Nazarım değiyor

Exaell

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba bu benim site içerisinde ilk paylaşımım. Benim sorunum insanlara nazar değdirebiliyorum. Örneğin birisi elinde kalem sallıyor. Sallaması da dikkatimi çekiyor 5 6 saniye kitlendiğimde (istemsiz olarak) kalemi yere düşüyor. Başka bir örnek de yine gözümle kitlendiğimde; örneğin yerde üst üste konmuş çantalar poşetler var. Kitlendiğimde poşet ya da her neyse en üstte olan o düşüyor ya da hareket ediyor. Bunlar tesadüf mü? Yoksa yetenek mi? Sayamadığım birçok şey var.

Impulse

Kayıtlı Üye
Merhaba @Exaell
Örnegin;
Bir şeyler anlatırken heyecanlanır misin hani vardır ya kendini kaybeder bazı insanlar.
Çabuk gaza gelir misin?
Gözü pek, hırslı biri misin?
Capcanlı, enerji dolu, vurucu bir bakışa sahip misindir?

Miel124

Kayıtlı Üye
Kendiniz nazara şartlandırırsanız bilinçaltı otomatık olarak onu kabul eder
Sizdeki bu durum Nazar değdirmek olayı demeyelim ona biz
Nazar olayı haktır mesala birşeyi çok beğendiğin zaman Nazarlanır insanlar hasta olur
Senin durum bambaşka Enerjin sendr çok fazla olduğu için Düşünce gücün ile yaptırıyorsun...
?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Aslında aynı durum bende de var ve çoğu kez bundan rahatsızlık duyuyorum. Oysa günlük yaşamımda kedicikler kadar olmasada çoğu cümlemde inşaallah yada maşaallah kullanırım, bir nevi alışkanlık olmuş.
Exaell arkadaşımında dediği gibi, bir şeye az dikkatle baksam yada dikkatle bakmasam o tarafa dalsam bile ya baktığım şey düşüyor, ya sallanıyor yada patlayıcı maddeyse patlıyor. Bombacı mülayim misali. Bu yüzden gittiğim yerlerde piknik tüplerini felan saklıyorlar :) (tmm bu kısmı mübalağa idi).
Yani olay çoğu kez o kadar hızlı gelişiyor ki maşaallah dememe fırsat kalmıyor. Oysa ben nazar olduğuna ihtimal vermek istemiyorum. Eğer nazarsa kendi kendimden nefret edeceğim.
Yinede böylesi durumlarda nazar şevket'in:
-..halbusüm ki hepsi safsata
-neymiş, nazarım daaağıyomuş
-neymiş, ben kem gözlüymüşüm
-küllllliyem yalan

Sözlerini hatırlayıp kendimi avutuyorum :)

Exaell

Kayıtlı Üye
Merhaba @Exaell
Örnegin;
Bir şeyler anlatırken heyecanlanır misin hani vardır ya kendini kaybeder bazı insanlar.
Çabuk gaza gelir misin?
Gözü pek, hırslı biri misin?
Capcanlı, enerji dolu, vurucu bir bakışa sahip misindir?
Mesela bir şey benim hakkım ama ona sahip olamadım. O zaman işte sahip olan kişi birtakım olaylar yaşanıyo olmuyo. Dondurma mesela yere düşüyor vs

DAİMON

Kayıtlı Üye
Mesela bir şey benim hakkım ama ona sahip olamadım. O zaman işte sahip olan kişi birtakım olaylar yaşanıyo olmuyo. Dondurma mesela yere düşüyor vs
Sorulara tam cevap alabilir miyiz?
Enerjisel bir durum var ortada yetenekten ziyade.
Sorulara vereceğiniz cevaplar bunu doğrulayacak belki ama cevap alamadık : )

DAİMON

Kayıtlı Üye
Aslında aynı durum bende de var ve çoğu kez bundan rahatsızlık duyuyorum. Oysa günlük yaşamımda kedicikler kadar olmasada çoğu cümlemde inşaallah yada maşaallah kullanırım, bir nevi alışkanlık olmuş.
Exaell arkadaşımında dediği gibi, bir şeye az dikkatle baksam yada dikkatle bakmasam o tarafa dalsam bile ya baktığım şey düşüyor, ya sallanıyor yada patlayıcı maddeyse patlıyor. Bombacı mülayim misali. Bu yüzden gittiğim yerlerde piknik tüplerini felan saklıyorlar :) (tmm bu kısmı mübalağa idi).
Yani olay çoğu kez o kadar hızlı gelişiyor ki maşaallah dememe fırsat kalmıyor. Oysa ben nazar olduğuna ihtimal vermek istemiyorum. Eğer nazarsa kendi kendimden nefret edeceğim.
Yinede böylesi durumlarda nazar şevket'in:
-..halbusüm ki hepsi safsata
-neymiş, nazarım daaağıyomuş
-neymiş, ben kem gözlüymüşüm
-küllllliyem yalan

Sözlerini hatırlayıp kendimi avutuyorum :)
: ) bir yorum yapmıştım mahdix bir zamanlar, hatırlarsın belki.
Bingo!

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu saydıkların tesadüfte olabilir bir yetenekte olabilir açıkçası bunu buradan anlayamayız.
Ama bunun bir yetenek olduğunu kendin anlayabilirsin
mesela telekinezi yapmaya çalış aynı odaklanmayı sağlayarak.
Eğer sende bu yetenekler var ise ozaman enerjileri yönlendirmesini öğrenmelisin

Exaell

Kayıtlı Üye
Sorulara tam cevap alabilir miyiz?
Enerjisel bir durum var ortada yetenekten ziyade.
Sorulara vereceğiniz cevaplar bunu doğrulayacak belki ama cevap alamadık : )
Yani aslında kendimi şartlamıyorum. Yıllar önce tesadüfi birkaç olay gerçekleşince beynime kodlamış olabilirim. Ama kendime de oluyo. Şöyle ki; dışarı çıktım ve kendimi çok iyi hissediyorum. Her şey yolunda birden ayağım takılıyor düşüyorum yere.

• Beğendim
Tepkiler: yay

Nurdem

Kayıtlı Üye
Ayy bu olay malesef bende de var. Mesela kısa bir örnek vereyim. Yakın zamanda başıma gelenlerden bahsedeyim mesela teyzemin ütüsünü kullanacaktım ve ütüye baktım içimden ay ne güzel ütü dedim, ütü bi anda bozuldu, amcamın bir tesbihi vardı kehribar tesbihi elimdeydi pek hosuma gitmedi beğenir gözle bakmadım aksine beğenmeyen gözlerle bakıyordum tespis koptu, kıyafetime iğne takacaktım ay bu iğneyi takayım çok sağlam duruyor dedim ve iğne elimde kırıldı. Bunun gibi daha çok örnek var.
Nazar mı yetenek mi anlayamadım