Rüyalar ve Mesajlar

venusonfire

Kayıtlı Üye
Merhabalar, eminim aranızda bir çok arkadaşım da benim gibi rüyalardan mesaj alıyorlar yada aldıklarını düşünüyorlardır. Bu konuyla ilgili ayrı bir yer var mı diye baktım göremedim.

Burayı açma amacım rüyalarında işaret alan veya işaret aldığını sonradan fark edenlerin tecrübelerini yazması. Bu şekilde birbirimize yol göstermemiz.

Ben küçüklüğümden beri bazı rüyalarımın haberci olduğunu deneyimleyen biriyim. Ancak hangi rüyayı öylesine gördüm, hangisi haberci hala ayırt edemiyorum. Benim gibi rüyalarından haber alabilen fakat hangi rüyanın haberci olduğunu ayırt edemeyen arkadaşlarla birlikte kafa yorup belki birbirimize yol gösteririz ve tecrübelerimizi birbirimizr anlatırken aydınlanırız. Deneyimlediğim birkaç olaydan bahsetmek istiyorum.

İlk böyle bir yeteneğimin olduğunu anladığımda 9. sınıftaydım. O zamanlar basit olaylar hakkında bilgi sahibi oluyordum. Aynı ortamdan iki yakın arkadaşımın birbiriyle sevgili olduğunu görmüştüm. Bunu arkadaşıma komik bir dille anlatırken, kız bana rüyayı gördüğüm anda ilişkiye başladıklarını sadece denedikleri için şuan aralarında tuttuğunu söylemişti.

• Lisedeyken ayrılalı 1 yıl olan eski sevgilimi rüyamda görmüştüm. Ailesinin içindeydim. Resmi bir kıyafeti vardı ama daha çok üniforma gibi duruyordu. Evlenmişiz, eve misafirler gelmiş. Onlara tepside ikramda bulunuyorum ama nedense çok mutsuzum. Bahçeye çıkıyorum, babası cennet gibi bir bahçenin bankında yanında 3 erkek çocuğuyla öylece oturuyor. Ona nedense ulaşamıyorum.
---- Bu rüyadan 3 ay sonra babasının ölüm haberi gelmişti. 3 erkek çocuğu belki de buna işaretti. Taziye için evlerine gittiğimde kalabalık bir ortam vardı, yardım etmek için helva ve pideleri ben dağıtmıştım. Rüyamdaki ikramda mutsuz olmam bundan kaynaklı olabilirdi. Ve bu rüyadan 1 yıl sonra, o gördüğüm üniforma o zamanki erkek arkadaşımın polis olmasına delalet olmuş. Tarih öğretmenliği derken anlık bir kararla polis akademisine girmişti.

• Başka bir rüya deneyimimde, aldatıldığımı bir arkadaşımdan öğrenmiştim. Bana gösterilen bir sürü fotoğraf vardı bununla ilgili. Uyandığım gün farklı bir arkadaşımdan benzer fotoğraflarla aldatıldığımı öğrendim.

• Başka bir deneyimim ise daha ilginçti. Ailemin maddi olarak borçlar ile ilgili bir sıkıntısı vardı uzun bir süre. Bir gün rüyamda sezgisel olarak benim gibi güçlü olan bir arkadaşımın "Her şey 14ünde bitecek" dediğini duydum. Ama anlayamamıştım. Tam 1 ay sonra, yıllardır hallolmayan o problemler tam ayın 14'ünde sona ermişti.

• En korkutan deneyimim ise şuydu. Üniversite 1. sınıfta aşık olduğum birisi vardı. Şehir dışında okuyorduk ama aynı zamanda hemşeriydik. 1 yıllık ilişkinin ardından ayrıldık. İkimiz içinde süreç zordu, fakat ben çok daha yıkımsal atlatmıştım. Bu yüzden hayatımda fazlasıyla iz bırakmış biri ve okulu bitirmeme rağmen hala unutamadığım da birisi. Hatta onunla aramda garip bir bağ söz konusu. Çünkü eğer aynı şehirdeysek bunu hissederim, haber almama gerek yok. Yada birbirimizle aynı ortamdaysak onu görmediğim halde vücut ısım yada enerjim değişir. Umarım anlamışsınızdır. Bu detayı verdim çünkü rüya bununla ilgiliydi.
Rüyada, bir arabanın içindeyim. Yolda giderken arka koltukta etrafıma bakıyorum ve bir otel ismi görüyorum. Otel çok parlak ve dikkatimi çekiyor. Biraz ileride iniyorum. Gece vakti olduğundan korkuyorum, arkamı döndüğümde onu görüyorum. Beni alıp herhangi bir otelin içine sokuyor. Ve diyor ki "ben geceleri burada çalışıyorum, pek eve gitmiyorum." Rüya burada bitmişti.
----- Bu rüyadan 3 ay sonra, onunla konuima durumum olduğunda şok olmuştum. Çünkü bir otel satın almışlar. Gece müdürü olarak çalışıyormuş. Otelin konumunu tarif ettiğinde ise daha da şok oldum, çünkü o gözüme parlayan diğer otelin ismini vererek onun caddesinde dedi.

