Ruhumun akibeti?

BeatinWolf

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Kafamda bazı sorular var. Böyle şeyler yaşayanlarınız var mıdır bilmiyorum. Ruhumun tahrip olduğunu hissediyorum. Her parçanın ölüşüne şahit oluyor gibiyim. Eski benden geriye çok az şey kaldı. 23 yaşındayım ama gerekenden fazla şey yaşadığımı düşünüyorum. Birçok yerde birçok insan tanıyıp, birçok farklı durumla karşılaştım. Hayatımda birçok travma oldu da diyebiliriz. Son geldiğim halin vicdanlı, düşünceli ve enerjik çocukla hiçbir alakası kalmadı. İçimdeki geçmişin son yansımaları çok kötü bir adam olduğumu söylüyor ve sesi gittikçe azalıyor.

Her şey yıllar önce bazı inanlarla tanışıp bazı varlıklardan söz etmeleriyle başladı. O zamanlar tam anlamıyla ateisttim. Birkaç ay boyunca bahsettikleri şeylerin gelişini, söylediklerini, varlıklarını hissettim. Bu işlerle ilgilenen insanlar demon olduklarını iddia ettiler. Beş tane falan olduğunu söylediler. Kendi aralarında kapıştıklarını söylediler. Çok yoğun hissediyordum. Bir süre sonra stabilleşmeye başladı. Bazen rüyalarımda orta yaşlı bir kadın görürdüm. Rahatsız edici gelirdi, uzaklaşmaya çalışır, bazen onunla boğuşmak zorunda kalırdım. Bir gün rüyamda insanlarla dolu bir yerdeydim. Çok kötü hissettirerek bazı insanları seçmemi istediler. Seçeceğim insanların silüetleri yoktu da ruhlardı gibi sanki. Ama ne aradığımı bilir gibiydim. Ve onlardan bazılarını tek tek seçtim. O rüyada büyük bir baskıyla bir şeyi kabul ettirdiler bana. Eğer bunlar gerçekten anlamlıysa efsanelerde geçen ruhunu satma olayı bile olmuş olabilir diye düşünüyorum.

Sonrasında iki rüya daha gördüm. Yaşlı, kır sakallı, turuncu cübbeli bir adamı gördüm. Öncesinde bu tür şeylerden çok bunaldığım için saldırmaya çalıştım. Bunu yapmaya çalışırken sanki yer çekimi arttı, ağırlaştıkça ağırlaştım ve hareket edemez oldum. Bir şey demedi ama kafamın içinde gibiydi. Ben buradayım ve zarar vermeye gelmedim, benimle baş edemezsin gibi bir mesaj verdi sanki kelimelere dökülürse. Bir süre sonra uzun bir rüya daha gördüm. Bu yaşlı adamın bana rehberlik ettiği ve birçok olay yaşadığım bir rüyaydı. Sonrasında her şey birden kesiliverdi. O gördüğüm uzun rüyadaki her şeyi uzun bir vadede yaşadım. Tahmin edilmesi imkansız ihtimaller gerçekleşmişti. Yaptığım şeyleri yapabileceğim, başıma gelenlerin olabileceği hesaplanamazdı. Sıradan şeyler değildi. Çok uzak yerlerde çok farklı şeyler yaptım. Giyim tarzımı bile değiştirmek zorunda kaldım ve bundan hoşlandım.

Birçok şey olurken birçok problemle de karşılaştım. Özellikle son zamanlarda büyük travmalar da yaşadım. Bu kadar hissiz birisine dönüşmem, insanlara ne yaptığımı çok iyi anlarken kötülük yapabilmem ve artık iyi şeyler yapamamam bana sorgulatıyor. Ruhumu satmış olabilir miyim? Veya ruhum fazlaca tahribattan ötürü ufak ve etkisiz bir hale gelmiş olabilir mi? Travmalar neticesinde mental değişimler yaşamak normal. Ama gözlerim her şeye karşı öylesine köreldi ki ruhumdan şüphe eder oldum.

Benzer şeyler yaşayanların deneyimlerini, bu konulara hakim insanların açıklayıcı yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Ruhunu filan satmadın dostum.

Çok duygu biriktirmişsin. Burdan bile auranı hissetmek mümkün. Duygu biriktirmek çok gerçekçi sandığın bir ilizyon yaratır.

Biri demon der. Gerçekçi gelir. Başka biri patates der o da gerçekçi gelir.

Hiçbirimiz eskisi gibi değiliz. Hatta dünkü gibi bile değiliz.

Tramvalarının ne olduğunu bilmiyorum. Ama tramva sonrası stres bozukluğunu bilirim. Yasını, kederini, öfkeni tam yaşamadığın ağır bir yüke dönüşür...

Yasını tutmayı bilirsen, duygularını ifade yolunu bulursan, ağlayamadıklarını ağlarsan...

Yitim can yakıcı bir armağandır.