Siyanürle ölümler..

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Merhaba
Cok acı ki iki aile siyanurle... devamini yazmak dahi istemiyorum haberlerde okumussunuzdur.
Bu maddeye erisim hic de kolay degilken ve secilebilecek daha basit yollar varken bu durum sizde suphe uyandirdi mi merak ediyorum...

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Bu maddeyle ölüm intihar haberleri giderek artıyor.
Bi fikriniz var gibi
Merhaba
Cok acı ki iki aile siyanurle... devamini yazmak dahi istemiyorum haberlerde okumussunuzdur.
Bu maddeye erisim hic de kolay degilken ve secilebilecek daha basit yollar varken bu durum sizde suphe uyandirdi mi merak ediyorum...

X6K3

Kayıtlı Üye
Haberde gördüm, belirtildiğine göre internetten bile alınabiliyormuş maalesef ki..

alexisis

Kayıtlı Üye
Zehir zehirdir! Hangi zehirin secildigindense! Bir insanin en sevdiklerinin ( es, cocuk,kardes) hayatina son verebilecek kadar umutsuzluga dusmesi... asil sorgulanmasi gereken bence bu!!
Ne yazik degil mi! Bazilarimiz bir yuzukle yola cikip, milyar dolar servet edinemeyip, intihar ediyor hemi de cokomelli ekonomide!
Bi suriyeli multeciler kadar olamamislar!!! Niye ki!!!!???

dgo

Kayıtlı Üye
Maalesef nefret söylemleri ve ekonomik bunalım sonucunda toplum bu hale geldi ve toplumumuz bir takım değerlerini kaybetti veya kaybettilirdi.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Evet insanlari bu noktaya surukleyen nedenler tabii ki sorgulanmali. Mesela komsulari bile pek tanimiyoruz diyordu... birlesmek yerine ne cok koptuk insanlardan cevremizden...Cok cetin dönemlerden geçiyor toplumumuz. Bu ayri konu. Siz ayri bir baslikla bunu sorgulayabilirsiniz @alexisis
Simdi musade ederseniz sorumu tekrarliyorum bana kimyasal yontem olarak secilebilecek daha basit seyler varken bu zehir turu garip geldi acikcasi benim gibi dusunen var mi merak ettim.

Licht

Kayıtlı Üye
Yaşam adil değil, bazıları bolluk içerisinde yaşar bazıları açlıktan ölmek zorunda kalır. Ne kadar yardım etmeye çalışsak da bu konuda yapabileceğimiz maalesef hiçbir şey yok.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
kimyasal yontem olarak secilebilecek daha basit seyler varken bu zehir turu garip geldi acikcasi benim gibi dusunen var mi merak ettim.

Siyanür 'e ulaşmaları diğer maddelere ulaşmalarından daha basit yolla olduysa ve etki şeklini de biliyorlarsa tercihte ilk sırada yerini almıştır.

Kimya bilimine güvenip yarı yolda kalmamak adına tarihi araştırma -uygulama bakımından- yapıldıysa eğer ; 2010 sonrası yaşanılan siyanür intiharları da yeterli sebep olur. Kesin ölüm vaat eden köşe yazarlarımızın da katkısı göz ardı edilmemeli..
Biraz daha geçmişe gidersek, bilgi alabileceğimiz kaynak örnekleri de mevcut.

Örneğin :
Gaz odalarında katledilen kurbanlara karbonmonoksit verildiğinde ; baş ağrısı, görmede bozukluk, zihin bulanıklığı gibi rahatsızlıkların başladığı ve devamında koma ile gelen ölümü gözlenmiş. Tabi bu durum ölüm süresini uzattığı için, farklı maddelere başvurulmuş.
Siyanür gibi ağır maddelerin kullanımında ise kurbanların ; hızlı bir biçimde solunum yetmezliği yaşayarak öldükleri gözlemlenmiş.

