Merhaba

İbisu

Kayıtlı Üye
Ve pıskolojık olablır dıye dusunup bıkac haftada uyku ılacı ıcıp uyudum yınede ruyalarıma gırmeye devam edıyor.yanı mantık akıl dısı hareket etmek ıstemıyorum. Ama hergece bıseyler gorduğum ıcın bazı gunler gercekten cok zorlanıyorum. Konusmamamız gorusmememiz gerektıgını bılıyorum ama gercekten zorlanıyorum
Daha mesajda demedim mi rüyaların tek sebebi bilinçaltıdır veya rüyalar bilinçaltının yansımasıdır gibi materyalist sözler yerine bilinmeyen bir şey içinde sebebini ara diye evet bir alakası vardır ortada bir düzen vardır da bunu tam olarak bilmiyoruz böyle çözülmesini daha mantıklı buluyoruz

curius

Kayıtlı Üye
Daha mesajda demedim mi rüyaların tek sebebi bilinçaltıdır veya rüyalar bilinçaltının yansımasıdır gibi materyalist sözler yerine bilinmeyen bir şey içinde sebebini ara diye evet bir alakası vardır ortada bir düzen vardır da bunu tam olarak bilmiyoruz böyle çözülmesini daha mantıklı buluyoruz
Evet haklısınız mesajdada dedınız sanırım galıba anlık kafa bulanıklıgı yasadıgım ıcın burayada aynı mantıktakı seyı yazdım?

curius

Kayıtlı Üye
Bağ demek illaki bir duygu hissedip hissetmemek değil bana göre. Bağ her insanla farklı boyutlarda farklı derecelerde farklı anlamlar içeriyor kanaatimce çünkü bizler farklıyız. Sen ve ben aynı değiliz mesela. Dolayısıyla aramızdaki bagın kuvveti de sürekliliği de alakası da özel olacaktır.
Kısa keseyim ortak bir geçmiş ve bir dönem duygudaşlık olmuşsa, üstelik bu tür rüyalar vukuu buluyorsa tesirleri olabilir elbet, mümkündür. Öyledir demiyorum, yanlış anlaşılmasın.
Büyüden ötürü bu tür haller yaşayanlar da olabilir ya da dönemsel hassayetlerinizle ilgilidir. Sık sık rüya görmeye(rüyayı hatırlamaya) müsait biriyseniz tetiklenme daha kolay gerçekleşir.
Ama bence siz buna müsaade ediyorsunuz. Hali hazırdaki duyum eşiğiniz bunları yok saymaya müsait degil gibi. Üstünde durmamanız gerekiyor. Kendinize bu yardım elini uzatın.
Evet sık sık ruya goruyorum ve genelde ruyalarımı net hatırlayan bırıyım. Ama daha seyrek gordugum zamanlarda takmamıstım hıc.hergun gormeye baslayıncada yaklasık bı 10-15 gun takmadım. Ve donemsel olarak gordugum zamanlarda mesela tasıncakları zamanda 1 ay boyunca bukdar sık olmasada gormustum tasındıktan 2-3gun sonra bı arkadasım soylemıstı yanı donemselnolarak gorduklerımde bı degısıklık oluyo ve tamamen net bırınden duyunca duzelyodu. Hatta askerde oldugunda da uzun sure gormstum arkadaslrmız soyledıgınde tam net bırınden duyunca kesılmıstı. Sanırım oyle bıseyde olabılr. Yorumlara bakınca ama ıcım rahat ettı enazından delırmemısım onu ogrendım ???

