Ritüel aletlerinin listesi hakkında

Seraphine

Kayıtlı Üye
Kısaca anlatmak gerekirse pentacl sembolü kişinin elementler ile olan uyumunu simgeleyen, koruyucu bir sembol olarak görülür. Altarda temsil ettiği element topraktır ve genellikle altarın ortasına yerleştirilir.

s670557199808804774_p25_i1_w1236_800x532.jpg
Yıldızın dikey olan kenarı ruhu temsil eder. Geri kalan köşeler: Ateş, toprak, hava ve su elementlerinin ruh ile uyumunu/yakınlığını anlatır. Aslında biraz detaylara inilirse, bu dört elementi vücudumuzda sıklıkla bulmak mümkündür. Çember ise asıl amacı ile aynıdır. Element enerjilerinin ruh ile düzgün bir şekilde uyum sağlamasını, enerjinin odaklanmasını ve güçlendirilmesini temsil eder. Bir diğer anlamı da bu dört elementin ve ruhun aslında birbiri ile bağlantılı olduğunu, bu ilişkinin bozulamayacağını belirtmektir. Korunma ve güçlendirme sembolü olarak altarda yer alır. Bir cadı olarak elementler ile çalışacaksınız ve pentacl bu konuda oldukça güçlü bir işleve sahip.
Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın ve size rehberlik etsin.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Benim attığım resim kolye ucu ama altarda bunu kullanamazsınız tabii. Aslında sorunuzun cevabı seçtiğiniz kullanma yöntemine bağlı. Bazıları bu şekli çizerek, bazıları taşlar ile oluşturarak, bazıları ise çeşitli materyallere oyulmuş/işlenmiş halini kullanır. Çok fazla aramanıza gerek yok, şu şekilde bir pentacl'i ufak bir ritüel ile kullanıma hazırlamak kolaydır;
maxresdefault.jpg
Eğer illa özel alacağım veya dövdüreceğim diyorsanız, daha önce ki başlığınızda bahsettiğim yer yardımcı olabilir belki. Veya demircilik ile uğraşan bir dükkandan yardım alabilirsiniz. İzmir hakkında çok bir bilgiye sahip değilim, sadece ritüel kaynaklarının o yerden temin ediliyor olduğunu biliyorum. ( Kızlar Ağası Hanı olması gerekiyor.. )
Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Hekate8

Kayıtlı Üye
Bu resimde gösterilen bir tahtanın üstüne pentagram mı çiziliyor?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Evet ama korunma amaçlı yapılmış bir mürekkep kullanılmış sanırım. Eğer bu tür mürekkepleri yapamayacağınızı düşünüyorsanız kazıma işlemi ile de çizebilirsiniz.

gökay1

Kayıtlı Üye
Benim attığım resim kolye ucu ama altarda bunu kullanamazsınız tabii. Aslında sorunuzun cevabı seçtiğiniz kullanma yöntemine bağlı. Bazıları bu şekli çizerek, bazıları taşlar ile oluşturarak, bazıları ise çeşitli materyallere oyulmuş/işlenmiş halini kullanır. Çok fazla aramanıza gerek yok, şu şekilde bir pentacl'i ufak bir ritüel ile kullanıma hazırlamak kolaydır;
Ekli dosyayı görüntüle 28
Eğer illa özel alacağım veya dövdüreceğim diyorsanız, daha önce ki başlığınızda bahsettiğim yer yardımcı olabilir belki. Veya demircilik ile uğraşan bir dükkandan yardım alabilirsiniz. İzmir hakkında çok bir bilgiye sahip değilim, sadece ritüel kaynaklarının o yerden temin ediliyor olduğunu biliyorum. ( Kızlar Ağası Hanı olması gerekiyor.. )
Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.
Athame yerine çift taraflı bıçak var fotoda. Ritüel aletleri tek kullanımlık olduğunu için sürekli tedarik etmek bütçeyi zorlayabilir hem kolay da bulunmaz. Belki konuyu açan arkadaşın durumu uygun olabilir.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Athame yerine çift taraflı bıçak var fotoda. Ritüel aletleri tek kullanımlık olduğunu için sürekli tedarik etmek bütçeyi zorlayabilir hem kolay da bulunmaz. Belki konuyu açan arkadaşın durumu uygun olabilir.
Sanırım önce ki konu ile ilgili yorumda bulundunuz. İki tarafı keskin olduğu sürece athame olarak kullanılabilir. Tek kullanımlık olayını tam anlamadım ama. Tuz, tozlar ve sıvı maddeler tek kullanımlık olabilir ama athame, kadeh ve asa gibi araçlar tek kullanımlık değildir. En basit örnek ile her seferi için asa yapılması gerekirdi ve bu da aylar süren bir döngü olurdu.

gökay1

Kayıtlı Üye
Sanırım önce ki konu ile ilgili yorumda bulundunuz. İki tarafı keskin olduğu sürece athame olarak kullanılabilir. Tek kullanımlık olayını tam anlamadım ama. Tuz, tozlar ve sıvı maddeler tek kullanımlık olabilir ama athame, kadeh ve asa gibi araçlar tek kullanımlık değildir. En basit örnek ile her seferi için asa yapılması gerekirdi ve bu da aylar süren bir döngü olurdu.
Yok diğer athame konusunu biliyorum. Şimdi fotodaathame yerine bıçak görünce dikkatimi cekti. Tek kullanımlık derken her eşya yalnız bir ritüel veya uygulamada kullanılır diye biliyorum.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Yok diğer athame konusunu biliyorum. Şimdi fotodaathame yerine bıçak görünce dikkatimi cekti. Tek kullanımlık derken her eşya yalnız bir ritüel veya uygulamada kullanılır diye biliyorum.
Aslında direk bıçağa benzer bir yanı yok .. Böyle bir kural olgusuna ilk defa rastladım açıkçası. Ritüel aletleri istenildiği kadar kullanılabilir. Her defasında yenisini almak imkansız bir ihtimal olurdu zaten.