Psişik güçlerimizi nasıl kullanabiliriz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Katy

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese. Ben her insanin ayrı bir enerji ve gucu oldgunu dusunuyorum. Zaten insanoglu cesitli guclerinden hatta en onemli akli olmasindan dolayi butun varliklardan en ustunuyuz. Tabi bu aklı kullanmayi bilen en üstundur ama aklını kullanamayan hayvandan bile daha asagidir. Hepimizn enerji ve gucu vardir onemli olan nasl kullancagmizi bilmemiz Benim merak ettgim bir sey var bu Psişik güçlerimizi nasıl kullanabiliriz. Bunun hakkindan bilgisi olan var mi acaba?

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Öncelikle hangi psişik güç ? Bunu bilmen gerekli değil mi ? Kendini hangi konuda iyi hissediyorsun ilk önce kendini araştır. İlk önce psişik güçleri araştır oku sonra hangisine yatkınsın hangisini başarabilirsin yada farkında olup, olmadan yapabildiğin hangisi bunu bul sonra bu konuda neyi nasıl geliştirebileceğini bizde sana daha rahat ve detaylı anlatabiliriz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bütün varlıkların en üstünü olarak yaratılan biz değil cennetten kovulmadan önce yaratılmış olan Adem ve Havvadır ki bütün varlıkların en üstünü olarak yaratılmış olsalar da bunu becerememiş olmanın ve neden en üstün varlıklar olmadığımızın da kanıtıdırlar. Hayvanın bizden aşağı olduğunu hangi fikirden savunuyoruz? Siz kuşa kış beyinli diyorsunuz ama uçabiliyor musunuz? Veya it deyip geçiliyor ama depremi köpekler olmadan önce hissedebiliyor,ya da suyun altında nefes mi alabiliyoruz mesela? Her yaratılan ayrı özel ve biriciktir,hepsinin özelliği ayrı olunca hepsi en üstündür.

Katy

Kayıtlı Üye
Aratirdim baktim ama kafam cok karisti. Benim gucum mu diyim ne diyim bilmiyorum ama herhang bi esyaya dokundugumda ya da onemli olaynlar 2-3 saat once vizyon seklinde goruyorm ve bu cik rahatsiz ediyor cok fena vas agrisi ve çınlama sesleri duyuyorum istemsiz. İste bunu buyucu bi arkdasm vardi ona anlattm oda zaten senden hep bi enerji hissetmistim aciga ckmaya baslamis kullanmayi ogrenmelisin dedi o yuzden hem merak ettigim icin hem de bas agrilarindan kurtulmak icn baya arastrma yaptim. Cok karisik seyler buldum ilk meditasyon sonra cakralari acmaya calismak vs gibi seyler daha sonra bu siteyi buldum yardim almam gerektigini dusunup buraya uye oldum umarm aradgm cevabi bulurum :) derdimi anlatabildim mi bilmiyorum

Ben hayvandan daha asagi derken kotulemek anlaminda soylemedim. Tabiki her hayvanin kendine has ustun ozellikleri var ama akılları yoktur. iste onlarla aramizdaki fark da bu. Allah meleklere akil hayvana sehvet vermistir. İnsana da hem akil hem de sehvet vermistir. Eger insan daha cok aklini kullanirsa meleklerden ble ustundur ama insan sehvetini dha cok kllanirsan hayvandan bile dha asagi olur. Eger dedigmi hala anlamadiysanz ksra bakmayn bu konuyu kimseyle tartisamam zatn konu da bu degil.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bahsettiginiz olay bir yetenektir ama siz sikayet ediyorsunuz bu iyi degil, bu tip yetenekler zaten bir takim fiziksel durumlar teskil eder, bas agrisi mide bulanmasi bazen uykuya doyamamak,uyuyamamak yada müthis yorgunluk hissleri kulak cinlamalari gibi.

Bir ölcü vardir sevgili katy buda tesekkür etmektir, sukran duygusu kisdeki ilmi ve yetenekleri artirir, tersi yani sizdeki oldugu gibi sikayet etmek ise azaltir. Size bu yetenegi verenin amaci size zulum etmek degilki tam tersi, fakat elbette fiziksel skintilar olacak zamanlada hiss etmezsiniz zaten o agrilari.

