Sorularla kafa dağıtalım.. :)

Ü

Üye silindi 58480

Peki burçlar. Sizce bir anlamları var mı?

Tabi ki anlamlari vardir. Asil sorun kolaylassin diye 12 kategoriye indirgendigi zaman daha da kafa karistirici olmasidir. Biz magazinsel boyutundan medet umuyoruz. Hatamiz burda.

Bende burçlarla ilgili bir şey sormak istiyorum ? daha doğrusu direk terazi burcu ve iş olsun ...
Terazi burçları sizce hangi işlerde daha başarılı olur?

Benim CEO bir terazi arkadasim var. Vallahi ona yoneticilik cok yakisiyor. Arada garip surprizler yapiyor departman yoneticilerine. Ciddiyetini elden birakmadan her defasinda cocuk gibi neseli olabiliyor.

Baska bir arkadasim ressam. Daha dogrusu manga ciziyor. Kendisini adamis insanlara teknik ogretmeye. Kursa baskayanlar illa onun sinifinda olmak istiyorlar. Bir kere bile onla konussalar hemen onu talep ediyorar.

Baska bir arkadasim da meslektasim : Tur Rehberi. Vallahi turistleri bu kadar baglayan, cezbeden, sekilden sekle sokan, hipnoz eden biri daha bilmiyorum.

Teraziler insanlarla cok iyi iliskiler kurarlar. Kendi inlerindeki dengesizliklerle imtihan olsalar da dis alemle olan iliskileri insanlari birbirine kaynastirmaya yoneliktir. Iyi insan toplarlar.

Ü

Üye silindi 58480

Peki sizce neden dinlerde peygamberler ve diğer inanışların kurucusu veya yol göstericileri hep erkek.

Bu gayet normaldir. Allahin bictigi rolu kiskanmak olmaz : ))) saka saka : ))
Allah baliktan agaca tirmanmasini murad etmemistir. Kadin dogurgandir. Hormonlari daha cesitlidir daha etkilidir. Halleri daha degiskendir. Otoritesi guclu olabilir buna saygi duyariz. Evi kadin yonetir. Okullari da, anaokularini da. Dip dalga kadinindir. Sebe Melikesi de kadin bir ulus kralicesidir Kuranda gecer.

Bununa birlikte Peygamberleri dogru anlamak gerek. Bir kadinin Hz. Ibrahim gibi ates cukuruna atilmasini Allah istememistir.
Hz. Yusuf gibi kole olarak satilmasini, haysiyeti ile ilgili iftiraya ugramasini, tacizlere ugramasini murat etmemistir.
Erkek Peygamber gelmesinin sebebi erkeklerin daha zor yoldan anladiklari icin olabilir. Bu hakikaten de boyle. Kadin sezgiyle kisayoldan da anlayabilirken erkekler savas vermek zorundadir. Direnmek zorluk cikarmak, pislik yapmak zorundalardir : ))

PEygamberlik esasinda cile demektir. Kadini cabuk cokertir cile. Ayin hallerine gore kadinin hassasiyetleri Lider olmasina engel degildir. Ancak kendisinden beklenen sorumluluklara belli ki yetisemeyebilir.

Feminist olan arkadaslara itina ie yazdim , bazen cantalariniz cok dolu ve agir oluyor da ..

Aisling

Kayıtlı Üye
İnsanlık kumaşını, cinsiyetlerimizi, isimlerimizi... Şu anda bizi biz yapan, tanımlayan her şeyi üzerimizden atsak, geriye ne kalır? O zaman, bizi ne tanımlar? Üzerine giydirilen rollerdrn arınmış o saf ve salt kimlik nedir?

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bende burçlarla ilgili bir şey sormak istiyorum ? daha doğrusu direk terazi burcu ve iş olsun ...
Terazi burçları sizce hangi işlerde daha başarılı olur? Biraz açık uçlu bi soru farkındayım ama... yada yatkın olduğu iş dalları yada mutlu olacağı işler neker olabilir merak ediyorum
Aslında mesleki başarıların direk güneş burçları ile alakası yoktur. Terazi burcu evet denge, uyum, estetik, sanat konularında başarılı olabilir doğal yöneticisi venüs olduğu için. Ancak astrolojide meslek göstergeleri doğum haritanızın, 10.cu (MC kariyer ) ve 6. cı (iş ortamı, yeri) evleri ile ilgilidir genelde. Ve 2.ci ev para kazanma şeklini ifade eder. Ve bu evlerdeki gezegenlerin veya evlerin yöneticilerinin olumlu açıları başarıyı işaret edebilir. Örneğin, 9.cu ev hukuk, adalet, eğitim evidir ve buraya mesela güneş terazide yerleşmiş ve ayrıca 9.cu evin yöneticisi jüpiter ile güzel açılar alan yerleşimse, çok iyi ve başarılı avukat, hakim diplomat vs lik mesleklerini işaret edebilir. Hele ki bu yerleşim 10.cu evdeyse süper :) Ya da terazi burcusunuz ama balık ta venüs 11.ci evdeyse sanatta olumlu açılarda şöhret, ama az güçlü bile olsa popülarite verir. Öğretmenlik için de mesela satürn açıları..
Size tavsiyem şayet mesleğe karar vermediyseniz mutlaka astrolojik danışma alın..

