Olumsuzluklardan nasıl kurtulunur

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Arkadaşlar sürekli negatifi cekiyorum bu özel hayatımdada iş hayatımda da bu şekilde herşey üst üste gelir bazen işin içinden çıkamaz hale geliyorum problemler problem doğuruyor sürekli negatifi üstüme cektiğimin farkındayım. Yeni bir iş görüşmesinde eminken bile birsey oluyor ve olmuyor:( bundan sıyrılmanın arınmanın yolu varmıdır?

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Önerin için teşekkürler elbet vakti gelince hepimiz öleceğiz amaç yaşarken mutlu olmak mutlu ölmek

Ori

Kayıtlı Üye
Forumda bu tarz konular gerçekten bolca var o yüzden biraz araştırın. Sizin için en iyi cevap bakış açınızı değişmekten geçiyor.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Önerin için teşekkürler elbet vakti gelince hepimiz öleceğiz amaç yaşarken mutlu olmak mutlu ölmek
Bak ciddiyim. Burada sana verilecek en iyi 2. tavsiye tanrının ışına dönmen ve ondan yardım istemen olacak ama tanrı bize yardım etmiyor veya bildiğim şekilde yardım etmiyor. Bizim gibiler (Kendim de bu geuba dahilim ki bu durum artık intihardan başka bir seçenek yok senin için dedi bana ) de bir sorun var neden böyle olduğumuzun cevabı yok. Nasıl kurtulacağımızın cevabı yok. Bu durum beslediğin her umudunu tüketmeye devam edecek ve hiç bir zaman istediğin hayata erişemeyeceksin demeye devam edecek bize. Ya da bizim beynimiz de sorun var hiç şeyi beceremiyoruz.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Bak ciddiyim. Burada sana verilecek en iyi 2. tavsiye tanrının ışına dönmen ve ondan yardım istemen olacak ama tanrı bize yardım etmiyor veya bildiğim şekilde yardım etmiyor. Bizim gibiler (Kendim de bu geuba dahilim ki bu durum artık intihardan başka bir seçenek yok senin için dedi bana ) de bir sorun var neden böyle olduğumuzun cevabı yok. Nasıl kurtulacağımızın cevabı yok. Bu durum beslediğin her umudunu tüketmeye devam edecek ve hiç bir zaman istediğin hayata erişemeyeceksin demeye devam edecek bize. Ya da bizim beynimiz de sorun var hiç şeyi beceremiyoruz.
Cok zor cok..
Oyle iyi anliyorum ki...
Tek diyebilecegim O nun rahmetinden umidi kesmeyin zira kendisi diyor bunu...

Seraphine

Kayıtlı Üye
Tanrı kendisine ve ışığına yönelenleri geri çevirmez. Ama her dönen kişi o ışıktanda geçemez. Daha önce yapılan hatalar, kişilik ve düşünceler geride bırakılmalıdır. Yeniden doğmak gibi düşünülmeli, değişim kabul edilmelidir. Arınılmadığı ve çaba sarf edilmediği sürece tabii ki hiç kimse bir gelişme farketmez. Sahip olduklarını terk etme fedakarlığı gerektiriyor, eğer gerçek ışıktan bahsediyorsanuz.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Tanrı kendisine ve ışığına yönelenleri geri çevirmez. Ama her dönen kişi o ışıktanda geçemez. Daha önce yapılan hatalar, kişilik ve düşünceler geride bırakılmalıdır. Yeniden doğmak gibi düşünülmeli, değişim kabul edilmelidir. Arınılmadığı ve çaba sarf edilmediği sürece tabii ki hiç kimse bir gelişme farketmez. Sahip olduklarını terk etme fedakarlığı gerektiriyor, eğer gerçek ışıktan bahsediyorsanuz.
Ve işte geldi en mantıklı ikinci tavsiye :) Değişim konusunda haklı olabilirsin bende böyle şeyler seZdiğimi itiraf edeceğim, Olmamız gereken kişi olmamız in yaşanıyor olabilir bu şeyler. Tabi olacağım kişi de iyi olmayacak gibi de geliyor.

