Sayıların anlamı var mı ?

parodihayller

Kayıtlı Üye
Saate her baktığım da karşıma 27 çıkıyor ortaokuldayken de numaram in son iki hanesi 27 'ydi var mıdır anlamı sayıların??

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
27/36/45Asa:
Bu mükemmel ve şanslı bir sayıdır. Kişiye cesaret ve güç getirir. Kişi kendi özgün düşüncelerini, planlarını sürdürmeli, yaptığı işlerde başkalarının etkisinden uzakta kalmaya özen göstermelidir. Bu da karmik bir ödül sayısıdır

Demre

Kayıtlı Üye
Carl Jung’a göre evrenle uyum içinde olduğunuzun göstergesidir ki kendisi gelmiş gecmiş en önemli psikiyatr olarak kabul edilmekte. "Eşzamanlılık teorisi' hakkında internette ufak bi arastırma yaparsanız, aynı rakamın sürekli karsıniza cikmasinin sadece bir tesadüften ibaret olmadıgına kanaat getirebilirsiniz. Her ne kadar teori olarak nitelendirilse de, istisnasız hepimizin başından geçmiş olan senkronizasyon ya da eşzamanlilik örneklerini de sunmuş yazılarında Jung.. Islamda "tevafuk' denen şeyin başka türlü ifade edilmesi zannımca..

GuKo

Kayıtlı Üye
Benimde hayatimda 7 rakami hep oldu.7 temmuzda evlendim.7 numarali dairede oturuyorum.kuzenlerimin bir tanesi haric hepimiz ayin 7'sinde evlendik.7 temmuz,7 ekim,7 aralik ve 7 haziran..dedem 7 eylulde vefat etti..daha aklima gelmiyor.bunlarin hepsi bir anlam ifade ediyor mu?

GuKo

Kayıtlı Üye
Benimde hayatimda 7 rakami hep oldu.7 temmuzda evlendim.7 numarali dairede oturuyorum.kuzenlerimin bir tanesi haric hepimiz ayin 7'sinde evlendik.7 temmuz,7 ekim,7 aralik ve 7 haziran..dedem 7 eylulde vefat etti..daha aklima gelmiyor.bunlarin hepsi bir anlam ifade ediyor mu?
Bir de ilkokul numaramin sonu 7 ile bitiyordu.

Ü

Üye silindi 58480

Sayıların, rakamların hatta adetlerin bile anlamı var.

Sayıların sultanı 1 dır. Bütün sayıları oluşturan atom sayı gizli 1dir.

Bir yakıcı oksijen ve 2 yanıcı hidrojen birlesince nasıl ki söndürücü bir su oluşuyorsa,

Birkaç tane atom sayı olan 1 bir araya gelince sayı molekülleri oluşur. 2 olur denge olur. 3 olur güç olur. 4 olur sanat olur vs

Mesela 123 sayısı aslında 1+2+3= 6 dır.
Ama 123 ü 9 a bölerseniz kalan 6 olur. Yani 123 ün içindeki tüm 9luk tam döngüleri ayiklarsaniz 13 tane tam döngü ve kusursuz tam döngüye 6 kala bir fark elde edersiniz.

6 sayısına kadar tekamül doğuştan gelir 9 a cabalayarak tamamlaması gerekir.

100 sayısı mesela 1 dır. 9 a bölseniz 99 olur fark yine 1 dır.

Neden 9a bölüyoruz? Çünkü 9 tam döngüdur. 9u geçince sıradaki tam döngüye kaç kalmış ona bakılır. O da bölme islemindeki kalan kısmında kendini belli eder.

