Ruhsal ve Fiziksel Durumum

eserce

Kayıtlı Üye
Muhtemelen anlattıklarım dünyevi sıkıntılar olabilir . Çok stresli bir işim var , benim üzerimde olumsuz etkileri oluyordur ama yinede insan farklı şeylerde düşünüyor. .

Manevi olarak hep mutsuz , gergin , stres altında hissediyorum kendimi . Bazen , nasıl tarif edilir emin değilim , böyle afakanlar basıyor , sanki boğuluyormuşum gibi hissediyorum . Çoğu zaman içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. Sürekli uykusuz hissediyorum kendimi . Sürekli sanki üzerimde bir ağırlık varmış gibi hissediyorum ama bu fiziksel bir ağırlık değil , negatif bir enerji gibi . Evden dışarı çıkmak bana eziyet gibi geliyor. Televizyonun karşısında bir kanape var , sanki o kanapede mıknatıs varmış gibi oraya uzandımmı temel ihtiyaçlarım olmasa ordan kalkasım gelmiyor . Oraya uzanıp ya TV , ya telefon yada benzeri bir şeyle uğraşıyorum . Bu isteksiz halim zaman zaman eşimlede ciddi sorunlar yaşamama sebep oluyor .

Fiziksel olarak dönem dönem ellerim , bazen de dirsekten itibaren kollarımın tamamı uyuşuyor (Çok azda olsa ayaklarımda da oluyor) . Ve bu uyuşma sırasında da ellerim sanki alev alev yanıyormuş gibi hissediyorum . Bunun için devlet hastanesine de gittim ama herhangi bir sorun çıkmadı. Son 6-7 ayda ortaya çıkan ve kronik olarak devam eden başka rahatsızlıklarım içinde gittim doktora , yine onlarda da bir şey bulunamadı . Tabi bir sonuç bulunamamasının sebebi devlet hastahanesine gitmiş olmamda olabilir. Orda bir şey çıkmayınca strestendir deyip üzerine gitmedim

Sonuç olarak fiziksel olarak muayene olsam da psikolojik durumlarım için herhangibir tıbbi yardım almadım . Benim anlamak istediğim rahatsızlıklarımın kaynağı metafizikselmi yoksa dünyevimi . Buna göre bunların üzerine gideceğim . Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir acaba ?

Ü

Üye silindi 58480

Metafizik bir blokaj altindasiniz. Tabi cin musallati olabilecegi gibi, kendi nefsinizin yanlis bilinc koridorlari olusturmus olmasi da muhtemel.

Hatta isinizi stresli bulmaniz isinizden degil, o da sizin bilincaltinizin sanal algiya sizi yonlendirmesinden kaynaklaniyor. Eminim ki kendi dinamigi olan bir isiniz var ve ehil olan kisi o isten strese kapilsa da isini baska ise degistirmez. En azindan bunun ornegine cok rastladim.

Metafizik tabanli oldugu cok belli. Kurtulmanin tek yolu kurtulmayi istemektir. Gercekten kurtulmayi istemek ise, o haller uzerinize geldiginde dahi bu isteginizi muhafaza edebiliyor olmaktan gecer. Cunku o haller geldiginde, kurtulma isteginiz, yerini uyusuklugun hazir lezzetine birakma istegine donusecektir. Sonradan pismanlik hissi ile kurtulmayi istediginizi iddia etmek ise gecersiz olacaktir. Nefsin bir oyunu haline gelecek ve sizi maduriyete hapsedecektir

Gercekten kurtulmayi isteyip istemediginizi samimi olarak sorgularsaniz, o uzerinize coken hallerin arasisine bir kazma vurmus olacaksiniz ve o tortunun da altindaki esas kutlulus gucunuze belki ulasabileceksiniz. Felak yarmak demektir. Insan surekli kabukla ortulur ve Felak suresini okudukca da o kabul surekli yarilip icinden en hakiki hali cikar. Felak suresini iyi okuyun. Iyi anlayin. Uyusma ve isteksizlik hallerinizde okuyun. O haller Feleke olur, olu tohum gibi yarilir ve canlilik alametleri ortaya cikar.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Fiziksel hareketliliginizi artırmak zihinsel ve ruhsal uyusuklugunuza iyi gelecektir. Deniz kenarında iseniz mumkunse sik sik hatta hergun sabahtan insan azken deniz kenarinda yuruyun
Böyle imkanınız yoksa bir saat yine şehir içinde yürüyün. Yanı fiziksel olarak yorun kendinizi
Kendiniz işiniz aileniz hakkında olumsuz düşününce itiraz edin hemen güzel bir yanını kendinize hstirlatin
Irade kas gibidir kullandıkça guclenir