Dnz1

Kayıtlı Üye
şikayet etmemek en önemlisi hatalarını gözden geçir ders al ve yoluna devam et sevgiyle.

Baycu

Kayıtlı Üye
%20 işsizlik malûm sürekli göç alan bi ülkede haksız rekabet var iş bulmakta bu senin suçun değil çevrenin de baskısı ve günden güne yanlizliga itilme piskojik sorunları getiriyor sorunun sende olmadığını bilirsen konkardato vermiş firmaların çalışıyor gözükmek için seni davet etmiş olduğu insan kaynakları personelinide daha iyi anlarsın...

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Tavsiyeleriniz önerileriniz için çok teşekkür ederim belki çok fazla yaradana çalışan biri değilim ama iyi bir kimse olduğumu biliyorum evet duamı ederim aç görsem doyurmaya çalışırım bağısımı yaparım vicdanım söz konusu bunlar ama yeterli olmuyor demekki. İyilikten iyilik doğmuyor bana malesef yada dediğiniz gibi bakış açısı

Talahu

Kayıtlı Üye
Bundan sıyrılmanın, ''arınmanın'' yolu var mıdır?
Zaten sorunuzun cevabını bilinçaltı yolu ile verdiniz :D Ruhsal olarak arınmanız gerekiyor.
İyilikten iyilik doğmuyor bana maalesef yada dediğiniz gibi bakış açısı.
Örneğin çok fazla sevabı ve çok az günahı olan bir kişi olun. Bu durumda sevaplarınız ne kadar artarsa artsın yine de günahlarınızdan arınmanız gerekir. Sorununuz 3 adımda çözülebilir.

1) Allah'a tövbe edip iyi ve güzel bir hayatınızın/kaderinizin olmasını dileyin.
2) Evrenin kolay ve komik çalışma sistemini inceleyin.
3) Size hitap eden pozitif uygulamalara katılın.

3. Maddeye bir ek: Bazı frekansları veya pozitif subliminal mesajları dinleyerek zihninizde birikmiş ve size zarar veren gereksiz bilgilerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Arındıktan sonra tekrar negatif enerjileri çekmeyi durdurmalısınız. Bu neden ile pozitif enerjinizi artırmanız ve korunmanız gerekiyor. Pozitif enerjiniz arttığında otomatik olarak bakış açınız da değişecektir.

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaşlar sürekli negatifi cekiyorum bu özel hayatımdada iş hayatımda da bu şekilde herşey üst üste gelir bazen işin içinden çıkamaz hale geliyorum problemler problem doğuruyor sürekli negatifi üstüme cektiğimin farkındayım. Yeni bir iş görüşmesinde eminken bile birsey oluyor ve olmuyor:( bundan sıyrılmanın arınmanın yolu varmıdır?

Allah tam da adalet sahibi oldugu icin boyle oluyor.
Mukaddimelerinizi biraz yoklayin. Yanlis kabulleriniz ile yuzlesin. Surekli negatifi cekiyorsaniz ic aleminizde nagatif sonucu pesin verdirtecek bir kimyasal formul olusturmussunuzdur.

En buyuk tehlike kisinin suur altindan kurban rolunu benimsemesi, o rolden beslenen sosyal davranislar gelistirmesi ve bu rolden vazgecmeye kalkisirsa ne yapacagini bilmedigi icin magduruyetle bu role geri donmesidir. Korkunc biseydir bu. Suur altindan hosunuza gider, suur ustunden aci cekersiniz. Tum psikoloji bilimi bu iki dinamik alisverisi uzerine kurulmustur.

Simdi bana kizacaksiniz biliyorum. Ama bu boyledir. Ilk once duzelmeyi ya da degismeyi gercekten isteyip istemedigine bakar psikologlar, alimler ve hatta yasam koclari. Cunku suur altindan lezzetlice benimsediginiz davranislar su yuzune cikarken sizin bu degisimi kabul edip edemeyeceginiz ile yuzlesmek zorunda kalirsinz. Bu yuzlesme ise yine size baglidir.

