Lütfen yardım edin

blasphemous

Kayıtlı Üye
Bi on gün kadar önce yine konu açmıştım sevgilimden ayrıldığımla alakalı her şey daha da kötüye gitti çok kötüyüm dayanamıyorum uyku uyuyamıyorum bazen dalıyorum büyük bi korkuyla uyanıyorum yemek yiyemiyorum durduğum yerde sürekli gözümden yaş akıyo durduramıyorum nefes bile alamıyorum yaşayamıyorum artık lütfen en ufak yardımcı olabilicek ya da benzer bi durumu yaşamış bi çözüme ulaşabilmiş biri yazabilir mi çok ihtiyacım var buna ve bu şekilde çok uzun süre dayanabileceğimi düşünmüyorum

blasphemous

Kayıtlı Üye
Hiç bir insan hiç bi insanı kendine bu kadar bağlayıp gitmemeli kimse kimseyi bu kadar sevmemeli canımın acısının tarifi yok nasıl anlatırım bilemem lütfen yardım tutunucak bi dal arıyorum bulamıyorum resmen ölüyorum yanıyorum bittim

gökay1

Kayıtlı Üye
Öncelikle çok geçmiş olsun. Durumunuz ciddi gözüküyor. Psikolojik destek almalısınız. Yaşadığınız kötü şeyleri insanlarla paylaşmak istemiyorsanız en azından bir nesneye bir çiçeğe anlatın insana anlatıyormuş gibi. uzun yürüyüşler yapın, etrafinizda deniz varsa uzun süre yüzün yoksa kaya tuzu ile duş alın. Hayata pozitif bakın. Tanrı'nın yarattığı tasarım harikası olarak düşünün kendinizi niçin kendinizi üzdüğünüzü muhasebe edin. Güzel günler dileğimle, kendinize iyi bakın

blasphemous

Kayıtlı Üye
Öncelikle çok geçmiş olsun. Durumunuz ciddi gözüküyor. Psikolojik destek almalısınız. Yaşadığınız kötü şeyleri insanlarla paylaşmak istemiyorsanız en azından bir nesneye bir çiçeğe anlatın insana anlatıyormuş gibi. uzun yürüyüşler yapın, etrafinizda deniz varsa uzun süre yüzün yoksa kaya tuzu ile duş alın. Hayata pozitif bakın. Tanrı'nın yarattığı tasarım harikası olarak düşünün kendinizi niçin kendinizi üzdüğünüzü muhasebe edin. Güzel günler dileğimle, kendinize iyi bakın
İnsanlarla paylaşıyorum tanıdığım tanımadığım o kadar çok insana anlattım ki artık cümlelerimi ezberledim hiç biri fayda sağlamıyo ne içim rahatlıyo ne acım diniyo hatta gittikçe de artıyo gittikçe daha çok acıyo

gökay1

Kayıtlı Üye
İnsanlarla paylaşıyorum tanıdığım tanımadığım o kadar çok insana anlattım ki artık cümlelerimi ezberledim hiç biri fayda sağlamıyo ne içim rahatlıyo ne acım diniyo hatta gittikçe de artıyo gittikçe daha çok acıyo
Vakit kaybetmeden psikiyatri tedavisi almalısınız. Durumunuz ciddi gözüküyor. Sağlık ve sabır dilerim.

Rakamike

Kayıtlı Üye
Bi on gün kadar önce yine konu açmıştım sevgilimden ayrıldığımla alakalı her şey daha da kötüye gitti çok kötüyüm dayanamıyorum uyku uyuyamıyorum bazen dalıyorum büyük bi korkuyla uyanıyorum yemek yiyemiyorum durduğum yerde sürekli gözümden yaş akıyo durduramıyorum nefes bile alamıyorum yaşayamıyorum artık lütfen en ufak yardımcı olabilicek ya da benzer bi durumu yaşamış bi çözüme ulaşabilmiş biri yazabilir mi çok ihtiyacım var buna ve bu şekilde çok uzun süre dayanabileceğimi düşünmüyorum
Seni öyle iyi anliyorum ki 25 gün durduk yere agladim allaha yalvardim dualar ettim yapmadigim bisi kalmadi artik inanmiyorum boyle seyelre kac kisiye gittim kac kisi gezdim hani buyu var dediler bozdurmaya ugrastim bozuldu dediler baglamaya ugrastik yok bence yapabilen yok hep para tuzagi bence artik kaybettim inancimi ben diyorum yapabilecek varsa yapsin bana geri gelsin arabamin anahtarini birakir giderim

