Sacred Riana Gerçekten Telekinezi yapıyor mu?

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Asia's Got Talent 2017 yarışmasına katılan bir kadındır.
YouTube'da arama yaparsanız videoları görebilirsiniz.
Gerçekten telekinezi ve diğer parapsikoloji ile ilgili olayları yaptığını düşünüyorum.
Fikirlerinizi almak isterim.

Berliner

Kayıtlı Üye
Hepsi birer göz yanılması. Kadın orada şeytandan bahsediyor bilmem neler yapıyor. birde ikizi var onunla işte ilüzyon numaraları felan yapıyor. Vesvese yoluyla karşıdakinin içindne geçenleri duygularını bilebilir belki de yönlendirebilir en nihayetinde şeytanlar aracılığıyla ama olaylar tamamen ilüzyon dan ibaret. Asıl sorun şu ki Şeytanlara övgü veren masumlaştıran bir kişinin Böyle bir yarışmanın kazananı olması ve dünyanın dikkatini çekmesi. Asıl tehlikeli ve düşündürücü olan konu bu..

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hepsi birer göz yanılması. Kadın orada şeytandan bahsediyor bilmem neler yapıyor. birde ikizi var onunla işte ilüzyon numaraları felan yapıyor. Vesvese yoluyla karşıdakinin içindne geçenleri duygularını bilebilir belki de yönlendirebilir en nihayetinde şeytanlar aracılığıyla ama olaylar tamamen ilüzyon dan ibaret. Asıl sorun şu ki Şeytanlara övgü veren masumlaştıran bir kişinin Böyle bir yarışmanın kazananı olması ve dünyanın dikkatini çekmesi. Asıl tehlikeli ve düşündürücü olan konu bu..
Anahtarı hareket ettirmesi ve masayı havaya uçurması da mı göz yanılması? Sanmıyorum...

D

DAİMON

Bremer e katılıyorum. Garip şekilde bazı şeyler bazı şeylere hizmet ediyor ve bunu insanlara çok güzel sunuyorlar. Bilinçli bir toplum şart.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Sihirbazlık Sırları gibi konularda belgeseller veya ifşa videoları izlediğinizde en şaşırtan gösterilerin bile mümkün olabileceğini görebiliyorsunuz. Hatta bu konuda kimya ve fizik bilimlerinden çokca faydalanan sihirbaz var.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tam olarak neden bilmiyorum ama gereken açıklama bu değil gibime geliyor. Daha açıklayıcı bir cevap bekliyorum...

Mindblowing

Kayıtlı Üye
Tam olarak neden bilmiyorum ama gereken açıklama bu değil gibime geliyor. Daha açıklayıcı bir cevap bekliyorum...
Sanirim durum şöyle siz bu konuya inanmak istiyorsunuz ve insanların farklı düşünceleri sizi tatmin etmiyor. Diyelim ki bu kadın bunları yapıyor otomatik olarak siz diyeceksiniz ki evet bunları yapıyor ve yapmasının sebebi vesvese veren ile is birligi yapması. Bilinciniz bu sekilde kabul edicek buna şöyle bir örnek verebiliriz. Filmlerde marka kullanımı biliyorsunuz ki önemli filmlerin sonunda kahraman başarılara ulaşırken bazı araç gereçler kullanıyor ( araba, telefon , kıyafet , gözluk ve benzeri) simdi bu kahraman sonunda basarili olunca bilincalti direkt olarak evet basarili oldu ve basarili olmak icin bunlar kullanilmali diye telkin oluyor. Reklama giriyor mi bilgim yok ama mesela bu adam filmde mercedes kullaniyor audi kullaniyor ve genel insanlarin gozunde bu arabalari kullananlar basarili olarak goruluyor. Sizin dusuncenizde boyle suan bence siz inanmissiniz ve bunu degistirmenin yolu farkli pencereden bakmak umarim anlatabilmisimdir

Otaku

Kayıtlı Üye
Bence basit sihirbazlık numaralarından ötesi değil.

D

DAİMON

Ne dememizi bekliyorsunuz? Ölüyü mü diriltmiş, denizi mi yarmış, hiç olmayacak bişeyler mi yapmış. Abartılacak bir durum ortada göremedim. Parapsikolojiye meraklı bir insan. Bir şeylerden haberdar oldugu kesin ve bundan para kazanma yolu belli, sihirbazlık. Yetenekli oldugu kesin bir şey ama şovunu parapsikolojiden destek alarak yaptığını düşünmüyorum. Onca kalabalıkta odaklanmak, zihne hükmetmek bu kadar kolay olamaz bana göre. Şovda geçen şeytanlarla alakalı kısım ise bana masum gelmedi. Belli ki beslendiği kanallar var.
En başta söylediğim gibi masum bir şov yahut gösteri değil. Dünyaya bir şeyleri göstermeye kanıtlamaya çalışıyor bazı çevreler. Bilemeyiz. Karanlık ve kötücül güçler, iyiler kadar amaçsız yaşamıyor bu dünyada. Amaçlarına ulaşmak için her şeyi yapıyorlar her yolu deniyorlar.

D

DAİMON

Mindblowing ne dediyse doğru tespit yapmış. Takıntılı bir şekilde her söylemin altını oyuyorsunuz.
Bahsettiğim tamamiyle iyinin zıddı olan kötüydü.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merak ettiğim şey yazdıklarınızdan nasıl bu kadar eminsiniz?
3. Gözünüz mü açık?
Yoksa dedikleriniz bir ihtimal mi sadece?
Son olarak herkese ilgilendiği ve cevap verdiği için teşekkür ederim :).

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Gercekten gucleri olan birisi yarışmaya asla katılmaz ifşa olduğu zaman başı derde girer bu kadının yaptığı sadece show amacli yaptıklarının aciklamasi var ve yapıyordur aksi halde gercek olsa bunu incelemeye alırlar asla rahat bırakmazlar kendini kandırma bence.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kimler tarafından rahat bırakılmaz? Hem gerçek olsa bile gerçek olduğunu nasıl anliyacaklar? Belki de sizin gibi sihirbaz olduğunu düşünürler? Belki de kızın ayarladığı kurgu sizin onun sihirbaz olmasına inanmanız içindir? Birde öyle bir kural mı var yeteneği olan yarışmaya katılmaz diye? Mesela paraya ihtiyacı vardır ya da o para ile insanlara iyilik yapıcaktır ve bunlar yarışmaya katılmak için yeterli sebepler.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Kimler tarafından rahat bırakılmaz? Hem gerçek olsa bile gerçek olduğunu nasıl anliyacaklar? Belki de sizin gibi sihirbaz olduğunu düşünürler? Belki de kızın ayarladığı kurgu sizin onun sihirbaz olmasına inanmanız içindir? Birde öyle bir kural mı var yeteneği olan yarışmaya katılmaz diye? Mesela paraya ihtiyacı vardır ya da o para ile insanlara iyilik yapıcaktır ve bunlar yarışmaya katılmak için yeterli sebepler.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Kimler mi başta cia,fbi gibi birimler incelemeye alır neyse zaten show yaptığı hareketlerinden belli gercek gucleri olan birisi ekstradan oyle abuk zubuk hareketler yapmaz gerek duymaz bu insanlara bir hava katması için yapılan figurler etkileme amaçlı.ayrıca ben program yapımcılarının bu işin içinde olduğunu düşünüyorum.