Nedir bu astral ya da astral seyahat?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Örneğin ilk alıntıda kişinin hiç farkıdanlığı ya da fikri yok gibi gözüküyor;
Ki bende aynı şeyi hayatımda pek-çok kez yaşadım; Yani akşam yattığım düşüncelerle sabah kalmak a da rüya görmek yerine bi düşünce yumağı içinde olmak benzeri garip ve tuhaf uyku yve rüya deneyimlerim var örneğin;

Son yorumda kişi uyanıkken ve odadayken kendisi tavana vuruyor,
Tabi bunlarda yorum ya da celse verisi sorgulanabilir ya da belki öyle de değildir ama bi an öyle oluşunu sorgularsak

Uyanıp kendimi tuhaf ya da etkilenmiş hissettiğim durumlar ya da rüyalar belki örneğin var;

bunun dışında yine anlatılan şekliyle açık farkındalıklı bi deneyim aktaramsamda uyanık olduğum dönemlerde bile zaman zaman imgesel-duyusal-düşünsel belki duyudışı algı benzeri tuhaf hissetmelerim var örneğin;

ama yine de ben tam olarak bunları belirtmedim;
Bi sezgi ya da düşünce/düşünme biçimi olarak; şunu anlatmak istiyorum; Kişi (yoğun olarak) evreni varlığı düşünürken ve sorgularken bile astral seyahat yapıyor ediyor olabilir mi? Öyle gibi geliyor bana; Bu durumu mantıksal tutarlılıkla incelediğimde ve düşündüğümde; bu benim yorumum;

Mesajı anlayamadım sanki google translate çevirmiş gibi...
Ben anlatmak istediğimi yeterince acıkladığımı düşünüyorum.

striker

Kayıtlı Üye
Yaşadığım olaylar üzerine bir şeyler karalamak ihtiyacı duydum.

Ben 8-10 yıldır çok farklı bir durum yaşıyorum. Karma olarak sunacak olursam lucid rüya dedikleri şey ile karabasan olayının harmanlanıp, astral seyehat denilen olgunun çıkış anı diye adlandırılan durumun çorba olmuş bir şekli ile senelerdir haftanın en az 4_5 günü bir aradayım.
Anlatmak istediğimde devrik ve anlamsız ifadelerle birşeylerin tanımını yapmaya çalışıyorum ama ne yaşadığımı anlatabiliyorum ne de tanım tam olarak yazıya dökülebiliyor.
Özet geçersem eğer, uykuya dalıyorum, ard arda rüyalar görmeye başlıyorum, 2. rüyadan sonra rüya olduğunun farkına varıyorum, 4_5_6 diye sıralanıyor. Rüya içinde istediğimi mekan olarak yapabiliyorum. Mesela bir şehirde isem, deniz kıyısına gidemiyorum, bulunduğum mekanda örneğin, kovalanırken yavaş yavaş uçmayı öğreniyorum. Nasılsa rüya atla gitsin, çatıdan, balkondan vs.
Bu o kadar zevkli ve hoş bir duygu ki bütün herkesin yaşamasını istiyorum.
Olayın kötü tarafı ise ard arda rüyalara geçiş yaparken son olarak odam da uyandığımı sanıyorum fakat aslında o da bir rüya, bu sefer ya rüyada kitleniyorum, ya gerçekten uyandıktan sonra kitleniyorum. Rüyada kitlenmek, gerçekte kitlenmekten bir nebze daha katlanılabilir bir durum olduğundan, rüyada yakalanınca yaklaşık 10_12 dk süren bu duruma çaresizce katlanmaya çalışıyorum. Fakat gerçekte olunca inanılmaz rahatsız edici ve vücuduma hasara kadar yol açan durumlar meydana geliyor.
işte bu gerçekten katlanılması çok zor bir durum, adını koyamıyorum, ne olduğunu bilmiyorum.
İnsanın kafasını patlatırcasına yüksek bir ses beynimi mahvedip bırakıyor, yüksekten alçağa, sürekli tekrarlanıyor. Ses en yükseğe çıkıp inerken neredeyse dişlerim dökülüp, çenem dağılacak, kafam patlayacak gibi hissediyorum, olay bittiğinde ilk yaptığım şey dişlerimi kontrol etmek oluyor.

Şimdi bu konu ile astral seyehatin ne alakası var diyebilirsin, bu uzun yazıda açıkladıklarım, değişik bir durum yaşayan birey olarak, fizik ötesi gibi algıladığım olayların, astral tarzı olgulara bir nebze olsun cevap olacağını düşünüyorum.
Çünkü ben rüyada iken yaşadığım olaylar ile evimin içerisindeki materyallerden seslere kadar hepsini aynı anda gözlemliyorum. Sadece hiçbirşeye müdahale edemiyorum. Kontrol ben de değil gibi yaşadığım gerçek olaylardır.

