Ruhumuzu kurtardık mı?

ptaah

Kayıtlı Üye
[video=youtube;TeE2xg3REtA]http://www.youtube.com/watch?v=TeE2xg3REtA[/video]

Ölmekte olan adamın son ve ilginç sözleri: 3:13 İsa şöyle yanıt verdi: “Sana doğrusunu söyleyeyim, bir kimse sudan ve Ruh’tan doğmadıkça Tanrı’nın Egemenliği’ne giremez.3:29 iyi bir insan olmak ve ben iyi bir insanım demek yeterli değildir.

İntihar eden bir ruhla yapılan celse(Oğlunun ölüm hasretine dayanamayarak intihar eden anne):

Bunu müteakip intihar eden annenin ruhu medyumun rehber
ruhu yardımıyle çağırıldı :
«Anne — Oğlumu istiyorum! Onu bana iade etmeğe kudretiniz
var mı? Zâlimler!... Onu nurlu yerlere götürmek üzere elimden
aldılar. Ve beni karanlıkta bıraktılar!... Ben onu istiyorum... O be-
39
nimdir!... Anne sevgisinin hiçbir kıymeti yok mudur?. Nasıl olur i
Onu dokuz ay taşımak, kendi sütü ile, kendi eti ile, kendi kanı ile
beslemek, ilk adımlarına rehber olmak ve mukaddes Rabbin ve
annesinin isimlerini ona hecelettirmek, onu faal, zeki, namuslu,
ailesini sever bir insan haline koymak ve nihayet ona bağlanan
ümitlerin tahakkuk etmeğe başladığı ve onun önünde parlak bir
istikbalin açılmağa yüztuttuğu zamanda ve bir anda onu kaybetmek!...
Hayır, bu olamaz!... Allah âdil değil. Bu, annelerin Allahı
değil; O, annelerin elemlerini ve ümitsizliklerini anlamıyor... Zira
ben oğlumla beraber olmak için kendimi Öldürmüştüm. Beni tekrar
diriltüer... Oğlum! Oğlum, nerdesin?...
«Sual — Zavallı anne, sizin acılarınızı paylaşıyoruz. Fakat ne
yazık ki, siz oğlunuza kavuşmak için çok hazin bir çareye başvurmuşsunuz:
İntihar, Tanrının nazarında bir cinayettir Ve siz düşünmeli
idiniz ki, onun kanunlarını çiğneyen her insan cezalanır... İşte
şimdi sizin oğlunuzu görmekten mahrum kalmanız da sizin cezanızdır.
«Anne — Hayır, ben Allahı insanlardan iyi tanırdım. Ben onun
cehennemine inanmazdım. Birbirini seven ruhların ebediyen bir arada
yaşıyacaklarma inanırdım. Meğer aldanmışım!... Allah iyi ve
âdil değildir. Çünkü o, benim acılarımın ve elemlerimin sonsuzluğunu
anlamadı. Oh!.. Oğlumu kim bana verecek! Acaba onu ebediyen mi
kaybettim? Merhamet, merhamet Allahım!...
«Sual — Sakinlesiniz bakalım, ümitsizce taşkınlığınıza nihayet
veriniz. Düşününüz ki, eğer oğlunuzu tekrar görmek için bir çare
arıyorsanız, bu, sizin yaptığınız gibi Allaha küfretmek değildir.
Kendinizi ona hoş göstereceğiniz yerde, üzerinize daha büyük şiddeti
çekiyorsunuz.
«Anne — Bana artık oğlumu göremiyeceğimi söylüyorlar. Onu
cennete götürdüler, o halde ben cehennemde miyim? Annelerin cehenneminde
miyim? Böyle bir yer var mı? Ben ondan fenasını
görüyorum...»

