Simya İlmi

Özgür Psişik 28/34

Kayıtlı Üye
Ayrıca simya düşünerek yapılan bişiydir. Mesela survivor öncesi kazanacağını düşünüyorsun o hissi falan zihninde yaşıyorsun ve bir süre sonra bam! Oluveriyor. Zihnini neye odaklarsan ona göre şekillenir. Ama daha çok ölümsüzlükle ilgili bişiylerdi sanırsam

Merdut

Kayıtlı Üye
Ayrıca simya düşünerek yapılan bişiydir. Mesela survivor öncesi kazanacağını düşünüyorsun o hissi falan zihninde yaşıyorsun ve bir süre sonra bam! Oluveriyor. Zihnini neye odaklarsan ona göre şekillenir. Ama daha çok ölümsüzlükle ilgili bişiylerdi sanırsam
Simya pek öyle değil aslında daha çok maddeye etki ile alakalı bir ilim diye biliyorum.

Furking

Kayıtlı Üye
Simya asırlardır yanlış anlaşıldı.
Simya; maddi, fiziksel bir oluşum adına çalışılan ilimden daha fazlasıdır.

Bunca yıldır simyacıların taşı yakarak altına dönüştürdükleri söylendi ama kimse taşın kendisi, ateşin imtihanları, altının da öz benliği olduğunu fark edemedi.

Simya fiziksel bir ilimden daha fazlası, bir yaşam felsefesidir.

Furking

Kayıtlı Üye
Havas konusunda yanlış eksik bilgilendirmeler olmuş.
Havas; harflerin enerjisinin kullanıldığı, belirli kombinasyonlar ve hesaplamalarla yapılan çalışmaların genel adıdır.
Bu tür çalışmalarda kadim diller ve o dillerin kadim alfabeleri kullanılır. Havasta arapça kullanılmasının sebeplerinden biri arapçanın dünya üzerindeki 4 kadim dilden biri olması, bir diğeri de bu dilin matematiksel sistemi, ebced hesaplamalarının olmasıdır.
Umarım konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi biri, bilgiyi daha açıklayıcı bir anlatımla sunar.
Cincilik konusunda da, Hüddamlık ile karıştırıldı galiba :)

Merdut

Kayıtlı Üye
Havas konusunda yanlış eksik bilgilendirmeler olmuş.
Havas; harflerin enerjisinin kullanıldığı, belirli kombinasyonlar ve hesaplamalarla yapılan çalışmaların genel adıdır.
Bu tür çalışmalarda kadim diller ve o dillerin kadim alfabeleri kullanılır. Havasta arapça kullanılmasının sebeplerinden biri arapçanın dünya üzerindeki 4 kadim dilden biri olması, bir diğeri de bu dilin matematiksel sistemi, ebced hesaplamalarının olmasıdır.
Umarım konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi biri, bilgiyi daha açıklayıcı bir anlatımla sunar.
Cincilik konusunda da, Hüddamlık ile karıştırıldı galiba :)

Rica etsem 4 kadim dilleri biraz daha açar mısınız?