Rüyalara Dikkat!

ptaah

Kayıtlı Üye
Uykuya daldığımızda beş duyumuz kapanır ve altıncı hissimiz devreye girer. Bu sayede maneviyatımızı ya da ruhsal durumumuzu anlayabiliriz Tabi ki her rüya bize gerçeği göstermeyebilir ama gördüklerimiz bazı şeylerde hayatımıza dair ipuçları elde edebiliriz .Mesela rüyada karanlık içinde oturan insan silüetleri görüyorsak bu bizim için bir sıkıntıdır, tehlikedir. (kendi gözlemim)Bu negatif varlıkların etkisi altında olduğumuzu gösterebilir. Ya da Rüyamızda kendimizi denizde görüyorsak ya da uçtuğumuzu görüyorsak bu ruhun rahatladığını huzura kavuştuğunu gösterir. Ya da bazen rehber varlıklarımız tarafından bizim gördüğümüz rüyayı farketmemiz için yardım ederler. Buraya dikkat et derler. Bu konuda bir hata yapıyorsun şeklinde ya da buradan bir mesaj alman gerekiyor şeklinde destekte gelebilir.

Sonuç olarak rüyalarımızı dikkate almalıyız ve günlük hayatta yaptığımız şeyler rüyalarımıza yansır. Ne yapıyorsak onunla ilgili şeyler yaşarız rüyamızda. Yaptıklarımızın doğru ya da yanlış olduğunu rüyalarla tayin edebiliriz. Sonuçta bir gün bedenimizi bırakacağız ve o rüya alemine gideceğiz. O bakımdan ben rüyalarınızı dikkate almanızı tavsiye ederim.

Ben rüya görmüyorum ya da az rüya görüyorum diyenler için yapmaları gereken: yatmadan önce bu gece rüyamda ne göreceğim diyerek beyinlerini programlamaları gerekmektedir. Bu şekilde eminim dikkatleri ve farkındalıkları buraya kayacak ve rüyalarından haberdar olacaklardır.Birde öğlenleyin bir saat kestirilirse gece uykusu daha hafif olur böylece uykuda olanlar daha rahat hissedilebilir. Bir de uyuyanın beden olduğunu bilmek ruhun hiç uyumadığını bilmemekte rüya görmemiz vesile olacaktır.

taroh

Kayıtlı Üye
bende rüyalarımda bu sıralar asansörlere takılmış durumdayım.eşim asansör ile iniyor kimisinde ben biniyorum bozuluyor.asansörde kalıp sonra kurtuluyorum.ne asansör sevdasıdır çözemedim.

D

DAİMON

Karanlıkta görülen siluetleri hemen cinlere musallata yormayın tamamiyle öyle oldugunu düşünmüyorum. O tarz ruha eziyet ve sıkıntı veren rüyalar aslında kafaya gereksiz şeylerin takıldığını, hayat enerjisinin boş düşüncelere boş işlere sarfedildigi anlamına gelir. Hatta daha da ötesi rüyada savaş çıkmışsa İçsel olarak olumlu bir halde olmadıgın derhal kendini toparlama gerektigi uyarısıdır aynı zamanda, tabi anlayana.

bende rüyalarımda bu sıralar asansörlere takılmış durumdayım.eşim asansör ile iniyor kimisinde ben biniyorum bozuluyor.asansörde kalıp sonra kurtuluyorum.ne asansör sevdasıdır çözemedim.

Asansörden olsun merdivenden olsun yüksek bi yerlerden aşagı inme düşme kaçma falan filan bu tarz görülen şeyler yukarıda yazdıgım kabilden. Ciddiye alınacak rüyalar değil bunlar. Her rüya,
sahibinin illaki bir şeyine binaendir ama bu demek değildir önemlidir ciddidir hepsi yorumlanmalıdır. Asla öyle degil. Biraz kafanızı boşaltın, bi şeylere belli ki çok takıyorsunuz.

rüyalarda ilk yorum çok önemli, kötü yorumlarsak rüyayı olumsuz şeyleri çekeriz kendimize diye duymuştum o yüzden herkese anlatmamalıymışız doğru mu?

Peygamberimizin bu hususta hadisleri çok fazla. Kesinlikle öyle. Anlatılan kişinin genel anlamda niyeti nasılsa rüya görene olan alakası sevgisi uhuvvet nazarı o anki ruh hali her neyse hepsi etkileyebilir. Temkin ehli bir insan herkese anlatmamalı. Kafaya da çok takmamalı tabiki. Kişi enerjisiyle de kendi rüyasına tesir eder. Her ne görüldüyse fazla üstüne düşmemek en doğru olanıdır.
Bu hayatımızın her safhasında böyle olmalıdır zaten.

D

DAİMON

Rüyamızda kendimizi denizde görüyorsak ya da uçtuğumuzu görüyorsak bu ruhun rahatladığını huzura kavuştuğunu gösterir.
Katılıyorum ancak ciddiye alınmamalı. Çünkü aynı rüyada tam tersi şeylerde görülebiliyor(!)

Kısacası bunlar fuzuli rüyalar. Peşine düşmek sadece vakit kaybettirir.

D

DAİMON

Makamı ali olanın rüyalarla pek işi olmuyor. Daha farklı şeyler var ona lezzet veren. Rüyalar kabı dar olanları heyecanlandırır. Şeytani mi rahman mi onu bile düşünemezsin. Zamanla her şey kendiliğinden olur, akar ve gider. Hiç bir rüya zihnini kurcalamaz. Duru olan safiyaneligini ruhuna aksettirir, kasvetli olansa iç sıkıntı artırır. Her şey ruhta ve kalpte yaşanmaya başlamıştır artık.

