Ruya yorumu rica ediyorum

Slbye.

Kayıtlı Üye
Sevgili mabet uyeleri
Hepinize saygilarimi sunuyorum incelikle..
Hayatin tesadufler ritmi sonucu birisi ile tanistim..bu kisinin yaninda ise girdim..benim icin cok degisik bir ortamda bulunuyorum..

Uyumadan once" allahim bu kisi ve ortam benim icin hayirli midir,guvende miyim"seklinde soru sordum..

Koydeki evimde..ceviz agaclarinin onunde bir römork icinde oturuyoruz..orada "o kisinin ilmi indullah i yeterli gelmez ise;senin ilmi indullah indan alacagiz "cumlesi geciyor..veya senin ilmim yeterli gelmez ise onunkinden alacagiz seklinde de olabilir..burayi net hatirlamiyorum..

Ruyada goruntu gormuyorum..o mekanda olduğumu ve yanimda yeni tanistigim kisinin oldugunu biliyorum..diger kelime ses olarak geciyor..

Uyandigimda arastirinca Mülk suresinin 26.ayetinde gecen bi kelime oldugu bilgisine ulastim..
Nasil bir degerlendirme de bulunabiliriz??

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sevgili mabet uyeleri
Hepinize saygilarimi sunuyorum incelikle..
Hayatin tesadufler ritmi sonucu birisi ile tanistim..bu kisinin yaninda ise girdim..benim icin cok degisik bir ortamda bulunuyorum..

Uyumadan once" allahim bu kisi ve ortam benim icin hayirli midir,guvende miyim"seklinde soru sordum..

Koydeki evimde..ceviz agaclarinin onunde bir römork icinde oturuyoruz..orada "o kisinin ilmi indullah i yeterli gelmez ise;senin ilmi indullah indan alacagiz "cumlesi geciyor..veya senin ilmim yeterli gelmez ise onunkinden alacagiz seklinde de olabilir..burayi net hatirlamiyorum..

Ruyada goruntu gormuyorum..o mekanda olduğumu ve yanimda yeni tanistigim kisinin oldugunu biliyorum..diger kelime ses olarak geciyor..

Uyandigimda arastirinca Mülk suresinin 26.ayetinde gecen bi kelime oldugu bilgisine ulastim..
Nasil bir degerlendirme de bulunabiliriz??
Allah hayreylesin.
Ceviz ağacı normalde işlerinde başarılı, tuttuğunu koparan, azimli, işinin üstüne düşen, önemli idealleri olan otoriter biridir.

Aynı zamanda huysuz, asabi, heran çemkirebilecek bir tabiata sahiptir.
Ceviz ağacının önünde veya dibinde veya gölgesinde oturuyor olman senin o kişinin himayesinde olacağın, seni koruyacağı, kol kanat gereceği demektir.

Nasıl bir iştir nedir bilmiyorum ama onun ilmi yetmezse seninkinden yada senin yetmezse onunkinden alınacak olması sizin iş konusunda birbirinizin bilgi ve becerilerinden faydalanarak işi yürüteceğinize, birbirinizin eksiğini tamamlayacağınıza işarettir.
Yinede doğrusunu Allah bilir.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim..evt boyle bi ihtimal var.isverenimi cok kisa bir suredir tanıyorum..o israrla kendime işyeri acmamla ilgili ve orada misafir oldugumla ilgili yorumlar yapiyor..allah hayirlisini versin..benim ve tum insanlar icin..

Ü

Üye silindi 55028

Rüya yorumu hakkında bir fikrim yok ama ayetin neden geldiğini sanırım biliyorum.Kur'an gelmiş ve geçmiş kavimleri anlatıyor.Hatta bir hadis de inanarak okunursa kişinin yaşadığı dönemi tarif edecek kadar açık olduğundan bahsediliyor.Anlatmak istediğim hayatınızın bu döneminin o ayetlere denk geldiği.İlahiyatçı arkadaşlar doğrular veya yalanlar.
Hadisi aradım...Sadece yaklaşık anlamı olan bir tanesini bulabildim.
"O'nda, sizden önceki (milletlerin ahvaliyle ilgili) haber, sizden sonra (kıyamete kadar) gelecek fitneler ve kıyamet ahvali ile ilgili haberler.. ayrıca sizin aranızda, (iman-küfür, taat-isyan, haram-helâl vs. nevinden) cereyan edecek ahvâlle alâkalı da hükümler vardır. O, hak ile batılı ayırdeden tek ölçüdür ve O'nda her şey ciddidir. Kim bir zalimden korkarak ondan kopar ve onunla amel etmezse, işte o zaman Allah da onu helâk eder. Kim O'nun dışında bir hidayet ararsa, Allah o kimseyi saptırır. Zira o, Allah'ın en sağlam ipi (hablu'l-metin)dir. O, hikmet edalı hatırlatan bir beyan.. ve Hakk'a ulaştıran bir yoldur. O, kendisine uyanları (değişik arzulara takılıp) kaymaktan, kendisini (kıraat eden) dilleri de iltibastan korur. Âlimler hiçbir zaman ona doyamaz.. Onu çokça tekrar okuyana o, usanç vermez ve tadını eksiltmez. Onun insanlarda hayret uyaran yanlarının sonu gelmez. O öyle bir kitaptır ki, cinler onu işittikleri zaman, şöyle demekten kendilerini alamamışlardır:

"Biz, doğru yolu gösteren harika ve hiç duyulmadık bir Kur’ân dinledik. Biz onun (Allah kelamı olduğuna) inandık." (Cin, 72/1)

O'nun üslubuyla konuşan, doğruyu konuşmuş olur. O'nunla amel eden, mutlaka mükâfat görür. Kim onunla hüküm verirse, adaletle hükmeder. Kim ona çağrılırsa, doğru yola çağrılmış olur." (Tirmizî, Fedailü'l-Kur’ân, 14; Müsned, 1/91)

Slbye.

Kayıtlı Üye
Tsk ederim..ic dunyam neden bu kadar sifreli konuşuyor.ruhani dunyam mesaj gonderecek kadar ilerlemis..ama manasini cozecek seviyeye bir turlu gelemiyor.
Kafam iyice karisti☹