Sevgilim İçin Kolye

can_omer01

Banlı Kullanıcı
Eski sevgilime Swastika kolyemi vermiştim. Benim için büyük anlamı vardı sebebini bilmediğim halde. Ben Swastika'nın güç verdiğini sanıyordum ama şans getiren bir sembolmüş. İşin ilginci bunu bilmememe rağmen kolye hayatıma girdikten sonra cidden şanslı bir insan olmuştum ta ki sevgilime verene kadar.

Bu olay bana bir ritüel başlatma gereksinimi doğurdu. Hayat arkadaşıma yani bana en yakın olan kişiye, sevdiğim kişiye bir kolye vermek ve birlikteliğimiz boyunca bu kolyeyi kendisinde bulundurmasını istemek gibi bir düşüncem var fakat bu sefer hangi sembole sahip bir kolye olacağına karar veremedim. (Eski sevgilim swastikayı nazi partisi sembolü olduğundan dolayı takmadı en kısa zamanda o kolyeyi alacağım geri)

Mistik bir gücü olması gerekmiyor kolye kutsama gibi bir girişimde bulunmayacağım. Sadece derin anlamlı ve hoş gözüken eşsiz bir sembol olması yeterli olacaktır. Fakat mistik bir hikayesi olacaksa da sevgiliye verilmesinin yarar getireceği türden olursa çok mutlu olurum :D teşekkür ederim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bence hiperküp bir kolye gayet güzel olabilir, hem erkek hem kadın için.Veya yine geometrik istiyorsanız yıldız tetrahedron güzeldir yahut yaşam çiçeği güçlü güzel bir semboldür.Daha dişil bir şey olarak hamsa vardır, bereket getirdiğine inanılır paganizimde.Ölümsüzlüğün anahtarı olduğuna inanılan ankh vardır, eski mısırdan, yine horusun sol gözü güzeldir.

can_omer01

Banlı Kullanıcı
Bence hiperküp bir kolye gayet güzel olabilir, hem erkek hem kadın için.Veya yine geometrik istiyorsanız yıldız tetrahedron güzeldir yahut yaşam çiçeği güçlü güzel bir semboldür.Daha dişil bir şey olarak hamsa vardır, bereket getirdiğine inanılır paganizimde.Ölümsüzlüğün anahtarı olduğuna inanılan ankh vardır, eski mısırdan, yine horusun sol gözü güzeldir.

ben de ankh'ı düşünüyordum zaten ankh harici söylediklerinizde 100 liradan aşağı fiyat yok baktığım kadarıyla teşekkür ediyorum :D