Meditasyon çeşitleri.....

mellek21

Kayıtlı Üye
MEDİTASYON UYGULAMALARINDAN BAZİ KONU BASLİKLARİ SUNLARDİR

- ENERJİ BEDENLERİNİ HİSSETME
- BEDENİ ARİNDİRMA
- NEGATİF ENERJİ VE DİS ETKENLERDEN KORUNMA
- CHAKRA ACMA VE RUHSAL ARİNMA MEDİTASYONU
- STRESSDEN ARİNMA MEDİTASYONU
- ENERJİ KALKANİ İLE KORUNMA
- 3. GÖZ AKTİVASYONU ÇALIŞMASI
- RENKLERLE SİFA TEKNİGİ
- GELECEĞİNİ YARATMA ve PLANLAMA
- AURA GÖRME TEKNİĞİ
- UZAKTAN ŞİFA GÖNDERME MEDİTASYONU
- KİŞİSEL ARINMA, SAĞLIK MEDİTASYONU
- RENKLERLE ŞİFA ÇALIŞMASI
- ENERJİTİK KORUMA KALKANININ UYGULANMASI
- KUANTUM DOKUNUŞ UYGULAMALARI
- SEVGİ MEDİTASYONU-
- AFFETME MEDİTASYONU

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
keşke hepsinin altına nasıl çalışma yapılması gerektiğini de yazsaydın

mellek21

Kayıtlı Üye
Enerji Meditasyonu
meditasyon___e__itleri_1238279947.jpg

Bu meditasyon yeni başlayanlar için mükemmeldir; çünkü birine güç için his vermeye yardıcı olur. Ayrıcı düzenli olarak yapıldığında bu meditasyon Aura’yı da güçlendirir.

Bütün vücudunu rahatlatarak başla, ne kadar derin trans o kadar etkili, ama bu meditasyon herhangi bir zaman yapılabilir ve Trans gerekli değildir. Nefes al aynı zamanda da, önünden arkandan ayağının dibinden kafanın üstüne kadar vücudunun her tarafından enerjiyi içine çek. Yeni başlayanlar için, güneş gibi beyaz parlak bir ışık canlandırmalısınız. Biraz daha tecrübeli olduğunuzda renklerle çalışmak daha etkili ve gelişmiştir.Nefes verin ve enerjinizin Auranızı doldurduğunu gözünüzde canlandırın Tekrar nefes alın ve enerjinizin git gide daha parlak ve güçlü olduğunu ve bütün varlığınızdan ışıdığını hayal edin Tekrar nefes verin ve enerjinizin Auranızı doldurduğunu ve vücudunuzun merkezinin güneş gibi parlak bir şekilde parladığını gözünüzde canlandırın.
Bunu birkaç kez tekrar edin, her seferinde gözünüzde canlandırdığınız enerji yoğunluk olarak artığı için daha da parlak olacaktır.

Renklerle çalışırken, rengin daha da güçlü ve canlı olduğunu gözünüzde canlandırın. Her bir rengin farklı bir hisse sahip olduğunu fark edeceksin. Renkler onların niteliklerine göre cezp etmek için kullanılabilir.
Ayrıca ortada buluşmak için aynı zamanda vücudunun arka ve ön yüzünden enerjiyi içine çekebilirsin, daha sonrada bunu yanlardan ve üst den ve alttan da yap. Bundan sonra Auranın dışarıya doğru genişlemesine izin ver.
ALINTIDIR
Üçüncü göz (Ajna Çakra) Meditasyonu Ajna çakra meditasyon tekniği:

* Rahat ve bacaklarınız çapraz posizyonda oturunuz. Bu meditasyon için bir duvara yaslana bilir yada sandalyeye otura bilirsiniz.
* Herhangi bir alarm cihazını 20 dakikaya ayarlayınız.
* Omurganızı düz konuma getiriniz(dik oturun), başınızı dik tutun ve çenenizi hafif dışa doğru çıkarın, hazır olda olan bir asker gibi. Bu hareket omurganız ile başınızın hizalanmasını sağlayacaktır.
* Burnunuzdan 5 derin ve yavaş nefes alıp verin. Bu adım kanınızı oksijene edip sizi rahatlatacaktır.
* Başınız dik bir şekilde ve gözleriniz üçüncü gözünüze bakarcasına(kaşlarınıza doğru) bakın. Bu göz pozisyonuna "shambhavi yoga mudra" denilmektedir. Bu göz pozisyonundayken gözlerinizi kapatın. Rahatsız olacak kadar zorlamayın.
* Ellerinizi herhangi rahat bir şekilde dizlerinizin üzerine koyun.
* Olabildiği kadar hareketsiz kalmaya özen gösterin fakat rahatsızlık derecesine gelmeyecek kadar.
* Şimdi, derin bir nefes alın ve yavaş, yumuşak ve sürekli bir ses ile "OM" (Söyleniş şekli: "AUM"). "OM" (AUM) kelimesini her söyleyişiniz nefesiniz tükenene kadar sürmelidir. Söyleyiş biçimi uzun bir “Oh”un benzer uzunluktaki “Mmmm” tarafından takip edilmesine benzer. Nefesiniz tükendiğinde tekrar derin bir nefes alıp etkili bir biçimde tekrarlayın. OM kelimesinin alnınızda, kaşlarınızın arasından gelen ve bütün vücudunuza yayılan bir enerji ve ses olduğunu hayal edin.
* Meditasyona devam edin. Eğer gözleriniz "shambhavi yoga mudra" pozisyonundan yorulduysa, mudra pozisyonunu bırakıp gözlerinizi normal haline getirin fakat OM kelimesini tekrarlamaya devam edin. Mudra hareketini hazır ve rahat olduğunuzda tekrar uygulayın.
* Meditasyonunuzu tamamladığınızda, avuçlarınızı ısıtmak için birbirine sürtün ve gözlerinizin üzerine yerleştirin ve yavaşça gözlerinizi açın. Bu hareket gözlerinizi rahatlatıp kasların gevşemesini sağlayacaktır

-Alıntıdır, İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmiştir-

Aura Temizlemek Auranızın temizlenmesi spiritüel hijyen için gereklidir.Günlük prensipte auranızı temizlerken kenidinizi psişik ataklara ve rahatsızlıklara karşı korursunuz.Temiz bir aura karizmatiktir ve başkalarıyla daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.İnsanlar doğal olarak,aurası temiz ve enerjiyle ışıldayan birine daha çok saygı gösterirler ve ayrıcalık tanırlar.Bu kısım insanları etkilediğimiz ve onları dilediğimiz gibi yönlendirebildiğimiz yerdir.Negatif düşünce formları kara büyüde kullanılır ve bela arzusuyla oluşturulur;diğerinin kıskançlığı ya da öfkesi birinin aurasına bağlanır ve kazalar-belalar,hastalıklar vs. davet edilir.Aurayı temizlemek günde sadece birkaç dakika alır ve buna değer.Eğer biri hasta ya da bunalımdaysa aura kirlidir ve temizlemek için bir çok meditasyon gerekebilir.Bunlar birinin aurasından yansıyanlar.

İdeal olarak,kişi aurasını günde iki kere temizlemelidir-sabah uyandıktan sonra ve gece uyumadan önce.Uyumadan önce auranızı temizlemeniz önemlidir.Gün içerisinde nekadar çok insanla iletişimde bulunursanız astral bedeninize o kadar çok düşünce formu ve enerji bağlanır ve problemlere sebep olur.Günlük yaşamda insanların astral bedenleri biribirine karışır.Virüsler ve fiziksel mikroplar gibi astral beden enerjiyi toplar.

Auranızı temizlemek için:

1)Üzerinizi tamamen kaplayan parlak bir ışık canlandırın gözünüzde.Bunu bir ya da daha fazla dakika sürdürün.Bu fazla uzun sürmez.

2)Şimdi ışığı her bir çakranızın üzerinde minyatür bir güneş gibi daha da parlak ve etkili olarak canlandırın.

Yapılacakların hepsi bu.eğrer auranızın ya da çakralarınızın kirli olduğunu fark ederseniz işlemi tekrarlayın.Bu egzersiz sizi herhangi bir negatif enerji ya da psişik atağa karşı uyarır ve onların etkili olmasını engeller.

Kaynak:internet Siteleri..

KOŞULSUZ SEVGİ MEDİTASYONU
Gevşiyorum ve derin bir nefes alıyorum,
Gevşemenin ve ışığın bedenim boyunca yayılmasına
İzin veriyorum.

Işığı almaya açığım.
Ruhumun ışığını soluyorum.
Spiritüel Güneşin ışığında genişliyorum.
Işıkta güçleniyorum.
Aydınlanmış Olanlar her zaman etrafımdadırlar.

