Münacaat duası (istekleriniz için)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sıkıntı ve bunalım durumlarında kendi yazdıgım münacaat ile yardım talep edebilirsiniz zira faydasını birçok defa müşahade ettim.. Umarım kardeşlerimize faydası olur...
Abdestli bir şekilde kıbleye yönelerek, hertürlü dünyalık düşünceden halas bir şekilde, evvelinde 3 besmele-i şerif ardından 7'şer kez salli barik selamları ile başlarız
Ey Kainatın yegane mabudu olan Rahman olan Rabb'im, yarattıgın ve sevgine layık eşyalar ve kullar ismillahu hakkı için,
Ya Allahu ismüke hürmeten bi lehvi mahfuz hakku
Ya Kerimü ismüke hürmeten bi Melekut hakku
Ya Celilu ismüke hürmeten bi Cennet-ül mekane hakku
Ya Kaviu ismüke hürmeten bi İbrahim-e, İsmail-e, Nuh-a, Eyyub-a İsa-e, Musa-ya, İdrus-a, Zülkif-e, Adem-e ve bil cümle Nebiyyül Aleyhisselama,
Ya Basiru ismike hürmeten bi Ashab-ıl Uhud-a, Bedir-e, Mute-ye, Tebük, Hendek, ve akabe ashaba...
Ya Şafii ismüke hürmeten bi Haticetül Kübra-ya, Meryem-e, Asiye ve Hacer-e..
Ya Hayyu Ya Kayyum-u ismike bi hürmeten Ashab-ı Kehf ve Yemliha..
Ya Ganiu ismüke Bi hürmeten Şehidüd şüheda Hamza bin Abdulmuttalibe..
Ya Allah cümle esmaül hüsna ismüke bi hürmeten Muhammed Mustafa Habibullah nebiyyullah sultanul enbiya hakkına...
İsmini bildigim bilmedigim tüm sevdiklerin hürmetine, nasıl dua etmem gerektigini bilmeden rahmetine sıgındım, beni ezalardan belalardan karanlık sultalardan koru Rabb'im.. Rızk darlıgına karşı açan genişleten veren Fettah isminle, Hastalıklara karşı koruyan gözeten derman veren Şafii isminle, hertürlü bedeni eksikliklerden biçimsizliklerden arızalardan Semiu isminle, Kalplerde beni sevmeyenleri Sevdiren saydıran Vedud isminle, hakkımda yapılan haksızlıkları cefaları gıybetleri intikamları alan Celil ve Cebbar isminle, Hafıza saglıgına idrak gücüne Alim isminle sıgındım Rabb'im dualarımı niyetlerimi kabul ve makbul eyle.. Senden başka ilah yoktur, hatalarımla günahlarımla kapından beni boş çevirme... Amin amin Allahümme amin, allahumme salli ala seyyidina muhammed ve ala alihi ve sahbihi ecmain..

arkadaşlar dua dedigim gibi kendi öz duamdır sizlerle paylaşmak istedim herhangibir kaynakta yada kitapta bulamazsınız bu ve buna benzer haklar için sizlerde örnekler geliştirebilirsiniz.. Aslında daha uzun ve geniş manalı bikaç münacaatım daha var ancak çok uzun oldukları için bunu daha uygun gördüm faydası yüreginizde olsun inşallah.. selam ve dua ile kalın...

scorpion1

Banlı Kullanıcı
yüregine saglık öyle özlü ve güzel saf olmuşki söylenecek söz yok Allaha emanet ol..

büşranur

Kayıtlı Üye
Çok güzel yüreğine sağlık benim sıkıntımda bu insanın kendi dilinden yüreğinden dökülen sözlerle edilen dua daha makbuldur... Bu benim kendi düşüncem

çöl_rüzgarı

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim ben siteye yeni üye oldum dua ile başlamak güzel oldu umarım aradıgım herşey vardır sitede. Kolay gelsin herkese, Allah razı olsun

ibis73

Kayıtlı Üye
cok harika bir dua. acaba bu duayi baska bir yerde paylasabilirmiyim?

sewda

Kayıtlı Üye
Ben siteye yeni üye oldum. Bu duayı daha önce duymuştum; fakat bulamamıştım. Buradan bir defa okumak bile huzur verici. Elinize sağlık.

SVLY

Kayıtlı Üye
:hurray:Allah razı olsun,iyiki varsınız,bizler sayenizde her çeşit sorunlar için çare buluyoruz.teşekkürler,,:Angel_anim:

hermes84

Kayıtlı Üye
çokk çaresizimm yardıma ihtiyacımm var benim umutlarımm tükendii sanırımmm:((((oofffffffffff çarelerr tükendiii

leylabatay

Kayıtlı Üye
Bende içtelikle buna benzer çok dualar ediyorum aklıma dilime gelen evliyalar peygamberler veli kullar hürmetine nurani esmalar hürmetine en sevdiğin kullar ibadetler hürmetine vs. diyerek biliyorum çok zorlu bir imtihan sürecindeyim Rabbim beni ve benim durumumdaki tüm kullarını hayırlara erdirsin kulaklarım çınlıyor beynimin içinde değirmen taşları dönüyor sanki nedenini bulamadığım sıkıntılar inançlı dili dualı bir insanım Rabbime şükürler olsun ama yürüyecek dermanım takatım bile kalmadı sanki Allahım sen cümlemize yardım et.(AMİN).

