Şans arttırılabilir mi?

cathrine

Kayıtlı Üye
Bazı insanlar doğuştan çok şanslıdır,bazı insanların da çok çabalaması gerekir..Bazı insanların da sonradan şansları çok açılır,her şey yoluna girer..Sonradan şansımızı değiştirebilir miyiz?

• Beğendim
Tepkiler: yay

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu soruma cevap verirseniz çok sevinirim arkadaşlar..Deneyimleyen ya da çevresinde şansın değişimine tanık olanlar yok mu?Tartışalım,anlatalım,hem bana hem de ihtiyacı olan insanlara güzel örnekler vermiş olursunuz.Kısa,uzun,basit ya da zor demeden hepinizden şansa dair tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum...

Ü

Üye silindi 58480

Sans dediginiz sey son tahlilde sizin 3. kisi olarak disaridan gordugunuz ve ic yuzunu bilmediginiz birseydir. SAnridir. Zandir.
Sanstan kastiniz nedir bilmiyorum ama en acil tarifi evren ile uyum icinde olmaktir. Bu oldu mu esbablar silsilesi adeta kisiye hizmet eder. Onunu acar. Engelleri zahmetsizce astirir. Hedefine varir. Varamayagini zannederse bile baska yoldan hatta kestirmeden varir.

Sans ta, sanssizlik ta sadece bir bakis acisindan ibarettir.

cathrine

Kayıtlı Üye
Sans dediginiz sey son tahlilde sizin 3. kisi olarak disaridan gordugunuz ve ic yuzunu bilmediginiz birseydir. SAnridir. Zandir.
Sanstan kastiniz nedir bilmiyorum ama en acil tarifi evren ile uyum icinde olmaktir. Bu oldu mu esbablar silsilesi adeta kisiye hizmet eder. Onunu acar. Engelleri zahmetsizce astirir. Hedefine varir. Varamayagini zannederse bile baska yoldan hatta kestirmeden varir.

dennisse Ben de şansın bir bakış açısından kaynaklandığını düşünürüm her zaman..Ama bazı insanların kolayca iş bulmaları,ilişkilerinin her zaman rayında gitmesi ve hayatlarının aşklarıyla daha yaşları çok küçükken karşılaşmaları,büyük sınavlarda daha ilk girişte çok başarılı olmaları ve bunları çok çabalamadan elde etmeleri...İlişkileri,çalışma hayatları ve sosyal konumları kolayca yolunda giden insanlar var...Bir de bunlar için çok çabalayanlar var...Kimin daha mutlu olduğu tartışılır ama sorgulama gereği duyuyorum...Bazılarının sihirli lambası varmış gibime geliyor,bu düşünce komik gelse de:)

cathrine

Kayıtlı Üye
dennisse Evrenle uyum içinde olmak için neler yapmalıyız?

Ü

Üye silindi 58480

Tabi ki evrenle uyumsuzluk teskil eden faktorlerimizi desifre etmeliyiz.
Hep soylerim, bunun ozel bir proseduru vardir. Once putlar yikilmali, sonra tabu olmus fikirler , anti fikirleri ile kirdirilarak temizlenmeli, sonra da zaten blokajlari teskil eden canli hafiza uzantilarinizin uzerine sefer duzenleyerek bu yeni fikir sistemi uzerinden altbenlik ile yuzlesilmelidir. Ilerlemis vakalar icin bu savas ilan etmek bile olabilir.

Insan guzel birsey yapma kabiliyetinden cok, o guzel seyi engelleyecek olan seylerle savasma kabiliyetinde yaratilmistir.
Benim ekolum zaten belli Kisisel gelisimde. Kurandir. Kuran takva ile yani Allahtan sakinarak, harama giden yollarla savasarak kalici guzellikleri garantiler. Yoksa iyi birsey yapmak her zaman verimli sonucu vermez hatta arinmamis bir bunyenin selam vermesi bile insanlari manen kirletebilir.

