Narsistik Kisilik Bozuklugu

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Tabi ki bitiyor.
Kadınlar narsist adamlara biraz fazla şans veriyorlar, hepsi bu.
Çünkü kadın onarıcıdır. Fıtratı öyle. İlişkiyi bir anda çöpe atmıyor. Narsistin narsist olduğunu anlaması için de duruma uyanması gerekiyor. Kimisi 50 metreden narsistleri ayırd edebiliyor.
Ama ilk narsist ilişkisi ise duruma uyanması için enkaz haline gelmesi gerekebiliyor. Çünkü birşeryleri anlamlandırmaya başlaman için elinde yeteri kadar yaşanmışlik ve done de olmadığı için önce onları iyi-kötü pratik etmelisin. Sezgilerin ham kalır yoksa. İnsan sarrafı olman için önce insan ceremesi çekmelisin.

Bedavaya nimet yok. Nimet - külfet dengesine göre herşey.
Her kadın onarıcı değil her erkeğin zalim olmadığı gibi.. narsist kadınlarla sınanan erkekler de tanıdım..
Evet lütfen artık nimet bölümüne geçeyim, birkaç ömürlük külfet çektim..
Ailede narsist varsa duruma uyanman zaman alıyor, çünkü normalin bu.. benim babam da narsistti..

Retro

Kayıtlı Üye
Narsist olmanın ne kadar güzel bir şey olabileceğini hissedebilecek kadar narsistlik hangimizde yok ?

Sonuçta ilişkinizde 1 ayrılmaya karşılık 100 ayrılıp barışma oluyor.

Şeytanın avukatlığını yapim ))

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Narsist olmanın ne kadar güzel bir şey olabileceğini hissedebilecek kadar narsistlik hangimizde yok ?

Sonuçta ilişkinizde 1 ayrılmaya karşılık 100 ayrılıp barışma oluyor.

Şeytanın avukatlığını yapim ))
Yalnız narsist şiddetine uzun süre maruz kalınca sende de o sendromlar çıkıyor, ister istemez dönüşüyorsun.. ben de o yolda gidiyorum, eğlenceli görünüyor şimdilik.

Retro

Kayıtlı Üye
Yalnız narsist şiddetine uzun süre maruz kalınca sende de o sendromlar çıkıyor, ister istemez dönüşüyorsun.. ben de o yolda gidiyorum, eğlenceli görünüyor şimdilik.

Wayyy, işte bu. Sana ücretsiz bakım yapmaya gerek yok.
Bu saatten sonra sakın narsist şöyle narsist böyle deme😎

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Wayyy, işte bu. Sana ücretsiz bakım yapmaya gerek yok.
Bu saatten sonra sakın narsist şöyle narsist böyle deme😎

Niyeymiş o yediğim kazıklarda on dönüm fındık bahçesine iki katlı çit olur, tabiki de derim ne zaman intikamımı alırsam o zaman susarım..
Artı sağol canım ben kendi bakımımı kendim yaparım yapıyorum da sana da bakayım istersen..
Ama çok cekistirfiginiz zavallı narsistleri!
Evet çok zavallılar acitasyonda bir numaralar.

Retro

Kayıtlı Üye
Ailede narsist varsa duruma uyanman zaman alıyor, çünkü normalin bu.. benim babam da narsistti..

Yengem de narsist sanırım. Gerçi ona hiç o gözle bakmamıștım. Hırslı ve saldırgan birisi olarak her daim kendini belli ediyordu gerçi. Onlara uzak olduğum için yapısı öyle zannederdim.

Ama bayram dolayısı ile son gittiğimde evin içinde oluşan dengelere şahit olunca şok oldum, gelin olarak geldiği evi nasıl terör yuvasına çevirmiş olduğunu gördüm.

Dayım, yani kocası, olay çıkarmasın diye resmen ağzının içine bakıyordu. Dayım çok mülayim biridir. Komple ipleri salmış biri olarak gördüm onu. Ruhunu teslim etmiş bir zombi gibiydi. Bir kızı bir oğlu var. Yani yeğenlerim. Anne korkusu ile büyüyorlar. Babalarına istedikleri gibi davranıyorlar. Annelerinden gelen korku ile ezilmislik onları da kötü olmaya itiyor. Güçleri kime yeterse buyurgan, aşağılayıcı ve yaygara koparmaya her an hazır bir halde sessiz şiddet uyguluyorlar.

