Satanizm Nedir? Kimlere Satanist Denir?

grimorie

Banlı Kullanıcı
O bir yazar mı :) Türkiye de kblan tragna ekolünü yaratan bir şahıs, bu araştırmacı değil , okültist olduğunu gösterir. Yaptığı çalışmalara bakarsak ne derece iyi bir majisyen olduğunu anlayabilirsiniz. Yani şöyle diyebilirim , ben Bülent kısa sayesinde okült ile tanıştım. Türkiye'de internette çalışmalarını yayınlayan ilk ve tek şahıs .

Kaldı ki , bilinmeyen yönleri ile satanizm kitabını yazarak , satanizmi açıklamaya çalışmış. Ve sizden çok daha iyi biliyordur bu tür konuları eminim .

Burada internette yazılan şeyler sırf havas olduğu için mi saçma geliyor, ama şu da var uygulamalardaki şeyleri yapıp herkeste tutsaydı ,dünyada insan kalmazdı . Herkes te tutmuyor demek ki. Denememişindir, ya da tutmamıştır ondan böyle diyorsun .

Her ne ise , satanizm çok ters bir inanç şahsi görüşüme göre . Ters geliyor, spirituel düşücelerime ters yani bir tek bu enki olayı mantıklı geliyor onun dışında diğer şeyleri mantıklı değil . Ben Elohim'in tarafında olayım :)

Saçma sapan satanizmi anlatmış işte dostum bundan daha saçma ne olabilir. Oda okuyarak yazdı onları kendi kafasına göre yazmadı ben pek tanımam o herifi yazdığı o saçma yazılardan sonra küçük bir araştırma yaptım hakkında fakat bizi bizden iyi kimse bilemez dostum bunu sok o kafana ;)

bilenler işte biliyor yalan,dolan kulaktan dolmalar onu duyarlar aaa satanizm şöyleymiş aaa böyleymiş gibisinden. Gözünle görmediğin birşeye inanma derim dostum.. :)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Benim anlamadığım bir olay var..Biriniz kanlı ayinler yok diyor diğeri ise kanlı ayinler yapıyoruz ve bakire olanları kurban ediyoruz(İşkence ile..).Hanginiz doğru onu çözemedim..

codzombi

Kayıtlı Üye
Saçma sapan satanizmi anlatmış işte dostum bundan daha saçma ne olabilir. Oda okuyarak yazdı onları kendi kafasına göre yazmadı ben pek tanımam o herifi yazdığı o saçma yazılardan sonra küçük bir araştırma yaptım hakkında fakat bizi bizden iyi kimse bilemez dostum bunu sok o kafana ;)

Senden daha iyi anlatıyor satanizmi .

Saçma sapan deme hakkın yok hele ki , senden çok çok daha iyi bilen birisi . Sen ne yapabilmişsin ki , böyle konuşuyorsun anlayamıyorum :)
Tanımıyorsun , bir de üstüne bizi bizden iyi kimse bilemez diyorsun , bir kovene girdin diye satanist olunacaksa ohooo . Bence sen bir inancını gözden geçir.

grimorie

Banlı Kullanıcı
Benim anlamadığım bir olay var..Biriniz kanlı ayinler yok diyor diğeri ise kanlı ayinler yapıyoruz ve bakire olanları kurban ediyoruz(İşkence ile..).Hanginiz doğru onu çözemedim..

Farklı ekollere ayrılıyor demiştim sanırım dostum, bazılarında kanlı ayin vardır bazılarında black mass ve daha fazlası. Söz ettiğim gibi..

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Yalnız tartışma çıkmaya başladı moderatörler kızmadan bırakın kavgayı :)

grimorie

Banlı Kullanıcı
Senden daha iyi anlatıyor satanizmi .

Saçma sapan deme hakkın yok hele ki , senden çok çok daha iyi bilen birisi . Sen ne yapabilmişsin ki , böyle konuşuyorsun anlayamıyorum :)
Tanımıyorsun , bir de üstüne bizi bizden iyi kimse bilemez diyorsun , bir kovene girdin diye satanist olunacaksa ohooo . Bence sen bir inancını gözden geçir.