Bir Kuran ayeti:Âyetlerimizi yalanlayanlar ve o âyetlere uymayı kibirlerine yediremeyenler var ya, onlara göklerin kapıları açılmaz. Onlar, deve iğne deliğinden geçinceye kadar cennete de giremezler! Biz suçluları işte böyle cezalandırırız.7 / A'RÂF - 40

[video=youtube;u-XSv3JVg2M]http://www.youtube.com/watch?v=u-XSv3JVg2M[/video]

1:07 AzizMahmud Hüdayi:İmanlarını kurtarmadıkça ölmesinler.

Kaynaklar :Kuran,İncil,İnternet

raisisset

Kayıtlı Üye
İntihar celsesi Bedri Ruhselman'ın Ruhlar Arasında adlı kitabından.

ptaah

Kayıtlı Üye
[video=youtube;SD8En1hgRew]http://www.youtube.com/watch?v=SD8En1hgRew[/video] Videonun başlığı:Kurtarıldığımı Düşünüyordum.Are you really saved? How do you know? Seek Him with all of your heart, soul, mind and strength, press in and don't give up.Gerçekten kurtarıldın mı?Nasıl biliyorsun?Onu tüm kalbinle, ruhunla ara ,zorla ve hiç pes etme.Bu video da bayan İsa'ya inancı olduğunu kilise ayinlerine katıldığını söylüyor ama alkol almaya ve evlilik dışı cinsel ilişkide(zina) bulunduğunu,günah işlemeye devam ettiğini itiraf ediyor ve kurtarıldığını düşmesinin yanlış olduğunu anlatıyor.
<span style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: arial, sans-serif; line-height: 17px; background-color: rgb(255, 255, 255);">[video=youtube;NAvpxSrro0I]http://www.youtube.com/watch?v=NAvpxSrro0I[/video]Video başlığı:Kurtarıldığımı Düşünüyordum.Bu adam İsa'ya inandığını söylüyor ama birgün kalb krizi geçirmiş ve kendini cehenem yolunda bulmuş.

Başka videonun mesajı:
The Deadly Mistake Of Many Believers :If anyone wants to enter the kingdom of God, he must deny himself, pick up his cross, and follow Jesus. We live in a world of Christians that do not do this. They say they believe, yet they do not deny themselves, they do not pick up their cross, and they do not follow Jesus, they don't hear his voice, and they don't turn away from their sins, and they keep living worldly going partying with their friends, and they keep swearing and drinking, and they keep lusting, and they keep playing video games, and keep watching the movies and chasing after the ways of this society, and they won't separate themselves!

İnananların Ölümcül Hatası:Eğer birisi Tanrının krallığına girmek istiyorsa kendini inkar etmeli haçı almalı ve İsa'yı takip etmeli.Bunu yapmayan bir Hristiyan toplulukta yaşıyoruz.İnandıklarını söylüyorlar ama İsa'yı takip etmiyorlar,günahlarından yüz çevirmiyorlar,dünyevi yaşıyorlar,arkadaşlarıyla parti yapıp içiyorlar ve küfrediyorlar,arzularında devam ediyorlar ,video oyunları oynamaya ve film izlemeye devam ediyorlar ve toplumun yolunu kovalamaya devam ediyor.

Bu ve benzeri videolarda tasavvuf kitaplarında okuduğum bir sürü benzerlik gördüm.Mesela dünya için şeytan diyordu bir bayan.
Sonuç olarak Yaratıcıya onun istediği gibi bir kul olmak için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz.

ptaah

Kayıtlı Üye
[video=youtube;u84sy-8JxxA]http://www.youtube.com/watch?v=u84sy-8JxxA[/video]The majority of Christians ASSUME that they are saved Hristiyanların çoğu kurtarıldıklarını sanırlar.Those who have sin will perish because they are slaves to sin, and those who have dead works will perish because they do NOT have the works of righteousness that comes from the HOLY SPIRIT.Günah işleyenler ve ölü işleri olanlar çürüyeceklerdir çünkü günahlarının kölesidirler ve kutsal ruhtan gelen doğrulukla çalışmıyorlar.

