Rüyada ki Sesler...

dünyalı

Kayıtlı Üye
İyi geceler zaman zaman yaşadığım bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bazen gun icerisinde hic uykum yokken birden goz kapaklarim ağırlaşıyor ve uyku ile uyaniklik arasinda ki saniyelik zaman diliminde sesler isitiyorum. Bagziları cok manasız seyler oluyor. Mesela "tamam hafızasıni sildim" gibi. İşitir isitmez gozumu acıyorum. Bu genellikle gunduz başıma gelirdi. Fakat 2 gun once gece yatmadan once otururken oldu. Ve yanimda kızim vardı bu sefer duydugum sey" İşte şurada yatan senin garibindir " oldu. İcim sıkıldı cunku o an uyandıgimda ki hissettigim duygu kızımı kaybetmişim ve mezarı bana gosterildigiydi . Sesi duyar duymaz icim urpererek uyandım ve kızima baktım. Bu yasanan nedir Umarım sadece bir vesvesedir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

EkSen

Kayıtlı Üye
Bir sorum olacak; Wc ya da seyahat araçlarında uyku bastırdığı vakit istemsizce dua okuduğunuz oluyor mu? Kendinizi bir anda farkında olmadan dua okurken buluyor musunuz?

ceyda

Kayıtlı Üye
Benim düşüncem bilinç altına yerleşiyor yada kafayı takınca oluyor benim fikrim

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba bu durum bana uyku problemleri çektiğim zamanda yaşadığım olayları hatırlattı. Stres, sinir ve kaygı bunların en baş nedenidir. Size uyku probleminiz var demiyorum tabiki fakat beyin stres, sinir ve aşırı kaygılı olduğu konularda bu tip olayları karşınıza çıkarabiliyor ve bu bazen daha bilinçli hallerde dahi yaşanabiliyor. Ben sizin yaşadığınız bu demiyorum tabiki, sadece aklınızın bir köşesinde olsun diye söylüyorum. Bir şey farkederseniz bu durum hakkında bu da fikriniz arasında yer alsın diye söylüyorum. Çünkü sizin durumunuzun tam olarak neyden kaynaklandığını bir bakım olmadan veya bir doktor kontrolünden geçmeden kestirmek zor. Normal bir durum olmadığı için kesin yargıyla konuşamam. Geçmiş olsun.

Baycu

Kayıtlı Üye
Bilinç altı sesleri uyku ile uyanıklık arasında zihin serbest kalır beyninde günlük dinlenme süresi var beden uyuyor zihin uyaniksa butarzsesler duyulur sudoku satranç dama gibi zeka oyunları iyi gelir...