Tesekkür etmenizi tavsiye ederim, faydasini göreceginizden eminim, basarilar :)

lotus_flower

Kayıtlı Üye
Herhangi bir eşyaya dokunarak onunla alakalı olayları ve durumları görebilmek bir öngörü yeteneğidir.Ve bildiğim kadarıyla Cadılığın temelini oluşturan 7 önemli özellikten biriydi.Forumdaki Wicca ve Cadılıkla ilgili bölümlere odaklanmanı tavsiye edebilirim. (Cadı ve Wicca farklı şeyler)

Katy

Kayıtlı Üye
O bolumlere bakarm saolun.
Sikayet etmemin sebebi ne oldugunu bilmememdi hastalk sandm bas agrim icn hep ilaclar ictim ama ise yaramadi. Ama durum farkliyms sonradan ogrendigim icin eger kullanmayi ogrenebilirsem kendim yonetebilirimde ve bu daha iyi olur. Onerebilceginiz bi calisma egsersiz teknigi felan varmi

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Eğer bu görüyü geliştirirsen neler yapabildiğinin farkına varır ve daha fazlasını isteyerek bilgiye aç kalırsın sürekli geliştirmen tarafındayım böylece bu konuda sözü geçen biyere gelebilirsin yeteneğin güzel.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba herkese. Ben her insanin ayrı bir enerji ve gucu oldgunu dusunuyorum. Zaten insanoglu cesitli guclerinden hatta en onemli akli olmasindan dolayi butun varliklardan en ustunuyuz. Tabi bu aklı kullanmayi bilen en üstundur ama aklını kullanamayan hayvandan bile daha asagidir. Hepimizn enerji ve gucu vardir onemli olan nasl kullancagmizi bilmemiz Benim merak ettgim bir sey var bu Psişik güçlerimizi nasıl kullanabiliriz. Bunun hakkindan bilgisi olan var mi acaba?
Merhaba size de.
Her insanın, daha doğrusu her varlığın, her nesnenin ya da her parçacığın ayrı ayrı enerji bütünlüğü/imzası vardır doğru. Zaten bakım, kontrol, tespit durumlarında bu enerji bir artık oluşturur onun izini süreriz. Yapılan işe, enerjinin yoğunluğuna, bilinçli kullanıp kullanılmadığına, koruma olup olmadığına göre izi bulmak zorlaşıp kolaylaşabilir. Uzun konu.
İnsanların hepsinde (anomali yoksa) psişik güçler vardır.
Bunların başında telepati, duru görü, duru işiti, anlık beden değiştirme (evet gözleriniz parladı biliyorum), depremleri hissetme, varlıkları algılama, kainata ait bazı enerjileri algılayıp dönüştürebilme, astral seyahat sayılabilir. Bu saydıklarım ve daha bir çok yetenek her insanda istisnasız mevcuttur. Bazısında doğuştan gayet aktiftir, bazısında ölene kadar masa üstündeki bir taş gibi durağandır.
Hiçbir şey yapmadan da aktifleşebilir ki, genelde çocukluktan ortaya çıkar veya büluğ çağındaki hormonal değişkenlerle de aktifleşebilir sonradan.
Siz nasıl aktifleştireceğinizi sordunuz.
Buna pozitif etki edebilecek potansiyeller:
-Maddi manevi arınma usullerini uygulama.
Örn: Nefes çalışmaları, çakra çalışmaları, enerji meridyenleri çalışmaları, doğal mineral temizliği, suya sabuna dokunma, ibadet, meditasyon bunlardan bazılarıdır.
-Doğal eşyalardan faydalanma. Giyecekte, bulaşıkta, yatakta, mobilyada gibi..
-Elektro iklimsel kirlilikten kaçınma. Bu konu epeyi meşakkatli ve uzun.
Örn: Elektrik alanlarından, elektro manyetik tesirlerden uzak kalmak. Sanırım bunun için Himalaya veya Alp dağlarının tepeleri, okyanusların ortaları falan lazım bunu unutun. Şehir içinde böyle bir alan yaratmak için epey paranızın olması lazım. Parası olan bana yazsın bana da teknik imkanları vermeniz kaydıyla size kurtarılmış bölge yaratayım. :D
-Başka insan ve varlıklardan öğrenilen teknikleri uygulama.
-Sisteme bağlanıp kendi tekniklerinizi oluşturma ve bunlar üstünde çalışma.

