Mum alevinin hareketlenmesi varlık belirtisi midir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hopemore

Kayıtlı Üye
Rica ediyorum bilgisi olmayan kimse yorum yapmasın
Rüzgar ve benzeri bir etki yokken mum alevinin bir anda aşırı hareketlenmesi varlık geldiğini gösterir mi? Alevin yükselmesi varlık belirtisi onu biliyorum ama yükselme değil bir anda aşırı titreşiyor hareketleniyor
Gece odamda pencere kapalı uzağıma 2 tane mumluğun içerisine mumlar yakıp koydum uzandım kitabımı okuyordum. Odada zerre kadar bir hareket yok bir anda gölgeler aşırı titredi mum alevleri hareketlendi bir daha ışık kapalı uyuyamadım
Varlık belirtisi midir yani rüzgar ve benzeri etki yokken böyle olması?

donzula

Kayıtlı Üye
Mum içinde ki malzemeler yanarken bu tarz titreşimlere sebep olabilir. Eğer davet yada herhangi bir iletişim yoluna başvurmadan yaşadığınız bir durumsa tedirgin olmanızı gerektiricek bir durum yoktur. Sevgiyle kalın.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Mum içinde ki malzemeler yanarken bu tarz titreşimlere sebep olabilir. Eğer davet yada herhangi bir iletişim yoluna başvurmadan yaşadığınız bir durumsa tedirgin olmanızı gerektiricek bir durum yoktur. Sevgiyle kalın.

Teşekkürler, mumların ikisi de aynı anda şiddetli şekilde hareketlendi içindeki malzemelerin yanıyo olması aynı anda tesadüf gelmiştir, umarım..

Ü

Üye silindi 55028

Şu an araştıracam ama bilen kişiler mum yakmanın sakıncalarını cevaplarsa belki değişiminde sebebini öğrenebiliriz.Genel dinimiz dışında bir ayinde kullanılıyorsa bilelim diye söylüyorum.Sakıncadan kastım o.

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Mumlarıda ki titreşim ve hisettiğiniz panik hâli dışında başka bir durum varmıydı odanızda? Sesler, karanlıkta olmanıza rağmen baskın seçilebilir siyahlıkta gölge algısı, teknolojik aletlerin çalışmasında düzensizlik. Telefonda ki sinyal kaybı, teninize herhangi birşeyin teması, içsel olarak farklı bir yönlendirme yada sizinle bağlantı kurmak amaçlı zihninizde bir dalgalanma oldu mu? Sadece alevler üzerinden tanı koymak biraz zor. Detaylandırandıracağınız başka birşeyler var mı?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Mumlarıda ki titreşim ve hisettiğiniz panik hâli dışında başka bir durum varmıydı odanızda? Sesler, karanlıkta olmanıza rağmen baskın seçilebilir siyahlıkta gölge algısı, teknolojik aletlerin çalışmasında düzensizlik. Telefonda ki sinyal kaybı, teninize herhangi birşeyin teması, içsel olarak farklı bir yönlendirme yada sizinle bağlantı kurmak amaçlı zihninizde bir dalgalanma oldu mu? Sadece alevler üzerinden tanı koymak biraz zor. Detaylandırandıracağınız başka birşeyler var mı?

Böyle ayrıntılı düşünmemiştim, panikten sadece kalkıp ışıkları yakmaktan başka bir şey yapamadım :D Anlık bir durum olduğu için teknolojik aletleri kontrol edemedim
Işıkları açıp şaşkın bi şekilde otururken ağzına kadar dolmuş olan ve o gün boşaltmaya üşendiğim çöpümün üstünden bir şeker kağıdı aşağıya doğru süzüldü kırış kırış jelatin sesi eşliğinde :D Bilemedim yani varlık belirtisi olmasını istemem uzun süredir böyle şeyler yaşamıyodum değişik geldi bana

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Varlıkların herşeye etkisi yoktur. Zira dünyaya gelip iki tane mumu dur ben titreteyim demezler. Ateşin yanmasına sebep olan şey Alevi veren malzeme ve oksijendir. Rüzgar olmasına gerek yok hava haraket eder. Malzeme ve oksijen miktarının artması mum alevinin azalmasına artmasına ya da daha fazla titremesine vesile olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...