Özünü Bulan Beri Gelsin!..

Devres

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar,bu konuyu açmamda ki sebeb, özünü bulmuş arkadaşların buraya iki kelam yazmalarıdır...
Neden diyeceksiniz? Özünü bulan bir can'a ne büyü, ne cin nede başka hiç bir şey etki etmez, etse bile özünle onu yok etmeyi çok iyi bilir deraha yok eder.
Öz,içiniz deki Hakk'ın bir parçasıdır...Parça'da bütüne aittir(Yaradan)
Bu öz vücudun neresindedir derseniz, kalp çakrasının sol yanındadır.Öz'le bir dost arkadaşınız gibi konuşur; bu dünyada ki görevinizi (varsa)bütün soruları sorup, cevabını alabilirsiniz.
Başka bir bilgi daha arkadaşlar öz'le astral seyahat yapabilirisiniz...Daha fazla açıklamayacağım, bilen arkadaşlar varsa; fazla açmadan Öz'ü yazabilirler.
Sevgilerimle...

BattleFury

Kayıtlı Üye
Ben halA geliştirmekteyim.. Bilgi ile.
İçinizde sahip oldugunuz Tanrının size dedigi "Seni seviyorum, senin her işini yola koyabilirim" lafına asla "beni yakma, senden korkuyorum" diye cevap vermeyin. Allahı göklerde veya kitaplarda-hadislerde aramayın o sizin içinizdedir ve sizin dünyayı gördüğünüz gibi görür ve yapabileceginizi düşündüğünüz şeyleri yapabilmenizi sağlar ve daima yanınızdadır. Gerçekleri bilmeyi ve görmeyi isterseniz, yanlışlar sizden çok uzaklara gidip başka doğruları köreltirler ve gözleriniz açılıp doğruları görmeye başlarsınız. tanrıdan alacagınız enerji sizden asla akybolmaz, ancak harcanabilir veya başka bir yerde konuslanabilir buna ragmen sizde genişletmiş oldugu kota asla daralmaz... Öz dediğiniz şeye evrende diyebilirsiniz yehwehte.. Onu bulmuş ve kullanabilmiş en iyi kişiler, onu bulamayan kişilerin kendilerini köreltmemesi için ahlak duzeyi ustte olan bazı duzenlemeler yaparlar. Bu duzenlemeye en iyi örnek Kuran ve saf-körelmemiş İncildir. Hz.İsa hayranıyım açıkcası anlatımını %99 severim (hiçbirşey %100 değildir tanrı haricinde) ...

Sevgilerle.... Bu bildigim ve baskalarınında bilmesini istedigim konulardan bazı alıntılar. :)

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
ben nuru buldum lakin onu elde edemiyorum çok uzağım ruhumu günden günede uzaklaştıryorum nefsim hayatı yaşa diyor şeytana uyuyorum bu karanlık uykudan uyanmak istiyorum tövbe ediyorum ama nafile düzelemiyorum

gümüş

Kayıtlı Üye
O bana kendisini buldurttu demem daha doğru galiba :) Kendi deneyimlerime bakarak söyleyebileceğim tek şey her bir yarattığı kendisine o kadar kıymetli ki yarattığı O'ndan vazgeçmedikçe O asla yarattığından vazgeçmez.

japongülü

Kayıtlı Üye
cahiliye dönemimde özüm benimle bir kaç defa kısa cümlelerle konuştu, tabii bunun öz olduğunu bilmiyor kendimi diğer insanlardan üstün görüyordum ve hava atmak ilgi çekmek için her yerde söylüyordum...sonra kesildi:( senelerdir bekliyorum inşallah tekrar sesini duyarım

kapliyagos

Kayıtlı Üye
kusura bakmayın ama öz ü bulan burada söylemez.... hatta başka yerdede söylemez...o olgunluğa ulaşmış kişi söyleyemez zaten...bunlar pamuk ipliğine bağlı şeyler...

Devres

Kayıtlı Üye
kusura bakmayın ama öz ü bulan burada söylemez.... hatta başka yerdede söylemez...o olgunluğa ulaşmış kişi söyleyemez zaten...bunlar pamuk ipliğine bağlı şeyler...

Sayın kapliyagos;

Özü bulan burda söylemez demissiniz. Ben, size özle olan herşeyi anlatıyım ama siz hiç bir şekilde söylediklerimi özünüze uygulatamazsınız, bunuda biliyormuydunuz?

Topiğin en başını lütfen bir daha okuyun. Herşeyi söylememek,tam açmayın herşeyi diğe yazdım.

