sabah gördüğüm rüyam

Ü

Üye silindi 58480

Lucid rüya görmeye devam ediyorum ama 15 20 saniye sürüyor. Son derece bilinçli Bi şekilde camları kırıyorum. Musluğu açıp elimi yüzümü yıkıyorum. Yani test etmekle ve korunmakla geçiyor Bi keresinde çok yüksek Bi gemiden bile atladım. Çünkü 20 saniye geçti ve rüya beni atacaktı artik çünkü silinme başladı onu anlar anlamaz Şahadet getirip intihar ettim ? Bi keresinde de Bi uçurum gibi biryerdeydim. Rüyanın içinde uyanır uyanmaz otları yoldum ve taze ot kokusunun toprak kokusunun geldiğini gördüm. Çünkü emin olma isteğiniz geliyor. O eskidendi ama lucid rüyada geviş getirdim yani. Çünkü algıların sana o anda yatağında olduğunu da rüya gosdugunu de aynı anda hissettiriyor. Ama o zaman intihar etmedim. Etrafı izledim ve mest oldum.

Sonra lucid rüyada cinlerin olduğu yerlerde uyanmaya başladım. Bi keresinde etrafım sarilmisti.onlar bana ben onlara bakıyordum. Ne yapicagimi bilemedim ve bir anda gorunmez Bi kaykaya bağlanmışım gibi beni yere kilitlediler ve sürükleyerek yerin altına doğru kurbanlık korun gibi taşıdılar. Çürük toprağın kokusu burnumda hala. Böle krik krik diye sesler çıkara çıkara kendi aralarında konuşuyorlardı. Dua etmeye başladım ama iman kaçmıştı. Dualarim ise yaramadı. Sonra öyle bir korktum ki öyle dehşet korktum ki yalnız bırakıldım diye. Dedim ki ölümüm gelsin. Garip Bi teslimiyet oluştu ve rüya Bi anda silindi. Bağ koptu. Ve o an anladım ki imanım da taklidi imiş. Çünkü ise yaramadı.

O yüzden de yazılarımda ayetleri doğru anlamak ve özü kapsayan perspektiflerle inanç gelistirebilmenin derdindeyim. Ezbercilik gördüm mü direk iblislerin fırsat kovaladığını anlıyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Bi keresinde de 9 - 10 yaslarindaydim. Köye gitmiştik yaz tatili için. Köyde de tepelik bir yerde futbol sahası var. Orda etkiden turnuvalar vs olurmuş. Ama insanlar azaldığı için bakımsız hale gelmiş ve etrafı da böyle mısır tarlalariyla çevrilmiş zamanla. Manzarası çok güzel. Neyse biz her akşam orda top oynamaya başladık.

Ama taktir edersiniz ki oraya giden yol yok. Pateka bile yok. Mecbur birilerinin tarlasından kaçak geçeceksin. E çocuksun da Mısır fidelerine aduket çeke çeke gidiyorsun. Öyle güzel kırılma sesi geliyor ki ?

Neyse bir gün öğlen uykusuna yattım ve kendimi öğlen sıcağında o tepedeki stadyumun tam ortasinda buldum. Tam bir öğlen bayginligi. Herşey gerçekti. Ve küfür etme sesleri duydum. Rıfat Abi tarlanın sahibi bize küfür ede ede kırdığımız mısır fidelerini orakla kesiyordu. Özür diliyim diye biraz yaklaştım bir de baktım bizim için Bi patikalik yok açmış. Riraf abi diye seslencektim ki rüya bitti saat olmuş 17.00 top oynama vakti. Toplastik gidiyoruz yolda Rıfat abiyi gördük. At arabası ile tepeden geliyordu. Bissürü mısır fidesi yüklemiş arkaya. Sırf bizim için Pateka yaptığını patekadan geçmemizi söylemisti.

Patekadan geçtik ve tam da rüyamdaki gibi yapmıştı. Sadece 2 şerit açmış. Kırıklar temizlenmiş. Hem de es zamanlı Bi lucid rüya ile görmüştüm.

Simdi ben bana olan şeylerin zaten herkese olduğunu varsayıyordum ve bana bunlar hiç ilginç bile gelmiyordu.