makssenberg

Kayıtlı Üye
Vakit kaybetmeden psikiyatri tedavisi almalısınız. Durumunuz ciddi gözüküyor. Sağlık ve sabır dilerim.
Psikiyatriye sevk etmek için ilk önce aşk'ı akıl sorunu diye tanımlamak gerekir. Evet ben de bağımlılık merkezinde uyuşturucu yoksunluğuyla aynı etkiyi yaptığı için öyle tanımlıyorum ama bu kişinin ilk aşkıysa tecrübe ve bilgi kazanması için müdahale etmemesini tavsiye ederim. Evet çok acı bir şey iyi bilirim tıpkı çok yakınını kaybetmek gibi ama dediğim gibi ilkse tecrübe etmesini öneririm çünkü sonrakilerde olaya daha gelişmiş perspektiften bakmayı sağlar, aşkın kimyasal sistemini az çok kavrayacağı için daha az açı çekecektir hatta merak edip araştırırsa yoksunluk kavramının ne olduğunu ve önlenebilir bir şey olduğunu anlayınca çok kısa sürede atlatmayı başarabilir.

Efset

Kayıtlı Üye
Eşimden önce birini çok sevmiştim.
Tam olarak bu şekilde yasamistim.
Ve bir gün uyandigimda tam olarak geçmişti...
Çok zor oldu günlerce yiyemedim icemedim.
Dışarı cikmadim ama geçti. Ayrılık açısi konusunda psikiyatriler, psikologlar bana göre bir şey yapamaz .
Bu arada şu an iyiki bitmiş diyorum .

gökay1

Kayıtlı Üye
Psikiyatriye sevk etmek için ilk önce aşk'ı akıl sorunu diye tanımlamak gerekir. Evet ben de bağımlılık merkezinde uyuşturucu yoksunluğuyla aynı etkiyi yaptığı için öyle tanımlıyorum ama bu kişinin ilk aşkıysa tecrübe ve bilgi kazanması için müdahale etmemesini tavsiye ederim. Evet çok acı bir şey iyi bilirim tıpkı çok yakınını kaybetmek gibi ama dediğim gibi ilkse tecrübe etmesini öneririm çünkü sonrakilerde olaya daha gelişmiş perspektiften bakmayı sağlar, aşkın kimyasal sistemini az çok kavrayacağı için daha az açı çekecektir hatta merak edip araştırırsa yoksunluk kavramının ne olduğunu ve önlenebilir bir şey olduğunu anlayınca çok kısa sürede atlatmayı başarabilir.
Cevabınız için teşekkür ederim. Aşk diğer duygular gibi beyinde oluşan bir duygu ve aşk acısı da sinir sistemine zarar verir. Ben de tecrübe için kendisi mücadele etmeli diye düşünüyordum ancak bu durum ona ciddi zararlar verebilir. Yoksunluktan ziyade ani ayrılıklarda travma meydana gelebiliyor. Kabullenememe sonucu duygu durum bozukluğu olabilir.

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Yoğun melankolik aşklar zaten psikoz tavrında etki yaratır. Kişi eğer aşkın sonunda hayatını idame ettiremeyecek kadar travmatik yoksunluklar yaşıyorsa, durum geçici olarak psikiyatrik destekle kontrol altına alınabilir. Ancak şu var, kişinin "aşk" üretebilmesi, yaşayacağı ileriki aşkların niteliği, bu tür travma sonunda ruhunda geliştireceği anlayış ile şekillenecektir, öyle olmak da zorundadır. Zira ikinci üçüncü aşklarda da bu tip travmalar beklenmemelidir kişide.

Tavsiyem bireysel aktivitelerle kendinize emek vermeniz, seyahate çıkmanız, daha önce yapmadığınız bir şeyler yapmanız. Bu arada arkadaşlarıma da genel tavsiyem sürekli olarak, birden fazla ancak çok bölmeyecek şekilde aktiviteler edinmek, yaşam amaçlarını bulmak ve bunlar için emek harcamak yönünde. İnsanlar gelirler, giderler, kimse kimseyi garanti edemez, ama en azından öncelikli olarak kendi benliğimiz üzerinde samimi emek harcayarak hem kendimiz, hem de biraz da çevremiz için anlamlı hayatlar kurabiliriz. Kendimizi uğrunda tamamen kaybetmemek şartıyla manevi dünyamızı da ihmal etmemeliyiz bu arada.

