Şeytan ile anlaşma yapmak...

zombiee

Kayıtlı Üye
İslam dinine göre yazıyorum.
Şeytanla anlaşma yapmanın al ruhumu ver paramı kadar kolay olacağını düşünmek bana doğru gelmiyor. Çünkü tövbenin son nefesimize kadar kabul edildiği kitabımızda yazar. Ama bir yolu varsa eminim o yol biraz kanını akıtıp anlaştık mı demek kadar basit değildir. Bence ruhunu alamaz, sen de veremezsin . Sadece sana öyle şeyler yaptırır ki sen bunu yaptığında zaten ruhuna ihtiyaç duymaz çünkü bunu normal biri yapmaz.
Toplu olarak düzenlenen ayinler veya filmlerde gördüğümüz gibi adak tarzı masum kanı dökülerek şeytana tapma olayına yapabileceğim yorumsa bir çocuğun önüne koyacağın oyuncak gibidir. Oynar oynar sonra fırlatıp atmasa bile bir kenara koyar. Her insanla da yapacağını sanmam. Düşünsene milyonlarca insan Allah'a kayıtsız şartsız inanıyor. Halbuki çoğunun inancı sadece çocukluktan ve aileden geliyor. O halde inançlarının doğruluğunu onlara ispatlamak için bu yöntemin yapılması gerekmez miydi ?

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
Olabilir iblis insana güç verebilir.ama nereye kadar.ya öldükten sonra nolucak.öldükten sonra her $ey bitecekmi..

Doğaüstü14

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar anlaşmadan sonra şeytana nasıl kazık atabiliriz ? Yani o anlaşmayı bozma kısmı çok inandırıcı değil daha kesin bilgisi olan ? Şeytanla anlaşma yaparsak cehennemden hiç çıkamayız değil mi ?

Saprohil

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar anlaşmadan sonra şeytana nasıl kazık atabiliriz ? Yani o anlaşmayı bozma kısmı çok inandırıcı değil daha kesin bilgisi olan ? Şeytanla anlaşma yaparsak cehennemden hiç çıkamayız değil mi ?

Sırt çeviremezsin.Cehennemde sonsuza kadar azap çekersin.Tevbe et onlarla ilgili herşeyi yak.Eve ayet as.Hacca git vs.böyle şeyler komik.Bir kere itaat ettiysen Allah tarafından affedilmen çok zor.Şirkin affedilmeyen günah olduğu Kuranda geçer.Sen Şirkin günah olduğunu bile bile gidipte İtaat edersen affedilemezsin.

edwird

Kayıtlı Üye
Bende bankada kredi çektin sansım :) daha büyük şeytan yok nihayetinde :))
iişin şakası bir tarafa Sonsuzgüç şirkten vazgeçildiği zaman sıkıntı kalmıyor.'Allah cc rahmeti gazabını geçmiştir. Korkutmayın affolmazsın diye.

demonic

Kayıtlı Üye
neden bir müslüman şeytan ve anlaşma konularına bakar anlamıyorum.

phusey

Kayıtlı Üye
peki anlaşmada bahsi geçen "7 sene hizmetinde kalacağım demek" ne alama geliyor? 7 sene sonra ölüm mü var ne var?

Ü

Üye silindi 38107

satanic bible yi incelemek için okumak istiyorum acaba linkini atarmısınız

Cerenimm30

Kayıtlı Üye
Bir gün şeytan allahın huzuruna çıkıp rabbim affet beni ben kuluna uydum diyecek

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Şeytanla anlaşma yapmaktansa Hüddam elde etmeyi deneyin. Şeytanla anlaşma yapmak intihardan daha beterdir. Hüddamı ise nasıl kullanmanıza bakar. Bence şeytanın verebileceklerinden çok daha büyük şeyler verebilir. Eğer bilgili olupta bu işe girerseniz ahiretinizi de yakmazsınız. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Bir gün pişman olursanız geri dönüşü yok.

Love Song

Banlı Kullanıcı
isa'nın doğumu zaten millat değilmi?

meryem ana 538 yılında nasıl yaşıyor?

Love Song

Banlı Kullanıcı
Şeytan ile yani Lucifer ile bire bir anlaşma yapmanın bu kadar kolay olacağını zannetmiyorum tabiri caiz Luciferin bizi pek sallayacağını da zannetmiyorum daha önce mutlaka anlaşma yapılmıştır fakat o kadar basit bir olay olmayacaktır.