Alienist

Kayıtlı Üye
Ben de yıllarca çevremdeki bazı insanların ne kadar şanslı olduğunu düşünürdüm taaki hakikatin derinliklerine inip de herşeyin iç yüzüne tanık olana kadar. Bunu ne zaman düşünsem hep hakikatın tokadıyla uyandım baktım ki Allahın bir adalet terazisi var görünen hiç birşey seni aldatmasın görünenin ötesinde yatan çok sey var mutlu sandığımız insanların da göstermediği mutsuzluğu var buna çok kez tanık oldum. İnsan mutluluğa her koşulda erişebilir çünkü mutluluk zihinde başlar kendini her koşulda mutlu olmaya programladığında ve olmasını istediğin şeylerin peşinden koşmayı bıraktığında hayatının sayfa değiştirdiğini anlayacaksın şanstan kastın yolumuza çıkan fırsatlarsa şayet ben bunu daima her koşula şükretmek ve pozitif olmakla elde ettim

cathrine

Kayıtlı Üye
dennise,Alienist cevaplarınız için çok teşekkür ederim...:)

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Bu sans konusunda ben de bazı insanların işlerinin hep rast gitmesini haksızlık olarak düşündüm. Hâlâ da tam anlamıyla bu konuda tatmin olmuş değilim. Yine de Allah 'ın bir bildiği vardir diye dusunmek en iyisi sanirim o bizden çok coo daha kapsamlı düşünen ve bilen sonucta

Ü

Üye silindi 62166

Bu tamamen Allaha bağlıdır.. Şansımızın ilerlemesi kaderimizin ilerlemesi herşey ona bağlıdır.. O dilerse şansımız açılır...

Hopemore

Kayıtlı Üye

Meditasyon yardımıyla daha şanslı ve işleri yolunda giden biri olmak adına enerjiyi düzenleyebilir miyiz

Ü

Üye silindi 58480

Meditasyon yardımıyla daha şanslı ve işleri yolunda giden biri olmak adına enerjiyi düzenleyebilir miyiz

Hem de tam bu iş içindir.
Meditasyonun amacı zaten kişinin enerjisini evrenin enerjisi ile buluşturarak, kaynaştırarak senkronize olmalarını sağlamaktır.

İç içe geçmiş 7 halka düşünün. Bu halkalar saat yönünde degişik hızlarda dönüyorlar. Öyle bir düzenek ki en dıştaki halkadan yakalarsanız onun içindeki bütün halkaları eşit hızda döndürebiliyorsunuz. Siz istidadınıza göre belki 2. 3.veya 4. halkaya kadar uzanabilirsiniz sebepler dünyasında. Ama 5.6.ve7. halkalara uzanamayıp daha kapsamlı bir enerji döngüsüne ulaşamayabilirsiniz. İste bu en kapsamlı döngü halkalarına ulaşıp en senkronize döngüden faydalanmanın tek bir yolu vardır. MEDİTASYON ! Yıldız böyle yükselir. Başka yolu yok.

cathrine

Kayıtlı Üye
MEDİTASYON ! Yıldız böyle yükselir. Başka yolu yok.
dennise Bu konularla hiç ilgilenmeyen,haberi bile olmayan insanların şans içinde yüzdüğünü görüyorum.Yine kime göre,niye göre diye bir bakış açısı değil demek istediğim..Dileklerine çok kolay ulaşan insanları kıstas alırsak ,bu insanların meditasyon,çakra gibi konularla ilgisi olmadığına şahit oluyorum..İstekleri oluyor mu,her şey yolunda gidiyor mu?Önemli olan bu...

Ü

Üye silindi 58480

dennise Bu konularla hiç ilgilenmeyen,haberi bile olmayan insanların şans içinde yüzdüğünü görüyorum.

Dogustan hazir bulduklari onlara ozel bir algi tabaninda gunyaya geliyorlar da ondan. Idraklari bu yonde gelisiyor. Kimisi astrolojik olarak hizalanmis doguyor ve algi kodlarina mudahale etme geregi duymuyor, kimisi karma borlari odenmis olarak, kimisi karmadan alacakli olarak doguyor. Kimisi normal doguyor ama cocuklugunda iyi bir terbiye ile sansli ailelerin cizdigi yolda sadece yurukmek kaliyor onlar icin...

Ben de diyorum ki bu sans baht isleri sonradan ilave edilecekse ancak inanarak mumkun olur. Inanmanin da tek sarti fikir sisteminizi en derine kadar yenilemektr. Bu zahmetli bir istir. Meditasyon ile zihninizin en altina inmeniz gerekir. Meditasyon dedigime de bakmayin. Benim ekolum zaten belli. Helal harama titiz olarak Dine uymaktir.

