RUH İKİZİ VEYA İKİZ ALEV

Hexe

Kayıtlı Üye
Ben de buldum bir sokakta tanıştık hatta, resmen kader anı gibiydi ve eminim onun ruh ikizim olduğuna. Gözlerinden anlıyorum gibi sanki çok garip bir his.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Ruh ikizi ile ruh eşi karıştırılmamalı tabi. Ruh ikizi birbirine çok benzeyen iki ruh, ruh eşi de birbirine bağlı, birbirini tamamlayan iki ruh anlamına geliyor. Eskiden ben de ruh ikizlerine inanırdım. Hala o inandığım insanlarla büyük benzerlikler taşıyoruz. Ama perspektiflerimizdeki ufak farklılıklar büyük sonuçlara sebep olduğu için ruh ikizi olduğumuzu düşünmüyorum. Sadece benziyorlar. Mesela ikimiz de müziğe yetenekliyiz. O bir kadını uzun süre sevmiş, ona şarkılar yazıp müziğin üzerine düşmüş, müzisyen olmuş. Ben farklı şeyler yaşayıp sıradan bir işle uğraşmaya karar vermişim gibi. Benzerlikler ruh ikizi yapmıyor bence. Ruh eşi de daha zor bir şey. Yanılgılara düşüp defalarca bulduğunuzu düşünebileceğiniz bir şey. O konu daha da uzun.

D

DAİMON

Ruhumuza eş olabilecek ve onu en iyi anlayabilecek olan yalnız Rabb'dır.
Yaratılanlar hep bir arayıştalar ve sürekli bir değişim içindeler. Ve sürekli değişim içinde olan bir kimsenin ruh ikizi yahut ruh eşi asla bir diger yaratılan olamaz. Onu kuşatacak olan bir varlık olmalı ki bu da yalnız Yaratıcı dır.

Ü

Üye silindi 58480

@DAİMON

Aynen katiliyorum,

Kabaca hayatima soyle bir baktim da :
Orta okuldayken Cumartesi gunu sinemaya gidecek, evinden alip evine birakacak, tenefuslerde kantine beraber inecek kadar bir genislik uzerinden ruh esileri secerdik. MAymun istahli olunsa bile o secimlerin belli kriterleri olurdu. Albenisi yuksek, gideri var vs kriterlerimiz vardi. Tabi erkekler icin de.

Lisede daha tutkulu, daha hareketli, daha macera dozu yuksek, kavga-yatisma-kavga-yatisma dongusunde bir tekamule evrildik. Cunku ergenligin enerji arayisi illa o enerjiyi arar bulurdu. Bulamazsa yaratirdi. Ortaokuldaki ruh eslerimizden de tasviye olmaya baslamistik bile lisede.

Universitede
daha gelecek perspektifi olan, kavga-gurultunun yaninda bir de vizyonu ve gelecegini insa etme bilinci olan, hatayini idare edebilecek yasam sartlarina odakli bir hale evrilme basladik. Ve lise askarimiz olan ruh eslerimizden, bir de universitede tasfiye edildik.

Meslek sahibi
olunca vallahi ne zormus ; Ilk 3`u zaten cepte, kavga-gurultu bir yandan, survivor olmak bir yandan, olgun ve duruma gore alttan almak bir yandan : ) Ama bu donemdeki ruh esi de ona gore geliyor. Tutku ve aksiyon leveli belki lisedeki gibi pervasizca olmasa da, mukemmel destek, tam destek alabilmek, ruhun sadece var olmasi ile bile esine sifa kanali actigini bilmenin getirdigi bir hale evrilmis oluyor insan.

Iyi ki varsin demenin nasil birsey oldugunu anliyor insan

Orta yas ve ustunu bilmiyorum. Dedemle, Annannnem yataklari ayirdiklarindan beri daha mutlular. :unsure:

fatoxd

Kayıtlı Üye
Yanınızda olmadan 1000 km uzaklıkta biri sizi hissediyor, konuşmadan dahi üzüntünüzü anlayabiliyor sıkıntınızı hissedebiliyorsa ve ruhumu hissedebiliyorsa bu nedir sizce ben hiçbir zaman adlandıramadım. Aşk mı sevgimi ruh ikizimi bilemiyorum.