Ü

Üye silindi 55028

Ben bir iş yerinde çalışıyordum.Sabah 9 akşam en az 9 arasıydı çalışma saatleri.Eve geldiğimde o kanepeye bende yatıyordum.Hatta akrabalarım şimdi büyüklerini anladın mı ? dediler.Kalkıcak halim olmuyordu.Büyüklerimde bu durumda bir su bir kahve getir diyordu.Onların halini anladım.Sürekli gerginlik bir işin peşinden koşmakta veya hayalimizi gerçekleştirmeye çalışırken oluyor.Sınavda yazı yazmam istenirse diye 2 hafta önceden ne yazıcam diye kafamda dönüp duruyor.Bunların yanı sıra gerginlik sizden kaynaklanmıyor olabilir.İşini belli saatlerde daha hızlı olmanızı gerektirebilir.Normal bence durumunuz.Gerginlik hayatınızı daha hareketli kılıyor gibi.

makarinas

Kayıtlı Üye
Araştırma hastahanesi ise okadar kötü olduğunu düşünmüyorum,aynı durumlar bende de oluyor bunu enerjiler olarak yorumluyorum yani etraftaki insanların yada bir insanın negatif enerjisini hissediyor olabilirsiniz bu durumlarda ben ametist taşı kullanıyorum çok faydasını görüyorum.

Berliner

Kayıtlı Üye
Stres başı başına bir problemdir. İlk önce bunu yenmeye çalışınız. Stress negatif enerji yayar. Negatif enerji de musallatı beraberinde getirebilir ama ille de olacak diye bir durum yok. dediğim gibi ilk önce Stres için çözüm arayın. Eğerki uğraşmanız bir sonuç vermez ise o zaman manevi yönde arayışa giriniz.
İçiniz rahat olsun isterseniz yine de birine bakım yaptırınız. Bildiğim kadarı ile site yönetimi bakım yapmakta. Onlar ile iletişime geçebilirsiniz.
Selametle

makssenberg

Kayıtlı Üye
Metafizik bir blokaj altindasiniz. Tabi cin musallati olabilecegi gibi, kendi nefsinizin yanlis bilinc koridorlari olusturmus olmasi da muhtemel.

Hatta isinizi stresli bulmaniz isinizden degil, o da sizin bilincaltinizin sanal algiya sizi yonlendirmesinden kaynaklaniyor. Eminim ki kendi dinamigi olan bir isiniz var ve ehil olan kisi o isten strese kapilsa da isini baska ise degistirmez. En azindan bunun ornegine cok rastladim.

Metafizik tabanli oldugu cok belli. Kurtulmanin tek yolu kurtulmayi istemektir. Gercekten kurtulmayi istemek ise, o haller uzerinize geldiginde dahi bu isteginizi muhafaza edebiliyor olmaktan gecer. Cunku o haller geldiginde, kurtulma isteginiz, yerini uyusuklugun hazir lezzetine birakma istegine donusecektir. Sonradan pismanlik hissi ile kurtulmayi istediginizi iddia etmek ise gecersiz olacaktir. Nefsin bir oyunu haline gelecek ve sizi maduriyete hapsedecektir

Gercekten kurtulmayi isteyip istemediginizi samimi olarak sorgularsaniz, o uzerinize coken hallerin arasisine bir kazma vurmus olacaksiniz ve o tortunun da altindaki esas kutlulus gucunuze belki ulasabileceksiniz. Felak yarmak demektir. Insan surekli kabukla ortulur ve Felak suresini okudukca da o kabul surekli yarilip icinden en hakiki hali cikar. Felak suresini iyi okuyun. Iyi anlayin. Uyusma ve isteksizlik hallerinizde okuyun. O haller Feleke olur, olu tohum gibi yarilir ve canlilik alametleri ortaya cikar.
"Metafizik tabanlı olduğu belli" falan değil emin olmadığınız şeyleri doğa yasası gibi anlatmayı bırakın lütfen yanlış yönlendiriyorsunuz.

Ü

Üye silindi 58480

"Metafizik tabanlı olduğu belli" falan değil emin olmadığınız şeyleri doğa yasası gibi anlatmayı bırakın lütfen yanlış yönlendiriyorsunuz.

Düşünce de metafiziktir. Ruh ta metafiziktir. Cin de metafiziktir. Hele insan psikolojisi tam metafiziktir. İnsan beyninin hala çözülemeyen yönleri de gayba girer yani metafiziktir.

Metafizik deyince kavrayış yetersizliği göstermeden önce metafizikten kastımın ne olduğunu sorsaydınız.