Bireysel konulara yazdigim mesajlarda biraz fazla insanfsiz yaklasiyorum. Ama usule uymazsak, sistem bizi perisan edene kadar dogru olani talep etmekten asla vazgecmez !

Ü

Üye silindi 58480

Tavsiyeleriniz önerileriniz için çok teşekkür ederim belki çok fazla yaradana çalışan biri değilim ama iyi bir kimse olduğumu biliyorum evet duamı ederim aç görsem doyurmaya çalışırım bağısımı yaparım vicdanım söz konusu bunlar ama yeterli olmuyor demekki. İyilikten iyilik doğmuyor bana malesef yada dediğiniz gibi bakış açısı

Bunu bilemezsiniz ama.

Bagis yapmak, ac doyurmak gibi ameller sizi hengi eksi ( - ) mertebeden yukarilara tasiyor bilemezsiniz. Ne istedigini bilmek, neyin eksik oldugunu farketmek bile bir ihsandir sizin icin. Farkedistir. Yolun yarisina ulastirilmis olmaktir. Daha dogrusu hepimiz uzerinden soyluyorum.

Oyle insanlar var nereden baslayacaklarini farkedemiyorlar. Mutsuzlar ve daha da kotusu bunun farkinda olmalarini saglayacak amellerden de yoksunlar.

Iyilikten iyilik dogmuyor demissiniz. Vallahi dogar. Ama beklenti odakli iyilik yapmak kosullu hale getirir. Kosullu davranmak zaten en bastan akisi tersine dondurmek demektir.

Kimse karsisindaki insanin cikar icin kendisine bir tebessum ile gulumsedigini ogrenmek istemez. Kosullu sevgiler bile kalbe ulasmaz. Kosullu hicbir sey online degildir. Evrenselligi yoktur. Gecerliligi de yoktur getirisi de yoktur. Hatta blokaj bile yapar.

NE yazik ki kosulsuz sevgi ve hesap ile hareket edebilmeyi de Allah tevhid uzerinden kolaylartirmis ve kendi uzerine zimmetleyerek buna cifte karsilik vermistir. Kisi hem enerji akisini arttirir, hem arinir, hem hafifler, hem cogalir.

Kisi inancini ve ogretisini deneyemez ! ASLA ! Allahi da deneyemez hasa . Ama inanci ile denenir. Simdi Bunu bile bile dur bakayim sadaka verip iyilik yapinca bolluk olcak mi diye dusundugun anda amelin baglanir ve blokaj iner. Dininden olursun. Cok ince bir cizgi vardir burda.
O cizgi senin imtihanin olur. Farkedersen hayatin degisir. Farkedemezsen oldugun gibi kalirsin.

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Simdi bana kizacaksiniz biliyorum. Ama bu boyledir. Ilk once duzelmeyi ya da degismeyi gercekten isteyip istemedigine bakar psikologlar, alimler ve hatta yasam koclari. Cunku suur altindan lezzetlice benimsediginiz davranislar su yuzune cikarken sizin bu degisimi kabul edip edemeyeceginiz ile yuzlesmek zorunda kalirsinz. Bu yuzlesme ise yine size baglidir.

Hayır kızmıyorum gerçeklere ihtiyacım var söylediğiniz her kelimeyle kendimi ölçüyorum ne kadarı bana uyuyor diye.bir yıl kadar aile terapistine gittim ama kabullenemediğim çok şeyim var hala

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Kisi inancini ve ogretisini deneyemez ! ASLA ! Allahi da deneyemez hasa . Ama inanci ile denenir. Simdi Bunu bile bile dur bakayim sadaka verip iyilik yapinca bolluk olcak mi diye dusundugun anda amelin baglanir ve blokaj iner. Dininden olursun. Cok ince bir cizgi vardir burda.
O cizgi senin imtihanin olur. Farkedersen hayatin degisir. Farkedemezsen oldugun gibi kalirsin.
Gerçekten beklenti içinde yapmıyorum bunları,bu tarz şeyleri paylaşmam bile ama sürekli negatif aksi seyler oldukça nerde hata yapıyorum diye düşünmüyor değil insan