Gelelim kendi çıkarımlarıma. Bana göre her insanın haberci rüyalarının teması farklı olabiliyor. Yani kimi kendi geleceği hakkında fikir edinebilirken, bazıları ise çevresel etkenleri görebiliyor. Kendi rüyalarımda genel olarak çevremde olan değil, "bağ" kurduğum insanlarla ilgili enteresan bilgiler alabiliyorum. Bu bağ koptuğu zaman (küsmek değil, gerçekten bir ruh arasındaki bağ kopuşu) onun hakkında artık haber almamaya başlıyorum. Ancak hala semboller ve imgeleri nasıl yorumlamam ve hayatıma uyarlamam gerektiğini bilmiyorum.

Sizin de tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi yazmanızı bekliyorum. Hep birlikte haberci rüyalar veya rüyalardaki önemli mesajlar hakkında farkındalık yaratabiliriz. Uzun uzun yazdığım için kusura bakmayın. Ancak hislerim bunu yazmam gerektiğini söyledi.

Şifalı günler dilerim :)

sibelya

Kayıtlı Üye
Ben şimdi artık pek görmesemde lise zamanlarımda rüyamda küçük erkek kardeşimin yüksek bir yerde düştüğünğ görmüştüm. Aynı hafta içerisinde sabah bir cıglık sesı duyduk kardeşim iki katlı evımızın damından düşmüş kanlar içinde yatıyordu. Neyse ki şu an hayatta saglıgı iyi. Bir diğeride şu gecen yıl sevgilimle evlılık planları yapıyorduk ben o sıralar sürekli rüyamdan tam düğün yapıcaz hep bir aksiliklrr sorunlar cıkıyordu olmuyordu. Bu ruyayı ocak ayında gormüştğm agustosta nişandan bir hafta önce ufacık bır sebepten ne oldugunu anlayamadan ayrıldık

venusonfire

Kayıtlı Üye
Ben şimdi artık pek görmesemde lise zamanlarımda rüyamda küçük erkek kardeşimin yüksek bir yerde düştüğünğ görmüştüm. Aynı hafta içerisinde sabah bir cıglık sesı duyduk kardeşim iki katlı evımızın damından düşmüş kanlar içinde yatıyordu. Neyse ki şu an hayatta saglıgı iyi. Bir diğeride şu gecen yıl sevgilimle evlılık planları yapıyorduk ben o sıralar sürekli rüyamdan tam düğün yapıcaz hep bir aksiliklrr sorunlar cıkıyordu olmuyordu. Bu ruyayı ocak ayında gormüştğm agustosta nişandan bir hafta önce ufacık bır sebepten ne oldugunu anlayamadan ayrıldık

Sizin rüyalarınız hayat yönünüzün değişeceği zamanlar hakkında haberci olmuş anladığım kadarıyla. Çünkü iki olayda bakıldığı zaman ciddi tramva yaratabilen olaylar. Bu rüyaların diğer rüyalarınızdan hissel yada görüş şekli olarak bir farklılığı var mı peki size göre?Kardeşinizin iyi olmasına sevindim, güzel ve şifa dolu ömür diliyorum size ve tüm sevdiklerinize.

fataleque

Kayıtlı Üye
evet aynı durum bende de var böyle bi başlık açmanız çok iyi olmuş gerçekten yıllardan beri gördüğüm rüyaları veya bana getirisi olucağını düşündüğüm bi çok rüyayı defterime yazıyorum bende genellikle mekan algılaması çok yüksek oluyo yani daha önce hiç bulunmadığım bilmediğim yerleri rüyamda görüyorum vee belli bi süre geçtikten sonra tesadüfen oralarda bulunuyorum veya yanından geçiyorum rüyalarım genellikle karışıktır ama akılda kalıcı oldukları için belli bi sıraya göre dizip yorumlamaya çalışıyorum umarım birbirimize yardımcı olabiliriz

venusonfire

Kayıtlı Üye
Dün gece gördüğüm rüyanın bana bir mesaj verdiğine eminim ancak mesajın ne olduğunu tam olarak çözemiyorum. Tarot kartlarımdan yardım aldım ancak başka bir kartım olmadığı için yanına destek bulamadım ve konuyu algılayamadım.

Rüyada sürekli bir başa dönme durumum söz konusuydu. Farklı senaryolar gördüm ve gördüğüm senaryolarda başarısız olduğum bir nokta vardı. Bu yüzden sürekli başa dönüş yaşıyordum. Senaryolarda tek değişmeyen şey "Annemle kavga edip evi terk etmem."

