Nazar degmesi

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Nazar göz kavramı ile ilgidir. Uzaktan negatif yorumda bulunması ve bir kişiye etki etmesi için ciddi bir yeteneğe ihtiyaç vardır. Gözümüzde çıkan bir enerji var. Hatta göz çalışmaları ile ciddi şifalarda yapılabiliyor. Göz yansıttığı enerji kökenini epifiz bezinden alır. Bu bezimiz aynı zaman da manevi alemin de kapısıdır. Negatif düşünce ile birlikte negatif bir manevi bağ oluşturur ve gözden yansıtır. Pozitif olursa da pozitif bir enerji açığa çıkarır.
Cok tesekkurler sadece sunu da sorabilir miyim acikliga kavusmasi icin
Nazar gozden cikan olumsuz enerji olduguna gore, nazari degen kisinin kendimizi goremese bile resmimizi gormesi yeter midir? Sadece resimden de gorunce o olumsuz enerjiyi yine de aktarabilir mi?

brotherhood

Kayıtlı Üye
Nazar gozden cikan olumsuz enerji olduguna gore, nazari degen kisinin kendimizi goremese bile resmimizi gormesi yeter midir? Sadece resimden de gorunce o olumsuz enerjiyi yine de aktarabilir mi?
Evet ama bunu herkes beceremez

Ü

Üye silindi 58480

Nazar göz teması ile olur. Zaten nazar göz demektir. Enerji bedenlerinin aynı ortamdaki sıcak çatışmasıdir.

Resme bakarak nazar degdirmek aslinda vardır. Hatta tam da bu dönemin konusudur. Artık hayatlar dijitale taşındı. Dijital yaşamlarımiz var artık. Paralel evrenler olan sosyal mecralarda ne kadar çok detay ve duygu kalıntısı bırakırsak o kadar çok nazara gelebiliriz. Nazar ; kılıcını çekmiş bir askerin kılıç darbesiydi eskiden. Yani lokaldi. Artık enerji tabanlilik üzerinden daha da yaygınlaştı.

Ne diyor ayette : haset ettiği zaman haset edenin şerrinden sana sığınırım. Demiyor ki göz göze geldiğimiz zaman ?

Haset enerjisi quantum ile hareket eder. Ekranda sevilmeyen yüz görmek negatifi sizden alır ve evrene depolar. Boşa gitmez o. İlla o kişiyle buluşur. Ama etki eder mi etmez mi kişiye kalmış. Ama enerjiler yolunu bulur. Yolda güçlenir ya da yolda zayiflayarak fedefine doğru illa dalga dalga yönelir. Ne duraganlik ne boşluk ne de hedef şaşırması olmaz. Elektronlar kadar nettir herşey.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Nazar göz teması ile olur. Zaten nazar göz demektir. Enerji bedenlerinin aynı ortamdaki sıcak çatışmasıdir.

Resme bakarak nazar degdirmek aslinda vardır. Hatta tam da bu dönemin konusudur. Artık hayatlar dijitale taşındı. Dijital yaşamlarımiz var artık. Paralel evrenler olan sosyal mecralarda ne kadar çok detay ve duygu kalıntısı bırakırsak o kadar çok nazara gelebiliriz. Nazar ; kılıcını çekmiş bir askerin kılıç darbesiydi eskiden. Yani lokaldi. Artık enerji tabanlilik üzerinden daha da yaygınlaştı.

Ne diyor ayette : haset ettiği zaman haset edenin şerrinden sana sığınırım. Demiyor ki göz göze geldiğimiz zaman ?

Haset enerjisi quantum ile hareket eder. Ekranda sevilmeyen yüz görmek negatifi sizden alır ve evrene depolar. Boşa gitmez o. İlla o kişiyle buluşur. Ama etki eder mi etmez mi kişiye kalmış. Ama enerjiler yolunu bulur. Yolda güçlenir ya da yolda zayiflayarak fedefine doğru illa dalga dalga yönelir. Ne duraganlik ne boşluk ne de hedef şaşırması olmaz. Elektronlar kadar nettir herşey.