Aisling

Kayıtlı Üye
Bir altıntı yazayım: "Enerjimiz bir mesaj gönderir ve bu mesaj daima desteklenir. Korkuya ait bir inanç sistemiyle aynı hizadaysanız, o zaman deneyiminiz de korkuyla desteklenecektir. Sevgiyi seçmeye karar verirseniz, hayatı sevginin gözünden deneyimleyeceksiniz. Bunun nedeni deneyimlerinizin değişmesi değildir; deneyimlerinizin deneyiminin değişmesidir."

Ne mesajı veriyorsunuz evrene? "Negatifi çekiyorum, işler içinden çıkılmaz hale geliyor, problem problemi doğuruyor." Korkuyu seçmişsiniz, ve deneyimleriniz ondan yana gerçekleşiyor. Sürekli negatifi çeken "kurban" rolünü üstlenmişsiniz, ve verdiğiniz mesaj bu olduğu müddetçe kurban rolünü oynamaya devam edeceksiniz.

Ve şunlarla devam edeyim:
"Enerjinizi nereye odakladığınız konusunda bir an düşünün. Duygusuzlukluk, stres, kıskançlık, ve korku mu yansıtıyorsunuz? Üzerine odaklandığınız şeyin aldığınız şeyede yansıdığınız görmeniz gerekir."

"Kendinize öğretmiş olduğunuz her şeyden son derece fakrlı bir dersi nasıl öğreneceğiniz konusunda kaygıya kapılmayın. Nasıl bileceksiniz?Size düşen rol çok kolaydır. Tek yapmanız gereken istemediğiniz ama öğrenmiş olduğunuz her şeyin farkına varmaktır."

Bu konuyu açmanız bile bu korku döngüsünden çıkmak istediğinizi, bu zinciri kırmak isteğinizi gösteriyor. Fakat, yolu bilmiyorsunuz. Alıntıda yazdığı gibi, farkına varın. Doğru soruları sorun. Sorununuzun olduğunu, bir derdinizin olduğunu kabul edin. Bu kendiniz ile yüzleşme aşamanızdır. Ve ardından rehberlik isteyin.

"Rehberlik istemek için dua ettiğiniz anda iç bilgeliğiniz ile bağlantı kurarsınız, bu sevgi sesidir. Bir anda korku öğretmeninden kurtulur, ve spiritüel rehberliğe hoş geldin diyerek sevgi öğretmenine geçersiniz. Bu spiritüel bağlantıyı bir aracı olarak düşünün. İşte bu kadar kolaydır, sadece yardım isteyin."

Bu önünüze çıkan bir fırsat olabilir, hayatınıza gören sevgi dolu bir arkadaş olabilir, kazanacağınız bir farkındalık olabilir, yaşayacağınız bir aydınlanma anı... Size tanrıdan uzanacak olan yardım elini umarım ki farkedebilirsiniz. Yolu siz bulacaksınız, bizler o karanlığa ışık tutabiliriz ancak. Adımları siz atacaksınız. Kurban olmaktan sıyrılmanın, arınmanın yolu derdi kabul edip şifayı selamlamaktır.

"Size ıstırap veren duruma yakından ve dürüstçe bakın ve o kişinin ya da durumun sizin korku temelli inançlarınızı hangi yollarla tetiklediğini fark edin."
"Ödevi bugün kabul etmezseniz yeni ilişki ve deneyimlerinizde karşınıza çıkmaya devam edecektir. Siz onu yapmazsanız o sizin karşınıza dikilecektir."

Yani neden böyle olduğunuzu kavrayamazsanız, üzerine düşünmezseniz, sorunun kökenine inmek yerine hemen kurban rolünün üstlenirseniz, öyle olmaya devam edeceksiniz. Her sonuç, üst üste binmiş sebeplerden meydana gelir. O sebepler bulunmalı. Ancak ondan sonra şifayı selamlama yoluna gidilebilir.