Benim amacım böyle bir şeyin arkadaşların farkında olması ve bunu bilen arkadaşlarla iki kelam etmektir.

Sizin dediğiniz olgunluk, sırrları "FARŞ" etmemektir burda haklsınız!

Saygılarımla...

haçepsut

Kayıtlı Üye
Sayın Devres,
İnsanın Öz'ünü bulması hangi yolla mümkündür acaba?Benim bildiğim kadarıyla dua ve zikir yapmak gerekiyor.Siz ne dersiniz?

Devres

Kayıtlı Üye
Sayın Devres,
İnsanın Öz'ünü bulması hangi yolla mümkündür acaba?Benim bildiğim kadarıyla dua ve zikir yapmak gerekiyor.Siz ne dersiniz?

Sayın haçepsut;

İnanın normal gün içinde konuşulucak ve sırrı farş edilecek bir kelam olsaydı söylerdim...

Ama şunu söyliğim, bunun duayla falan ilgisi yoktur. Saf, temiz kalın ve ego'yu yok edin, gerisini siz bulacaksınız.

Saygılarımla..

SİTARE13

Kayıtlı Üye
İş
Emekli
Ben aranıza yeni katıldım ama 35 senedir kendimi bilmeye uğraşıyorum....yol nefse hakim olmaktan geçiyor...ve her ameli Yüce YARADANIN beklediği yönde yani sevgi için insanlık hayrı için yapmaktan...ama nefse hakim olmak çok zor

La-edri

Kayıtlı Üye
Sayın Devres,

Ancak ve ancak Kamil-i Mürsit ile baska bir alternativi yok..
Öyle birisi olacakki bizzat "geldigin yoldan getir" hitabi ile donatilmis ve vasiflandirilmis ...
DUa zikir evet elbette ama su bir gercektirki, kul asla ve asla ne yaparsa yapsin Allah'a layik bir fiil ve ameli olamaz, kul ister Allah verir ve bunu saf merhametinden verir Allah her seyi bir vesile ile yapar bu yolu yürümek ve öze ermek icin bu yolu yurumus öze ermis bir Zat'i lazim...

Bir insan böyle bir yola koyuldugunda ilk adimlarda hep kendinin bunu istedigini zann eder.. Ama ne zaman yolun sonlarina dogru yaklasti, anlarki isteyen Allah imis, ve herseyi onun bu yolu yurumesi icin o sekil yaratip o kul icin öyle vermis...Ve bu anlayis ile önce herseyden razi olur.. Bu bayagi garib bir seydir.Onun icin hersey yerli yerindedir ne eksik ne fazla...
Birde bakivermis o hal icinde Allah da ondan razi oluvermis.Artik kamil manada öz ile birlesmeye cok az kalmistir, her nekadar öncesinde insan öze kavustugunu zann etsede, rizadan sonradir asil vuslat...
Kesinlikle kolay degil ama bu ugurda herseyi feda etmeye deger diye düsünüyorum...

kapliyagos

Kayıtlı Üye
öz e ulaşmanın çeşit türlü yolları vardır....farklı dinlerde farklı düşünceler ile... nasılki her insanın düşünceleri farklıysa ve tamamen aynı düşüncede insan olamıyorsa....yollarda farklıdır....hedefi çok uzakda görsekde...hedefe ulaşmak için farklı yollar izleyebiliriz.....herşeyden önce ilk olarak insanın kendini bilmesi gereklidir.....

inandığınız değerlerin ışığı üzerinize doğsun......

Devres

Kayıtlı Üye
Sayın Devres ,
Aradığınız cevaplar için belki yardımcı olur

http://www.youtube.com/watch?v=RzxO2JTvs-o

Sayın Dem;

Cemalnur Sargut'un dediklerine katılıyorum, önemli olan bilinçle hareket etmek değil, özle hareket etmek. Dünyada sizi kandırmaycak tek varolan özdür.

Bildiimiz kitapların ve onun bunun aklımzı(Bilinç)dolduran bütün bilgileri atmadan Öz'e ulaşmak çok ama çok zordur.
Ömer Çelakıl, hala bilinçle haretket etmekte ve öz'ü anlatmaya yanlış şekilde çalışmaktadır.

Öz Batın'dır, zahiri değil..

Saygı ve sevgilerimle...