Dedem birkaç kere vurmuş. (Ben olsam şeytan bedeninden çıkana kadar çocuk mocuk dinlemem döverdim çünkü o noktada) Ama dedemi bile öyle etkisi altına almış ki. Bir daha el kaldırırsa diye.

Komşularla ilişkileri çok iyiydi dayımın. Ama şimdi dayımın hatırı da kalmamış. Tüm komşular selam bile vermeden onlar yokmuş gibi davranıyorlar. İsittigim kadarı ile meydan kavgaları olmuş.

Yani gelin geldiği evdeki iktidarı eze eze ele geçirmiş ve en ufak bir karşı fikri bile meydan okuma olarak algılayan bir insana dönüşmüş.

Gerçi dedemler de sonradan anladığım kadarı ile biraz zulmetmisler vaktinde çok varlıklı oldukları için.

Istemeye istemeye sırf adet yerini bulsun diye gittiğim yere bir daha gider miyim bilmiyorum.

Çünkü gece uyurken de korkunç yaratıklarla güreşe güreşe sabaha bile çıkmamıştım. Paranormal birșeylerin olduğuna eminim kendi 1. Derece akrabalarımın evinde.

Retro

Kayıtlı Üye

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Yengem de narsist sanırım. Gerçi ona hiç o gözle bakmamıștım. Hırslı ve saldırgan birisi olarak her daim kendini belli ediyordu gerçi. Onlara uzak olduğum için yapısı öyle zannederdim.

Ama bayram dolayısı ile son gittiğimde evin içinde oluşan dengelere şahit olunca şok oldum, gelin olarak geldiği evi nasıl terör yuvasına çevirmiş olduğunu gördüm.

Dayım, yani kocası, olay çıkarmasın diye resmen ağzının içine bakıyordu. Dayım çok mülayim biridir. Komple ipleri salmış biri olarak gördüm onu. Ruhunu teslim etmiş bir zombi gibiydi. Bir kızı bir oğlu var. Yani yeğenlerim. Anne korkusu ile büyüyorlar. Babalarına istedikleri gibi davranıyorlar. Annelerinden gelen korku ile ezilmislik onları da kötü olmaya itiyor. Güçleri kime yeterse buyurgan, aşağılayıcı ve yaygara koparmaya her an hazır bir halde sessiz şiddet uyguluyorlar.

Dedem birkaç kere vurmuş. (Ben olsam şeytan bedeninden çıkana kadar çocuk mocuk dinlemem döverdim çünkü o noktada) Ama dedemi bile öyle etkisi altına almış ki. Bir daha el kaldırırsa diye.

Komşularla ilişkileri çok iyiydi dayımın. Ama şimdi dayımın hatırı da kalmamış. Tüm komşular selam bile vermeden onlar yokmuş gibi davranıyorlar. İsittigim kadarı ile meydan kavgaları olmuş.

Yani gelin geldiği evdeki iktidarı eze eze ele geçirmiş ve en ufak bir karşı fikri bile meydan okuma olarak algılayan bir insana dönüşmüş.

Gerçi dedemler de sonradan anladığım kadarı ile biraz zulmetmisler vaktinde çok varlıklı oldukları için.

Istemeye istemeye sırf adet yerini bulsun diye gittiğim yere bir daha gider miyim bilmiyorum.

Çünkü gece uyurken de korkunç yaratıklarla güreşe güreşe sabaha bile çıkmamıştım. Paranormal birșeylerin olduğuna eminim kendi 1. Derece akrabalarımın evinde.

Bağlama büyüsü yapmıştır beni çeken enayi buldum elimden kaçmasın diye, bir de varlıklılarmış yapışmış kolay bırakmaz öyle..
İnşallah en kısa zamanda alırsın ne diyim 👌

Kızma yav, narsiste kız 😀

Yok ona kızmamaya çalışıyorum enerjimi verimli kullanmam lazım çünkü kızmak zarar vermiyor karşı tarafa..

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
@Alakan Çok benzer… ben de neden bilmiyorum kendi kendimi sabote etme , bildiğiniz tedrici intihar başlamıştı.Sonra süreç nasıl gitti, tekrar eskisi gibi iyi hissedebildiniz mi ?@alakan

Alakan

Kayıtlı Üye
@Alakan Çok benzer… ben de neden bilmiyorum kendi kendimi sabote etme , bildiğiniz tedrici intihar başlamıştı.Sonra süreç nasıl gitti, tekrar eskisi gibi iyi hissedebildiniz mi ?@alakan
İyi hissediyorum. Tabii ki sizden götürdükleri oluyor. Kendime karşı daha korumacı yaklaşıyorum eskiye oranla. Bunun artıları da var eksileri de var. Hayatıma yeni giren insanlar için zorlayıcı oluyor bu durum.
Hayatımı, çevremi ve kendimi sıfırladım. Yerle bir olan özgüvenimi tamir ettim. Sevgiye, ilişkilere ve iletişime dair bakış açımı değiştirdim.

