Modern Evokasyon (Davet) Tekniği

anil3333

Kayıtlı Üye
Öncelikle söylemeliyim ki varlıklardan korkuyorsanız ya da bu tip işlerde belirli bir seviyeye gelmediyseniz , (ki başka bir yazımda yeteneklerinizi geliştirmeyi de anlatacağım ) lütfen önce bunları aşıp deneyin . Aslında korkmanıza gerek yok . Direk demonlarla başlamayacaksınız :D
Modern evokasyonları yaparken Tanrı'nın isimleri kullanılmak zorunda değil . Sadece kendi enerjinizi ve iradenizi kullanacaksınız . Ve işin güzel yanı bu evokasyonları istediğiniz zaman ,(gerçi gezegen günleri, saatleri, ayın evreleri olsa daha iyi olur ) zorlu ezberler olmadan , ve çok pahalı bulunması zor olan aletler kullanmadan yapabilirsiniz .
Öncelikle gerekli olan malzemeleri sıralayayım :
• Mumlar (Davet edeceğiniz varlığa göre renkleri değişebilir . Mum olmadan da davetler yapılabilir . )
• Buhurdan (Reçineli olanlardan olmalı . Reçine olarak kopal kullanırsanız süper olur . Ve tabi reçineyi yakmak için kömür gerekiyor . Disk şeklinde olanları kullanın . )
• Triangle of the Art (Çağırdığımız varlık bu üçgenin içinde belirir. Bu üçgen her türlü malzemeden yapılabilir . üç mum , taşlar , tuz , tebeşir ,...)
• Athame (Enerjiyi tam olarak yönlendirebilmek için )
• Çember ( Çember çok önemli bir malzemedir ve varlığa gelmemesi gereken bölgeyi gösterir . Korunmamıza yani :D Çember de her türlü malzemeden yapılabilir . Ünlü bir çemberi kullanırsanız müthiş olur . Mesela Goetia ve Black Raven 'daki .)
• Altar (Çok gerekli değil . Küçük bir masa işinizi görür . )
• Mekan (Hemen her türlü yer olabilir . Temiz ve sakin olmalıdır . Yeterince büyükse kendi odanızı bile kullanabilirsiniz . )
• Varlığın Mühründen iki tane (Mühür varlığın enerjisini çağırmak için gereklidir . ) (Mühür 16x16 cm lik olmalı . Siyah ve kalın keçeli kalemle kullanılmamış kağıda çizilmelidir. )

Çağıracağınız varlıkları seçmeniz çok önemlidir . İlk olarak çağırması kolay olan Olimpik Ruhları çağırabilirsiniz . Nevermore bu varlıkların sigillerini paylaşmıştı .
Bu varlıklardan sonraysa kademe kademe yükselebilirsiniz . Hiyerarşi şöyle :
1. Olimpik Ruhlar
2. Elemental Ruhlar
3. Gezegensel Ruhlar
4. Melekler
5. Demonlar

