Neden Sumerbank?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Evet arkadaslar. Yine beyin yakici bir baslikla bana dusen gorevime devam ediyorum. Soruyla birlikte beyin simseklerinizi artirip "gerceklerin salonu" kapisindan gecerek bu muhtesem ozgun eserin sahnelenisini izlemenizi saglamaktan kivanc duyuyorum

Ayarlarim bozuldu iyice edebi bosalma yasiyorum.

Neyse sizce Ataturk Sumerbank ismini secti? Altinlarla ilgisi var mi? Tarihte altina duyulan ilgi sadece degerli maden olmasi mi yoksa eskilere ogretilen kadim bilgilerde yer alan uzaysal bilgiler mi?
Ataturk caginin gercek bir anunnakisi midir?

berksurucu

Banlı Kullanıcı
İsim babası Mustafa Kemal bu kuruluşa neden Sümerbank ismini vermiştir? İngiliz ve Fransız emperyalizminin büyük Yunan uygarlığını medeniyetlerin başlangıç noktası diye sahiplendiği dönemde Atatürk uygarlığın aslında doğuda Mezopotamya’da ve Orta Asya’da Uygurlar tarafından başlatıldığını ve dünyaya yayıldığını bize ve dünyaya öğretmeye çalışmıştır. Mustafa Kemal, Sümer kültürü meselesiyle çok yakından ilgilenmiştir. Türklerin Sümer kültürüyle bir ilişkisi olduğunu da düşünmektedir. Güneş Dili Komisyonu bu nedenle kurulmuştur.

Kaynak: https://ab-ilan.com/ataturkun-en-buyuk-projesi-sumerbank/
.........

beni uzaylının biri kaçırsa neler sorcam da işte... Onlarda benden çekiniyor sanırım xD

acid

Kayıtlı Üye
Atatürk'ün kültürel alanlarla ilgili çalışmalarını iyi okumak gerekir. Bu çalışmaların bazıları popülerleşti. İnternette bilgi kirliliği olsa da yönlendirecek kaynaklara ulaşmak mümkün.

Atatürk'ün Mu Kıtası, Uygurlar, Sümerler hakkında da çalışmaları vardı. Güneş Dil Teorisi, Tahsin Mayatepek'in Güney Amerika'ya gönderilmesi, James Churcward'ın Türkiye'ye getirilmek istenmesi bu çalışmaların sonucudur. Sümerler bazı teorilere göre Türkler ile yakın akrabadır hatta Türk oldukları da ifade edilir.

Atatürk çalışmaların sonuçlarını genç cumhuriyetin geleceği olabilecek yeni kurumlarda da yaşatmak ister. İsim seçimi de bunun ardından gelen bir durum.

Dönemin Ulus gazetesi arşivlerinden de bu konularla ilgili ilk elden bilgilere ulaşmak mümkün. Gazetede çalışmalardan elde edilen bilgiler aktarılıyor.

Ü

Üye silindi 58480

Ataturk caginin gercek bir anunnakisi midir?

Onu bilmiyorum da Hizir ile isbirligi yaptigi kesin. Hizir fenomeninin tum olaganustuluklarini karsiliyor Ataturkun hayati.

Mesela butun hayati 19`a kodludur. Biz 20-30 tanesini biliyoruz sadece.
Bunu da ayetten goruyoruz : Onun uzerinde 19 vardir. Ona 19 melek yardim eder. (ayet)

Mesela bir konusmasinda `Az zamanda cok buyuk isler yaptik` diyor. Yani korkunc bir kaos ve karambol ortami var kendi hukumetin artik kelleni istiyor ve elini nereye atsa mutlak neticeler aliyor.

`Geldikleri gibi giderler` diyor. Simdi o ozguven o pesetmislikte nereden geliyor ? Silah yok diyorlar. Bulunur diyor. Simdi birilerinin arkaplanda ona destek ciktigini gorerek davraniyor artik ! Zaten ikna ve temsil kabiliyeti de bu kesin bilgiden en ufak bir suphe etmemesinden kaynaklaniyor.

Biliyor ki iradesine ters giden birseyler olursa artik devreden cikarilacak bir el tarafindan.

MEsela Hizir kisilere yardim eder ama bunu toplumun ihyasi icin yapar :
Ataturke destek vermesi demek gelecekteki aydin muslumanlik akiminin yeni bir temelle dogmasi, istilaci hale gelmis yobazlik tehlikesinin budanmasi ve tum islam ulkeleri arasinda Turkiyenin lider bir hale gelerek sivrilmesi icin de Ataturke psisik yardim gelmis olabilir. Tabi ki kendi dehasi da var. Ama Napolyon da deha idi ve surunerek silindi tarihten.

MEsela bir elin halifeligi kaldirmasi da gerekiyordu. cunku ahir zamanda halife de olmayacak. Beklenen MEhdi geldigi zaman islam dunyasi halifesiz olacak. Mesela Ataturk hilafeti de kaldirmistir. Ama dehasini burada da konusturmus ve halifeligi TBMM nin manevi sahsinda birakmistir. Simdi bir el kader dokunusu yapmis. Bu cok acik.

Mesela Ataturk, `Gelecekteki turk birliginin olusacagina olan inancim sonsuzdur` diyor. Bunu gorur gibiyim diyor. Simdi siyaset okumalari yapmak bir dereceye kadardir. Ataturkun butun siyasi okumalari da tam cikmistir. MEsela Hitler yanilmistir. Tum siyasiler de yanilmislardir, Ataturkun Turkiyesinde.

Neredeyse sifir yanilma ile gecmis bir liderlik oykusu. Ama tani son yillarinda en yakinlari tarafindan yalniz birakilmistir o ayri.

Normal degil. Yardim alarak hareket ettigi cok acik.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Atatürk sirius tan gelen bir görevli idi, tekamül edecek sıradan bir ruh değildi, anunaki hiç değildi. O üst boyutlardan yardım ve yol göstermek için gelmişti