Yine tesekkurler @dennise
O zaman hasedlik cekmekten sakinmak lazim ama nasil yapacagiz, daha az insanla görüşerek ya da daha az sosyalleserek ya da sosyal medya kullanmayarak yasami kacirmis olmaz miyiz

Ü

Üye silindi 58480

Yine tesekkurler @dennise
O zaman hasedlik cekmekten sakinmak lazim ama nasil yapacagiz, daha az insanla görüşerek ya da daha az sosyalleserek ya da sosyal medya kullanmayarak yasami kacirmis olmaz miyiz

Insan sosyal bir varliktir.
Sosyalligi azaltirsa ve hatta bazi insanlar gibi yalnizligi tercih ederse de kollektif enerjinin akimindan kopacak ve bu sefer de musallatlarin vs dusuk enerjili taifenin enerji sandirilarina maruz kalacaktir.

Insan, yalnizligi ilimde ilerlemek icin, kullerinden yeniden dogmak icin, ibadet ve aydinlanma icin, kendini gelistirmek icin, ic sesini etki altinda kalmadan dinlemek icin tercih etmedikce, yalnizlik ta ziyana adim adim goturur. O zaman da musallatlar dadaniyor diye kanu acariz biz de : )

Her hal ve sart kendi tehditleri ile yaratilmistir. Zengin olsun, fakir olsun, genc olsun yasli olsun, sosyal olsun asosyal olsun, dogadaki tum canlilar da buna dahil, her hal ve sart yakin tehditler altindadir. Bunu bile bile geldik buraya.

Annem cok sosyal bir kadindir. Insan iliskilerinde olaganustu basarili ve insanlari kendine hayran birakan birisidir. Bununla beslendigi icin en buyuk hatasini da burada yapiyor. Yalniz kaldikca depresyona meyilli ve cekilmez bir hale geliyor. Sosyalligi ile gelen eglenceyi oyle bir enerji mutlakligi haline getirmis ki onsuz kalinca ic sesi kendi ruhunun yakarislarini haykirdiginda bundan kacmak icin birilerini arayip birseyler yapma telasina giriyor. Sosyallik ve yalnizlik dengesi bile bozulunca yasam kalitesi dusuyor insanin. Sosyalse goz onunde oldugu icin nazar degme tehlikesi varken, yalniz olmayi tercih ediyorsa da musallatlarin alanina giriyor.

Felak ve Nas zaten iki seyden bahseder 1- insanlardan ve serbest radikallerden gelen zararlardan 2- cinlerin ve seytanlarin bizzat bunyeye cokmesi ile gelen zararlardan.

Zaten bireysel gelisimin onunde cok ta bir engel de yok tabana inersek. 2 Sey var. Cozumleri de basit olarak verilmis. Yilani kuyrugundan degil de kafasindan yakala diyor Kuran. Biz yarim aklimizla yilani kuyrugundan yakaliyoruz iste.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Hayır nazar o tür bir enerji türü değil. Anlık bir enerji türü. Aynı zaman dilimin de saniyeler içinde gelişen ve uzağa gitmeyen bir enerji türü.

Ü

Üye silindi 56746

nazar için başka birine ihtiyaç yok, insan kendi kendine de nazar değdirebilir, ben değdirebiliyorum :))))

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Pozitif enerji yani ( gercekten begenme taktir etme gurur duyma ) bu tip durumlarda olusan etki nazar degilmidir ?
Cunku bende kendime nazar degdirebiliyordum ( kendimi taktir ettigim konularda ve ya bir yaptigim iste basarili oldugumda bir esyami vb gibi begendigimde ) basina bisey gelirdi mutlaka
Mesela annem ben bir ara cok yogun calisirdim gunde en az 12 en fazla 20 saat eve gelir 2 3 saat uyup geri ise giderdim ( dizi setinde calisirdim ) annem mesela cok taktir edermis beni dayanabildigim icin isime sadik oldugum icin ve o isten sonra 5 yil issiz kaldim hic is bulamadim
( sonra esimle kurus paramiz yokken bile kredi cekip dukkan actik kendimize )

Bu nedir peki bu nazar degilmidir ?
Yada beynin ters etki yapmasimidir bunlar acaba ?

Simdilerde nazar artik degmiyor, buna cok iyi kota koydum cunku ( nazardan surekli korkup dillendiren kisileri bile bloke ediyorum kendilerine de kiziyorum inancsiz gibi gozukuyorum faydali oluyor ?)