İlk senaryoda - Annemle kavga edip evi terk ediyorum. Tartışma sebebimiz onaylamadığı bir eski sevgilimle görüştüğümü öğrenmesi. Eski sevgilimin yanına gidiyorum, sarılıyoruz. Ama barışmıyoruz. Rüya burada başa sarıyor.

İkinci senaryo - Annemle kavga ediyorum, evi terk ediyorum. Bir mağazaya giriyorum ve bir kabine saklanıyorum. Aniden kabine girdiğim için görmüyorum ama kabinde genç sarışın, kilolu bir erkek giyiniyor. Saklanmak istediğimi işim bitince gideceğimi söylüyorum. Kabin geniş olduğu için çocuk sesini çıkartmıyor. Dışarıda arkadaşlarımı ve eski sevgilimin olduğunu düşünüyorum. Eski sevgilime görünmek istemiyorum. Ama arkadaşım kabin perdesini açıyor, ortaya çıkıyorum. Eski sevgilime göründüğüm için yine barışmıyoruz. Rüya başa sarıyor.

Üçüncü senaryo- Annemle kavga edip evi terk ediyorum. Telefonda biriyle görüntülü konuşuyorum, kendimi iyi hissediyorum. Ama sonunda yine mutsuz oluyorum, sebebini bilmiyorum. Ve rüya başa sarıyor.

Son senaryo- Annemle kavga edip evi terk ediyorum. Elimde bir sürü eşya var. Plastik kaplar, leğen, çamaşır sepeti ve tepsi. İki kişi peşime takılıyor. Onlardan kaçıyorum ama beni yakalıyorlar. Biri genç kıvırcık sarı saçlı bir kız, diğeri orta yaşlı bir erkek. Bana saldırmak istiyorlar. Elimdekileri alıyorlar. Kızın elinde bir makas var, üstümdeki elbisemi kesiyor. Onlara kırmızı tepsiyi gösterip benden ne istiyorsanız alın ama ona zarar vermeyin diyorum tepsiyi gösteriyorum. Manevi büyük bir hatırası varmış. Kız bunu duyunca tepsiyi parçalıyor. Ben büyük bir acıyla ağlıyorum. Ve uyandım.

Bu 4 senaryoda başa dönmeme neden olan başarısızlık neydi? Ve Annemle kavga etmem ve evi terk etmemle başlayan süreç var. Neden başlangıç aynı?

Tarot kartlarıma sorduğumda ana mesaj kılıç 6lısı ve kupa 6lısıydı. Zaten şu anda bulunduğum durum da mücadele edip kendimi korumak ile geçmişe şans vermek arasında kalma kararsızlığım var. Bununla ilgili almam gereken mesaj neydi sizce?

Aisling

Kayıtlı Üye
Beni çok etkileyen bir rüya vardı. Rüyamda ıssız bir ortamda iki kurt beni kovalıyordu. Son anda biri sol bacağıma asılıp paçamı kopardı. Fakat canım acımıştı. O dişler etime geçmişti sanki. Acıyla uyandım desem yeridir. O gün diken üstündeydim. Korka korka dolaşıyordum. Ve derken, anlık bir ihmalkarlık sonucu ameliyathaneye alındım... Kötü olay olmadan önce içime doğmuştu sanki. O gün anneme "Bu gün kendime dikkat etsem iyi olacak." dediğimi hatırlıyorum.

atesch

Kayıtlı Üye
ben çok sık rüya gören bir insan değilim. fakat bir kişi ya da herhangi bir şey gördüğümde hep negatiflik olarak çıkar reelde karşıma. örneğin çok sevdiğim arkadaşımı rüyamda göreyim, muhakkak onunla tartışırız küseriz ya da ne bileyim rüyamda arabamla seyir halinde olduğumu göreyim büyük ya da küçük trafik kazası geçiririm. bu yüzden rüya görmekten korkuyorum. bu tam olarak nedir ya da nasıl geliştire bilirim onuda bilmiyorum.. tek bildiğim rüya görmekten korktuğum ...

Valse

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel öğrenci
Ben eskiden çok fazla haberci rüya görürdüm pek hatırlamıyorum şuan fakat bu aralar enerjimde değişen birşeyler var.Dün gece rüyamda babamı gördüm,ağzından kocaman iğrenç bir yılan çıkıyordu ve tekrar geri giriyordu.Işın tuhaf tarafı babam bunu hiç yadırgamıyor sanki yılan onun bir parçasıymış gibi davranıyordu ve ben bunu görünce dehşet içerisinde kaldım.Biri kulağıma "babanın çok yakınında,canından bir düşmanı var" diye fısıldadı.Yanı rüyanın içerisinde tabiri yapıldı. Rüyanın bayağı etkisinde kaldım ve tabirine baktığımda rüyada söylenen tabir yazıyordu.Belki konuyla alakasız oldu ama paylaşmak istedim uzun süredir ilk defa bu kadar etkileniyorum. Bekleyip göreceğiz bakalım..