Tabi ki metafizik tabanlıdır sıkıntılar. Kafasına saksı düşmadiğine göre... Kanser de metafiziktir.
Cin çarpma olayları litaratürüde yer bulamıyor diye metafizik kavramını manipüle ediyor olabilir. İşte metafizik böyle geniş bir alandır o halde

Ü

Üye silindi 58480

Kaldı ki mesajımda bilinçaltının yanlış kısayollar oluşturarak harekete geçme verimini bloklamış olabileceğini de söyledim. Yani psikolojik. Yani metafizik. İşleyişini bildiğin veya bilmediğin bir yasanın uzantısı metafizik yazılıma dayanır. Ilk var edildiği andaki iradeye.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Düşünce de metafiziktir. Ruh ta metafiziktir. Cin de metafiziktir. Hele insan psikolojisi tam metafiziktir. İnsan beyninin hala çözülemeyen yönleri de gayba girer yani metafiziktir.

Metafizik deyince kavrayış yetersizliği göstermeden önce metafizikten kastımın ne olduğunu sorsaydınız.

Tabi ki metafizik tabanlıdır sıkıntılar. Kafasına saksı düşmadiğine göre... Kanser de metafiziktir.
Cin çarpma olayları litaratürüde yer bulamıyor diye metafizik kavramını manipüle ediyor olabilir. İşte metafizik böyle geniş bir alandır o halde
Düşünce metafizik falan değil, Ruh diye bir şeyin var olma imkanı yok, Cin dediğiniz kavram da metafizik değil. Metafizikten kastınız metafiziğin tek anlamı olduğu için tek bir şey olabilir kıvırmaya çalışmayın. Gayet emin şekilde söylediniz. İsterseniz uzatmayalım okuyanlar görecektir kimin ne dediğini.

Ü

Üye silindi 58480

E siz zaten tarafinizi belli etmis oldunuz : ))) Benim yorumum sizi zaten baglamaz ki.
Ruhunuz yoksa yok. Herkes ruh tasiyacak diye bisey yok. Siz hem benim mustakil yorumumu baltaladiniz hem de dogan soz hakkima `isterseniz uzatmayalim` diyerek kesip atma yapiyorsunuz.

Simdi kusura bakmayin! Cocukken yapardik bunu. Laflari soyleyip soyleyip, soz hakkina mahal vermemek icin kulaklarimizi kapayip yuksek sesle sarki soylerdik : )

makssenberg

Kayıtlı Üye
E siz zaten tarafinizi belli etmis oldunuz : ))) Benim yorumum sizi zaten baglamaz ki.
Ruhunuz yoksa yok. Herkes ruh tasiyacak diye bisey yok. Siz hem benim mustakil yorumumu baltaladiniz hem de dogan soz hakkima `isterseniz uzatmayalim` diyerek kesip atma yapiyorsunuz.

Simdi kusura bakmayin! Cocukken yapardik bunu. Laflari soyleyip soyleyip, soz hakkina mahal vermemek icin kulaklarimizi kapayip yuksek sesle sarki soylerdik : )
Taraf maraf yok sayın üyemiz, sizin doğrunuz benim doğrum olayı da yok. Bedende ruhun varlığına mahal verecek bir boşluk yok çünkü. Size söz hakkı falan doğmuyor yazdıklarınızın kuzeniniz tarafından yazıldığını söylemeyecekseniz tabi.

Ü

Üye silindi 58480

Bedende ruhun varlığına mahal verecek bir boşluk yok çünkü.

Simdi sagir bir insan herkesin sagir oldugunu varsayar. Renk koru bir insan da herkesin renk koru oldugunu varsayar. Tahayyul sinirlarini asamazlar.

Ruhunu kesvedemeyen insan da herkesin kendi gibi olmak zorunda oldugunu iddia edecektir. Ben sizin taniminiza sizin icinde bulundugunuz sartlar uzerinden tamemen katiliyorum. Size gore insanlarda ruh diye harici bir bilinc yuklemesi olamaz, olmamali.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Ruh kelimesinin ilk kullanıldığı yerleri görürseniz bana yazdıklarınıza pişman olursunuz. Nefsinize yenik düşmüş halde kıvırmaya çalışmanızdan bıktım üyeler görecektir kimin ne yazdığını. Bu son mesajımdır.

eserce

Kayıtlı Üye
Cevaplar için teşekkür ederim . Bu anlattıklarım dışında da her işim ters gidiyor . Başıma saçma sapan işler geliyor . Mesela daha bu hafta arabamın plakaları çalındı

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Cevaplar için teşekkür ederim . Bu anlattıklarım dışında da her işim ters gidiyor . Başıma saçma sapan işler geliyor . Mesela daha bu hafta arabamın plakaları çalındı
Yok o sizin tersliginiz değil hiç üstünüze alınmayın :) o toplumca gidişattan