Sığır iliği kürü

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Son dönemlerde birçoğunuzun kulağına çalınmıştır"sığır iliği."Bizzat denediğim bir yöntemini burda paylaşmak isterim.Yazacağım kür saçlar için.Saçların dökülmesini önlemek,gürleşmesini sağlamak,saçı yoğunlaştırmak ,sağlıklı bir görüntü almasını sağlamak amacıyla yapılıyor.Yıllardır tüm ürünlerimi temin ettiğim(kurallar gereği isim yazamıyorum) alanında hakikaten önemli bir yere sahip,İstanbul'da şubeleri olan aktarımdan aldığım formülü paylaşıyorum.

-100 gr sığır iliği(kasaptan temin edeceksiniz,o kadar çok alan var ki kasapta ezberlemiş, bana ayrı bir tarif verdi.;)

-Bir tatlı kaşığı kadar lavanta yağı(İliğin kokusunu engelliyor)
-Bir tatlı kaşığı hindistan cevizi ,ısırgan otu yağı,çörek otu yağı
-Yine koku engellemesi için aromatik bir yağ ekleyebilirsiniz.(ben ihtiyaç duymadım.)

Yapılışı:Bir miktar su kaynatın.Tencerede olabilir,üzerine metal bir kap vs..koyup iliği buharıyla erimesi için bırakın.100 gr eriyince bir kere için fazla geliyor.Geri kalanını saklayın yada tekrar alırım derseniz yeni bir ilik ile yaparsınız ,bir sonrakini eskiyi atın o zaman.Bu yağları karıştırın iyice,saçınıza yedire yedire ,masaj yaparak sürün.Strech film ile saçınızı sararsanız iyi olur,sağa sola bulaşmaz.Bir-iki saat arası bekleyin sonra iyice yıkayın.10 günde bir yapabilirsiniz.Ben ilk kürü uyguladım.İlk etkisi saç ipek gibi oluyor,aynen şampuan reklamlarındaki gibi ahenkle dans ediyor tabiri caizse.:)
Yalnız bana söylenen bir bilgiyi ekliyim; üç beş uygulamada mucize beklenmesin.6 ay belki 1 yıl saç yapısına,(kişininde yaşam ve beslenme tarzına göre )düzenli kullanımda etki ediyor ancak.Örneklerini gördüm gerçekten gozle görülür fark oluyor.