@DAİMON ve @dennise size bende katılıyorum.

Ama insanlar gerçek olmasada ruh ikizim ruh eşim var diye inanmak ve birşeylere bağlanmayı seviyor. Artık günümüzde kendimizi kandırarak mutlu olmaya çalışıyoruz sanki.

Ü

Üye silindi 58480

Ruh esi diye bisey yok aslinda.
Ruhun sahibi var. Ruhu kendi sir aleminden icimize kadar uzatan bir varligin kendisi var. Onun elinde tuttugu esas ruhtan baska es te yok, dost ta yok, ask ta yok, yardim eden de yok, kahraman olarak kurtaran da yok, gizemli bir sekilde hep orada olan da yok ; hatta ve hatta merak ettiren, akli caresiz biraksa da mest eden de yok.

Insanlar ruh esini ararlar, halbuki sirrin kaynagini aradiklarini bilmezler. Her ruh esi bir sure sonra cazibesini kaybedecektir ama insan o aradigi cazibeden vazgecmeyecektir, gizemli olan, iyi duygular hissettiren seyden bikmayacaktir.

Ama buyuk dusunemezse asil aradigi seyi ona insanlarin veremeyecegini anlayamaz. Ne yazik ki surekli es degistirmenin yipraticiligi ve arayislari yol ayrimina illa girer.

Akil, Allahin sirrina uzansin dire verilmistir. Her guzellik, ask, muhabbet o yolculuk ile anlam kazanir. Bunun baska birbir kaliciligi yoktur. Sistem, yaratici aklin gormezden gelinmesine musade etmez. Ederse fe gaflet ve kahir olarak surekli geri donuse mecbur birakir.

Tabi bu dedigim belli kutsanmis insanlar icin gecerlidir. Ahiret tabakasinda avatari bulunan insanlar icin. Yeryuzunden yasayip yeryuzunde yok olacak insanlari Allah serbest birakmistir. Onlari imtihandaki arkaplan poligonlari olarak yarattigini soylemistir.

D

DAİMON

Yanınızda olmadan 1000 km uzaklıkta biri sizi hissediyor, konuşmadan dahi üzüntünüzü anlayabiliyor sıkıntınızı hissedebiliyorsa ve ruhumu hissedebiliyorsa bu nedir sizce ben hiçbir zaman adlandıramadım. Aşk mı sevgimi ruh ikizimi bilemiyorum.

Bu tamamen kalple alakalı. Ruhun beden gibi kalıpları olmadıgının ve sonsuz titreşimlerle sonsuzluğa açılabildiginin en net göstergesi.
Kalpten kalbe yol olur. Neşet Ertaş ın dedigi gibi gönülden gönüle yar oy yar oy yar oy yar oy...
Ama bu duygular ve hisler nihai noktada en sevgiliye ulaşmak için varlar.

Seuta

Kayıtlı Üye
Daha önce rastlamadim ama Benim gibi ruh ikizimin olmasını istemem zira çok zor bir insanım ama çok şükür tamamlayıcı bir ruh eşim var

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bir benim ruh eşim yok galiba .))

Şahsen inanmadığım bir kavram. Benim inancıma göre her ruh yalnız gelir ve yalnız ayrılır. İnsanlar hayatı başkaları ile paylaşmayı seviyor yine de, ama bunların ne kadarı terimsel olarak ruh eşi ile uyuşuyor tartışılır. Yine de burada ki önemli nokta mutlu olmak ve böyle düşünmek sizi mutlu ediyorsa, bence bu konu ile ilgili herhangi bir yanlışlık yok.

Bildiğim kadarıyla ruh eşi demek için normalden daha farklı hisler uyanması gerekiyor. Daha kalpten ve duygusal.Kimi zıt kişilerin ruh eşi olabileceğini söylüyor, veya çok benzer insanların .. Tartışmaya açık bir konu bence :) Sizin için bu durum nasıl? Zıt karakterlere sahip kişiler misiniz? Yoksa benzer diyebilir miyiz?