Nefs mertebeniz düşük, ancak rüyalarınız berrak ise, işte ondan korkun. İstidraç ile şeytan o kişiyi uçurumdan aşağı uçurup kafir etme niyetindedir.

İstidraç sahibi olmak çetin bir imtihan. Kendini evin içinde zannedersin ama tam anlamıyla kapının dışındasındır. Allah muhafaza.

bs0806

Kayıtlı Üye
Ben de 2 gün önde çok degişik bi rüya gördüm her yıl yalnızca 1 kere gerçekleşen bir festival oluyor yalnış anımsamıyorsam ispanya da oluyor bu festival ve ben oraya o festival için gidiyorum dünyanın her yerinden insanlar akın ediyor festival e deniz de kocaman bir halka oluyoruz çünkü belki 100 katlı bi bina büyüklügünde ki balık yılda yalnızca 1 kere suyun üstüne cıkıyor ve oraya herkes bunu görmek için gidiyor ama hepimiz denizin içindeyiz yuvarlak olmuş insanlar devasal büyük bi yuvarlak çünkü o suyun yüzüne cıkacak olan balık da çok büyük bir balık. Zamanı geldi ve cıktı denizin üstüne bütün o boyunu gösterdi sanki alttan füze varmış gibi suyun içinden dümdüz yukarı fırladı zaten o zaman gördüm boyunu nekadar büyük oldugunu ondan sonra düz bi şekilde kendini geri bıraktı denize ( yüz üstü suya düşersin ve ses cıkar ya o şekil de bıraktı kendini yine dümdüz ) sonra nasıl oldu da biz karayı cıktık o kısmını hatırlayamıyorum sonra karada heryeri kahverengi olan uzun ama dagınık saçlı bi kadın dans ederken birden benim karşıma geldi ve bana baktı ben ona kolum hasta dedim ( omzum da akut bir problem var sürekli cıkıyor ) neden öyle bi şey dedim ona bilmiyorum tam dans ederken döndü ve önümde durdu tanımıyorum etmiyorum ben kolum hasta dedikten sonra omzumu tuttu merak etme artık iyileşti dedi gözlerme bakarak ve çok dingin sıcak bir şekilde söyledi bunu daha sonra bu kadının yabancı bir şifacı oldugunu ögrendim normal de danışmanları seçer yanına götürürmüş onun healing ( şifa ) yapacagı kişileri herkes ulaşamazmış kafasına göre kadına ve kadın tweet attı bu sene ilk defa şifa verecegim kişiyi kendim seçtim diye ve beni etiketledi .. devamını hatırlamıyorum ama uyandıgımda nasıl gerçek gibi yaşamaşsam rüyamı omzum iyileşti diye uyandım o kadar emin uyandım sonra ayılınca rüya oldugunu anladım bilen biri yorumlayabilir mi lütfenn

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Bir rüyanın fuzuli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben de 2 gün önde çok degişik bi rüya gördüm her yıl yalnızca 1 kere gerçekleşen bir festival oluyor yalnış anımsamıyorsam ispanya da oluyor bu festival ve ben oraya o festival için gidiyorum dünyanın her yerinden insanlar akın ediyor festival e deniz de kocaman bir halka oluyoruz çünkü belki 100 katlı bi bina büyüklügünde ki balık yılda yalnızca 1 kere suyun üstüne cıkıyor ve oraya herkes bunu görmek için gidiyor ama hepimiz denizin içindeyiz yuvarlak olmuş insanlar devasal büyük bi yuvarlak çünkü o suyun yüzüne cıkacak olan balık da çok büyük bir balık. Zamanı geldi ve cıktı denizin üstüne bütün o boyunu gösterdi sanki alttan füze varmış gibi suyun içinden dümdüz yukarı fırladı zaten o zaman gördüm boyunu nekadar büyük oldugunu ondan sonra düz bi şekilde kendini geri bıraktı denize ( yüz üstü suya düşersin ve ses cıkar ya o şekil de bıraktı kendini yine dümdüz ) sonra nasıl oldu da biz karayı cıktık o kısmını hatırlayamıyorum sonra karada heryeri kahverengi olan uzun ama dagınık saçlı bi kadın dans ederken birden benim karşıma geldi ve bana baktı ben ona kolum hasta dedim ( omzum da akut bir problem var sürekli cıkıyor ) neden öyle bi şey dedim ona bilmiyorum tam dans ederken döndü ve önümde durdu tanımıyorum etmiyorum ben kolum hasta dedikten sonra omzumu tuttu merak etme artık iyileşti dedi gözlerme bakarak ve çok dingin sıcak bir şekilde söyledi bunu daha sonra bu kadının yabancı bir şifacı oldugunu ögrendim normal de danışmanları seçer yanına götürürmüş onun healing ( şifa ) yapacagı kişileri herkes ulaşamazmış kafasına göre kadına ve kadın tweet attı bu sene ilk defa şifa verecegim kişiyi kendim seçtim diye ve beni etiketledi .. devamını hatırlamıyorum ama uyandıgımda nasıl gerçek gibi yaşamaşsam rüyamı omzum iyileşti diye uyandım o kadar emin uyandım sonra ayılınca rüya oldugunu anladım bilen biri yorumlayabilir mi lütfenn
Maşaallah çok güzel bir rüya gibi geldi bana.
Kadının ten rengi siyah mıydı? Çünkü aklımda öyle canlandı.
Bu arada rüyayı açıklayabilecek birisi var mı?
Ve Fuzuli rüyalar ile ilgili soruyu cevaplayabilecek birisi?