Meditasyon Nasil Yapilir?

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Evet bu kadar yeniyim. :) ben telekinezi ve durugoruye olan ilgim icin enerji calismalari yapmak istiyorum. Sanirsam her alan icin ayri tarzda meditastonlar yapiliyor. Sizin enerji calismalariniz icin uyguladiginiz meditasyonlari anlatir misiniz?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Evet bu kadar yeniyim. :) ben telekinezi ve durugoruye olan ilgim icin enerji calismalari yapmak istiyorum. Sanirsam her alan icin ayri tarzda meditastonlar yapiliyor. Sizin enerji calismalariniz icin uyguladiginiz meditasyonlari anlatir misiniz?

YouTube'da yönlendirmeli meditasyonlar var ben sürekli ordan yapıyorum dinleyerek. Hangi konuda meditasyona ihtiyacınız var? Mesela özgüven ise özgüven meditasyonu diye aratmalısınız
Hayal kurmak bile meditasyondur kendi kendine düşünerek yaratarak bile meditasyon yaparsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 62166

Meditasyon insanın huzur bulduğu bir platform efsaneye göre meditasyon insanı dahada iyileştiriyor. diyorlar..
Gözlerinizi kapatacaksınız dünyada beyaz enerjilerin içinize dolduğunu hissedeceksiniz..
Sonrası size kalmış.. Ama büyük bir aşkla inanarak yapmalısınız...

Ü

Üye silindi 58480

3 cesit ilimden hatri sayilir payiniz yoksa hicbir yere varamazsiniz :

1- Ilmu-s Sema - Semalarin bilgisi
2- Ilmu-l Arz - Yerlerin, nebatatin,
3- Ilmu-l Beser - Firtat ilmi

MEditasyon her zaman yapilir ama ozel saatleri, yil icinde ozel gunleri olur. Hizasirtmak icin iskalanmamasi gerekir. kesismeler, tutulmalar vs
Belli seyleri yememek gerektigi gibi belli seyleri de yemek gerekir. Mesela uzerlik tohumu ilk aklima geleni .
Kisi kendi beseri tabiatini cok iyi bilmeli ve enerji noktalarini, akim yonlerini, 7 yayati hormonunu iyi tanimalidir.

simdi duz meditasyon da yapilirsa ise yarar mi ? e yarar ! Ama o meditasyon gercekten ise yariyorsa sizi bu 3 temel ilim koridoruna zamanla sevkedebilmeli ve meditasyonda daha ilmi olarak ilerletebilmelidir.

Her meditasyon bir mativasyonla baslar, ama ilimde geri kaldikca size yuk olur ! sizi yariyolda birakir. Hatta kendi uzerinize kilitler sizi.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Rica etsem bu ozel saatleri yil icindeki ozel gunleri yazabilir misiniz..mesela 21 araligin hangi saat diliminde yapilirsa meditasyon ruhunu daha fazla iskalamis oluruz

Ü

Üye silindi 58480

Meditasyon kendinizi bedeninizden disari cikararak yapilir.

MEsela bir olumlama yapiyorsunuz. Bu olumlamayi yapan sizsiniz degil mi ?
Peki olumlama yaparken kendi kendinizi en derinden, en tepeden, cercevenin en butununden goren, seyreden kisi kim ? Yine sizsiniz.
Bir agir hakarete ugradiginizda uzulen sizsiniz. Ama uzulmus halde iken bile kendinizi bagimsiz olarak izleyen de sizsiniz. Kapilan da sizsiniz kapilmis oldugunuzu goren ve kucuk bir farkindalik ile kendinizi oranti sabitinize geri getirecek olan da sizsiniz.

Iste kendinizi , kendi kendinizi izleyen, not veren bir harici bilinc ile guclendirmedikce meditasyon ise yaramaz. MEditasyonun amaci sizi 1. tekil kisiden cikarip 3. kisinin yani musterek tekligin perspektifine sokmaktir.