Furking

Kayıtlı Üye
Rûm, 21.. Ayet: Onun ayetlerinden biri de sizin için, kendilerine ısınasınız ve aranızda sevgi ve rahmet koysun diye nefislerinizden eşler yaratmasıdır. Bunda, iyice düşünen bir toplum için elbette ayetler vardır.

Islam'a göre ruh eşi diye birşey söz konusu değildir. Ruh zaten tektir bir eşi olamaz.
Bu durumda bizlere bildirilen "nefs eşi"dir. Yani benliğimizin eşidir.

İsrâ, 85.. Ayet: Ve sana ruhtan sorarlar. De ki: "Ruh, Rabbimin emrindendir. Ve size, ilimden sadece az bir şey verilmiştir."

Ruh kavramı hakkında insanlara ayette de bildirildiği üzere az bir şey bildirilmiştir. Bu durumda bilgimiz olmayan konu hakkında konuşmak yerine, bildirileni araştırıp
öğrenmek daha doğru olur.

aqui

Kayıtlı Üye
Cevap veren herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Ama bana tecrübe eden biri lazım. Bunu yaşayan ve tekamülde bizde önde olan varsa sorularım var onlara veya birine. Nerden bulacağımı da bilmiyorum .Onun için buraya sık sık bakmaya devam edeceğim. O ruh eşim değil ruh ikizim. Aramızda telepatik bağlantı var. Bağlantı sırasında içinizde alev topu varmış gibi yakıyor. Hissedişler muazzam .Verdiği mutluluk muazzam. Ama çektirdiği acı da muazzam. Çünkü o evli ve küçük çocuğu var. Büyük bir ihtimalle fiziksel olarak bir araya gelemeyeceğiz. Bir ilişki de yaşamayacağız. Çünkü bu tekamüle aykırı .Ama nasıl katlanacağız. Kabullendim ve akışa bıraktım. Kabullendim sanıyorum ama bir bakıyorum büyük bir acı denizinde buluyorum kendimi. Yine de yanımda olmasa da yanımda olduğunu bilmek paylaşabilmek ne anne-baba ne dost ne çocuk hiçbir ilişkinin vermediği hazzı ,huzuru ve güveni veriyor

D

DAİMON

Cevap veren herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Ama bana tecrübe eden biri lazım. Bunu yaşayan ve tekamülde bizde önde olan varsa sorularım var onlara veya birine. Nerden bulacağımı da bilmiyorum .Onun için buraya sık sık bakmaya devam edeceğim. O ruh eşim değil ruh ikizim. Aramızda telepatik bağlantı var. Bağlantı sırasında içinizde alev topu varmış gibi yakıyor. Hissedişler muazzam .Verdiği mutluluk muazzam. Ama çektirdiği acı da muazzam. Çünkü o evli ve küçük çocuğu var. Büyük bir ihtimalle fiziksel olarak bir araya gelemeyeceğiz. Bir ilişki de yaşamayacağız. Çünkü bu tekamüle aykırı .Ama nasıl katlanacağız. Kabullendim ve akışa bıraktım. Kabullendim sanıyorum ama bir bakıyorum büyük bir acı denizinde buluyorum kendimi. Yine de yanımda olmasa da yanımda olduğunu bilmek paylaşabilmek ne anne-baba ne dost ne çocuk hiçbir ilişkinin vermediği hazzı ,huzuru ve güveni veriyor