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
İnsanlık kumaşını, cinsiyetlerimizi, isimlerimizi... Şu anda bizi biz yapan, tanımlayan her şeyi üzerimizden atsak, geriye ne kalır? O zaman, bizi ne tanımlar? Üzerine giydirilen rollerdrn arınmış o saf ve salt kimlik nedir?

ID halimiz kalır herhalde mağara insanı gibi gezeriz ortalıkta. Sonuçta şuanki bizi bizden ayıran ahlak değerlerimiz. Herkesin ahlak kavramı farklı bu da kişiliklerimizi etkiliyor. Tabii buna binlerce farklı etken var ama benim açımdan herhalde herkesi en çok etkileyen şey ahlak. Ben de sürekli acaba dinlerden, coğrafyalardan ve bebekliğimizden gelen etkenler olmasa herkes aynı şekilde büyütülse hala ahlaktan söz edebilir miydik? Ahlak diye bir kavram olur muydu?

Rapİ

Kayıtlı Üye
Ruhun kaynağı yaratılışın varlık nedeni.
Maddenin tezahürünün manadan yoksun olması düşünülemez. O mana da alenen seyrelemez. Özbilinç arttıkça ruhun sırrı sahibine beyan olur.

Dilsiz, kulaksız, sessiz ve sözsüz hissettiklerinize sanki söylenmiş, duymuş gibi anlam verdiğinizde sezginiz ne kadarına yaklaşıyor?

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Suya enerji aktarılabilir mi? Eğer aktarılabilirse katkı maddesi içeren farklı sıvılarada aynı şey yapılabilir mi?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Suya enerji aktarılabilir mi? Eğer aktarılabilirse katkı maddesi içeren farklı sıvılarada aynı şey yapılabilir mi?
Enerji aktarmak nedir? Suyu ısıtınca enerji aktarıyorsun mesela? Enerji olarak hayal ettiğini tarif edersen tam olarak yardımcı olabilirim.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sizce hz isa as babası yok diye Allah ın (haşa) oğlu oluyorsa, e hz adem as'ın hem annesi hem babası yok. Bu durumda adem de Allah'ın (haşa) oğlumu oluyor? O oğlu oluyorsa bütün insanlık adem'den geldiği için her insan haşa Allah'ın çocuğu mu oluyor? Eğer öyleyse hz isa'nın bir ayrıcalığı kalmıyor öyle değilmi arkadaşlar?

taroh

Kayıtlı Üye
Bende bir soru sorayım o kadar bakım yapan kişi varken neden birinin dediğini diğeri tutmaz

Hüzün1993

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben sogutma işlemi yaptırdım 1 ayı geçti hatta bu pazar günü 40 gün olacak ama hala işlemimde bir degişiklik olmadı bana yardımcı olabilirmisiniz

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Hristiyanlık hakkında kafama takılan bir şey var.
İsa'nın babası Tanrı diye geçiyorsa; Adam ve Eve de Tanrının çocukları olarak neden geçmiyor?

Bir de İncilin düzgünce çevrilmiş halini nereden bulabilirim fikri olan var mı?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İsa bakire Meryem den doğdu, ama adem ve Havva bir anadan doğmadılar böyle bir ayrım var, tabi bu İslam'a göre, bazı görüşler ilk insanın iki farklı varlık ırkından doğduğunu savunur, dünyanın rahminde karmaşık işler yıllardır çözemedim

D

DAİMON

Hristiyanlık hakkında kafama takılan bir şey var.
İsa'nın babası Tanrı diye geçiyorsa; Adam ve Eve de Tanrının çocukları olarak neden geçmiyor?

Bir de İncilin düzgünce çevrilmiş halini nereden bulabilirim fikri olan var mı?
İncil in çevirisi Kuran gibi değil.
Kuruldan her dil için bir tane çeviriye karar veriliyor ve o geçerli oluyor.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Meryem insansa bakire olup doğum yapamaz. İnsan değilse diye bir seçenekte yok aslında ama neyse. İnancın, inandırma ve aldatma gücü sorgulanmalı.

D

DAİMON

Meryem insansa bakire olup doğum yapamaz.
Orda mıydın?

Mucizelere inanmıyorsan sende yorum yapamazsın.

Hele ki müslüman değilsen hiç yapamazsın.

Bilmediğin meseleler hakkındaki küçümseyici, lakayt ve altlıksız söylemlerinizi kendinize saklayın.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hz İsanın uzaylı melezi olduğunu iddia edenler de var, suni döllenmeyle dünyaya gelmiş. Yani mantıken olabilir gibi doğrusunu Allah bilir.

Ü

Üye silindi 55028

Bir din belgeselinde ortodoks kilisesinin yetkilisi 'Bizde isa'nın tanrının oğlu olmadığını biliyoruz.' diyordu.Başka dinlerde de tanrıyı çok anan düzgün insanlar var.Az çok bu insanlar doğru bir yolda ilerliyorlar.

[XTR] Similar Threads