( Nazi Almanya'sı toplu imha çalışmaları )

hesperos

Kayıtlı Üye
bende intiharı düşünüyorum çıkmazdayım şuan 4bintl kredi borcum kaldı son 3 aydır işsizim bankalar hergün arıyor bakalım sonum ne olacak

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
bende intiharı düşünüyorum çıkmazdayım şuan 4bintl kredi borcum kaldı son 3 aydır işsizim bankalar hergün arıyor bakalım sonum ne olacak

Ya intihar ettiğimizde daha berbat bir yere gidersek.. İntihar da çözüm değil, 4 bin borç da bir şey değil benim yerimde olsan çoktan gitmiştin demek ki..
İş aramak yerine kendi işini kursan, hiç bir şey yapamıyorsan git pazarda meyve sebze sat, internet sitesinde mağaza aç.

hesperos

Kayıtlı Üye
dediklerini yapmakta parayla cebimde inan 1 tl para yok eş dostan borçla geciniom şuan

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Trilyonlarca borcu olan intihar etmiyor da siz niye böyle 4 bin liraya hemen?
Başka sebebi vardır bence... 4 bin TL bahane
Hz. Muhammed(sas) mecbur kalmadıkça borçlanmayın, eldekine kanaat edin der. Siz ne için borçlandınız bilmiyorum ama 4 bin lira için değmez. İnşaatlarda, mağazalarda, hizmet işine girin bir şekilde denkleşir.
Sonra da hayatınıza çeki düzen verin ve bundan bir ders çıkarın.
Gayret sizden tevfik Allah tan.

hesperos

Kayıtlı Üye
son 1 ayda 30 farklı şirkete iş için gittim cv doldurtup geri gönderiyorlar kimse işe almıyor nedenini bilmiyorum iş kolay bulayım die özel güvenlik kartı cıkartırdım gene iş yok

Enneagram

Banlı Kullanıcı
son 1 ayda 30 farklı şirkete iş için gittim cv doldurtup geri gönderiyorlar kimse işe almıyor nedenini bilmiyorum iş kolay bulayım die özel güvenlik kartı cıkartırdım gene iş yok
O işlere girme öyle hemen istedigin şartlarda iş bulamasın tabi. Borçlar için inşaata git işçiye ihtiyacınız var mı, de. Böyle iş arayan ve bulan duyuyorum.
Mağazalar birlikte çalışacağı eleman arıyor sürekli, cafeler de temizlik yardımcı vs.
Sen iş begenmeyecek durumda mısın ki...

hesperos

Kayıtlı Üye
bu dediklerinizi yapmadımı nerden biliyorsunuz emin olun iş aradımı bilmeyen kalmadı cevremde yok işte kimseden ses cıkmıyor

Enneagram

Banlı Kullanıcı
bu dediklerinizi yapmadımı nerden biliyorsunuz emin olun iş aradımı bilmeyen kalmadı cevremde yok işte kimseden ses cıkmıyor
Yapmadınız demedim. Cv den bahsettiğinz için bu işleri önerdim.
Oturun dua edin. İntihar çözüm degil. Madem elinizden geleni yaptıgınıza kanaat getirdiniz o zaman duanız eksiktir.
Ya Fettah ya Allah deyin sürekli.
Fetih suresini okuyun, Fatiha ile dua edin.
Nasrun minallahi ve fethub garib, ayetini 341 defa her gün okuyun.
Kaç güne iş ayağınıza gelir.
Selametle.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı

İşkur'a başvuru yapmanızı öneririm. Sadece iş kolunuzla değil, sınırlama getirmeden yapacağınız başvuru, memurlar açısından da kolaylık sağlar.
Son dönemde sgk prosedürü dışında çalışanları olan firmalara cezai yaptırımlar uygulanmaya başlandı.
Pek çok firma bu cezadan nasibini aldığı için, personel açıkları var. Sene bitmeden işe girme olasılığınız artar..

TGS gibi havaalanı firmalarında da açık var. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız, düşünün derim.
Birde unutmadan kargo şirketlerini de ekleyeyim. Elde taşımacılık ile personel alımı yapıyorlar, bilginiz olsun.

Şartları biraz zorlamanın faydası olacaktır. 4 bin lira ile nefesinizi aynı terazide tartmayın.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
güzel yorumlarınız için teşekkür ederim bekleyip görecez

Yukarıda ayetin bir harfi klavye aziziligine ugramış, yineliyorum.

نَصْرٌ مِّنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِيبٌ
“Nasrun minallâhi ve fethun karîb(karîbun)”

"Yardım ve zafer Allah’tan ve pek yakın bir fetih"

Abdestli okusanız güzel olur. 341 tane

Okuyun, bende burdan okuyayım madem beraber okuyalım iş bulunursa buraya yazın lütfen.
Selamlarımla.