Meditasyondan kastim, en derindeki zihnin kaynak kodlarina ulasim korudorunuzu acabilmenizdir. Yoksa gunun belli saatlerinde kendinizi buna zorlamaniz degil. Bunu tavsiye etmem.

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaslar Allah adalet sahibidir. SAnslilik ta sanssizlik ta bedeli odenerek alinir.

Tabiatin heryeri boyledir
Ceylanlar cok sanslidir, rizik bulma sorunu yasamazlar hayatlariin sonuna kadar kafalarini egerler rizklarini temin ederler. Dev bir acik bufe uzerinde herturlu nebatat onlara sunulmustur. Keyifli yasarlar. Romantik ve sicak kanli olarak yasarlar.
Aslanlar her 5 avlanma girisiminden 2 sini guc bela yakalarlar. 3unu elden kacirirlar. Ve av hicbirine yetmez. Asil avi yakalayan ac kalabilir. Hayatlari boyunca yari ac ve daha muhtac olmaya mecburdurlar. Birbirleri ile iyi gecinemezlerse surude kargasa cikar. Bir gerilim hak9imdir.

Baliklar yine acizdir ama hayatlarinin sonuna kadar keyifleri yerindedir. Kumu bile eseleseler en lezzetli lokmalari kinder surprizden cikarmis gibi bulurlar.

Allahin rahmeti ve desteginin orantisi iktidar gucune gore degil muhtaclik bilincine goredir. Iktidar ve guc sahibi olanlar vallahi billahi bu yonlerinden dolayi degil, acz bilincine ulasabilmis olmalarindan dolayi Allah katinda makbul olabilirler.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Bu konu hakkında elbette ben en başından şikayetçiyim birçok işlere kalkistim gerek dua gerek zikir gerek meditasyon gerek enerji varoluşu ile ilgili cok ilgilendim. Tabi bunlarla ilgilenirken enerji karmaşıklığı yaratmamaya özen gösterdim. Sonuç mu : sıfır (0) elde hiçbir şey yok :). Bilemiyorum artik ismimi değiştirmeyi bile düşünür oldum.
Çok derin bir konu nereye varacağını dahi bilmiyoruz fakat bu durumdan birçok kişi şikayetçi.

" Şans - kısmet - baht - rızk - dişi yıldızı "

Bir kapı elbet var Bizim varoluşumuz bundan ibaret ise düşünce gücü enerji ve diğer işlemler herşeyi değiştirebilir fakat o kapı yi bulamıyorum ?

Ü

Üye silindi 58480

Isminizi niye degistireceksiniz ki ? Kolesterol ve toksik birikmis bir bunyeye C vitamini tableti vermek gibidir. %2-3 luk bir etki ya yapar ya yapmaz.
Ilerlemis kismet kapaliligi, bilinc alti kilitlenmesi ve fikirsel bazli kisa devreler gibi hayat akisina sekte vuran durumlar kisinin kendi ozbenligine zit hal ve hareketlerde diretmesi dolayisiyla olur.

Hem fast food yiyip hem de fitnesta olumune halter kaldirirsaniz, cok calisiyorum ama kaslarim eriyor, bu mu adalet diye sikayet edemezsiniz.
Kismeti kapanan kisi kendi fitratina aykiri olarak yapip ettiklerini itiraf etmeli, tovbe etmeli, yuzlesmeli ve pisman olmalidir. Bu olmadi mi hem suclu hem de guclu bir isyankar olur.

Insanlar arkasinda biraktiklari gunahlari umursamazlar. Herseyin yolunda gidiyor olmasina kanarlar. Halbuki herseyin yolunda gidiyor olmasi sanridir. Allah bunu `biz onlara sadece sure taniyoruz, Allah hesabi cok seri gorendir` diye zaten ifade etmis.

