Rüyaların ayrıştırılması?

Cadirella1905

Kayıtlı Üye
Başlığı pek seçemedim kusura bakmayın :) merak ettiğim şu bir rüyanın bilinç altımıza işleyen bir konu yüzünden mi gördüğümüzü yoksa işaretler olan yorumlayılması gerekilen bir rüyamı olduğunu nasıl anlayabiliriz?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Başlığı pek seçemedim kusura bakmayın :) merak ettiğim şu bir rüyanın bilinç altımıza işleyen bir konu yüzünden mi gördüğümüzü yoksa işaretler olan yorumlayılması gerekilen bir rüyamı olduğunu nasıl anlayabiliriz?
Guzel soru ben de hep aynisini dusunurum. Yani aslinda hangisini yorumlayip hangisine ciddiye almamak lazim?
Bu soruya cevap zor cunku daha hala tam ruya mekanizmasi uyku evreleri tam kesin cozulemedi. Isin icine fiziki ve mental durumlar da giriyor. Duygu maddesel bir algi midir duyumsama vs. Gibi kelimeler kullaniliyor psikolojide yani henuz tam isin icinde degiliz. Belki ondan sonra bu kisima net cevap verebiliriz kim bilir?

Cadirella1905

Kayıtlı Üye
Guzel soru ben de hep aynisini dusunurum. Yani aslinda hangisini yorumlayip hangisine ciddiye almamak lazim?
Bu soruya cevap zor cunku daha hala tam ruya mekanizmasi uyku evreleri tam kesin cozulemedi. Isin icine fiziki ve mental durumlar da giriyor. Duygu maddesel bir algi midir duyumsama vs. Gibi kelimeler kullaniliyor psikolojide yani henuz tam isin icinde degiliz. Belki ondan sonra bu kisima net cevap verebiliriz kim bilir?
Rüya yoruma yapanlarada aklım ermiyor nasıl yapıyor vs aklıma takılan bir rüya var da ben normalde hatırlamamda rüyalarımı acaba bilinç altımı yoksa mesaj mı merak ettim

dhardhar

Kayıtlı Üye
Ya biri ruyasinda ak sakalli bir dede gorur o gun televizyonda gormustur aklina yer etmisrir bunu haberci ruya diye yorumlar biri gunluk hayatin rutininde birsey gorur bunu oylesine ruya sanir ama habercidir mesela. Kime gore neye gore belli degil bilimmez yani.

Cadirella1905

Kayıtlı Üye
İşte benimki bir gece önce gördüğüm bir eşya üzerine rüya ama anlık düşündüm bilmiyorum uzun zamandır dua ederek uyuyorum bi konu hakkında hem o eşyayı görmek hem dua ettiğim şeyi görmek bilmiyorum kafam karıştı :)

Ü

Üye silindi 58480

Her rüya hayra yorulmalı.
Gereksiz ve anlamsız rüya yoktur.

Saçma ve bağlantısız rüyalar görmek bile gün içinde boş işlerle vakit geçirdiğinizi dolayısı ile de şuur altınızda anlamlı bütünlük oluşturacak doluluga gelemediğinizi gösterir. Bu daha da çok yorar sizi.

Ayet dili ile boşta kaldığın zaman yorulmaya devam et diyor. Yani is değiştir. Hobi değiştir. Birini ara vs. Dinlenmeyi bile anlamlı bir bütünlük ve bitmeyen motivasyon kaynaklarına döngülemek gerekir.

İşte bu oldu mu boş işlerden yüz çevirmek oluşur. Rüyalar varoluşun kodlarına uzanır hale gelir. Yani maximum anlamlılıkta olur.