Ölmüş insanların ruhu perşembe cuma günleri gelir mi?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 62166
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 62166

Merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim büyüklerim hep söylerdi... Özellikle rahmetli babannem derdi.. Ölmüş insanların ruhu perşembe cuma günleri sevdiklerini ziyarete gelir derdi.. Sizce bu mümkün mü?

K_kop

Kayıtlı Üye
O tek Amul seviyesinde olan ruhlar evet olabilir.Ama her ruh bunu yapamaz. ?

K_kop

Kayıtlı Üye
O tek Amul seviyesinde olan ruhlar evet olabilir.Ama her ruh bunu yapamaz. ?

acid

Kayıtlı Üye
Ölenlerin ruhuyla ilgili inançlar şamanizm kökenlidir. Ölülerin ardından özellikle Türkler tarafından uygulanan yemek vermek, eşyalarını dağıtmak gibi adetler de buradan gelir. Ruhun bir süre daha dünyada kaldığına inanılır ve bu yöntemlerle yolculuğunun kolaylaşması, ruhun rahat etmesi istenir. Ölen kişinin eşyaların evde bulunmasının ruhun gitmesini geciktireceğine inanılır Anadolu'da örneğin. Gün konusundaki söylentiler dinin değişmesiyle etkilense de paganik inançların adetleri yeni inancın içinde biçim değiştirerek devam eder. Bu travmayla mücadele etme yöntemidir aynı zamanda. İslami kaynaklarda ruhlara ilgili bu tür inançlara pek rastlanmaz.

Animist inançlara göre ruhlar çok önemlidir. Ve onları memnun etmek gerekir. Ancak ölümle birlikte bu boyutta fiziksel eylemde bulunabilecek bedenin yok olduğunu düşünürsek ruhlarla böyle bir iletişim söz konusu gelmiyor.
Ancak ölen kişilerle ilgili bazı normal üstü olaylar benim de hep dikkati mi çekmiştir. Zaman çizgisinin düz olmadığını düşünürsek belki de o acıyla baş edebilmek için bizler zamanda farklı bir etki yaratarak onları yeniden görüyoruz belki de.

Ü

Üye silindi 62166

Ölenlerin ruhuyla ilgili inançlar şamanizm kökenlidir. Ölülerin ardından özellikle Türkler tarafından uygulanan yemek vermek, eşyalarını dağıtmak gibi adetler de buradan gelir. Ruhun bir süre daha dünyada kaldığına inanılır ve bu yöntemlerle yolculuğunun kolaylaşması, ruhun rahat etmesi istenir. Ölen kişinin eşyaların evde bulunmasının ruhun gitmesini geciktireceğine inanılır Anadolu'da örneğin. Gün konusundaki söylentiler dinin değişmesiyle etkilense de paganik inançların adetleri yeni inancın içinde biçim değiştirerek devam eder. Bu travmayla mücadele etme yöntemidir aynı zamanda. İslami kaynaklarda ruhlara ilgili bu tür inançlara pek rastlanmaz.

Animist inançlara göre ruhlar çok önemlidir. Ve onları memnun etmek gerekir. Ancak ölümle birlikte bu boyutta fiziksel eylemde bulunabilecek bedenin yok olduğunu düşünürsek ruhlarla böyle bir iletişim söz konusu gelmiyor.
Ancak ölen kişilerle ilgili bazı normal üstü olaylar benim de hep dikkati mi çekmiştir. Zaman çizgisinin düz olmadığını düşünürsek belki de o acıyla baş edebilmek için bizler zamanda farklı bir etki yaratarak onları yeniden görüyoruz belki de.

eyvallah hocam güzel yorumlamışsın....

Ü

Üye silindi 58480

Ruhlarimiz sinyallerimiz gibi dusunulebilir.
Hepimiz bir PC oyununa girsek mesela GTA ya,
Oyun icindeki simulasyonda birbirimizi kovalamamiz, iletisimimiz, sohbetimiz, aksiyonumuz sanki oyundaki karakterimize ozgu gibi gelecek. Halbuki o derin haz o oyun karakteri uzerinden taa bize kadar ulasmis olacak. Biz herseyin arkasindaki hakikatirz. Matrixteki NEOnun kapsulunde gibiyiz.
Bizim bu imtihan dunyasindaki simulasyondaki hallerimiz de bosledir. Bir kere olum gerceklesti mi fis cekilmis olur ve sinyal tamamen kesilir. Beyinlerimiz mukemmel alicilardir. Meleklerden vahiy, insanlardan frekans, dogadan desarj olur. Olum ile ise alicimizi kapatmis sinyalimizi de yeni alemdeki alicimiza baglamis oluruz.

GTA dan cikinca o karakter ya otomatik demoya baglaniz ya da silinir. Biz oyuna dusardan baksak ta direk oyuna giremeyiz. Oyunu disardan izleriz. Hatta oyunu oynayan diger ruhlari da goruruz zer aleminde. Ama onlarin da bizim gibi uyanmalari icin dunya hayatinda olmeleri gerekir.

Ü

Üye silindi 62166

evimizde bazen kelebekler çok uçuyor. Evimiz 3 katta bazen diyorum ki bu kelebekler nerden geliyor? sinekler bile bazen elime konuyor.
bazı dedelerimiz derki eve gelen kelebeklr ölmüş bir insanın ruhu derler. Bu ne kadar doğru bir inanç bilmiyorum...

Ü

Üye silindi 62166

Hocam birde işin garip yanı ne biliyor musunuz? elimi yıkamaya banyoya gittiğimde örümcek ağı örmüş örümcekler falan görüyorum..
Dün dışarı çıktım doktora gittim.. gelirken otobüsün camında yine sinek gördüm.. bu hayvanların benimle bağlantısı tam olarak ne bilmiyorum?

Ü

Üye silindi 58480

Cekirdekli meyvelerde, acik etlerde vs cok meyve sinegi yumurtasi olur.
Meyve sineklerinin bazi turleri de digerlerine nazaran daha irice bir kelebek gibi kanatlanirlar, copler ihmal edilirse. Daha dogrusu meyve kabuklari aroma yayarsa.
Bunlar da kisa sure icinde orumceklerin kendi riziklarini aramalari icin kendilerine ugrak yerler yapmalarina sebep olur.

Hepsi bu !

Ü

Üye silindi 58480

Havalandirma sisteminizi kontrol edin, sebepleri ortadan kaldirin sorun cozulsun.