Bazılarını es geçebilirsiniz . Kendinizi hazır hissediyorsanız :D

Çemberi ve üçgeni odaya yerleştirin . (Üçgeni varlığın bölgesine yerleştirebilirsiniz ama şart değil. ) Mumları üçgen ve çemberin etrafına koyun . Buhurdanı ve mühürlerden birini üçgenin ortasına yerleştirin . Çağırdığımız ruhu şimdilik bu buhardandan çıkan buharda göreceğiz, Teknikte ilerledikçe buna gerek kalmayacak. Çemberin ortasına geçin . Diz çökün , sandalyeye oturun ya da lotus pozisyonuna ( o da olmadı bağdaş kurun ) geçin .
Davetin ilk aşaması invokasyondur . İnvoke edeceğiniz şeyi inanç biçiminize göre seçin . Mesela Allah'a inanıyorsanız dualar okuyabilirsiniz . Benim tavsiyem Goetia 'daki Invocation of the Bornless One metnini okumanız . Eğer Satanist iseniz Lucifer ya da Satan'ı invoke edebilirsiniz . Pagan iseniz Tanrıça 'nızı çağırabilirsiniz . Yada direk odanın yoğun bir ilahi enerjiyle dolduğunu imajine edebilirsiniz. Bunun ardından çakralarınızı aktive edin ( Başka bir yazımda anlatacağım.) . Orta Sütun Ritüelini uygulayabilirsiniz .
Pekala artık başlayabiliriz . Oda iyice temizlenmiş durumda olduğu için (fiziksel olarak) , ruhsal olarak temizlemeye başlayalım . Küçük Pentagram Ritüeli işimizi görür . Etrafa tuzlu su attırabilirsiniz . Ya da negatif enerjilerin uzaklaştığını da imajine edebilirsiniz .
Disk şeklindeki kömürü yakıp kömür beyazlaşana kadar gevşeyin ve gnostik transa geçin .
Gnostik transa geçmek için (tabi önceden buna biraz çalışmış olmalısınız ) gözlerinizi tavana dikin ve dalmadan nefesinize konsantre olun . Bir süre sonra havada uçuşan beyaz beyaz noktalar göreceksiniz . Çekmeyan televizyon kanalı gibi bir görüntü oluşacak . Bu hazır olduğunuzu gösterir .
Transa geçtikten sonra reçineyi kömürün üstüne yerleştirin . Yanınızdaki mührü elinize alıp aktive edin . Mühür şöyle aktive ediliyor :
Mührü sol elinize alıp "gözlerinizi dikin" . Sakın dalmayın ve nefesinize odaklanın . Bir süre sonra mühür parlayacak . Bu andan itibaren şunu söylemeye başlayın : " İ. (Varlığın ismi) , gel ." Bunu söyleye söyleye yavaş yavaş ayrı bir moda geçeceksiniz . Bu hal tam trans oluyor . Şimdi gözlerinizi kaldırıp buhara bakarak " Seni çağırıyorum İ. , bana bu buharın içinde görün . Görün ve isteklerimi dinleyip bunları yerine getir . Seni çağırıyorum İ. ..." bunu bir kaç kez tekrar ettikten sonra varlık buharın içinde görünecek .
Artık ona istediğiniz konuda "rica edin" . Sakın emretmeyin! İsteklerinizi bütün detayıyla , herşeyiyle anlatın . İsterseniz herhengi bir konuda anlaşma yapın . (Ruhunuzu satmayın tabii :D)
İşiniz bittikten sonra şu şekilde gönderin : " Geldiğin için teşekkürler İ. Seni şimdi istediğim şeyleri yapmak üzere geri gönderiyorum . Sana hediye olarak ... (bu hediye mühre sürülecek bal ya da süt olabilir ve ya bitene kadar tütsüyü orada bırakabilirsiniz) bırakıyorum . Tekrar görüşmek üzere ... "
Büyük ihtimal gidecektir . Gitmezse defetme ritüeli yapın . Ama gider genelde .
Bu davetten sonra çok yorgun hissedeceksiniz . Dvarlar üstünüze üstünüze gelecek . Yemek hazırlayıp yiyin , spor yapın , arkadaşlarınızla buluşup dünyaya dönün :D
İyi forumlar :)

lucifer666

Kayıtlı Üye
dostum helal olsun adam gibi bir paylaşım yapmışsın :)

codzombi

Kayıtlı Üye
konun kaynağı nedir ? kaynak sizseniz yaptınız mı bu daveti ?

anil3333

Kayıtlı Üye
Yabancı bir site ve Become A Living God isimli kitaptan derledim .
Şuanda alıştırmaları yeni bitirmiş durumdayım ve mümkün olduğu en kısa zamanda deneyeceğim . Deneyimimi de paylaşacağım .

Raybenn

Kayıtlı Üye
Nevermore diyor Gnoxis olmasın bu konun kaynağı :)