Luciferin anlaşmalarını bilemem fakat diğer güçlü varlıklar ile anlaşma yapılabilir zannedersem şeytan derken bunu kahsediyorsunuz.
Anlaşma yapılır ve anlaşma bozulabilir,anlaşmanın bozulamayacağı gibi durumlar da olur fakat genel olarak anlaşmanın bozulması mümkündür.

Tabiki anlaşma bozulursa verdiklerinizi geri alamazsınız hatta bir miktar daha ödeme yapmanız gerekebilir tazminat olarak düşünülebilir.

Anlaşma size çok yarar sağlayabilir fakat karşılığını da fazlasıyla alır.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Allah aşkına arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz? Ya herşeyi geçtim,Dini geçtim 15-20 yıl zevki sefa içinde yaşayacam diye sizden daha düşük bir varlığa itaat boyun eğmek niye? Güç için mi,para için mi? Veya daha güzel yemekler için mi? Arkadaşlar size basit denklem yoluyla konuşacağım uzun uzadıya laf kalabılığı yapmayacağım?

İblisin Amacı ne? Bizi ele geçirmek,yoldan çıkarmak
Bizim amacımız ne? Bu yola girmemek,yoldan çıkmamak

Zengin mi olmak istiyorsun?
Karıştır havas kitaplarını.Hüddamlarla ilgilen,müslüman cinlerle ilgilen.Dostluk kur,hazine yeri öğren.Zayıf ifrit veya cinin sahiplendiği hazineyi (illa anlaşmak istiyorsan) kan veya bir et parçan karşılığında al.

Veya otur 1 hafta düşün.Nasıl para kazanabilirim diye?

Güçlü mü olmak istiyorsun?
Bilgi en büyük güçtür. Ne kadar çok bilirsen o kadar güçlüsündür.

Kadın,şehvet,cinsellik mi istiyorsun?
Bol bol kitap oku.Kadınların kalbine giden yol beyinlerinden geçer.

Şimdi birtakım arkadaş soracak bunlar ne diye? Arkadaşım yaşam birilerine köle olmaya değecek kadar değerli değildir. Yaşam basittir. Nasıl yaşaman gerektiğini önce sen sonra Allah belirler. Sen param yok diye yırtınıp duruyorsan unutma ki; Ya gerekli çabayı göstermiyorsun; yada daha zamanı gelmemiştir.

Unutmayın beyler. İster şeytanla anlaşın,ister iblislerle. Allah size birşeyi vermek isterse zaten verir. Yani Allah zaten ettiğiniz duaları, kalbinizden geçene inanırsa zaten zengin bir hayatınız olur.

Ve insan hala kendini üstün görür.Kendinden düşük olarak gördüğün varlık sana bu dünyada neler yaptırıyor haberin yok...

albus

Kayıtlı Üye
şeytanın yaprtırım gücü yoktur.

-- Kur-an-ı Kerim'deki, "Şeytanın hilesi çok zayıftır" ayeti, şeytanın hile ve tuzaklarının zayıflığına dikkat çeker (Nisa suresi, 76) . Pek çok ayet de şeytanın insanlar üzerinde bir yaptırım gücü (sultası) olmadığını bildirir. (Mesela, İbrahim suresi, 22, Hicr suresi, 42; Nahl suresi, 99; İsra suresi, 65; Sebe suresi, 21)

Bu durum, insanın sorumluluğu açısından son derece önemlidir. Eğer şeytan, böyle bir güce sahip olsaydı, o zaman insanlar "Ya Rabbi, sen bize şeytanı musallat ettin. O da bizim irademizi elimizden aldı. Bize bu günahları zorla yaptırdı..." şeklinde Allah'ın huzurunda özür beyan ederlerdi. Halbuki, şeytanın yaptığı sadece vesvese vermekten, çirkinlikleri, günahları güzel göstermekten ibarettir. İnsan, isterse bu vesveseye uyar, günahkar olur; isterse uymaz, Allah katında derece kazanır.

Şeytanla mücadelenin esası, onun direktiflerine muhalefettir. Onun için bu düşmanı iyi tanımak gerekir. Kalbine gelen ilhamın, şeytandan mı, yoksa melekten mi geldiğini ayırt edemeyenler, çoğu kere şeytanın vesvesesine aldanırlar. İnsanın kalbi, melek ve şeytan ilhamlarının bir çarpışma alanıdır.