Saygılarımla...

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Konu dışı afedersiniz fakat siz bir dili Türkçeye çevirerek mi yazıyorsunuz yanılıyormuyum ?

hayır hayır bildiğim tek dil bu, türkçe yanılmıyorsam;
neden böyle bi izlenim oluşturduğumu merak ettim

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Özet geçersem eğer, uykuya dalıyorum, ard arda rüyalar görmeye başlıyorum, 2. rüyadan sonra rüya olduğunun farkına varıyorum, 4_5_6 diye sıralanıyor. Rüya içinde istediğimi mekan olarak yapabiliyorum. Mesela bir şehirde isem, deniz kıyısına gidemiyorum, bulunduğum mekanda örneğin, kovalanırken yavaş yavaş uçmayı öğreniyorum. Nasılsa rüya atla gitsin, çatıdan, balkondan vs.
Bu o kadar zevkli ve hoş bir duygu ki bütün herkesin yaşamasını istiyorum.
Saygılarımla...

çok çok benzer şeyleri paylaşıyoruz, saygılarımla;

ben de, özellikle çocukken rüyada olduğumun daha sık farkına varırdım; Farkına vardığımda bende uçma ya da atlama benzer işeyler denerdim;
Sürekli tekrarlayan üç rüyam arasında geçiş yapabiliyordum ve aslında rüyalar sadece bi film sahnesi ya da sekans gibi karmaşık değil,Yine de ara sıra rüyada olduğumun farkına vardığım oluyor ve bende evet farkına varırsam güçlü bi hisle uçmayı deniyorum; Bazen çok kötü ise rüya diyorum kendime uyan
Kaçıp-kovalnma ve izlenme temas ıoldukça yüksek benim de geçmiş rüyalarımda;
Uçma öğrenme ve uçmayı biliyor olarak uçma örnekleri de var;

Ses ya da zihinsel etkilerle de ilgili yorumlarım ve kendi deneyimlerim de var ancak bunun nasıl sunulabileceğini ve anlamlandırılabileceğini bilmiyorum;

AÇıkçası örneğin ben kafamda tam bir saat süren güçlü basınç hissi/ses benzerini hatırlıyorum ve olumlu yorumlamştım ama bunu bilemem;
Örneğin uykudan uyandım çünkü uyunabilecek gibi değildi ve yine de rahatsız olmadım bundan-iyi bi şey gibi hissettim bunu- ama anlatılacak gibi değil

Daha açık konuşursam Kasyopya CElseleri okuyorum ben örneğin; Bu CElselerin iletişim kurduğu kaynak kendinişöyle tanımlıyor; Bizim gelceğimiz-yüksek benliğimiz ya da varoluş rehberleri ve bize yardımcı olan kaynaklar ya da ışık varlıkları gibi;
Benzer deneyimlerini bu kaynağa soru olarak yönelten kişilere örneğin seninle çalışıyorduk yanıtını veriyorlar bazen; Çalışamların büyük çoğunluğu uykuda oluyor ve kiş ihatırlamıyor çoğunlukla;
Ben kafamda, epifizimde, vücudumun farklı bölgelerinde benzer hisleri ki bazen fiziksel olarak duyulabilir- zorlu ve rahatsız edici bile hissedilebilecek şeyleri oldukça deneyimledim ve bu yorum üzerine çok aldrımadım bunlara; kendimce yorumladım;

Ama öte yandanda bu kaynak ve çalışma ruh kaçırmlarından-tacizlerden ya da olumsuz varlıkların saldırıları benzerlerinden de söz ediyor;

Ben tutulma-kilitlenme ya da benzeri deneyim yaşadığımda kendimi iyi hissetmiyorum ve buna karşı çok yüksek direnç üretiyorum açıkçası,
Kendimi uayndırana-çözene kadar yada elimi kolumu oynatabilene kadar durmuyorum Ve bu iyi mi doğru mu, bu mu yapılmalı orada olan ne bunu da bilmiyorum ama benim tepkim bu oluyor;
Aynı açıkladığınız şekilde bu durumda uyanndığımı sanıp uyanmadığımı farkettiğim oluyor ve çok çok oldu bana da; Ki uykuda da uyandığımı sandığım benzeri/benzerleri de oluyor;

VE tüm bunlar için ben de mantıklı ve bütün açıklamalar ve bilgi arıyorum; Her şeyi açıklamasa da, Bizim bulabildiğimiz en nitelikli kaynak bu konuda yine Kasyopya Celseleri oldu;