`Sure tanimak` deyimi dikkat cekicidir. Insan baskalarinin iyi hallerini gorunce onlara da sure taniniyor diye dusunup kendini rahatlatir da,hayatlari yolunda giderken kendilerine taninmis surede neleri yanlis yaptiklarini pek sorgulamazlar. Allah `hesabi da seri gordugunu soyluyor` yani o sure biter bitmez verilen imkanlar alinir, enerji destegi kesilir ve cok kasti bir sekilde bahtiniz baglaniverir

cathrine

Kayıtlı Üye
Ilerlemis kismet kapaliligi, bilinc alti kilitlenmesi ve fikirsel bazli kisa devreler gibi hayat akisina sekte vuran durumlar kisinin kendi ozbenligine zit hal ve hareketlerde diretmesi dolayisiyla olur
dennise Eğer böyle bir durum varsa insan kendine karşı objektif olamaz ki...Eğer ileri derecede kapalılık varsa bu hep böyle sürüp gitmeyecektir diye düşünüyorum..Bir yerde herkesin hayatında kırılma noktaları olur ama kimininki daha çabuk kimininki daha geç...Yoksa çok da adil bir dünya olmaz...Kısmet,şans,talih işlenen günahlara ya da sevaplara göre olsaydı eminim iyi niyetli,iyilik yapan kişilerin de şansı çok yüksek olurdu...Kötü niyetli,kötülük yapıp da bunun farkında olmayan insanların şansı da kötü olurdu..Öyle örnekler var ki bırakın pişmanlık duymayı,yaptığının farkında bile değil...Bunu açıklayabilir misiniz?Karıncayı bile incitmeyen bazı insanlar acı içinde yaşarken eziyet etmeyi hayatının bir parçası haline getiren insanlara da bir bakarsanız açıklamalarınız yetersiz kalıyor...

Ü

Üye silindi 58480

.Kısmet,şans,talih işlenen günahlara ya da sevaplara göre olsaydı eminim iyi niyetli,iyilik yapan kişilerin de şansı çok yüksek olurdu...

Cok yanlis bir dusunce ! Uzgunum.

Bahsettiginiz iyi niyetli kisilerin vallahi-billahi %70 i korkulari ile yuzlesmekten kacan, anti tekamul, hayatta artik iddialarini kaybetmenin ucuna gelmis ve icten ice Allahtan umudu coktan kesmis kisilerdir. Iyi niyetli olmalari zahiren yaptiklari, yapmak zorunda olduklari rol geregidir. Yoksa butun butun ruhlarinin tukenecek olmalari tehlikesi vardir.

Ezik bir insanin her davranisinda siz kizmayin diye sizden ozur dilemesi mi daha makbuldur? Yoksa egosu yuksek birinin hatasini anlayarak gururunu birakir sizden ozur dilemesi mi ? Tabi ki egosu yuksek insanin davranisi daha enerji yuklu olur.

Nefsinizi sevin. Iyi niyetli olmak sizin icin kendinizle yuzlesmekten kactigininz bir konfor alani olmussa vallahi makbul degildir. Kotu niyetli bir kisi size bir iyilik yapar enerjisi ile sizi alip goturuverir. Bu boyledir.

Ü

Üye silindi 58480

Karıncayı bile incitmeyen bazı insanlar acı içinde yaşarken eziyet etmeyi hayatının bir parçası haline getiren insanlara da bir bakarsanız açıklamalarınız yetersiz kalıyor...

Karincayi bile incitmeyecek kadar iyi niyetli bir insan ziyan bir insandir : )
Gercek iyi niyet, cok rahat kotuluk yapabilecek imkanlara sahip olan kisinin kutsali ugruna gosterdigi iyi niyetidir. Zaten ezik bir insanin iyi niyetli olmasi onun sikisip kaldigi konfor alaninin dar sinirlarini cizer. Misliklige donusur. Ona acirsiniz. Iyilikleri haketmesi icin konfor alanindan cikmasi gerekir ama o korularindan dolayi kafasini kuma gommeyi tercih edebilir. Bu kategorudeki insanlarin hicbir hakli maruzati olamaz.

Allah el-Basirdir. Hakkiyla gorendir. Allah el-Batindir; Sakli tutulanlari bilentir.
Siz sansli oldugunu dusundugunuz insanlari goz ucu ile temasa ederken Allah iclerini, dislarini, 3 adim sonra baslarina gelecek felaketleri bilir.
Sansli insanlarin imtihanlari da cetin olur. Kimseye torpil gecilmez. Hersey hakkiyla olur.

Kaldi ki Allah kisinin tekamulune sinir da koymamistir. Olaylari dogru bir perspektiften yakalayabilen kisi vallahi dunyanin en sansli kisisidir. Kainat kendisini o kisiye kole etmek icin yaratilmistir. Allah tasi topragi degil Insani onemser. Ama insan bunu bilmedigi icin ziyandadir.