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bende içtelikle buna benzer çok dualar ediyorum aklıma dilime gelen evliyalar peygamberler veli kullar hürmetine nurani esmalar hürmetine en sevdiğin kullar ibadetler hürmetine vs. diyerek biliyorum çok zorlu bir imtihan sürecindeyim Rabbim beni ve benim durumumdaki tüm kullarını hayırlara erdirsin kulaklarım çınlıyor beynimin içinde değirmen taşları dönüyor sanki nedenini bulamadığım sıkıntılar inançlı dili dualı bir insanım Rabbime şükürler olsun ama yürüyecek dermanım takatım bile kalmadı sanki Allahım sen cümlemize yardım et.(AMİN).
sizin için dua edecegim inşallah.. bolbol salli barik selamlarını okuyunuz...

Dicle

Kayıtlı Üye
Allah razı olsun çok güzel bir dua okurken bile huzurla doldum.

aquamarie

Kayıtlı Üye
Sayın Kontejyan, çok acil yardıma ihtiyacım var. eşimin annesi büyü yaptırdı eşim aniden evden gitti. çok eminim çünkü eşimin teyzesinin şehre geldiği gün (teyzesi 3 yıldır gelmemişti) eşim evden gitti şimdi teyzesiyle.hiç tartışmadık bile yüzüme bile bakmıyor. beni görünce deliriyor. hiç öyle bir insan değildi. bana çok bağlıydı. konuşamadık bile, bşanmaktan söz ediyor. ne yapacağımı şaşırdım. lütfen yardım edin acil. eşimi nasıl eve döndürebilirm. teyzesi onu görmeme izin vermiyor.

La-edri

Kayıtlı Üye
Allah razi olsun sn.Kontejyan,cok güzel ve faydali bir paylasim olmus

yağmur82

Kayıtlı Üye
sayın kontejyan, burası çok güzel bir site burayı bulmuş olmaktan gerçekten mutluyum.insanlar bilgilerini paylaşmaktan çekinmiyor.size bir fikrimi açıklamak istiyorum sizin öncülüğünüzde size niyetini bildiren ve sizin açıkladıığınız dua ve sayısını bu sitede yapmak isteyen arkadaşlarla uygulasak birbirimize niyetimiz için dua etsek nasıl olur.(mesela kişi kendi başına 4444 selavatı tefriciyeyi zor okur ama böyle bir sitede herkes o kişinin niyetine okusa sayısını bildirse, hem birbirimize faydamız olur hemde mümin mümine ettiği dua daha çok makbul olurmuş bundan da faylanırız.ne dersiniz.böyl bir çalışmayı en iyi de siz yürütürsünüz

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
sayın kontejyan, burası çok güzel bir site burayı bulmuş olmaktan gerçekten mutluyum.insanlar bilgilerini paylaşmaktan çekinmiyor.size bir fikrimi açıklamak istiyorum sizin öncülüğünüzde size niyetini bildiren ve sizin açıkladıığınız dua ve sayısını bu sitede yapmak isteyen arkadaşlarla uygulasak birbirimize niyetimiz için dua etsek nasıl olur.(mesela kişi kendi başına 4444 selavatı tefriciyeyi zor okur ama böyle bir sitede herkes o kişinin niyetine okusa sayısını bildirse, hem birbirimize faydamız olur hemde mümin mümine ettiği dua daha çok makbul olurmuş bundan da faylanırız.ne dersiniz.böyl bir çalışmayı en iyi de siz yürütürsünüz
Bu tür bir konu açılabilir ama öncelikle şunu belirteyim, mesela sizin bir sıkıntınız var bundan kurtulmak için 4444 kere tefriciye vs okumanıza gerek yok, bu Peygambere selam şeklidir ve bu uygulama Peygamber döneminden sonra ortaya atılmıştır sahihligi konusunda ben olumsuz düşünüyorum, sevap kazanma niyetine okunabilir elbette.. Lakin belirtmek istedigim şu 4444 gibi sayıya takılmayın kardeşlik yardımlaşma elbette mükemmeldir, örnegin bir başka üyemiz oturup şöyle dese Allah'ım YAGMUR isimli kardeşimizin Sıkıntılarını def eyle kalbine ömrüne bereket ve huzur ver dese emin ol daha güçlü bir okuma olacaktır..

yağmur82

Kayıtlı Üye
duayı sadece örnek amaçlı verdim.sizin deneyiminiz burada daha etkili olacağı için sorunu olan kardeşimize uygulanması gereken yol ne ise uygulamaya destek olmak isteyecek arkadaşlarla yapabiliriz.dua kardeşliği gibi bir şey.burada insanlar birbiri için birşeyler yapmaktan gocunmuyor bu hoşuma gitti böyle bir yöntemle birlik dah çok sağlanabilir mi acaba diye düşündüm.