Bu kadar net ve basit.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kendini bu evrende üstün gören bütün yaratıklara da umarım hiç bir yetenek bahşedilmez.

Katy

Kayıtlı Üye
Hepiniz saolun dediklerinizi anladm teskkurler ama gliba hla istedgim cevabi alamadim :) demek istedgim cok arastrdm ama hangisini yapcagmigi sasrdim ilk once medirasyon yapip zihnimi susturmam gerekiyormus. Bnde 3-4 gun once meditasyina basladm ise yarayacagna inanyorm ama bi yandan da tereddut ediyorm ister istemez.hla yapiyorum ama Sonra cakralari acmada herhangi bir calisma teknigi bilen varsa anlatabilir mi. Yani insan pdidik guclerini nasil gelistirebilir bi fikri olan varmi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hepiniz saolun dediklerinizi anladm teskkurler ama gliba hla istedgim cevabi alamadim :) demek istedgim cok arastrdm ama hangisini yapcagmigi sasrdim ilk once medirasyon yapip zihnimi susturmam gerekiyormus. Bnde 3-4 gun once meditasyina basladm ise yarayacagna inanyorm ama bi yandan da tereddut ediyorm ister istemez.hla yapiyorum ama Sonra cakralari acmada herhangi bir calisma teknigi bilen varsa anlatabilir mi. Yani insan pdidik guclerini nasil gelistirebilir bi fikri olan varmi?
Anlatınca da tatmin olmuyorsunuz, size sihirli hap falan mı var diyelim?
Meditasyon: Kendinizi tanımanız için, kendinizle ve özelliklerinizle barışmanız için.
Nefes Teknikleri: Enerji, madde, beden, element ilişkilerini anlayabilmeniz için.
Maddi manevi arınma: Kendinizi kullanışlı potansiyele getirebilmek için.
Hele bunları bir süre yapın bir düzene girin sonra kendiliğinden gelir biz de daha iyi yardımcı oluruz.
Kimse size şunu yap şöyle olur demez, diyene de güvenmeyin. Şöyle yap şöyle olurluk şeyler de var, laptop bataryasını bir kerede bitirmeye benzer. Sonra orijinal batarya nasıl bulacaksınız o ayrı konu. Bilmem anlatabiliyor muyum?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret

Bu tür soruların sorulduğu bir sürü konu okudum en detaylı cevap Chillout'un size verdiği cevaptı
siz bu cevabın üzerine hala nasıl yapıcam diyorsanız bence siz bu işten vazgeçin
Sizin yapacaınız şey chilloutun yazdığı maddeleri tek tek araştırmanız
size uygun meditasyonu bulmanız
size uygun nefes tekniklerini bulmanız
ve diğer maddeleride araştırıp iyice öğrenmeniz
iyice öğrendikten sonrada derhal uygulamaya koymanız gerekir
herşey bir anda olmuyor yavaş ama emin adımlarla ilerlemek gerekir
siz size verilen bilgilerle yetinin zamanı geldikçe bazı şeyleri daha iyi anlar ve edineceğiniz bilgilerde artar