Gözden çok geçirdim dostum, Endişelenme :) doğrudur ( BAZILARINA GÖRE ) İyi anlatır bazılarına göre ise saçma gelir tıpkı bana saçma geldiği gibi :)

Yalnız tartışma çıkmaya başladı moderatörler kızmadan bırakın kavgayı :)

Ben söylediklerini iltifat olarak kabul ediyorum dostum, Klavye başından kavga çıkaran kişi değilimdir :)

treworax

Kayıtlı Üye
Öncelikle, açıklaman için teşekkür ederim dostum. Satanizm'de farklı,farklı ekol vardır. Kimisi (Black-Mass) yapar kimisi karanlık güçlerle dans eder
Kimisi kedi keser vs.vs Bu arada, ''benim satanist olduğumu nereden çıkarttın?'' Bu sorunun cevabını vermek istiyorum dostum,
Ben sana satanistsin demedim veya bir başkasına ben bu yazıları yazarken hissederek yazdım. Yani içimden gelerek yazdım dostum Ben Kimseye
Satanistsin demedim burada benim gibi düşünenlerin olduğu için yazdım. İnsanların haberleri olmalı burada bir çok insan söz konusu.
Çoğu kişi satanistleri yanlış tanıyor benim amacım doğruları anlatmak oldu..

OzqurTrn ve Melih111 için söyledim zaten.

LaVey'in çoğu şeylerini saçma buluyorum. İtalyadan 1 kız arkadaşımdan 'Şeytanın İncili' Kitabını istedim, bana kargo ile yolladı. Türkiyede bu kitapların satışı yasak belki bilirsiniz.

6;45 yayın evi senelerdir Satanic Bible satıyor.Hatta hali hazırda satmakta,,,

Satanistleri iyi tanıyabilmek için, onların arasına girmeniz gerekir oradan buradan okuduklarınızla kendinizi bilgili sanmamalısınız diyeceğim fakat,
Biliyoruz ki herkes üzerine alınmasınlar ama bülent kısa'dan söz eden arkadaş bu lafım sana, bülent kısa satanizm'in içine girip onları keşvettimi peki?
O bir yazar. Ve türkiyenin en iyi okulisti. Bunu herkes biliyor ünlü bir yazar siz inanabilirsiniz onun yazdıklarına, fakat ben inanmıyorum. Çünkü söylediği tek 1 cümlesi bana mantıklı gelmiyor. Yinede saygı duyuyorum sizin düşüncelerinize..

Ben Bülent Kısa için Thot'un tekrar bedenlenmiş hali diye düşünürken sen nasıl bunları diyorsun aklım almıyor.Satanizmin sesini Türkiyede duyuran ve işin kökenine kadar gerekli araştırmayı yapıp kitap yazmış bir insandan bahsediyoruz.İster bu bilgileri okuyarak öğrenmiş ister yaşayarak öğrenmiş olsun,bilgiler doğru olduktan sonra nasıl elde edildiği bizi ilgilendirmez,,,

Kurban,kan vs. bunlar,satanizmin diğer ekollerinde vardır.Alevilerin camiiye gitmemesi gibi bir durum,yani ekolden ekole,mezhepten mezhebe değişen bir durum.Ayrıca bunu ekollere bağlamakta bir yerde yanlıştır,çünkü her dinden ve her ekolden biri herhangi bir canlıyı öldürebilir yada işkence edebilir.Bu,olayın biraz fantezi biraz majikal kısmıdır.O yüzden "şu yapar,şu yapmaz" diye bir şey söz konusu değildir,herkes yapabilir ve herkes yapmayabilir.

grimoire,artık flood yapma !!!

grimorie

Banlı Kullanıcı
OzqurTrn ve Melih111 için söyledim zaten.

6;45 yayın evi senelerdir Satanic Bible satıyor.Hatta hali hazırda satmakta,,,

Ben Bülent Kısa için Thot'un tekrar bedenlenmiş hali diye düşünürken sen nasıl bunları diyorsun aklım almıyor.Satanizmin sesini Türkiyede duyuran ve işin kökenine kadar gerekli araştırmayı yapıp kitap yazmış bir insandan bahsediyoruz.İster bu bilgileri okuyarak öğrenmiş ister yaşayarak öğrenmiş olsun,bilgiler doğru olduktan sonra nasıl elde edildiği bizi ilgilendirmez,,,

Kurban,kan vs. bunlar,satanizmin diğer ekollerinde vardır.Alevilerin camiiye gitmemesi gibi bir durum,yani ekolden ekole,mezhepten mezhebe değişen bir durum.Ayrıca bunu ekollere bağlamakta bir yerde yanlıştır,çünkü her dinden ve her ekolden biri herhangi bir canlıyı öldürebilir yada işkence edebilir.Bu,olayın biraz fantezi biraz majikal kısmıdır.O yüzden "şu yapar,şu yapmaz" diye bir şey söz konusu değildir,herkes yapabilir ve herkes yapmayabilir.

grimoire,artık flood yapma !!!