Ama, kolayı var tüm basamakları toplayıp kalana ulaşılabiliyor. Sayı 123498 olsa bile sadelesene kadar rakamları toplamanın aynı kalan sonucu verir. Yani tekamül basamagini.

leylaaras

Kayıtlı Üye
Benim için 11 sayisi çok önemli
Hep karşıma cikiyor ama 13 de birşeyler anlatmaya calisiyor daha tam anlamadim yardımcı olur musunuz

Impulse

Kayıtlı Üye
Bende nereye baksam 2 rakamını görmeye başladım. Ve sürekli 2'li kombinasyonlarla muhatabım.
Yalnız hala sayılarla türlü türlü analiz yapanların 11 sayısını tekrar toplayıp 2 ye indirmemelerine bir anlam veremiyorum.

Burada iki cenah var. Ben toplama işlemini rakamlarda sabitleyenlerden tarafım.
______
Ve her şeyin bir anlamı var. Hiçbir şey sebepsiz yere var olmaz. Yani var etmezler.
Rakamların şekillerinin bile bir anlamı varken kendilerinin anlamsız olmaları imkansız.
Harflerde öyle, hepsi ayrı birer alem.

Bizlerde öyleyiz. Her birimiz ayrı birer dünyayız. İsimlerimiz gelip bizi buluyor. Kendi dünyamızdan dış dünyaya haber veriyorlar.

Doğum tarihlerimiz mesela hemen ilmi nücumla bir şeyler söylerler şip şak.

Yani önünden geçen karıncanın bile bir anlamı var.

Belki hiç birinin sırrına vakıf olamayacaksın ama bil yani anlamsız(hikmetsiz) hiçbir şey yok.

Biraz ümitsiz bagladım sonunu galiba...
Neden, diyeceksen bilmeden de dünya dönüyor da ondan.
Kıymet bilenlerden olmak en güzeli çünkü.
Çok bilen çok bir şey olmadıgı için.

Hasılı ilmi taşıyamayan yüklenmemeli anlamında.

leylaaras

Kayıtlı Üye
Sağol ayrıntılı cevabın için tabi merak etmedende duramıyorum
Sadece o anlatıyorda ben de mal mal bakıyorum gibi
Çok eskiden gördüğüm bir rüyanın kalıntıları sanki
Çok tanıdık bir o kadar da yabancı

Talahu

Kayıtlı Üye
Güvenilir olmasa da melek sayılarının anlamlarını içeren bazı siteler ve videolar bulunuyor.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Sayıların, rakamların hatta adetlerin bile anlamı var.

Sayıların sultanı 1 dır. Bütün sayıları oluşturan atom sayı gizli 1dir.

Bir yakıcı oksijen ve 2 yanıcı hidrojen birlesince nasıl ki söndürücü bir su oluşuyorsa,

Birkaç tane atom sayı olan 1 bir araya gelince sayı molekülleri oluşur. 2 olur denge olur. 3 olur güç olur. 4 olur sanat olur vs

Mesela 123 sayısı aslında 1+2+3= 6 dır.
Ama 123 ü 9 a bölerseniz kalan 6 olur. Yani 123 ün içindeki tüm 9luk tam döngüleri ayiklarsaniz 13 tane tam döngü ve kusursuz tam döngüye 6 kala bir fark elde edersiniz.

6 sayısına kadar tekamül doğuştan gelir 9 a cabalayarak tamamlaması gerekir.

100 sayısı mesela 1 dır. 9 a bölseniz 99 olur fark yine 1 dır.

Neden 9a bölüyoruz? Çünkü 9 tam döngüdur. 9u geçince sıradaki tam döngüye kaç kalmış ona bakılır. O da bölme islemindeki kalan kısmında kendini belli eder.

Ama, kolayı var tüm basamakları toplayıp kalana ulaşılabiliyor. Sayı 123498 olsa bile sadelesene kadar rakamları toplamanın aynı kalan sonucu verir. Yani tekamül basamagini.

Yazınızı okuyunca aklıma geldi. 6 yıldır "123" ile bağdaşıyorum. İnsanların telefonunda bile 123 diye kayıtlı olduğum oluyor. "Yüz yirmi üç" şeklinde değil "bir iki üç" şeklinde sesleniyorlar. Yarım kalmış dediniz diye bunu kullanmayı bırakıyorum bundan sonra ?