Ü

Üye silindi 58480

Mesela bu astral kategorisine de giriyor. Ama bilinçli olarak hiç denemedim. Astral fenomeni hakkında herturlu yazıyı o yüzden yüksek curretkarlikla yazıyorum. Çok büyütülecek bişey değil.

acid

Kayıtlı Üye
ne yapmam gerektiği hangi yoldan gitmem gerektiği ve bunların ne kadar gerçek olduğunu bilmiyorum yolumu kaybetmiş bir karınca gibiyim devlerin için de ezilmemek için bulunduğum her alana sığınabilirim

Her alana sığınmak yapacağınız en büyük yanlış olun. Yanlış yere sığınmak yıllarıma mal oldu dersem abartmış olmam. Bilinçli bir şekilde incelemek hafızanıza kaydetmek ne olduğunu anlamak gerçek bir çözüm.

Gerçek deyince hakikat kavramını sorgulamak gerek. Neyin ne kadar gerçek olduğu zaten şüpheli. Korkmadan, evrenin mükemmelliğini görerek yürümek gerek. Endişe tabii ki olacaktır. Hangimiz korkmadık, endişelenmedik ki...

@dennise e ek olarak dokunmak benim kendime gelmemi sağlayan bir hareket olmuştu bu tarz görülerde. Dokunduğum an kendime gelebilmiştim.

Herkesin tecrübeleri farklı yönde ve kişiye özel olabilir.

Kendi tecrübelerimde cendereden çıkmanın yolunun gördüğüm şeyleri anlamlandırmak, ne olduğunu çözmek olduğunu anladım. Ancak gelişimim yavaş olduğu, bu durumumu kullanan bir insan olduğu için parazitlere açık hale geldim. Bu durum da aşırı korku, yorgunluk, sinir ve stresi doğuruyor. Korunma yaparak bunu da aşmak mümkün.

Ben tecrübelerimi açıkça anlatma taraftarı değilim. Ancak ister şu an içinde bulunduğumuz yerde, isterse farklı görüş açılarında dehşet dehşettir.

Ama şöyle bir ayrıntı var: Büyüdükçe korku unsuru yaratan deneyimler artıyor. Korku öğrenilen bir şey. Bizim çevremizden öğrendiklerimizle geliştirdiğimiz olumsuz enerji bizi rahatsız edici deneyimlere daha da açık hale getiriyor.

Yalnız kaldığınızda söylemeniz gereken: Daha önce yaptım şimdi de yapıyorum. Bilinçaltı ile anlaşma sağlayıp görülerin vereceği bilgiye odaklanabilirsiniz. Bu her zaman kolay olmuyor. Fakat ne yaparsanız yapın içinden çıkamadığınız deneyimleri faydalı hale getirmenin benim bildiğim tek yolu bu.

Ü

Üye silindi 58480

Ben tecrübelerimi açıkça anlatma taraftarı değilim.

Aynen ben de değilim @acid
Herkesin en doğalından yaşayabileceği veya hayatında olan kadarını anlatayım dedim.

Çocukken yaşadığınız astral sizin için asıl fenomen bile olmuyor. Evreni kesvederken yanınızda gelen olağanüstülüklerinizi anlamıyorsunuz bile. Ben çocukken çok berrak ve eszamanli rüyalar görürdüm mesela. Ama herkes görürdü çok büyük ihtimalle ve unuttular. Mesela annemi mutfakta yemek yaparken görürdüm. Uyanıp mutfağa gittiğimde rüyamda gördüğümle bire bir pisirdigi tavuk çorbasından, fırından gelen kekin kokusuna kadar, mutfak televizyonunundaki açık olan kanaldan masaya konmuș boş tabak catallara kadar an ve an çok net bir şekilde bulurdum ortamı. Hiç te şaşırmadım bile. Sanki annemin arkasından geçip gitmişim gibi. Benim için asıl fenomen TV ya bağladığımız ateri oyunlariydi ama. Süper Mario oynaya oynaya aklımız celindi işte. Fazla saptik sekulerlige.

acid

Kayıtlı Üye
Aynen ben de değilim @acid
Herkesin en doğalından yaşayabileceği veya hayatında olan kadarını anlatayım dedim.