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
bunları forumdaki birçok üye yaşamıştır bende dahil zor ve acı bir durum kabul ediyorum ama ne kadar uzunda sürse ne kadar acıda verse bir sabah kalkıyorsun ve her şey geçmiş oluyor gerekirse yardım al

sibelya

Kayıtlı Üye
Bende gecen sene aynısını yaşadım. Ufacık bir sebepten bitmişti. İnanamıyordu. Bu sebepten bitemez ıllakı barışırıs dıyordum. İlk günler sinirden evde birsürü tabal canak kırdım. Hicbirşekilde uyuyamıyırdum uyku ılacları kullandım. Sürekli aglama krızleri. Son bir kac aynoncesine kadar da adı gecsen aglamaya başlıyordum. Neysekı artık zorda olsa kabullendım. Depresyonla gecen bıryılım heba oldu. Sanırım kabullenmek en onemlıısı . Unutmanın tek yolu zorda olsa kabullenmek

Ü

Üye silindi 55028

Çok acı olduğu söylenmiş aynen katılıyorum.O kişiyle yaşadığınız sorun sizi başkasına veya kendinize zarar vermeye yöneltmesin.Kendisine veya başka bir kişiye zarar verenler güçlü değiller elbet o insanları bir köşede ağlarken görüyorsunuz.İstediğiniz olmuyor diye hayata küsmeyin.Nerdeyse her şey gelip geçici canınızı sıkmayın.Derdinizi anlattığınız insanların sizin ne koşullarda olduğunu bildiğini düşünün.Onlar da hayatlarından bu tür şeyler geçmiştir.Derdinizi anlattığınız insanların dediklerini aklınızdan bir daha geçirin.Anlamadığınız veya kişiden beklediğiniz cevabı alamadıysanız o kişilere daha fazla soru sorun.Bu sorunu sadece siz yaşamıyorsunuz.Yalnız değilsiniz.Benim bir arkadaşım beni mutlu görünce 'aşık ol da hayatın altüst olsun' demişti.

blasphemous

Kayıtlı Üye
Hepinize çok teşekkürler ama kabullenemiyorum onsuz olabileceğimi yapabileceğimi düşünmüyorum sürekli kendimi bi umuda bağlıyorum o umuda tutunmaya çalışıyorum benim tek isteğim onun bana dönmesini sağlıycak bi şey iyileşmek değil o dönünce zaten düzelicem ama dönsün tek isteğim bu tek istediğim onun hayatımda olması çünkü o zaman korkuyla uyanmadan rahat bi uyku uyuyabileceğim herkese çok teşekkür ederim

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
blasphemous

Şöyle diyeyim, onun geri dönmesine bağlı olmamalı senin yeniden hayat bulman. Bu tecrübe senin kendi açından olacak sarsıntılara olan zayıflığını ifade ediyor. O kişi geldiğinde kendini tamamen şartlandırmadan sevebilecek şekilde kendini aramalısın, yeni anlayışlar geliştirmelisin. O kişi döndüğünde bile bu seni güçlenmekten alıkoymamalı. Oh geldi sorun yok dersen asıl sorun ileride daha büyük bir şekilde ortaya çıkabilir.

Olayı ayrılık olarak değil de, bir şahsi arayış boyutuna geçiş vizesi olarak düşünmelisin her durumda.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Cevabınız için teşekkür ederim. Aşk diğer duygular gibi beyinde oluşan bir duygu ve aşk acısı da sinir sistemine zarar verir. Ben de tecrübe için kendisi mücadele etmeli diye düşünüyordum ancak bu durum ona ciddi zararlar verebilir. Yoksunluktan ziyade ani ayrılıklarda travma meydana gelebiliyor. Kabullenememe sonucu duygu durum bozukluğu olabilir.
Yoğun melankolik aşklar zaten psikoz tavrında etki yaratır. Kişi eğer aşkın sonunda hayatını idame ettiremeyecek kadar travmatik yoksunluklar yaşıyorsa, durum geçici olarak psikiyatrik destekle kontrol altına alınabilir. Ancak şu var, kişinin "aşk" üretebilmesi, yaşayacağı ileriki aşkların niteliği, bu tür travma sonunda ruhunda geliştireceği anlayış ile şekillenecektir, öyle olmak da zorundadır. Zira ikinci üçüncü aşklarda da bu tip travmalar beklenmemelidir kişide.