Unutursun Mihriban... Oğlun kızın olsun hele unutursun unutursun..
Bizde bir şeyler yaşamışızdır ki yorum yaptık @aqui . İlle de ruh ikizi ruh eşi demek gerekiyor mu ki?
Verici biri oldugunuzu düşünüyorum. Kalbinizin kuşatıcı ve sadık bir sevicisiniz. Muhtemelen yapınızla alakalı. Karşınızdaki adamı incelemeye kalksak sizin ederiniz bile değildir öyle zannediyorum. Bu durum sizle alakalı..
Bir deneme yapın ve karşınızdaki kişiden ilgi ve alakanızı kesin. O sorsun o ilk adımı atsın o bir şeylere öncülük etsin. Bir süre sonra rahatsız olacak bu durumdan. Çünkü ilişkiyi besleyen taraf sizsiniz. Öyle düşünüyorum.
Sizin yapınızdaki insalar malesef olur olmadık kişilere baglanabiliyorlar. Çünkü adam evliymiş. Zaten onun tuzu kuru ve muhtemelen gizli gizli bu işi yürütüyor. Erkek milleti aşktan ne anlar. Genel halleri mantık üzre kurulu yaratılışları bizden farklı. Erkekler için aşk öncelikle herhangi bir ihtiyacının ve istegi in giderilmesi görsellik ve hayata dair planlarının aşama aşama gerçekleştirilmesidir. Olumsuz algılanmasın bütün bu istekler ama bayanlar kadar hülyalı sevmez erkekler. Fazla romaktik takılıyorsunuz.
Hayat keşke filmlerdeki gibi olsaydı diyesim geliyor.
Zamanla geçer acı çekmekte iyidir.

aqui

Kayıtlı Üye
Unutursun Mihriban... Oğlun kızın olsun hele unutursun unutursun..
Bizde bir şeyler yaşamışızdır ki yorum yaptık @aqui . İlle de ruh ikizi ruh eşi demek gerekiyor mu ki?
Verici biri oldugunuzu düşünüyorum. Kalbinizin kuşatıcı ve sadık bir sevicisiniz. Muhtemelen yapınızla alakalı. Karşınızdaki adamı incelemeye kalksak sizin ederiniz bile değildir öyle zannediyorum. Bu durum sizle alakalı..
Bir deneme yapın ve karşınızdaki kişiden ilgi ve alakanızı kesin. O sorsun o ilk adımı atsın o bir şeylere öncülük etsin. Bir süre sonra rahatsız olacak bu durumdan. Çünkü ilişkiyi besleyen taraf sizsiniz. Öyle düşünüyorum.
Sizin yapınızdaki insalar malesef olur olmadık kişilere baglanabiliyorlar. Çünkü adam evliymiş. Zaten onun tuzu kuru ve muhtemelen gizli gizli bu işi yürütüyor. Erkek milleti aşktan ne anlar. Genel halleri mantık üzre kurulu yaratılışları bizden farklı. Erkekler için aşk öncelikle herhangi bir ihtiyacının ve istegi in giderilmesi görsellik ve hayata dair planlarının aşama aşama gerçekleştirilmesidir. Olumsuz algılanmasın bütün bu istekler ama bayanlar kadar hülyalı sevmez erkekler. Fazla romaktik takılıyorsunuz.
Hayat keşke filmlerdeki gibi olsaydı diyesim geliyor.
Zamanla geçer acı çekmekte iyidir.

Gerçek hayatta bir ilişkimiz yok Daimon. Beni kullanabileceği bir durum yok, buna ne o ne de ben yanaşırız. Tamamen ruhsal planda yaşanıyor.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Ruh eşi dendiği zaman aklıma gelen ve yaşadığım sadece; ikiz ( erkek ) kardeşimle olan bağım geliyor. Farkinda olmadan aynı şeyi düşünür ayni tepkileri veririz. Sebepsiz moralim bozuk olsa bilirim ki onun canini sikan birsey vardir. Bu durumu çok sonradan yaşımız ilerleyince farkettik.
Ikiz olmak bir ayricalik. ?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ruh ikizi, ruh esi, ikiz alev ya da adina her ne diyorsaniz tanimlamasi onemli degil.
Size su kadarini gayet emin bir sekilde soyleyebilirim gercekten sevmek ve sevilmek harika bir sey. Ancak bu kadar derin bir seyse bu yanlis bir seyde icermez. Uzgunum ama muhtemelen yanılıyorsunuz o adam o kisi degil... sevgiler
( not: birde psikolojik yandan bakarsak o kisinin sizdeki capasini bulun aslinda o duygu sizinle alakali sadece, biraz araştırın ve dusunun nedenini anlayacaksiniz)