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Şöyleki istediğim hayatı yaşayamıyorum diceksiniz ki kim yaşıyor bir çoğumux yaşayamıyoruz malesef hayat şartlarından dolayı ve bu beni çok bunaltıyor oysaki iç dünyam coşarken gündelik hayatım ev ve iş sadece yanındada sorunlar dertler ben bunlardan sıyrılıp huzurlu mutlu bir hayat istiyorum stres olmadan kafamın rahatlamasını istiyorum gittiğim terapiden çok sey aldım fakat isteklerin gerçekleşmemesi ben bu hayatta neden varım ki? Sorusunu sorduruyor ne için yaşıyorum yarınım ne getirecek sorusu dünün aynısı cevabını veriyor. Hayatımda sevgi eksikliğini hep yaşadım evet beni seven bir ailem var ama yinede yanlızım toplum gereğindenmidir bilmiyorum sevgi gösterisi olmaz hissettirilmez etrafımdaki insanlar hep böyle. Ve ben bu durumdan çıkmak huzura ermek istiyorum

Furking

Kayıtlı Üye
Olumsuzluklarla (daha doğrusu olumsuzluk sandığım durumlarla) karşılaştığım zaman not almıştım. Ne tevafuk ki benle benzer hislerdeki değerli kişi(ler) ile de paylaşmama vesile olmuştu. Inşallah size de faydası olur.

Bazen geçiş süreçleri yakıcı olabiliyor.
Böyle durumlarda pozitif şeylere odaklanmalıyız. Zira sıkıntı içindeyken sıkıntı düşünmek sadece sıkıntıyı arttırır, bir çözüm olmaz. Bir soruna çözüm arıyorsak, çözümü; sorunu oluşturan bakış açısıyla çözemeyiz. Olaylara farklı açılardan bakmalıyız. Hiçbir şekilde yaşayacaklarımıza engel olamayız. Çünkü her işleyiş, gerçekleşmeden önce yazılmıştır. Gelen her imtihanı kabul etmeliyiz. Ancak kabulleniş ile idrake ilk adımı atarız.
Bununla beraber eksiklerimizi ve yanlışlarımızı görmeliyiz. Gördüklerimizi düzeltmeliyiz.
Sıkıntı olarak gördüğümüz şeyler bizlere eksiklerimizi ve yanlışlarımızı gösteren hallerdir. Bunları fark edip düzeltince herşey daha da düzelir.
Genelde kurulan hayaller ve beklentiler sonucunda böyle sıkıntılara uğrayabiliyoruz. Düzeltdikçe düzeliriz.
Pozitif anlamda işler yapmak da bizlere daha iyi hissettirir. Yardıma ihtiyacı olan insanlar ve diğer canlılar için faydalı şeyler yapabiliriz. Ibadetler ile daha sakin ve huzurlu hissedebiliriz.
Ihtiyacımız olanı bi şekilde ilahi plan karşımıza çıkarır. Önemli olan onları görebilmek.
-
Kabullen ve yüzleş.
Sıkıntılarından kurtulmak istiyorsan öncelikle sıkıntının varlığını ve bunun çözülmesi gerektiğini kabul etmelisin.
Böylece o sıkıntılar senin içinde gizlendiği halde sana "ben yokum" diyemez.
Sonrasında bu sıkıntıların çözülmesini sağlayacak mesajları ve bunların imtihan oluşunu idrak et.
Imtihanın farkına vardıkça sıkıntı senden uzaklaşacaktır. Bu süreçte güzellikleri görmeye çalış. Güzelliklere odaklanırsan ve güzel düşünürsen güzel hissedersin. Canını sıkacak şeylerle zihnini meşgul edersen sıkıntılar tekrar türer.
Ve biz bu imtihanda başarılı olmadığımız sürece aynı şeyleri tekrar yaşarız. Başarılı olursak yeni denizlere yelken açarız.
Bu süreçte kazanım olarak tevekkül, teslimiyet ve sabrı yaşar ve öğreniriz.