Aaa öylemii türkiyede satıldığını bilmiyordum dostum.. Bildiğim iyi oldu ;)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Peki Bülent beyin yazdığı kitapların adı ne?Hangilerini okumamı tavsiye edersiniz?(sırasıyla)

treworax

Kayıtlı Üye
Aaa öylemii türkiyede satıldığını bilmiyordum dostum.. Bildiğim iyi oldu ;)

"6;45 yayınevi" diye arama motoruna yazarsan orada internet siteleri çıkar,oradan sipariş edebilirsin.DnR'da bile satılıyor,orada da bulabilirsin.Eğer Kadıköy'e uğrarsan,boğa heykelinin biraz ilerisinde Akmar Pasajı var(kestanecilere ve simitçilere sor,onlar bilirler),oradaki sahaflarda ve kitapçılarda daha ucuza bulabilirsin(ben oradan almıştım),,,

Peki Bülent beyin yazdığı kitapların adı ne?Hangilerini okumamı tavsiye edersiniz?(sırasıyla)

Yazdığı şeylerin büyük çoğunluğu kitap değil notlar halinde,,,Bütün kitaplarını ve notlarını paylaşacağım bir ara fakat şimdilik sitede olanlarla idare et."Büyü sohbetleri" kitabından başlarsan senin için daha iyi olur,,,

grimorie

Banlı Kullanıcı
Şu işe bak ben kadıköyde takılıyorum'da bi akmara sormamışım desene. Bu arada ********** barda takılıyorum dostum bilirsin belki.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın grimorie, moderatörümüz sizi uyardığı halde sayısız flood ve üslup sorunuyla yazmaya devam ediyorsunuz. Sitemizin kurallarını tüm üyeler okudu kabul ederiz. Bulunduğunuz yeri yazmak, bir tür buluşma teklifidir. Site bilgisi dışında, hiç bir suretle nerede bulunduğunuzu yazamayacağınız gibi izin almadan mail adresi paylaşımı dahi yasaktır.

Bir çeşit buluşma önerisi olduğundan ve site izni dışında adres bildirimi yapıldığından, bu uyarıyı almaktasınız. Forum kurallarımız nettir. Sizin nezdinizde tüm üyelere hatırlatma olarak yazıyoruz.

Melih111

Kayıtlı Üye
Kusura bakma konu hakkında çok bilgisizsin grimorie. Açtığın konuda bile ne olup bittiğini anlatamamışsın. Başka konularda birilerinin yaptığı alıntılara çalıntı yapıyorsun demişsin. Keşke sende bir şeyler alıntı yapsaydında bu kadar bilgisizliğin ortaya çıkmasaydı. Bilmediğin konularda yorum yapıyor kişileri karalıyorsun. Saygısızlık yapıyorsun. Kısaca senin hakkında özenti ergen satanist fikri oluşuyor kafamda. Nietzsche okuyorum evrime inanıyorum vs demişsin. Ancak bunlar satanizme terstir. Esinlenmiş olabilirler ancak yaratılışa terstir. Gösterdiğin kaynaklar sadece esin kaynağı olabilir. Hadi diyelim Nietzcshenin felsefesinde ne anlatıyor desem onu bile cevaplayacağını sanmıyorum. Ne satanizm hakkında nede maji hakkında bilgili olduğunu düşünmüyorum. Bunları söylememin nedeni had sınırlarını çok fazla aşıyor olman. Laveyin çoğu şeyini saçma bulmuşsun ama adam kuruculardan olarak görülüyor. Neyi doğru bulduğunuda söylememişsin açıkçası merak ediyorum neyi doğru buluyorsun. Yani ortaya çıkmışsın ben satanistim kedi keserim yok şöyle yok böyle. Ancak anlattıkların doğruysa çok büyük cezaları olduğunu söyleyim ki doğru olduğuna inanmıyorum. Ayrıca gerçek satanistlerede haksızlık etmemek lazım senin söylediklerine bakarak. Çünkü anlattıklarının hiçbiri ile alakaları yok. Sen basında ilgi görmüş sapık yolları yani herkesin öyle sandığı şekilde anlatıyorsun ki buda konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığına başka bir delil. Eğer 17 kişilik bir grubunuz varsa, çok saçma hayal dünyasında bomboş bir grubunuz var onuda belirteyim. Neden dersen böyle bir grubun senin gibi bilgisiz birini gruba dahil etmelerinin ve gruba dahil ettikleri halde bir şey öğretememiş olmalarının başka bir açıklaması olamaz.Bence sen birilerine bir şey öğretmeyi bırakta kendini geliştir. İnandığın inanç doğrultusun yürü ve bir şeyler öğrenmeye çalış. O adamın bu adamın düşünceleri saçma demek yerine önce oku. Çünkü okumadan saçma dediğin ortada belli oluyor. Veya şöyle deseydin onuda kabul ederdim. Yeni bir ekol kurduk, size sapkınca gelebilir ancak bizim 17 kişilik bir grubumuz var ve farklı satanist bir yoldayız. Hiç bir satanist gruba benzemiyoruz bambaşka bir yoldayız ve bunlarda şunlar deseydin daha makbula geçerdi.. Varlık davetlerinde bulunduğunu gördüğünü falanda iddia etmişsin. Bknz. Ama alay ettiğin konuda bile bilgisizce konuştuğun belli oluyor. İlgi çekmeye çalışıyorsan başarılısın, ilgimi çektin. Not: Bu arada bir msjını yanlışlıkla beğendim, beğenmeyecektim.