Çocukken yaşadığınız astral sizin için asıl fenomen bile olmuyor. Evreni kesvederken yanınızda gelen olağanüstülüklerinizi anlamıyorsunuz bile. Ben çocukken çok berrak ve eszamanli rüyalar görürdüm mesela. Ama herkes görürdü çok büyük ihtimalle ve unuttular. Mesela annemi mutfakta yemek yaparken görürdüm. Uyanıp mutfağa gittiğimde rüyamda gördüğümle bire bir pisirdigi tavuk çorbasından, fırından gelen kekin kokusuna kadar, mutfak televizyonunundaki açık olan kanaldan masaya konmuș boş tabak catallara kadar an ve an çok net bir şekilde bulurdum ortamı. Hiç te şaşırmadım bile. Sanki annemin arkasından geçip gitmişim gibi. Benim için asıl fenomen TV ya bağladığımız ateri oyunlariydi ama. Süper Mario oynaya oynaya aklımız celindi işte. Fazla saptik sekulerlige.

Korkmayı büyüyünce öğrendik galiba. Herhalde pek çok kişiden ve yerden fazla özlediğim çocukluğumdaki tecrübelerimdi. Farklı bir şey olmadığını düşünür, kimseye anlatmamam gerektiğini kendiliğinden bilir ve anlatmazdım. Büyüdükçe bildiklerimi neredeyse unuttum. Geriye sadece komik bir özlem kaldı. Bu forum dışında bir yerde anlatamayacağım ve burada bile çoğunluğun anlayamayacağı hisler, anılar.

O nedenle gerçek ile hakikati karıştırmamak gerekir diye düşünürüm hep. İçinde yaşadığımız gerçeklik hakikatin bir yansıması. Bazılarımız hakikatlerin diğer gölgelerine daha fazla göz atma imkanı buluyoruz. Sadece verdiğimiz isimler değişiyor. Bazen korkutsa da bazı pencerelerde güneşliklerin arkasından farklı gerçeklikleri görmek mükemmel bir duygu.

La-edri

Kayıtlı Üye
lütfen yakazanın yakaza cinleriyle alakası olmadığını diğer anlamda söylediğini söyle[/QUOT

yakaza nin yakaza cinleri ile bir alakasi, yok diger anlamda söyledim :)

Aslinda yakaza cini diye bir cin türü de yoktur, yakaza uyku Uyanik hali dir. Bu beynin belirli bir frekansidir ne uyuyorsun nede uyaniksin dolayisiyla uyku uyanik halde gördügün seyler (Rüyet/ruya) bu halde olana cok gercekci gelir. Yakaza hali cok degeri bir haldir bu hale hüküm edebilenler cok guzel tecrübeler edinebilirler ama edemeyenler karabasan vari korkunc anlar yasarlar.

KronoM

Kayıtlı Üye
Rüyamı yorumlayabilecek birisi var mı?
Sabah saat 8 de uyandım ondan sonra geri uyudum uyku ve uyanıklık arasında gittim geldim sonra uyuya kaldım ama odamdayım aynı pozisyonda yatakta uzanıyorum yatağımın karşısındaki boydan aynaya bakıyorum zaman mekan yatış şeklim aynı ama ben uyuyorum rüyadayım aynadan bakarken kendimin lambaya asıldığını gördüm ben mi intihar ettim birisimi beni astı bilmiyorum sonra bağırarak uyandım çok korktum bu tarz şeyleri çok yaşıyorum bulunduğum alan her şey aynı ama ben bedenimde değilim korktuğum anda başıma hep kötü şeyler geliyor

Uyanıp tekrar uyuduktan sonraki rüyalar çok garip olur zaten. Alfa dalgasıyla uyudun sonra kalkıp bidaha uyuduğunda 2 kat salgılamış oluyorsun. Astral / veya rüyana varlık uğraması gibi şeyler görebilirsin.

Bende de oldu birkaç kere. Korkunç şeyler olabiliyor benimkine benziyo rüyan

Aisling

Kayıtlı Üye
şu sıralar bir mesele sizi sıkıp boğuyor, ama siz çare bulmak yerine, yüzleşmiyor ve içinize atıyorsunuz, görmezden geldiğiniz için de bilinç altınızda sorun böyle yüzeye çıkıyor, kendinizi asılmış görmüşsünüz...
beyniniz size "hey bu şey seni boğuyor, gör onu!" diyor

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Yorumlara baktımda bi ben yokum.
Hemennn tabiki?

@youandıfly tecrübe ettiginiz deneyimin rüya olmadıgı kanaatindeyim.

Cinler sebep oluyor. Bilmeden açmışsınızdır bir kapı, bu şekilde tesir ediyorlardır. Biraz daha İslami bir hayat yaşamanızı tavsiye edeceğim acizane. Tabi şu durumda yeterli gelmeye bilir agzı dualı ve el almış yetkin bir kimsenin okuması gerekebilir.
Sevgilerimle.