Bu ışığı kalp merkezime soluyorum,
Kalbimin etrafındaki alanda yerleşik olan kalp merkezim.
Kalp merkezim sevginin ışığında açılan bir çiçeğe benzer.

Ruhumun, ışığı ve sevgisi ile beni sarmalayan
parıldayan bir melek gibi,
önümde durduğunu imgeliyorum.

Ruhumun sevgisini alırken,
kalp merkezimdeki çiçek daha çok açılıyor.
Sevgi benden yayılıyor –
nazik, yumuşak, ruhun sevgisi.

Yaşamımda sevgimi kullanabilecek birisini düşünüyorum.

Bu kişiyi tahayyül ederken,
Kalp merkezimden koşulsuz sevgi dışarı akıyor,
O kişiyi ışık ve sevgi ile çevreliyor.
O kişiye koşulsuz sevgi yayıyorum,
Karşılığı olmayan bir sevgi.

Bu kişiyi kurtarma veya onun derslerini
uzaklaştırma ihtiyacını salıveriyorum.
Bu kişinin, mutlu olmak ve iyi bir yaşama sahip olmak için
Gereksinim duyduğu her şeye sahip olduğunu bilerek,
Koşulsuz sevgi yayıyorum.

Bu kişiye koşulsuz sevgi yayarken
Onu şartsız kabul ediyorum.
Bu kişinin benim kadar güçlü olduğunu
Ve onun ruhunun, onu gözettiğini onaylıyorum.

Aramızdaki engeller sevginin ışığında çözünüyor.
Kalp merkezimdeki çiçek açılıyor.
Sevgi ile doluyum.

Sevdiklerime sevgi yayıyorum.
Tüm insanlığa sevgi yayıyorum.
Hayvan krallığına sevgi yayıyorum.
Bitki krallığına sevgi yayıyorum.

Bugün başkalarına koşulsuz sevgi yaymak için
her fırsatı değerlendiriyorum,
karşılığı olmayan sevgi.

Sevgimi cömertçe veriyorum.
internet sitesinden alıntıdır.

Arınma Meditasyonu

Bu meditasyon özellikle solar pleksusun temizlenmesinde faydalı bir arınma ve dengelenme çalışmasıdır. Bu çalışmada, ayıklanan her korkunun sevgiye dönüştürülmesiyle, güneş sinir ağında barınan bloklar ve tıkanıklar ortadan kaldırılır. Farkındalılığınızın yükselmesiyle korkular gözünüzü ve kalbinizi kapatmaz. Arınır ve dengede kalırsınız.

Önce sevgiye dönüştürmek istediğiniz olumsuz duygunuzu tespit edin.

Sessiz ve sakin bir ortamda içinize dönün. Üç kez derin nefes alıp verin. Reiki kanalınızi açın ve sembolleri uygulayın. Derin bir nefes alıp verin. Korkularınızdan kurtulma arzunuzu bildirin ve niyet edin. Her bir korkuyu, siyah ve karanlık bir varlık olarak imgeleyin. Bu karanlık varlık veya varlıkların her birini bir gonca güle, sonra yavaşça açarak olgun bir güle dönüştüğünü ve etrafına mis kokular saçan bu gülün bir müddet sonra yerini, ışık ve sevgi gülüne bıraktığını imgeleyin. Işık gülünü derin bir istekle evrene bırakın, aksın. Dileğiniz yerini bilir ve bulur. Gülünüz ışığa dönüşmeye devam ederken lültfen aşağıdaki onaylamayı yapın.

“ Ben (isim ve soyadınız), korkularımdan arınmayı seviyorum ve onlardan tamamen arınmayı sevgiyle seçiyorum. Her bir korkum ışık oluyor. Işığımı ve Tanrısal/ İlahi sevgimi evrene gönderiyorum. Bana gelen Tanrısal /İlahi ışıkla ve sevgiyle arınıyorum.”