çok sert :)

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Sanırım bu konu hakkındaki en doğru yorumu sayın Simam yaptı. Bende şöyle bir yorum yapabilirim, yıllar önce Şeytanın İncili'ni okuduğumda toplumun kafasında kurduğu gibi olmadığını anladım satanizmin. Ve evet, toplumda var bu tarz yaptırımları olan satanistler. Ama onlar bilmezler, gerçeğin ne olduğunu. Kutsal kitaplarında bile yoktur, kesip biçmek. "Bazıları durumlar müstesna" der şeytanın kendisi bu konu için. Ki islamiyetteki kurban bayramları bana çok daha canice gelir. "Ben satanistim" deyip kedi kesen, insan kesen insanlarıda şu şekilde tasvir ediyorum kafamda. Dinde zorlama yoktur, insan öldürmek yoktur denir fakat müslüman ülkeler bile başka müslüman ülkelerde camii bombalıyorlar, içinde namaz kılan insanlarda var iken. Lütfen bu dediğimi yanlış anlamayın, sadece örnek verdim. Yani satanizmin gerçek yüzünü birçok kişi bilmiyor. Ve buna rağmen konuşmayı çok iyi biliyorlar. Ki şeytanın incilindeki her şey, bana fazlasıyla doğru geliyor. Çok çok doğru geliyor. Ama ben içinde asla kesin, biçin, öldürün, yakın, bombalayın tarzı bir ibare görmedim. Satanistlerde de görmedim, gerçek satanistlerde. Lütfen araştırın, sorun ve soruşturun. Ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz gerçekleri.

Kuzeyateşşş

Kayıtlı Üye
Öncelikle satanizmin felsefesini benimsemek için, tanrı kavramını kabul etmek gerekli değil.
90'Lı yılların başlarından itibaren, Türkiyede adı duyulur ve zaman zaman'da gündemi fazlasıyla işgal eder hale geldi.
Satanizm, bazılarına göre bir din, bazılarına göre inanç sistemi, bazılarına göre ise inanç sistemidir.
Kimine göre sapıklık ve canilik, kimilerine göre ise, siyah elbiseler giyinip erkeklerin saçlarını uzatması veya kazıtmasıdır.
Küpe takmaları. Kadınların İse, siyah tırnak siyah tırnak cilaları ve metal müzik dinlemeleri.

Satanizm Tam Olarak Nedir?

Bu soruya 1-2 kelime ile verebilmek için, insanın satanizmi hiç bilmemesi ve kulaktan dolma yarım yamalak bilgilerle;
Konuşuyor olması gerekiyor. Satanizm kısaca ''Şeytan Tapımı'' deyip geçmekte mümkün.
Fakat buda tam bir cevap olmuyor.