Ehl-i iman, bu çarpışmada Allah'a sığınarak şeytanın vesveselerinden kurtulmalıdır: " Şeytandan sana bir dürtü (vesvese) gelirse, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. Takva sahipleri, kendilerine şeytandan bir vesvese dokunduğunda, tezekkür ederler (düşünürler, Allah'ı anarlar, azabını hatırlarlar...) O zaman artık onlar, gerçekleri görenler haline gelirler." (A'raf suresi, 200-201) Böylece ehl-i iman, Allah'ın himayesindedir. Şeytan onlara vesvese verse bile, hemen Allah'ı anmak, azabını hatırlamakla kendilerine gelirler, şeytana aldanmazlar. Vesveseden kurtulup, gerçekleri görürler. --alıntı.

illiminatili bişey bi üye vardı.klasik örnek :D . veren oldu mu bu örneği? anlaşma istiyodu sonra bişeyler yaptı ve geldi burda çok yardım istedi, sonra kayboldu ve çok acınacak bir haldeydi. gerçi zarara rızasıyla girene merhamet edilmez ve layık değildir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Biri ateşten yaratıldı biri çamurdan ikisindede tek bir dava var "Ben daha üstünüm"
Şeytan neden kovulmuştu " ben bu insandan daha üstünüm " ded diye, Allahın ona karşılığı ise " çık cennetimden doğrusu sen hor ve bayağı kimselerdensin " oldu,
sadece en üstünüm dedi diye bayağı kimselerden sayılıyor şeytan,bizim insan oğluda şeytanı lanetler ama ben üstünüm der
Allah böyle hesaplara girişmemizi istemez onun üstünlüğünü görelim ister
Kuranda buyrulur " hamd onun hakkıdır " hamd kendini üstün görmek büyük görmektir burada insanlar zamanında şeytanın düştüğü hataya düşüyor,Allahın hakkını kendilerinde görüyorlar.

Hepsi bir yanada birgün bu illiminati çıkıp bişey yazıcak :D herkeze selam bana birşey olmadı derse şaşırmam :D

hayabusa

Kayıtlı Üye
anlaşma hiç inandırıcı gelmedi hurafe olma şansı nedir..

boornwillian

Kayıtlı Üye
Anlaşmayı bozma kısmı biraz saçma geldi bukadar kolay olacağını düşünmüyorum.

oneself

Banlı Kullanıcı
Yüce iblis herkes ile anlaşma yapmıyor. Yüce iblis ile anlaşma yaptım ama ondan istediğimi vermedi beni aldattı. Böyle sakın düşünmeyin. Yüce iblis anlaşmayı yapan kişiye ne istiyorsa fazlası ile veriyor. Hiçbir zaman sözünden dönmemiştir. Dönmez. Hani diyorlar ya 7 yıl sonra ruhumu sana veriyorum. Aslına bakarsanız böyle bir şey yok. Kim yazdıysa biraz saçmalamış. Anlaşma yapıldıktan sonra zaten ne istiyorsanız size veriliyor fazlasıyla. Öyleki Yüce iblis sizi devamlı olarak yönlendiriyor. Sevdiklerinize zarar vermez. Fakat anlaşmayı bozarım istediğimi aldıktan sonra anlaşma falan takmam demeyin. Kesinlikle böyle düşünmeyin. Çünkü bir gün çok değişik bir yerde ölmüş olarak bulubilirsiniz kendinizi. Anlaşma bozmak diye böyle bir şey yok bilin. Yani öldüm diye sevinmeyin kıyamet kopana kadar Yüce iblis ile beraber çalışacak ruhunuz. Yani Yüce iblis'in sizde bir askeri olacaksınız. Saygılarımla.

Ebus0914

Kayıtlı Üye
Ben dun aksam denedim hicbirsey olmadi neyi yanlis yapmis olabilirim fikriolan varmi ? Bir ucgen cizdim ilerisinede daire icinde pentegram ve dairenin icindedurup ezbere okudum. Tek eksigim parsomendi ki aslinda parsomene kanimla yaziyi yazdim ama el degmemis bulamadigim icun internetten siparisle a4 boyutunda parsomen aldim ondan mi acaba yoksa dairede falan mi bir yanlisim var ? Oneself ne diyorsun sen bilgili gibisin