnancın biyolojisi böyle işler. Zor yol her zaman en etkili yoldur.
Tamamiyle katılıyorum,benim de görüşüm bu...

berksurucu

Banlı Kullanıcı

Akil verir gibi konuşsam da aklım kendime yani ?

kesinlikle katılıyorum.

Geçmiş yaşam çalışmaları ve bunu hatırlamak için yapılan regresyon çalışmaları konusunda şüpheliyim.

geçmiş yaşama dair görülen vizyonların kesinlikle sembolik çağrışımlarla oluşturulduğuna dair bir fikrim var.

Deneyimlere baktığımız zaman masalsı hikayeler görüyoruz. "Ben eskiden prensesmişim, dükmüşüm, savaşta mızrak yemişim, cellatmışım, cadıymışım vs vs )

"Normal bir manav mışım. Kalp Krizinden ölmüşüm" diyen birine rastlamadım.

Zihin kendini özel hissetmek adına çok gerçekçi hikayeler uydurabilir. Dünya dışı Varlıklar (ufo) tarafından alıkonma olayları ortaya çıkmaya başladıktan sonra hipnoza yatan herkesin illaki "kaçırıldığı" ile ilgili vizyonlar gördüğü olmuştur.

Peki bu hikayeler neden gerçekçidir. Çünkü yaratılan hikayeler benim şu an ki duygu durumuma, değer yargılarıma, inançlarıma, korkularıma uygun olarak uydurulduğu için vizyonlar esnasında görülen his inandırıcıdır.

.................................

Atalardan Özgürleşmek için masalsı yöntemlere gerek yoktur. Aile Diziminde Nerden ne geliyo olursa olsun SON DURAK biziz..

Kendi üzerimizde çalışarak Aile Diziminde Bir kırılma yaratabilir, bizden sonraki nesillere temiz bir akış sağlayabiliriz.

Önce kendimizi, sonra İÇ ana babamızı tanımalıyız. Zaten duygulardan özgürleşme sağlandığında dedemin yediği haltların bende etkisi kalmamaya başlar :))

Ü

Üye silindi 56746

Kendi üzerimizde çalışarak Aile Diziminde Bir kırılma yaratabilir, bizden sonraki nesillere temiz bir akış sağlayabiliriz.
Bir de şu "eklenti" konusu var; çoğumuzda ruh eklentileri varmış ve zihin karışıklığı yapıyormuş, takıntılı kişilik oluşturabilirmiş ve daha bir sürü şey. Regresyonla eklentilerimizden kurtulabiliyormuşuz. Ben açıkçası en çok zihin rahatlığı, daha doğrusu boş, bomboş bir zihin için regresyonu denemek istiyordum çünkü sizin dediğiniz gibi kendi üzerimizde çalışabilmek için zihnin dikkat sağlayabilmesi gerekiyor.

Kendi kendimize nasıl çalışma yapabiliriz ve kendi başımıza çalışırken de ego rahatlıkla devreye girebilir, piremses gibi hissettirebilir?

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Bir de şu "eklenti" konusu var; çoğumuzda ruh eklentileri varmış ve zihin karışıklığı yapıyormuş, takıntılı kişilik oluşturabilirmiş ve daha bir sürü şey. Regresyonla eklentilerimizden kurtulabiliyormuşuz. Ben açıkçası en çok zihin rahatlığı, daha doğrusu boş, bomboş bir zihin için regresyonu denemek istiyordum çünkü sizin dediğiniz gibi kendi üzerimizde çalışabilmek için zihnin dikkat sağlayabilmesi gerekiyor.

Kendi kendimize nasıl çalışma yapabiliriz ve kendi başımıza çalışırken de ego rahatlıkla devreye girebilir, piremses gibi hissettirebilir?

Hak veriyorum... öncelikle şu süreci hangi yollardan gittiğimizi hatırlayarak çözümleyelim... Tabi bu yollar Aydınlanmaya giden insanların geçebileceği yollardır. bir sayfa önce Bunu tasavvufi jargonlarla anlatmıştım. Şimdi biraz sadeleştirelim...

1. Aşama MAĞDURİYET

hani şu hayatın sırlarını araştırmadan önceki zamanlarımız. tabi çoğu insanın içinde bulunduğu evre... Dış olaylar ve bunların bizi soktuğu olay ve durumlar. Suçlanacak çevre, aile, ülke, arkadaş, sevgili vs vs vardır. AMA ONLAR ÖYLE OLDUĞU İÇİN BEN BÖYLEYİM durumu...

2. Aşama GÜÇ KAZANMA

hani şu kişisel gelişim mevzuu ile tanıştığımız zamanlar. Bizim egomuza sayısız vaadler olduğu zamanlar. DÜŞÜN, HAYAL ET, İNAN GERÇEK OLSUN...Çekim Yasası, The Secret, Kuantum Düşünce Teknikleri... niyet etmeler... para aşk başarı ve sevgi istemeler. etrafımıza bunu anlatmalar filan. Zaten bu siteyi biraz okursanız çoğu kişinin bu aşamada olduğunu görürsünüz. kişi kendini tanımıyor. kazanmak istediklerinin egonun çırpınmasından olduğunu göremiyor. Sevgiliyi geri döndürme duası, vefki büyüsü, telepati ile rüyasına girme vs bunlara sarıyor...

3. Aşama TESLİMİYET

işimize gelmeyen, anlaşılmayan, görmezden gelinen aşama... kişi ne isterse istesin eninde sonunda cevapların onlar olmadığını anlar. Teslimiyet Farkındalığı beraberinde getitir. Bu süreç yıllar alabilir. egomuzun keşfi, kendimizi izleme, kendimizle konuşma, duygulardan arınma af dileme mevzularını içerir. yüzeyde 3 tane sorunun var zannedersin. onları çözersin... altta çatallanmış 10 tane sorun ve ona uygun sınavlarla karşılaşırsın... çözdükçe çatallanmış 100 mevzuya ulaşabilirsin.

Regresyon terapisi "DOĞRU" yapılırsa ki burada üstadlardan bahsediyorum (ÖRN Pr Dr Bülent Uran) ozaman etkisi olabilir. Çünkü bebekliğindeki bir şeyi hatırlayıp boşaltmak önemli. Her regresyon yapıyorum diyene inanmayın. Çoğu Hipnoterapi (bilinçli Hipnoz) yapıyor.

herşeyden önce İLKEL yöntemlerle arınmaya başlamakta fayda var. Örneğin Ağlanmamış duygularımız varsa ağlamak... öfke varsa ifade edip rahatlamak... gibi... gerisi gelecektir.

3. Aşama Aydınlanma (SIFIR NOKTASI)

isteklerin ve olanlar artık paraleldir. Ama asla bir hedef olamaz. çünkü Aydınlanmak istemek egosaldır. O kendiliğinden gelecektir. anlaşılmaz idrak edilemez bir mevzudur (en azından bizler için)

Ama aydınlanmaya giden yolda (satori) denen kıvılcımlar yaşarsın... Bu tanrısal olanın sana Selam çakması gibi bişeydir :))

[XTR] Similar Threads