Satanizm'in tam olarak bilinmemesi, anlaşılamaması yüzünden bir sürü gencin, hatta aileleri tarafından bile haksız yere;
İtham edilmesi, Satanizm ile mücadele ettiklerini zannedenlerin bile neyle karşı karşıya olduklarını bilmemeleri,
Kendilerini satanist zannedenlerin de, ne olduklarını iddia ettiklerini bilmemeleri ve insanların,
Bu konu söz konusu zaman, hemen hemen her fırsatta, bir bardak suda fırtınalar koparmaları.
Kısaca satanizm, farklı bir boyuta geçiş demektir. gerçek satanistler ve özenti satanistler olmak üzere 2'ye ayrılır.
Özentilerden söz etmek istiyorum. Bazılarını yaşadım ve yaşadığım kadarıyla bir kısmını buraya yazmak istiyorum.
Bir geleneksel satanizm vardır, Birde modern satanizm vardır. Ben bir tarikata katıldım ve hala onların içinde olabilirimde,
Olmaya bilirimde. bundan söz etmek istemiyorum amacım bazı gerçekleri insanlara anlatmak. Ne kafa karıştırmak,
Nede bir kaos ortamı yaratmak.
Neyse, konuya gelelim. Ben böyle özentileri çok gördüm ordan burdan duydukları laflar ile bana gelip veya başka yerlerde,
Ben satanistim demeleri çok sinir bozucu. Metal müzik dinliyorlar, saç uzatıyorlar, tırnaklarını boyuyorlar, Ama burada dikkat,
Edilmesi gereken tek 1 şey var. Onuda çoğunuz biliyorsunuzdur muhtemelen. Özentilerin %80'i satanizmde sex, alkol,
Uyuşturucu, büyü vardır diye bunların çoğu bu tarikata katılırlar. Özellikle (Sex) yapılacağını duydukları zaman.... İşte o zaman,
Benim şartellerim atıyor. Gerçekten satanist olmayacaksan veya ne bileyim özenti olacaksan neden yaşıyorsun ki sen ?
Aslında bakarsanız satanizm bilindiği gibi kötü bir inanış değildir. ( Bazılarına Göre ) gerçek satanistlerin amacı şeytanı memnun,
Etmektir. bazılarına göre ise, Şeytanı yok edip dünyayı ele geçireceğini sananlardır. Benim birsürü satanist arkadaşım var.
Hiç 1 tane tanrı inancı olan dostum yoktur. Amacım hava atmak değil öyle algılayanlar olacaktır veya sende özentisin,
Diyenler olacaktır onları aldırmıyorum. Gerçi haklılar mesela ben gözümle görmediğim hiç birşeye inanmam. Satanizm'in
İnternette verilen bilgilerin çoğu doğru değildir, aldatmacadır. satanist mi olmak istiyorsunuz? internette aramayın kitaplarda,
Veya gece hayatına alışık olan birileri varsa isim vermek istemiyorum. Benim günüm gece takılıp gündüz uyumakla geçer.Neyse,
Konuya geçelim. Satanist bir çevre arıyorsanız bunu internet üzerinden aramanız bence çok saçma ben ilk ortamımı eski çıktığım, Bir kız sayesinde buldum. O beni aydınlattı yalan yanlış bilgilerle değil gerçekçi bilgilerle aydınlattı beni. Ve ben uzun zamandır,
Böyleyim. İnsanlardan farklı boyut olduğumu geç anladım, anladığım zaman ise gerçek boyutuma geçiş yaptım. Türkiyede,
Din özgürlüğü var. Kim ne isterse ona tapar ne yapmak isterse onu yapar tabi bazı konular için geçerli her konu için değil.
Bizim grubumuzda her türde insan vardı. Dindar aile çocuğu, Önemli iş adamlarının çocukları, önemli memurların hatta bir asker,
Çocuğu bile vardı. Ben ciddiyim kimisine aptalca gelebilir saygı duyarım ama bunlar genel olağan şeylerdir. Bizim için,
Ailenin değil kişinin kendisi önemli. Aslında konuşmamam gerek ama konuştuklarımda birşey var. Bir süre sonra kendi kimliğimizi,
Deşifre etmeyi düşünüyoruz. Katılımlar gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Özellikle kızların kutsanması, yani bekarete son verme,
Çabaları olacak. Tabi bu bir ayinle olur. Onlara göre şeytan mutlu edilmeli.

Bazı kelimeler alıntı fakat gerçek olan kelimeler. Saçma olan kelimeler değil. Nasıl olsa kelimelerin bir anlamı yok öyle değil mi?:)

Bu arada, şunu eklemeyi unutmuşum, (her metal dinleyenlerde satanist değildir.)
Aferin sana sırf bakire kızlarla sex yapmak için satanist olacak kadar bilgisiz Abaza bi topluluk yok burda arkadaşlar şeytanın size verdiğinden fazlasını alcagını bilmeniz gerek başlasa bişey demiyorum