Meditasyon morfinden daha etkili!!

_evr_

Banlı Kullanıcı
Evet, şaka yapmıyoruz. Amerikalı araştırmacılara göre meditasyon en güçlü ağrı kesicilerden bile daha etkili olabilir.

Ayrıca öyle ciddi bir meditasyon geçmişiniz olmasına da gerek yok. Uzmanların daha önce hiç meditasyon yapmamış kişiyi gönderdiği 20 dakikalık dersler sonrasında bu kişilerin, odaklanmada ciddi aşama kaydettiklerini gördü.

Bu teknik nefes alışverişinizi ve zihninizi düzenlemeye yarıyor.

Gönüllüler bir dizi beyin taramasına da tabi tutuldu. Beyinlerinin görüntüsü kaydedilirken sıcak bir cisimle bacaklarına baskı uygulanıyor ve acı yaratılıyordu. Uzmanlar görüntülere baktığında uzmanların meditasyon yaparken daha az acı duyduğunu gördüler.

Ayrıca katılımcılardan cismin ne kadar acıttığını derecelendirmeleri de istendi. Meditasyon yaparken %40’lık bir oranda daha az acı hissettiklerini belirttikleri ortaya çıktı. Morfinin bile acıyı sadece %25 oranında azalttığını belirten uzmanlar meditasyonun çok daha etkili olduğunu kanıtladıklarına inanıyorlar.

Milliyet

nniihhaann

Kayıtlı Üye
Rahat bir doğum için meditasyon yapıldığını duymuştum hatta reiki ile hastalarına şifa gönderim çalışmaları yapan hastahaneler olduğunuda duymuştum ama başka cerrahi müdehalelerde meditasyon yapılırmı, yapılıyormu bilmiyordum paylaşım için teşekkürler _evr_ :)