Tavsiyem bireysel aktivitelerle kendinize emek vermeniz, seyahate çıkmanız, daha önce yapmadığınız bir şeyler yapmanız. Bu arada arkadaşlarıma da genel tavsiyem sürekli olarak, birden fazla ancak çok bölmeyecek şekilde aktiviteler edinmek, yaşam amaçlarını bulmak ve bunlar için emek harcamak yönünde. İnsanlar gelirler, giderler, kimse kimseyi garanti edemez, ama en azından öncelikli olarak kendi benliğimiz üzerinde samimi emek harcayarak hem kendimiz, hem de biraz da çevremiz için anlamlı hayatlar kurabiliriz. Kendimizi uğrunda tamamen kaybetmemek şartıyla manevi dünyamızı da ihmal etmemeliyiz bu arada.
Rica ederim. Yalnız ağalar olaya doğru teşhis konulmazsa tedavinin de başarısız olması kaçınılmazdır. Aşk'ı travma stresi veya salt psikoz olarak kabul ederseniz yanlış yapmış olursunuz. Buradaki neden-sonuç ilişkisini bilmek lazım. Uygulanması gereken yol bağımlılık yoksunluğunda literatürde geçen yöntemleri uygulamak olmalıdır, çünkü gerçek teşhis bu.

Mesela bir bağımlılığı sık yaparak başka bir bağımlılığın yoksunluğuyla başa çıkmak dolayısıyla ondan kurtulmaya çalışmak. Herkesin zevkleri, fantazileri vardır, bu bağımlılık geçene kadar diğer zevk kaynaklarına yönelmek yani. Veya yerine koyma tedavisi var, bunu aşk'a uygularsak -atasözlerini bilimde kullanmayı sevmem ama- çivi çiviyi söker derler bunun buradaki meali etkileneceğin başka birisini bulup ona çıkma teklif etmeyi deneyebilirsin. Eğer ki bağlılık seviyesi -teşbihte hata olmaz- eroin derecesindeyse tıpkı eroinden esrar'a geçmek gibi esrar daha düşük etkili olduğu için bu yol tatmin etmeyecektir. Ancak unutulmamalı ki bağımlılığa direnilen her gün bağımlılığın beyindeki yıkımı temizlenir, bıraktığı boşluklar doldurulur. Yani zaman sizden yana işliyor.

Son düzenleme:

cem1111

Kayıtlı Üye
Hiç bir insan hiç bi insanı kendine bu kadar bağlayıp gitmemeli kimse kimseyi bu kadar sevmemeli canımın acısının tarifi yok nasıl anlatırım bilemem lütfen yardım tutunucak bi dal arıyorum bulamıyorum resmen ölüyorum yanıyorum bittim

Merhaba blasphemous,

çok büyük geçmişler olsun. Umarım en kısa zamanda durumunuz düzelir.

Size tavsiyem korkusuzca ve yalansız, riyasız neden ayrıldığınızı sorgulayın. Eğer sevgiliniz hür iradesiyle ayrıldı ise veya sizi suçlu konuma düşürecek bir eyleminiz olduysa sevgilinizin aldığı karara saygı duymalısınız ve bir an evvel psikolojik destek almalısınız. Destekleyici olarak rukye dinlemenizi, meditasyon yapmanızı tavsiye ederim.

Ama ayrılık ani, mantıksız ve garip davranışlar eşliğinde geliştiyse ve uzun süreden beri bu siteye üyeyseniz yapmanız gerekeni biliyor olmalısınız.

birtutamavi

Kayıtlı Üye
Zaman her şeyin ilacı, zamana bırakın.. İnsanlar evlatlarını kaybediyorlar dünyada ki en büyük acı bu, sevgiliden ayrılmanın acısıyla kıyas bile edilmez bence, zamanla azalacaktır acınız

blasphemous

Kayıtlı Üye
Merhaba blasphemous,

çok büyük geçmişler olsun. Umarım en kısa zamanda durumunuz düzelir.

Size tavsiyem korkusuzca ve yalansız, riyasız neden ayrıldığınızı sorgulayın. Eğer sevgiliniz hür iradesiyle ayrıldı ise veya sizi suçlu konuma düşürecek bir eyleminiz olduysa sevgilinizin aldığı karara saygı duymalısınız ve bir an evvel psikolojik destek almalısınız. Destekleyici olarak rukye dinlemenizi, meditasyon yapmanızı tavsiye ederim.

Ama ayrılık ani, mantıksız ve garip davranışlar eşliğinde geliştiyse ve uzun süreden beri bu siteye üyeyseniz yapmanız gerekeni biliyor olmalısınız.
Uzun zamandan beri üyeyim lakin aktif değildim ikinci dediğiniz gibi gerçekleşti olaylar aniden nedensiz ve mantıksız bi gün önce her şey çok iyiyken bi gün sonra ben artık eskisi gibi hissetmiyorum dedi ve gitti defalarca sordum neden ayrıldığımızı konuşmak istemedi aldatmadım yalan söylemedim asla istemiyce bi davranış bile sergilemedim ve bi gün için de gitti ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz dediğiniz şeyi açar mısınız ?