Ama örneğin benim ev içinde materyal gözlemim felan yok yine de;

ama şunu belirtmeliyim, bunları anlatmanıza-paylaşmanıza ve bunları duyduğuma sevindim, Çünkü açıklayamıyoruz ya da yalnız değiliz;

Her neyse, tekrar saygılar

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
işte bu gerçekten katlanılması çok zor bir durum, adını koyamıyorum, ne olduğunu bilmiyorum.
Saygılarımla...

dostum ben açık konuşmalıyım ki herkes için böyle;
Biz bilgi ve arayış içindeyiz çünkü hayatımız bilinmeyen -anlaşılmayan başkalarının mantıklı bi biçimde cevaplayamadığı algılarla-duyularla dolu;
ve hayatın bizi savurmalarında-anlam-bilgi aramalarıda/aratmalarında bu Kasyopya Celselerini de okuduk;
Örneğin burada bazı soru yanıtlarda öyle şöyler/örnekler okuduk ki; Kişi aslında iyi bi deneyim ya da astral yolculuk benzeri olumlu bi algı yaşadığını düşünürken aslında olumsuz bi deneyim yaşıyor ya da bi ruh kaçırmasını deneyimliyor olarak bile yorumlanan örneklemeler var;
Biz de bunları öğrenmek-doğrusunu öğremek, yorumlamak ve doğru yorumlamak bilgilenmek ve bilgilendirmek istiyoruz sonuç olarak;

Dediğim ve anlattığım şeyler muhtemelen belirttiğim bilgi tabanını okumayan/incelemeyen yorumlamyan ya da buna itibar etmeyen kimselere değer ifade etmeyecektir; Ama biz yıllarımızı bunları anlamaya adadık ve birlikte belki yorumlamalıyız-paylaşmalıyız, Bende bilmiyorum;

(Bu arada kaçırma da astral yolculukta belirtildiği gibi gerçek bi ruh kaçırması değildir, Ruh kopyalanması ya da astral kaçırma benzeri olarka yorumlanabilir;)

bunlarıda şunun üzerine yazdım, Eğer ruh kaçırması ya da uzaylı kaçırması-inceleme benzeri durumlar varsa ve anlattığınız şeyler buna ilişkin gizli anılarsa/benzeriyse diye düşündüm bi an; Ki bunu kendim içinde zaman zaman düşünürüm ben; Bilmiyorum; Umarım iyi deneyimlerdir ya da atlatırsınız-üstesinden gelirsiniz ve düzelir her şey;

tekrar,
saygılarımla

striker

Kayıtlı Üye
çok çok benzer şeyleri paylaşıyoruz, saygılarımla;

ben de, özellikle çocukken rüyada olduğumun daha sık farkına varırdım; Farkına vardığımda bende uçma ya da atlama benzer işeyler denerdim;
Sürekli tekrarlayan üç rüyam arasında geçiş yapabiliyordum ve aslında rüyalar sadece bi film sahnesi ya da sekans gibi karmaşık değil,Yine de ara sıra rüyada olduğumun farkına vardığım oluyor ve bende evet farkına varırsam güçlü bi hisle uçmayı deniyorum; Bazen çok kötü ise rüya diyorum kendime uyan
Kaçıp-kovalnma ve izlenme temas ıoldukça yüksek benim de geçmiş rüyalarımda;
Uçma öğrenme ve uçmayı biliyor olarak uçma örnekleri de var;

Ses ya da zihinsel etkilerle de ilgili yorumlarım ve kendi deneyimlerim de var ancak bunun nasıl sunulabileceğini ve anlamlandırılabileceğini bilmiyorum;

AÇıkçası örneğin ben kafamda tam bir saat süren güçlü basınç hissi/ses benzerini hatırlıyorum ve olumlu yorumlamştım ama bunu bilemem;
Örneğin uykudan uyandım çünkü uyunabilecek gibi değildi ve yine de rahatsız olmadım bundan-iyi bi şey gibi hissettim bunu- ama anlatılacak gibi değil

Daha açık konuşursam Kasyopya CElseleri okuyorum ben örneğin; Bu CElselerin iletişim kurduğu kaynak kendinişöyle tanımlıyor; Bizim gelceğimiz-yüksek benliğimiz ya da varoluş rehberleri ve bize yardımcı olan kaynaklar ya da ışık varlıkları gibi;
Benzer deneyimlerini bu kaynağa soru olarak yönelten kişilere örneğin seninle çalışıyorduk yanıtını veriyorlar bazen; Çalışamların büyük çoğunluğu uykuda oluyor ve kiş ihatırlamıyor çoğunlukla;
Ben kafamda, epifizimde, vücudumun farklı bölgelerinde benzer hisleri ki bazen fiziksel olarak duyulabilir- zorlu ve rahatsız edici bile hissedilebilecek şeyleri oldukça deneyimledim ve bu yorum üzerine çok aldrımadım bunlara; kendimce yorumladım;