curius

Kayıtlı Üye
Merhaba konuyu tekrardan gundeme getırmek istedim çunku hala daha ruyalarım gecmedı ve sanırım daha da kotu olmaya basladı. Suandada ezanla uyandım. Yazmak istedim ne yapcağımı bilemedim. Bu normal bi durum mu hala daha devam etmesi.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Merhaba konuyu tekrardan gundeme getırmek istedim çunku hala daha ruyalarım gecmedı ve sanırım daha da kotu olmaya basladı. Suandada ezanla uyandım. Yazmak istedim ne yapcağımı bilemedim. Bu normal bi durum mu hala daha devam etmesi.
Bu rüyalardan evhamla mı sevinçle mi uyanıyorsun?
Bugün ne gördün ayrıca.
İstanbul da oturuyrsanda geceden beridir fırtına var. Uyuyamama, baş agrısı, genel bir farklı ruh hali olabilir. Bu tamamen biyolojik, İnsanız her şeyden etkileniyoruz. Kimimiz az kimimiz çok.

curius

Kayıtlı Üye
Bikac ay sonrayı gördüm.istanbulda otrmuyorum da yıne aynı kısıyı benı kandırırken gordum. Daha dogrusu gecmıste yasanan bıkac olayın benzerını yasatıyodu. Hergece ruyama gırıyor da bugun benı korkutan hem bıkac ay sonra olması hemde yıne kandırılmaktı.bide sarkı soyledıgını gordum.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bikac ay sonrayı gördüm.istanbulda otrmuyorum da yıne aynı kısıyı benı kandırırken gordum. Daha dogrusu gecmıste yasanan bıkac olayın benzerını yasatıyodu. Hergece ruyama gırıyor da bugun benı korkutan hem bıkac ay sonra olması hemde yıne kandırılmaktı.bide sarkı soyledıgını gordum.
Sizin durumda bir anormallik oldugu kanaatindeyim ama bu şekilde yardımcı olamayız. Ne desek boş. Bazı insanlar gelecege dair simgesel yahut dogrudan rüya görür bu onlara has bir şey dinle diyanete ilgisi yok. İslamiyetle de ilgisi yok. Sizde durum katmerlisi gibi duruyor. Evham yapıyorsunuz, vesvese veriyorlar yani var bir anormallik. Böyle giderse saglıgınızdan da olursunuz. Bir psikologa görünün. Bir kaç seans bile olsa rahatlatır. Gitmelisiniz.
Geçmiş olsun.

İbisu

Kayıtlı Üye
hala sakin misin öldürmeye falan çalıştın mı

curius

Kayıtlı Üye
Sakin kaldım. Hiç öldürmeye calışmadım. Bitek nedenini soryodum.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Rüyanın zamanlaması rastgele olsa tamam diyeceğim de son 6 aydır hep görmeniz bana rüyaya girme büyüsü olduğunu düşündürüyor.

curius

Kayıtlı Üye
Oyle bıseyn tam olup olmadıgını nasl an
Rüyanın zamanlaması rastgele olsa tamam diyeceğim de son 6 aydır hep görmeniz bana rüyaya girme büyüsü olduğunu düşündürüyor.
Boyle birseyın olup olmadıgından nasıl emın olabılırım acba?

makssenberg

Kayıtlı Üye
Maalesef emin olamazsınız. Evrimde mutasyonlar vardır yani genler yeni nesile geçerken rastgele değişime uğrar. Beyninizin obsesyon bölgesini etkileyen bir mutasyon siz farkında olmadan bu kişiyi takıntı yapmanıza sebep olmuş olabilir. Veya bu kişi size büyü yapmış da olabilir. Forumda rüyaya girmek için paylaşılan tonla büyü var. Etkisi aynı sizin olaydaki gibi, rüyada gören kişi aşık olmuyor ve etkilenmeyebiliyor ama sonuçta rüyaya girilmiş oluyor.

curius

Kayıtlı Üye
Buyu yaptıgına pek olasık vermıyorum da genel soylenilenlere gore muhtemelen bosluga veya strese grdıgım zamanlarda sanırım takıntı gıbı yada sıgınmak gıbı bı duruma dustum bılıncaltı yansıması yapıyo galıba stres donemlerınde ve sanırım kafamı baska seylere yorarsam yavas yavas kurtulurum bu durumdan