Ne olduğunu bilmediğim Muskaya benzer bir çalışma buldum.

halilsu

Kayıtlı Üye
Ben bu çalışmayı yıkılmak üzere olmuş odunluğumuz da tavan ile duvar arasına sıkıştırılmış halde buldum. Yaklaşık 5 cm kenarları olan küçük bir plastik kutu içinde gazete kağıdına sarılmış bu yazıları buldum. Bir fikri olan varmıdır metinde ve şekillerde bilinen anlaşılan bir şey varmıdır.
Şimdiden teşekkür ederim.

fox07

Kayıtlı Üye
Gecerli bir calismadan ziyade, rastgele karalanmis birseylere benziyor. Ben buyuye yardimci olacak bir varlik olsam, "Ne bicim yazi ulen bu kargacik burgacik. Ben gidiyorum" derdim :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Vefke bezeyen şey tamamen uydurma. Yazılar Arapçaya benzetilmeye çalışırmış ama değil. Ne olduğu belli olmadığı için ne için yapıldığını ya da hedefi söyleyemem. Yani bulduğunuz bu şey bir anlam ifade etmiyor. Lakin yazım amacı kötü niyet taşıyor ise bir enerji yüklenmiş olabilir. Ne olur ne olmaz diye sirke, Kaya tuzu ve su karışımı olan cam bir kap içine atınız. Ağzını kapatınız. 7 gün bekletiniz ve sizden uzak bir yere cam kavanuzu kırılmasını sağlayacak şekilde atınız.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Şunu unutmayın ki büyünün dili yoktur sadece arapça ile büyü yapılmaz araplardan öncede büyü vardı hangi dilde yazılırsa yazılsın önemli olan niyettir oraya aktarılan enerjidir düşüncedir kötü veya iyi olsun fark etmez semboller çizikerekte büyü yapılabilir her insan kendisine ait bir alfabe oluşturabilir bunu unutmayın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sembol yok Arapça da değil. Yeni bir dil de değil. Yazan kişi Arapçaya benzemesi için öyle bir kaç harfi benzeterek yazmış. Vefk sistemi ise zaren Kabala ve Havas da var. Kafanıza göre dil uydurmazsınız o sistemlerde. Herşeye enerji yükleyemezsiniz. Çünkü gücünü gelenek ve sabit sisteminden alır.

Majiin tüm sistemine göre değil yukarıdaki örneğe göre konuşuyoruz. Sizin yazınızdan şu anlam çıkabilir. Yukarıdaki örnek de sembol var ve kişi bir dil oluşturmuş. Bir enerjisi olabilir. Bu durumdan sembolleri çözmek ve dili çözmek gerekir ve ona göre soruyu soran kişiyi bilgilendirmek gerekir

dhardhar

Kayıtlı Üye
Hazir konusu buyuden acilmisken birine yedirerek buyu yapmak bana anlamsiz geliyor. Zaten ortada maddesel etkilesim var ve bu varliklarla saglaniyorsa yedirmeye gerek duyulmadan da ayni buyu yapilamaz mi? Bunu esimle bu konu uzerinee konusurken aklima geldi celiski olarak. Birseyi yemeye korkmamaliyim diye dusunuyorum.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hazir konusu buyuden acilmisken birine yedirerek buyu yapmak bana anlamsiz geliyor. Zaten ortada maddesel etkilesim var ve bu varliklarla saglaniyorsa yedirmeye gerek duyulmadan da ayni buyu yapilamaz mi? Bunu esimle bu konu uzerinee konusurken aklima geldi celiski olarak. Birseyi yemeye korkmamaliyim diye dusunuyorum.

Parçaya yapılan bütünü etkiler diye okumuştum. O nedenle yedirme, içirme, saç, tırnak vb. şeyler kullanılır büyüde.

halilsu

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler yorumlarınız için. Bu yazılarda bir kişi ismi de dahil hiç bir şey yok gözüküyor diye düşünüyorum yorumlarınızdan. Ben bugüne kadar beni büyüye inandıracak bir şey bulamadım. Ama bu demek değil ki ilgisiz kalacağım elbette bilgiye açığım. iyi ki varsınız arkadaşlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Çok teşekkürler yorumlarınız için. Bu yazılarda bir kişi ismi de dahil hiç bir şey yok gözüküyor diye düşünüyorum yorumlarınızdan. Ben bugüne kadar beni büyüye inandıracak bir şey bulamadım. Ama bu demek değil ki ilgisiz kalacağım elbette bilgiye açığım. iyi ki varsınız arkadaşlar.

Fizik planda yapılan çalışmalar ile fizik planına ait olmayan güçlerin fizik planda değişime yol açmasına majikal çalışmalar diyoruz. İnsana yapılan majinin sadece bir kolu. İnsan üzerinde etki için illa enerji yüklenmiş bir şeyin yedirilmesene gerek yok. Radyo frekansı gibi düşünün bir alıcı ve vericiye ihraç var. Bedene majikal etkinin girmesi elbette frekansın daha güçlü olmasına neden olur. Lakin bir gereklilik değildir.

Maji sanatları için inanç yerine bilmek ve deneyimlenmek kelimesini daha doğru buluyorum. İnanç dogmadır. Bilimsel bilgiye inanmayız. Bilir öğrenir ve deneyimleriz. İspat sürecine kadar sadece bir teori kalır. Maji de bilimselleşene kadar inanılacak bir alan yerine bilinecek bir disiplin gibi kabul edilse, ispatlanana kadar teori olarak kalır. Gözlem deney ve tekrar edilebildiği eşit olduğunda bilimsel bilgiye dönüşürdü ki öyle oldu. Eskiden simya iken sonra kimya oldu. Enerji kuantum fizik oldu. Astroloji astronomi oldu. Şifa teknikleri tıp oldu. Ruhsal çalışmalar psikoloji oldu gibi. Yani bugün majikal bilgisi yarınların bilimi oluyor. İnanç yerine doğru olduğunu düşünmüyorum şu şu sebeplerle demek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Daha önce dediğim gibi maji dogmatik bir bilgi türü değildir.

D

DAİMON

3 kere Allah lafzı art arda yazılmış ardına la ilahe illallah kelime i Tevhid i iliştirilmiş. Kutu içersinde ise ya Vedud yazıyor. Geri kalanını çözemedim. İbraniceden de bir şeyler içeriyor ama. Genel anlamda okunmayacak kadar çirkin ve karmaşık bir yazı(!) bu.
Aynı hizada bile duramayan harfler ve kelimeler, anlaşılmayan bir hat ve değişik rakam yazı artık ne derseniz, ne oldugu belli olmayan şeyler bir çok açıdan yazanın nasıl biri oldugunu ortaya koyuyor ve ruhaniler böyle bir yazıya itibar etmez. Kaldı ki burada zaten yapan kişinin ruhanilerle bir işi yok o apaçık ortada. Bu yazıya bu kagıda gelse gelse olur olmadık varlıklar ve enerjiler gelir.
Atalarımız boşuna dememişler. Aslan yattığı yerden belli olur, görünen köy kılavuz istemez diye.