hypetiawica

Kayıtlı Üye
Bu tip insanlar genelde aslan burcu olurlar diyerek gereksiz bir genelleme yapıyorum..
kova oğlak terazi dahil edebiliriz yengeçler yengeç burcu insanlardan hiç hoşlanmıyorum yengeç kova oğlak kesinlikle hoşlanmıyorum iyisini görmedim.

Alakan

Kayıtlı Üye
kova oğlak terazi dahil edebiliriz yengeçler yengeç burcu insanlardan hiç hoşlanmıyorum yengeç kova oğlak kesinlikle hoşlanmıyorum iyisini görmedim.
Kişilik bozuğu ile kişinin karakter olarak narsistik özelliklerin bazılarına sahip olmasını karıştırmamak gerekiyor. Su grupları genel olarak manipülatif kişiliğe sahiplerdir fakat her manipülatif kişilik narsist değildir. Kaldı ki yengeç burcu çok iyi empati yapar. Aslan burcu kendini beğenen, değerli gören genele göre egoist olmakla itham edilen bir burçtur fakat kişinin egoist olması narsist olması için yeterli değildir.
Herkesin karakterinde iyi özellikler kadar kötü özellikler de var. Kişi bunlar üzerinde çalışmayı seçer veya seçmez fakat bir kişilik bozukluğuyla doğrudan etiketlemek doğru bir davranış biçimi değil.

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Aksine aslanlarda sağlıklı ego ve eril enerji var.şovmenlik doğalarında vae sadece
Narsisizm ve egoizm farklı şeyler ayrıca
Narsisizim tamamen travmatik çocukluk, duygulardan kopukluk ve zayıflıkla ilgili
Narsist erkeklerde genellikle güneş 12.evde falan olur.ya da terazi gibi düşüşte burç ve konumlarda.bastırılan erkeklik konumları.
Ek olarak ayları genellikle yine düşüşte, oğlakta akrepte vs oluyor.ayın açıları kötü oluyor ya da ay plüto kavuşumu vs
Narsisitler aksine sağlıklı egosu olan aslan koç gibi ateş etkilileri hiç sevmezler doğalarında ışıldamak doğuştan vardır çünkü:)

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Gölge yanlarınızı tetikliyor olabilirler mi …
Haritanızda bu burçların temsil ettiği evlere bakın.4-8-12 evleriniz bu burçlardan büyük ihtimalle.bu evler bildiğiniz shadow yan.
Ben de oğlak burçlarından nefret ederim.baya ederim.ama neden? 8.evime gezegen atıp o harita dengesini açılarla bozuyorlar.olay bizimle ilgili yani.toprak etkili insanları sevmiyorum 😝 her seferinde de bu sefer oldum diyip yine toprak buluyorum.yine tetiklenecek tortu buluyorlar

Retro

Kayıtlı Üye
Narsist bir insanın etkisinden kurtulmayı başaran insan, mecburen hayatının sonrasındaki ilişkilerini yönetebilmek için narsist tepkiler geliştirebilir.

Yani vakitlice yüz çevirmeyi bașaramayan insan, maruz kaldığı toxic insanların derin benliğini idol olarak benimseyecektir.

Bu, ayna nöronlarımızın bize sormadan geliștirdiği bir motor ezber mekanizmasıdır. Hayat boyu devam ederek kendini yeniler.

Dogdugumuz ev de zaten bu yüzden kaderimizdir.

Alakan

Kayıtlı Üye
Narsist bir insanın etkisinden kurtulmayı başaran insan, mecburen hayatının sonrasındaki ilişkilerini yönetebilmek için narsist tepkiler geliştirebilir.

Yani vakitlice yüz çevirmeyi bașaramayan insan, maruz kaldığı toxic insanların derin benliğini idol olarak benimseyecektir.

Bu, ayna nöronlarımızın bize sormadan geliștirdiği bir motor ezber mekanizmasıdır. Hayat boyu devam ederek kendini yeniler.

Dogdugumuz ev de zaten bu yüzden kaderimizdir.
Körle yatan şaşı kalkar. Bu tespit çok doğru olmuş. Sonrasında bir de bu edinilen toksik özelliklerin farkına varıp kurtulmak var.