Bir müddet bu konumda kalın. Derin bir nefes alın ve “Karanlık benim isteğim ve seçimim değildir. Benim seçimim ışıktır. Yaradanım herşey senin elinde, sevginde ve huzurunda. Şükürler olsun.” onaylamasını söyleyin. Tekrar derin bir nefes alarak meditasyonu sonlandırın

alıntıdır

SİTRESTEN ARINMA MEDİTASYONU
Bunu teknik olarak nasıl yaparız:

20 dakikalık bir çalışma için rahatsız edilmeyeceğiniz sessiz bir yer seçin, bir sandalyeye rahat bir şekilde oturun ve bacaklarınızı 20 cm kadar açın, ayaklarınızın altına ayaklarınızı 5 cm yükseklikte tutacak bir eşya koyarak yükseltin.

Bir elinizi göğsünüze, diğer elinizi karnınızın üzerine koyun.

Yavaş ve sabit bir hızda saniyede bir sayıya denek gelecek şekilde 10 sayı sürecek derin bir nefes alın. (Nefes aldığınızda, karnınızın üzerindeki elinizin karnınızın şişmesiyle dışarıya doğru hareket ettiğini görmelisiniz. Nefes aldığınızda göğüs kafesinizin genişlememesini göğsünüzün üzerindeki elinizin çok az hareket etmesini veya hiç hareket etmemesini temin ederek kontrol edebilirsiniz.)

Sonra nefesinizi yaklaşık 20 sayı tutun,

Daha sonra nefesinizi yavaşça 10 sayıda verin.

Bir sonraki eksersizi yapmadan önce 5 sayı dinlenmelisiniz.

Günde en az 3 kere, enaz 20 dakika yapılması uygundur. Bu nefes alıp verme egzersizi stresinizi azaltmanıza da yardımcı olur.

ALINTIDIR

AFFETME MEDİTASYONU
meditasyon200bo73.jpg
Bazen geçmişte yaptığınız bir hata yıllarca peşinizi bırakmaz. Aslında hata da değildir belki de, o an öyle hissetmiş ve öyle yapmışsınızdır. Ama zaman geçtikçe içinizi acıtmaya başlar. Hele de birilerini üzdüyseniz, canını yaktıysanız çoğu zaman bu vicdan azabı ömür boyu sizinle yaşar. Gerek katıldığım seminerlerde, gerek grup çalışmalarında ve deneyimlediğim birçok çalışmada gördüm ki insanlar affedemiyor. Ne kendini ne de başkalarını. Bu affedememe durumu da her geçen gün birikiyor, enerji kanallarını tıkıyor ve hastalıklara kadar götürüyor kişiyi. Çünkü inanın bana içinizde biriktirdiğiniz öfke, pişmanlık ve de en zararlısı olan suçluluk duygusu sizi hasta etmek için birebir yeterli. İşte Serdar’ın bu yazısını okuyunca sizlerle paylaşmak istedim. Serdar tamamen içinden geldiği gibi davranarak çok güzel bir şekilde çözmüş konuyu. Her ne kadar facebook karşıtı bir tip olsam da bu durum çok hoşuma gitti. İçinizdeki sesi dinlemek her zaman doğru yolu gösterecektir.
Ayrıca, Serdar gibi yıllarca içinizde tutmanıza da gerek yok. Şöyle bir affetme meditasyonunu da deneyebilirsiniz; Rahat bir yerde oturur pozisyonda gözlerinizi kapatıyorsunuz ve nefesinizi izlemeye başlıyorsunuz. Burundan alıyorsanız yine burundan veriyorsunuz. Ağızdan alıyorsanız yine ağızdan veriyorsunuz. Nefes alırken karnınızı şişirip, verirken karnınızı içinize çekiyorsunuz. Bunun için çok zorlamayın kendinizi, karın ve nefesi kontrol edemiyorsanı kendi haline bırakın. Affetmek istediğiniz kişiyi ve sizi düşürdüğü durumu ya da eğer kendinizi affetmek istiyorsanız kendinizi gözünüzde canlandırıyorsunuz. Geçmişteki o anın içine giriyorsunuz ve aynen şöyle diyorsunuz; “Seni affediyorum ve özgür bırakıyorum”. Bu bir defa da olamıyor çoğu zaman. Bu meditasyonu bazen aylarca yapmanız gerekebiliyor, bazen de sadece 1 hafta. Bu tamamen size bağlı.

ALINTIDIR
yazmış olduğum meditasyon çeşitlerinin uygulamalarından bazıları..

logii

Kayıtlı Üye
Paylaşımlarınızı yaparken biraz kontrol edip öyle paylaşın özellikle site adresleri kelimelerin içerisinde link olarak (örneğin) gibi bunları silin arkadaşlar..