MEditasyon benmerkezciligin tum lezzetlerinden ara ara siyrilmayi istemedikce ise yaramaz. SAmimi olunmadikca ise yaramaz. Kisi yapiyorum ama olmuyor diyorsa ya istemiyordur, ya gizli egosunun tahammulsuzlugu altinda kendi kendini bile isteye eziyordur ama farkinda degildir.

Ü

Üye silindi 58480

Rica etsem bu ozel saatleri yil icindeki ozel gunleri yazabilir misiniz..mesela 21 araligin hangi saat diliminde yapilirsa meditasyon ruhunu daha fazla iskalamis oluruz

Bunu alaninda uzman kisilerin cevaplamasi daha dogru olur.

Kuranda dikkat cekilen ve hergun 2 kere gelip gecen vakit vardir. Gunes dogarken ve batmadan once. Bu vakitlere ozel vurgu vardir. Ve tabi kadir gecesinin de cok buyuk tesirleri olur. Ayetle sabittir. KAdir gecesini iyi degerlendiren kisi oyle ilhamlar ve feyzler alir ki 1 yillik onbelleginin blokajini komple temizleyebilir.
Ancak o ilhamlari ve fotonlari ic dunyasinda isabetli acilimlar ile bulusturabilecek mekanizmalarini bozmamis olmasi gerekir. Radyo bozulursa frekansin sucu olmaz. Radyonun alicisi sorumludur.
Mesela bazi kisiler iyi niyet gosterilerini saldiri olarak algilarlar. Bazilari hic anlamazlar. Bazilarina iyi niyetinizi belli etmenize gerek kalmadan onlar ilk goruste anlarlar vs. Bu boyledir.

Ve tabi ki gecenin bir yarisi kalkilmasini emreder Allah bu da ayetle sabittir. Tam saat verilmemis bu da biyolojik saatin zaten isbasinda oldugunu gosterir. Fitrat olarak kisi bir horoz gibi bilir o saati. Ve uyandiriliverir niyet ederse. Evreni kullanmanin en etkin ve kisa yollarinda biri de cok fazla teorik bilgiye basvurmamaktan gecer. Niyet edilirse illa ki ilimsel karsiligi size gun icinde yuklenmeye baslar ve beklemediginiz anlarda olusan farkedisleriniz sorulariniza cevap olur.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Evt yapiyorum ve oluyor cok sukur..meditasyonun veya enerjileri hissedebilmenin bu noktasına gelene kadar o kadar hissizlikten gectim ki..bedenim bunu yapmayi surekli reddederken ben israrla bagdas kurup yogunlasmaya calistim..yapmadigim zamanlarda vicdan azabi duydum..cunku hayatim akmiyordu ve ben yıllar i boyle aciyarak geciriyordum..
Meditadyonun varligi hayatima ne katiyor ..evt iyi yonde degisimler olmakla birlikte..egom beni durtleyip duruyor.."sanki yapiyorsun da ne oluyor"biz insanoglu hep cok istiyor ve hep hizli istiyoruz..be beklenti durumunu sifirlayip allahin ilahi huzuruna birakabilirsem kendimi cok daha doyumlu meditasyonlar yasayacagimi bilinc duzeyinde biliyor ama hissiyatina henuz ulasamiyorum..
Yaradana onu sevdigimi soyledigimde kalp cakramda sikisan yukari cikamayan bir akim ile aci cekiyorum..ve gozyaslarim akiyor.bagirmak istiyorum..
O kadar kapaliymis ki hersey..dunyada yasamadigim sevgi hissini meditasyonda aklima gelen bir kusdan bir agacdan alabiliyor olmak..guzelmis..
Evt biyolojik saatim beni israrla sabah ezanlarinda uyandirdi..cok azinda kalkip namaz kildim.meditasyon yaptim..egosal bencilligimle savasmakdan yoruldum..