Devres

Kayıtlı Üye
Ben halA geliştirmekteyim.. Bilgi ile.
İçinizde sahip oldugunuz Tanrının size dedigi "Seni seviyorum, senin her işini yola koyabilirim" lafına asla "beni yakma, senden korkuyorum" diye cevap vermeyin. Allahı göklerde veya kitaplarda-hadislerde aramayın o sizin içinizdedir ve sizin dünyayı gördüğünüz gibi görür ve yapabileceginizi düşündüğünüz şeyleri yapabilmenizi sağlar ve daima yanınızdadır. Gerçekleri bilmeyi ve görmeyi isterseniz, yanlışlar sizden çok uzaklara gidip başka doğruları köreltirler ve gözleriniz açılıp doğruları görmeye başlarsınız. tanrıdan alacagınız enerji sizden asla akybolmaz, ancak harcanabilir veya başka bir yerde konuslanabilir buna ragmen sizde genişletmiş oldugu kota asla daralmaz... Öz dediğiniz şeye evrende diyebilirsiniz yehwehte.. Onu bulmuş ve kullanabilmiş en iyi kişiler, onu bulamayan kişilerin kendilerini köreltmemesi için ahlak duzeyi ustte olan bazı duzenlemeler yaparlar. Bu duzenlemeye en iyi örnek Kuran ve saf-körelmemiş İncildir. Hz.İsa hayranıyım açıkcası anlatımını %99 severim (hiçbirşey %100 değildir tanrı haricinde) ...

Sevgilerle.... Bu bildigim ve baskalarınında bilmesini istedigim konulardan bazı alıntılar. :)

Sayın BattleFury;
Yukarıda kırmızıyla belirtiğim yeri açıklarsanız sevirinim!..
Öz, başka yerde konuşlanabilir mi diyorsunuz?Yoksa ben mi yanlış algılıyorum.
Saygılarımla...

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Özünü bulmak nedir? Zen der ki öz, öz olmayanları ayıkladığında geriye kalandır. Neti neti (ne o ne bu). Suyun tadı nasıldır diye sorsam ne tatlı ne acı ne ekşi, o bütün bu tatlar olmadığında hissettiğindir. Ama su hayat kaynağıdır. Öz de öyle, damla ve okyanus gibi, bir damla okyanusa karışırsa, koca bir okyanus olur ama önce onun içinde erimesi gerekir, damlalığını feda etmesi gerekir. Tasavvuf der ki öz Can'dır, aşktır. "Aşka uçmuyorsa kanat neye yarar" der. Her yaratılanda özü seyreder. Biri negatifle biri pozitifle ilerler neticede aynı kaynağa, öze ulaşır. Bir nokta içinde evrenlerin sonsuzluğunu içerecek yeterli mekan vardır. Sorun kendi kendini sınırlamaktır. Alemlerin aslı hayaldir. Herşey sizin inancınıza bağlıdır. Fakat kendinizden kaçamazsınız. Ne kadar uzağa gitseniz de yine kendinize ve bu noktayı anlama ihtiyacına geri dönersiniz ki bu hiçbirşeydir ve her şeyin kaynağıdır. Sevgiyle kalın.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Öz'ümü bulmuş değilim ama gözlemlerim öz'ün ancak tam bilinçlilikle mümkün olduğu yönünde. Öz'ünü bulan kişi tahminimce her anda "olabilen" kişi oluyor. Hiçbir anı kaçırmayan, bedenini ve zihnini anın koşullarına uygun kullanabilir hale geliyor.

Sevgiler.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Öz'e ulaşmak için ölmek gerek bu et ve kemik bedenin içinde sadece beyin ne kadar gelişti ise kendimizi o kadar tanımlayabiliyoruz.Ve her an ölebilecek bir organizma insanı korkutuyor.Başıma ağrılar giriyor düşündükçe çünkü herkes hazır olmadığını hissdiyor.Oysa Rabbi hep onunla birlikte idi.Ama acı çekmek keşke bu olmasa idi.Acaba cinler veya melekler bu acı çekme duygusunu biliyorlar mı?Başları ağrıyor mudur?Hasta olup kıvranıyorlar mıdır?Biryerleri ufakta olsa yansa günler acı çekiyorlar mıdır?Dişleri veya kulakları ağııyor mudur?Bu aciz organizmanın içinde insanlar dünyanın başına kral kesildi.Kimisi ateist olup Rablerine şu yaratılmış aciz beden ile kafa tutmakta.Şeytanın uşaklığını yapmakta oysa aynaya baksalar sadece geçici olrak burada bulunduklarını anlayacaklar.Geçici olarak sebep sadece bu geçici..