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Anlatınca da tatmin olmuyorsunuz, size sihirli hap falan mı var diyelim?
Meditasyon: Kendinizi tanımanız için, kendinizle ve özelliklerinizle barışmanız için.
Nefes Teknikleri: Enerji, madde, beden, element ilişkilerini anlayabilmeniz için.
Maddi manevi arınma: Kendinizi kullanışlı potansiyele getirebilmek için.
Hele bunları bir süre yapın bir düzene girin sonra kendiliğinden gelir biz de daha iyi yardımcı oluruz.
Kimse size şunu yap şöyle olur demez, diyene de güvenmeyin. Şöyle yap şöyle olurluk şeyler de var, laptop bataryasını bir kerede bitirmeye benzer. Sonra orijinal batarya nasıl bulacaksınız o ayrı konu. Bilmem anlatabiliyor muyum?
Aslında Bitane düşük etkisi olan ağrı kesiciyi meditasyona gerek kalmadan meditasyonun sana getirdiği şeyleri direkt olarak gösteren bir hap diye göndersek zamanla psikolojik olarak öyle olurdu al sana sihirli hap.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında Bitane düşük etkisi olan ağrı kesiciyi meditasyona gerek kalmadan meditasyonun sana getirdiği şeyleri direkt olarak gösteren bir hap diye göndersek zamanla psikolojik olarak öyle olurdu al sana sihirli hap.
Beynin diğer bölümlerine ve hatta vücudun bütünselliğine etkilerini nasıl gidereceğiz bu hapın?
O değilde aslında bir ara Origanum'un desteği ile ve Urum'un izni ile bu konuda bir yazı hazırlayabiliriz.. İşin içine bazı özel araştırmalar ve narkotik de gireceğinden tehlikeli bir konu olurdu. Güzel fikir fakat tehlikeli.. :)

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Bütün varlıkların en üstünü olarak yaratılan biz değil cennetten kovulmadan önce yaratılmış olan Adem ve Havvadır ki bütün varlıkların en üstünü olarak yaratılmış olsalar da bunu becerememiş olmanın ve neden en üstün varlıklar olmadığımızın da kanıtıdırlar. Hayvanın bizden aşağı olduğunu hangi fikirden savunuyoruz? Siz kuşa kış beyinli diyorsunuz ama uçabiliyor musunuz? Veya it deyip geçiliyor ama depremi köpekler olmadan önce hissedebiliyor,ya da suyun altında nefes mi alabiliyoruz mesela? Her yaratılan ayrı özel ve biriciktir,hepsinin özelliği ayrı olunca hepsi en üstündür.
Yorumunuz çok Alakasız.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen

http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?f=463 çakralarla ilgili çalışma detayları bu bölümdedir. Çakraların kapanması için ölmüş olmanız gerekir. Dolayısıyla çakralarda işlev bozukluğu, tıkanma daha doğru tanımlardır.

Yorumunuz çok Alakasız.
Ben hatalı olduğunu gördüğüm bir düşünme biçimini eleştirsim, çünkü bu biçimde düşünecek birinin bahsettiği psişik özelliklere erişemeyeceğini ve gelişemeyeceğini biliyorum. Ayrıca yapılan açıklamayı da algılayamayacağını biliyordum ki Chilloutub uğraşıp yazdığı yoruma verilen cevaplar bunun doğruluğunu da gösterir. Bu başlıkta sayısız konu 'site içindeki bölümlerde detaylı dersler ve çalışmalar adım adım olduğundan ' sorunuz daha önce defalarca sorulark yanıtlandı diyerek kapatılır. Dileyen 'cevaplanmış sorular' bölümünden konuları takip ederek orada bulamadığı bir soru üzerinden tekrar konu açabilir. Ancak milyon defa tekrarlanmış konular için üyelerin araştırması gerekir.Konuyu açık tutma nedenim üyelerin karşılıklı yorum ve fikir beyanında bulunmasındandır.

Üye teşekkür edip konuyu kapattıktan sonra sizin böyle bir yorumla konuya alakasız yorum yapmış olmanız da bir soru işaretidir,beğenmediğiniz şeyi kendiniz de yapıyorsunuz bu şekilde :) Bunun yerine 'neden böyle bir yorum yaptınız, bağlantı kuramadım' demek veya özel mesajla konuyu dağıtmadan sormak daha farklı olurdu.Zira ben de konuyu dağıtmamak için üye cevap verdikten sonra yorumu sürdürmemişim.

Sevgiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...