Ama öte yandanda bu kaynak ve çalışma ruh kaçırmlarından-tacizlerden ya da olumsuz varlıkların saldırıları benzerlerinden de söz ediyor;

Ben tutulma-kilitlenme ya da benzeri deneyim yaşadığımda kendimi iyi hissetmiyorum ve buna karşı çok yüksek direnç üretiyorum açıkçası,
Kendimi uayndırana-çözene kadar yada elimi kolumu oynatabilene kadar durmuyorum Ve bu iyi mi doğru mu, bu mu yapılmalı orada olan ne bunu da bilmiyorum ama benim tepkim bu oluyor;
Aynı açıkladığınız şekilde bu durumda uyanndığımı sanıp uyanmadığımı farkettiğim oluyor ve çok çok oldu bana da; Ki uykuda da uyandığımı sandığım benzeri/benzerleri de oluyor;

VE tüm bunlar için ben de mantıklı ve bütün açıklamalar ve bilgi arıyorum; Her şeyi açıklamasa da, Bizim bulabildiğimiz en nitelikli kaynak bu konuda yine Kasyopya Celseleri oldu;

Ama örneğin benim ev içinde materyal gözlemim felan yok yine de;

ama şunu belirtmeliyim, bunları anlatmanıza-paylaşmanıza ve bunları duyduğuma sevindim, Çünkü açıklayamıyoruz ya da yalnız değiliz;

Her neyse, tekrar saygılar

Ben de sizin bu açıklamayı yapmanıza sevindim. Bahsettiğiniz gibi çok değişik olgulara şahit oluyoruz fakat bunu ne açıklayabiliyoruz ne de kelimelere tam anlamıyla dökebiliyoruz. Açıklayınca devrik cümleler yada mantıksız ifadelerle dolu bir yazı olmasından çoğu zaman çekiniyorum. Çünkü yaşanılanların ve olguların adı yok, bir isim koyamıyorum. Bir tanımlama yapıp, sonuç çıkaramıyorum. Üstelik olaylar birbirinden o kadar kopuk ve tutarsız oluyor ki birleştirmeye çalışınca bile farklılaşıyor.

Ev içindeki materyal gözleminden ziyade aslında en önemlisi benim açımdan rüya mı yoksa gerçek mi olduğunun kanıtıdır. Bunun için göz bantı kullanıyorum.
Biz insanların sadece et, kemik ve kandan oluşan canlılar olmadığımızı ben kendi hayatımla ispatını gördüğüm için şanslı olduğumu düşünüyorum.

Saygılarımla...

arizona34

Kayıtlı Üye
merhabalar. yaklaşık 4 aydır 2-3 günde bir astral seyahat için denemeler yapıyorum. ip tekniği ve bedeni ters düşünme tekniği uyguladım. nefes egzersizi yapıp mümkün olduğunca hiçbirşey düşünmüyorum. çalışmaya başladıktan birkaç dakika sonra göğsümde kemiklerin birleştiği en alt kısımda baskı hissediyorum. bazen de hafif bir üşüme ve titreme hissediyorum. bunun dışında herhangi bir belirti vb. olmadı. bu aşamada yapabileceğim veya sizin tavsiye edeceğiniz birşey varmıdır?

4

43887

sn luka öncelikle şunu dile getirmek isterim astral seyahat için özellikle 2-3 günde bir sıkılıkla denemeler yerine kendinizi hazır ve pozitif ,bedenen ruhen hazır hissettiğiniz zaman uygulama yapmanızı öneririm.deneme öncesi ben şu gün şu saatte astral çıkış işlemi uygulayacağım başarılı bir şekilde gerçekleştireceğim gibi kendinize bilinçaltında kodlamar yapabilirsiniz,yaptığınız uygulamada anladığım kadarıyla herkeste farklı şekilde etki gösteren çıkış işlemini yaşıyorsunuz bundan sonra sizin için uygun olan imajine teknik yöntemleriyle çıkış işlemini başarabilirsiniz,olumsuz düşünce olmamalı gerçekleşmez., mesela gün içerisinde söylediğiniz ben çıkış aşamasına kadar geliyorum sonrası ilerleme çıkış olmuyor demeniz bile uygulama sırasında çıkış yapmamanıza etken bir nedendir...Başarılar...