Sırlara Ulaşmak İçin

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Ali imran 25,26. Ayetleri ile Tevbe Suresi son iki Ayet her gün eksik fazla olmadan 40 kez okunur. Okumaların hiçbirinde konuşmayınız ve ne okuduğunuzu kimseye söylemeyiniz. (Tecrübe edilmiştir)

ALİ İMRAN 25.

فَكَيْفَ إِذَا جَمَعْنَاهُمْ لِيَوْمٍ لاَّ رَيْبَ فِيهِ وَوُفِّيَتْ كُلُّ نَفْسٍ مَّا كَسَبَتْ وَهُمْ لاَ يُظْلَمُونَ

Fe keyfe izâ cema’nâhum li yevmin lâ raybe fîhi ve vuffiyet kullu nefsin mâ kesebet ve hum lâ yuzlemûn(yuzlemûne).

O halde, hakkında şüphe olmayan bir gün için onları topladığımız ve her nefse, kazandığının karşılığı verildiği zaman halleri nasıl olacak? Ve onlar zulüm olunmazlar (haksızlığa uğramazlar).

ALİ İMRAN 26.

قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ

Kulillâhumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâ’(teşâu), ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâ’(teşâu, bi yedikel hayr(hayru), inneke alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).

De ki: "Mülkün mâliki olan Allah'ım. Mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden mülkü alırsın. Ve dilediğini azîz kılarsın ve dilediğini zelil edersin. “Hayır” senin elindedir. Muhakkak ki sen herşeye kaadirsin.

TEVBE SURESİ 128.

لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).

Andolsun ki; size, sizin içinizden azîz bir Resûl geldi. Sizin üzüldüğünüz şey, O'na ağır gelir (O'nu üzer). Size çok düşkün, mü'minlere şefkatli ve merhametlidir.

TEVBE SURESİ 129.

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

Fe in tevellev fe kul hasbîyallâh(hasbîyallâhu), lâ ilâhe illâ hûv(hûve), aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).

Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O'ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah'a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.

alıntıdır

cocktayl

Kayıtlı Üye
na gibi sırlara ulaşmak için kardeşim ?

canmert196

Kayıtlı Üye
evet ne gibi sırlar 2 kısının arasındakı sırlar mı yoksa ilim sırları mı

cocktayl

Kayıtlı Üye
arkadaşımızın bilgi vermeye pek niyeti yok sanırım

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Gözümüzle Allah'ı göremeyiz, ancak O bizim gözümüzden görür. Bunun ne anlama geldiğini biraz düşünün, cevabı bulabilirsiniz.
Evreni makrokozmos olarak düşünürseniz, insanın en küçük birimi olan hücre de mikrokozmostur. Evrenin küçük bir modeliyiz ve tüm bilgileri içimizde saklıdır.
İnsan, tüm bilgilerle donanımlı olarak dünyaya geliyor, ancak algılarımızın kapasitesi sınırlıdır. Hatta psişik yetenekler de her insanda mevcuttur ancak çpğu kişi kullanmayı bilemez.
Kadim dinlerin veya ezoterik öğretilerin bilgileriyle kilitli kapılar aralanır ve evrenin sırlarına vakıf oluruz. Hatta kendi içimize 'doğru' bir bakışta bize bu yetileri kazandırmaya bir yoldur.
Kur'an oku diye başlar, kendi içimizi ve evreni de doğru okumalıyız. Böylece farkındalığımız artar, doğayla ve başkalarıyla aslında Bir olduğumuzu daha net algılayabiliriz.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

Öktem

Kayıtlı Üye
sırların nasıl oluyorda sadece bu ayetlerde gizlenebileceğini düşünüyorsun. tamamen saçma bence, kuran tamamı okunmalıdır. ve ayrıca dünya menfaatleri için bir kısmını ezberlemeye calisip vird edinmek haşa kullan at peçete mahiyetine düşürmektir. Lütfen bunu kuran için yapmayın. Bu basit birşey değil. Senin dünyada kendi canından sonra ulaşabileceğin en kutsal şeydir. Rabbin sözleridir onlar. sonunda da marifetmiş gibi "Alıntıdır" yazmışsınız. Nerden alıntı canım ?

atillamikail

Kayıtlı Üye
öktem yanılıyorsun .arkadasın verdıgı bır zikir uygulaması.bu gun bırcok allah dostu zikir ceker. bunda kısısel bı cıkar yok bence.ama sırdan kasıt manevı kapılara erışmek.o yuku tasıyamazsan o sakat bır durum.kuranı kerımın parcası demıssın.elham her rekatta okunan bır sure. o da bır parca degılmı.

turco

Kayıtlı Üye
Kuran-ı Kerimin içinde birçok sır vardır sır diyorum bizler bilmediğimiz için,ilim sahipleri ve bunları görenler bilenler muhakkak vardır...

undead

Kayıtlı Üye
tecrübe eden bir daha söyleyemiyor değilmi...biraz açıklasanız

by_bug

Kayıtlı Üye
Günde 40 defa toplam kaç gün sonuca ulaşıncaya kadarmı? Yeterince bilgi yok ama paylaşım için teşekkürler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sırra uğlaşmadan önce sırrı taşıyabilicek seviyeye gelmek ve onu haketmek önemli,her okuyana sır verilmez bence,hakedene'de okumalar yapmadanda verilir bence sırlar.