ptaah

Kayıtlı Üye
"Ey oğul! Eğer ölümü tezekkür eder, sürekli hatırlarsan, nefsinin sana söyleyecek sözü olmaz ve Mevlâ'na tâatte sana muhâlefet etmez. Fakat sen onu emîrin ve sürücün yaptın. O (nefsin) senin ölümü tefekkür ederek kendisine elem vermeni, kızdırmanı ve üzmeni istemez. O (nefsin) seni ateşe oturtuyor da senin haberin yok!
Ey nefsin, hevâ ve hevesin kulu! Sen babanın (Hz. Peygamber'in SAV.) nesebinden çıktın, ama onunla bağlantıyı kopardın. Eğer nefsini, sâlihlerin nefislerini gördüğü gibi görseydin, ondan kaçardın. Yazık sana! Uyan... "Abdulkadir Geylani

• Ölümden evvel feryat et, başına topraklar saç. Ölümden sonraysa ağlama, dayan.
  • Ben felâkete düşmeden, helâk olmadan ağla bana, felâket tufanından sonraysa ağlamayı bırak.
  • Şeytan, yolunu vurmadan Yâsin okumak gerek. 540
  • Kervan vurulup kırılmadan hayvan döv de yol alsın ey kervancı.(mesnevi)

Çok ciddiye alınması gereken bir konu.

ptaah

Kayıtlı Üye
Hint kaynaklı bir videodan çevirimdir.

Öldükten Sonra İnsanların Hayalet Olma Nedenleri

Dünyaya çok bağlı olan insanlar öldükten sonra ne geri dönebilir ne de ilerleyebilir biz buna hayalet diyoruz. İnsanların ruhları dünyayı terk edememe, bağlı kalma sebeplerinden bir kaçını sayacağım
1- Aşırı üzüntü: Sevdiği akrabası öldüğü zaman uzun yas tutmak ve depresyona girmek. Bu insanların ruhunu dünyaya çeker ve dinlenme yerine gitme yolculuğunu geciktirir. Bu yüzden yas uzun tutulmamalıdır.
2-Maddi şeylere aşırı bağlanma Mesela ben güzel bir ev inşa ettim ve güzel dekore ettim zamanımın çoğunu buna harcadım bunun sonucu olarak ben bu eve bağlandım. Ölüm anında zihnimi hayal edin 40-50 yılımı harcadım. Öldükten sonra bu evle bağlantımı kesebilecek miyim tabii ki hayır ve orada görünmez olarak kalacağım. Bir hayalet olacağım. 3- Aşırı duyusal zevkler: Seks, alkol uyuşturucu ,yemek gibi. Swami Sivananda’ nın dediğine göre güçlü arzular ve tutkularla dolu kişi ve hayatını bu şekilde geçirmiş insanlar hayaletler dünyasına girecektir. Öldükten sonra zihninden alışkanlıklar ve arzular gitmeyecektir. Öldükten sonra bu arzularını tatmin yoluna gidecektir. Bara gidip içemeyecektir. Bu fena öfkeden dolayı dünyaya bağlı kalacaktır. Zayıf zihinli insanları sahiplenecektir. İnsanların içmeye teşvik edip kendisi de keyfini çıkartacaktır.
4-İntihar veya vahşice ölüm: Ölürken mutsuzluk, çaresizlik, nefret , acı ,korku gibi duygular ölen ruh için berbat acılara neden olur.Ölürken bu tarz düşüncelerle ölen bireysel ruhlar yıllarca veya yüzyıllarca bu düşüncelerden kurtulamaz .Öldükten sonra daha yüksek boyutlara gidemez
Kaynak : The Spiritual Bee

Aeastroom124

Kayıtlı Üye
İş
Yazılım Mühendisliği
Bunlar garip konular hemen kurtuluş olmuyor maalesef. 2 dua ile mutlak kurtuluş olursa tövbenin ne anlamı var iyilliğin ne anlamı var ?