Sıçrayarak uyanmak ve ayaklarım

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ,ben hep uykumdan sıçrayarak uyanıyorum; sanki biryerden bedenim içine ruhum hızla düşüyor ve sıçrayarak uyanıyorum; ve Uykumda ayaklarım hareket ediyor ,ayaklarım birleşikse ayrılıyor birbirinden böyle olunca uyanıyorum ayaklarımda titretme ve hareketlenme oluyor kendi kendine sebebi ne olabilir ?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Astralden bedene giris yapiyorsun. Sikinti yok. Hatya bazen uyandiktan sonra kitlenirsin de. Bence ilk basta garip korkutucu gelse de garip bir haz veriyor kitlenmek.

dhardhar

Kayıtlı Üye
astrali neden yaşıyorum peki

Bunu her gece tum insanlar yapiyor. Kontrollu yapabilenlere imreniyoruz sadece ve yapmak istiyoruz. Esnemek gibi. Gunluk belli bir oranda esneriz ama ben isteyerek de esneyebilirim. Her gece beden neden astrale gonderur icindekini guzel bir soru? Dusununce ilk aklima gelen belki gunluk gorevleri aliyordur ust benlikten kim bilir :)

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Bunu her gece tum insanlar yapiyor. Kontrollu yapabilenlere imreniyoruz sadece ve yapmak istiyoruz. Esnemek gibi. Gunluk belli bir oranda esneriz ama ben isteyerek de esneyebilirim. Her gece beden neden astrale gonderur icindekini guzel bir soru? Dusununce ilk aklima gelen belki gunluk gorevleri aliyordur ust benlikten kim bilir :)
Evet güzel bir soru aslında bence

jensına

Kayıtlı Üye
Herşeyi astrala yormayın bunun bilimsel açıklaması var nerdeyse tüm dünyadaki insanlar yasamıstır bazı insanlar hergün yasar. Şimdi tüm dünyadaki insanlar astralmı yapıyor. Tabiki hayır astral cok derin yapılması zor ve tecrube isteyen birsey kimsenin harcı değildir kısaca. Sizin olayınıza gelirsek .....

uykuya dalarken kaslarimizin bir sureligine gevsemesi ve beynimizin bunu bir yerden asagi dusuyormuscasina kas kontrolumuzu kaybettigimiz seklinde yorumlamasinin akabinde, kaslara yeniden sinyal gonderip "toparlan!" diye buyurmasi sonucu olusan fiziksel tepki.
bu esnada bilincalti, vucudun mekanizmasina eslik ederek bize ufak bir halusinasyon gosterir; bir yerlerden dustugumuzu goruruz filan.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Herşeyi astrala yormayın bunun bilimsel açıklaması var nerdeyse tüm dünyadaki insanlar yasamıstır bazı insanlar hergün yasar. Şimdi tüm dünyadaki insanlar astralmı yapıyor. Tabiki hayır astral cok derin yapılması zor ve tecrube isteyen birsey kimsenin harcı değildir kısaca. Sizin olayınıza gelirsek .....

uykuya dalarken kaslarimizin bir sureligine gevsemesi ve beynimizin bunu bir yerden asagi dusuyormuscasina kas kontrolumuzu kaybettigimiz seklinde yorumlamasinin akabinde, kaslara yeniden sinyal gonderip "toparlan!" diye buyurmasi sonucu olusan fiziksel tepki.
bu esnada bilincalti, vucudun mekanizmasina eslik ederek bize ufak bir halusinasyon gosterir; bir yerlerden dustugumuzu goruruz filan.
Teşekkür ederim

Impulse

Kayıtlı Üye
Ciddi bir şey midir bilemem ama beyin kökenli oldugunu düşünüyorum.
Altından hastalıkta çıkabilir.Kas rahatsızlıkları ya da psikolojik bazı rahatsızlıklara yatkınlık gibi. Stresin yan etkileri sonucu, bastırılmış duygular filan.
Sebep olan bir şey var ama nedir diye bir doktor yolu size görünüyor.
Astral seyahat hakkında da şahsi kanaatim yaratılış icabı beyin yapısı dolayısıyla bazı insanların daha rahat gerçekleştirebildiği ama yan etkilerininde olabileceği.

Astral yapıp 80 yaşına ulaşmış biriyle röportaj yapmak isterdim doğrusu: )

Yeni moda malumunuz : )

dhardhar

Kayıtlı Üye

Herseyi astrale yormuyorum bu durum astralden olmadigi gibi her aksam yapilan astral gezintiden bagimsiz ayni gece yasanmis bedenin baska bir fiziki durumu da olabilir pekala. Siz de astral yapip hatirlamiyorsunuz bu kadar basit. Astral herkesin kolayca yaptigi birsey sadece bilincli olarak yapma kismi zor. Bu ikisinin ayrimini yapmak cok kolay. Bilincli olarak yapilan astrali yapamiyorum diye bilincsiz herkes astral yapiyor gercegini reddetmiyorum mesela.