Srna

Kayıtlı Üye
İş
Astrolog, Spiritüel Danışman
Merhaba,
Aynı süreçten geçiyorum ve bu konuda çok araştırıyorum hem kendimi hem de diğer ikiz alevleri çok dinliyorum. Bu konu her açıldığında yardım etmek istiyorum..
İkiz alevler ruh eşinden oldukça farklı. Tek bir ikiz alev olur. Son dönemde birbirini bulan ikiz alevler artıyor ve ikiz alev buluşmaları son kez dünyaya geliyor olduğunuz anlamına geliyor. Fiziksel olarak bir araya gelme çok büyük ihtimalle gerçekleşiyor. Fakat zaman saçma bir kavram ve siz bir an önce olsun derken evrenin "bir an önce"si 20 sene sonrası da olabilir.
Burada önemli olan şu: ikiz alevler çok kadim ruhlar. Yaşlılar. O yüzden taşıdıkları karmik yükler de o denli ağır ve karanlık. İkizler ilk karşılaştığında bu anlamda çok şey tetikleniyor. İnternette araştırırsanız bir çok ikiz alevin şu anda başka ikiz alevlere yardımcı olmaya çalıştığını göreceksiniz. Bu çok zorlu bir yol. "Twin Flame Journey" olarak araştırabilirsiniz. Bu yolculukta işin çoğu kendimiz üzerinde yaıplıyor. Karşılaşmadan sonra ayrılık aşaması bazen tekrar karşılaşma ve tekrar ayrılık olarak devam ediyor. Her seferinde yakılan ateş yeni bir karmayı parçalamaya başlıyor. Yeni bir karanlık çıkıyor derinlerden ve iki taraf da bunu kendi yaşamlarında eritiyor. Bir de an var ki buna "dark night of the soul" deniyor. İkiz alev yolculuğunun en dibe vurulan kısmı bu. Bu yolculuk sizden adeta ölmenizi istiyor. Ölüp yeniden doğmak gibi.
Ateş çok büyük bir yaratıcı enerjiyi de beraberinde getiriyor.
Bir de ikiz alevlerden biri genellikle uyanmamış oluyor. Uyanmamış ikiz kaçma halinde iken uyanan kişi kovalayan oluyor... İki kişinin aynı ruhun yansıması olduğunu bilmeniz önemli. Onun kaçtığı şeyden aslında siz de kaçıyorsunuz, aynı yöne doğru koşuyor oluyorsunuz :) Buraya yazdığınıza göre kovalayan ikiz olabilirsiniz. Bilin ki ikiziniz bir red etme halinde olabilir, çünkü kendinizle ilgili çok fazla yüzleşme yaşamanız ve neticede bir yanınızın ölmesine artık izin vermeniz gerek. Kolay değil. Ve bir araya gelmeniz tekamülün ta kendisi... aykırı olduğunu nereden çıkarıyorsunuz :) Ortaya çıkan enerji yalnızca ikizleri değil tüm dünyayı ilgilendiriyor.
İnanın evli olmasaydı da engeller olacaktı. O engeller içsel çalışmalarımız için ayna görevi görüyor.
Bundan daha büyük ve eski bir sevgi enerjisi olmadığını kabullenip şükrediyorum. Telepatik, enerjik iletişim yollarının böyle açılması ve bu dünyanın dışındaki varlığımın buraya tezahür edebilmesine şükrediyorum. Kutsal eril ve dişili kendimde ağırlayabildiğim için şükrediyorum.
Elbette sürekli kıvranıp ağrıyan bir psikoloji içine giriyor insan, buna da doğum diyorum. Birbirinizin doğumuna ebelik yapabilmek harika olurdu ama dediğim gibi genellikle "runner-chaser" hali oluyor. Ve uyanmış olan taraf kendini deli zannediyor...
Alandan ayrılmayın, ikiziniz için alan tutun. En önemlisi sürece güvenin ve kendi gölgelerinizle çalışın. Bizim kısıtlı zihinlerimiz algılayamıyor ama ikizler enerjinin zihinden de maddeden de gerçek olduğunu biliyor, değil mi.
Sevgiler!